Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

anney
11. črc 2008

Já byla při prvním těhu doma od 7 měsíce a u druhého prcka od začátku.Nic špatného na tom nevidím, naopak, kolikrát je to to nejlepší pro miminko, pokud má mamča nějaký zdravotní problém.Je to kolikrát super i na psychiku, já osobně jsem byla moc spokojená, žádné stresy v práci, dojíždění, nevyspání a tak dále.
Rozhodně je to velmi individuální, a nic špatného na tom nevidím..... 😉 🙂

heresta
11. črc 2008

Ja jsem doma od 5 tt, a jsem za to rada protoze bych v praci nevydrzela prni 3 mesice byli krutý ☹ Zas na druhou stranu jsem porad jedla a mam 20 kilo nahore

prada
11. črc 2008

tak já jsem byla doma asi od 4tt, ale to proto, že jsem byla nemocná(šílená angína), ale byla bych doma i kdybych nemocná nebyla, protože jsem pracovala v koloristické laboratoři(s chemikáliema). a nelituju toho, první 4 měsíce mi bylo zle od rána do večera, pořád jsem běhala na záchod.
a taky jsem byla ráda, že jsem si všechno v klidu nachystala, nastudovala,atd....

kacenka25
11. črc 2008

berunko aha tak to už chápu to je jasný. já spíš uvažuju zůstat právě od toho září doma 😀

berunka
11. črc 2008

kaci takze myslis,ze uz se na to mam vykaslat a byt doma a netrapit se navratem do prace?sice jsme si to s kolegyni vyrikaly,ale psala mi,ze je to tam fakt sileny stres 😒

kacenka25
14. črc 2008

berunko, jestli tě k návratu do práce nenutí v hlavě ještě nějaký jiný důvod, třeba že fakt nemáte peníze nebo se doma užíráš nudou, nechoď už do práce a zůstaň doma!!!! Teď jsi doma už hodně dlouho, tvé tělo si odvyklo na stres, honky, termíny..... křik.... a je v pohodě. Asi si to nepředstavuješ nějak tragicky, ale třeba z mé zkušenosti - začíná být strašně těžký zvládat práci a těhu. Už se nedokážu usmívat celý dny na lidi a řešit prkotiny a uklidňovat je. Prostě už na to nemám tolika nervů, stává se mi hrozně často, že vylítnu. Taky ti nějak hormony popletou hlavu nebo co a hrozně osobně si pak bereš všechny výtky od vedení, jejich křik, když něco zvořeš a tak. Mě osobně už začíná vadit i ta pravidelnost - do práce ráno z práce až večer, služební telefon pořád u sebe - o víkendu nepřetržitá asistence, pak v sobotu ráno volají kvůli kravině, ale já se leknu co se zas stalo a pak mě rozbolí hlava.... Taky si říkám, že mi to za to nestojí a přestávám náročný situace zvládat. Do toho bys teď vlítla po pár měsících velkého klidu doma. Byl by to pro tělo šílený šok!!! Po dvou měsících bys zas šla domů. Blbost, jen by ti sociálka snížila peníze na PN, páč bys PN přerušila a nenabíhaly by ti ty penízky i z víkendů. Kdepak, nevracej se tam.

berunka
14. črc 2008

Kaci dekuju,jsi zlaticko 😉 😉 skoda ze jsi az z Nachoda hned bych s tebou sla na kafco 😉 zrovna vcera jsem mela hrozny depka den a porad jsem o tom premyslela,jestli mam jit do prace.Ale kdyz uz mi i manzel rika,ze to urcite zvladneme a ze nepocita s mym navratem do prace tak to nema cenu resit vid? je pravda co rikas,ze hormony pracuji hodne a me ted rozhodily i nejake maily a to jsem to resila z domova.takze na to kaslu a budu radsi v klidu doma. kdyby se nedej boze neco stalo zdravi miminka uz mi nikdo nevrati.

berunka
14. črc 2008

Kaci kdyz jsem pred tim v praci brala cca 25.000,- hrubeho kolik myslis ze by mohla byt nemocenska? uz jsem pres mesic doma. ted jsem brala za cerven 10.400,-

kacenka25
14. črc 2008

beru, taky bych ráda vypadla na kávu 😉 když se s tvým návratem do práce nepočítá, tak bych tam už nelezla, však jsem ti to psala. jestli tě rozhodí i maily, tak to tam fakt nechoď. páč ve skutečnosti je to ještě horší, musíš tam být přes osm hodin a utéct nemůžeš. když ti vadí i mail z práce, tak fakt nechoď. Jen by sis ublížila. přesně tak, zdraví mimi máš jen jedno a to už ti bohužel nikdo nevrátí

já tu nemocenskou nevím, ona je pár procent na začátku, ale oni se ti připočítávají i státní svátky, víkendy, tak se to zvedne. Kolik to je aktuálně nevím, zkus se juknout na internet, tam jsou na to kalkulačky.

lukin
14. črc 2008

berunka: Já mám dojem, že nejvyšší nemocenská může být 11 500. /plus mínus stovka/

eliiis
14. črc 2008

ahojte holky, taky přemýšlím jít dřív než 6 t před porodem ale pořád si nějak neumím představit co budu doma dělat celé dny? v práci je to někdy hrozný ale co doma? manžel dělá krátký dlouhý týden takže když je v práci tak chodí domů až o půlnoci takže bych byla opravdu celý den sama. co jste dělali v půběhu dne??nějak di nedokážu představit že strávím odpoledne u telenovel 🙂

chila
14. črc 2008

Milá eliiis já jsem doma už od 2.ledna což bylo 7 dní po otěhotnění a kritická pro mě byla pouze zima. Byla jsem zvyklá běhat jak šuspajtl a těď chodám jak lenochod snídám víc jak hodinku telku zapínám až tak ve dvě hodiny. Dělám běžné domácí práce ale nijak to nehrotím a mám hafíka který mi chvíle zpestřuje jak jen může. Chodím každý den do obchodu tam se taky nějaký čas zapomenu prostě pohoda ale až skončí a prcek bude na světě tak budu asi jenom vzpomínat jaké to bylo hodit po obídku hlavičku na polštář a zadřímnout

berunka
14. črc 2008

lukin: tak to se mi opravdu nezda, 11.500,- je dost malo. myslim,ze na netu jsou tabulky a u toho meho platu je neco kolem 13.000... jen jsem chtela vedet,jestli uz to nekdo nezna z vlastni zkusenosti presneji

katwind
14. črc 2008

holky, sorry za otázku mimo téma, ale vás doktoři nechali doma, i když vám "nic" nebylo? Jakože nebylo špinění nebo prostě něco zdravotního a přesto vám na přání dali PN?

berunka
14. črc 2008

ja nejsem doma jen tak. mela jsem ze zacatku spineni a pak se ukazalo ze je to od hematomu.az teprve na posledni kontrole hematom zmizel.takze to resim az ted ze zustanu doma protoze bych mela jit do prace na par mesicu.

eliiis
14. črc 2008

no s těma doktorama já myslím že dnes nechá doma hodně holek není to jen o tom že je nějáký problém. já si taky myslela že práce v kancel.´není náročná a v těhu v pohodě, ale člověk je vážně spomalenej a sedět celý den ¨taky není nejlepší.
ještě je výhoda když má někdo třeba kamaradku doma s dítětem nebo těhotnou to se mě netýká. ale je pravda že když pomalu člověk něco dělá tak ten den uteče. nebo bych udělala útok na knihovu 😀

jesika
14. črc 2008

Tak pokud tě nenechá doma gynekolog..., tak můžeš zkusit štěstí u praktického.Ten tě taky nechá.( to vím od kolegyně z práce...tu gyndař doma nechat nechtěl, ale pochodila právě u praktického) 😉 Já jsem podle svého gyndaře mohla taky klidně chodit do práce, i když dělám v laborce s kyselinama, jedama atd...
Navíc jsem denně vstávala ve 4 h., do prácela jezdila skoro hodinu...No prostě síla! 😝 Ale jelikož je hodnej a rozumnej a ví, že mi jde především o zdraví dítka,domluvili jsme se a napsal mi takovou diagnózu, že jsem s tím mohla být doma.( něco ve smylu jako nevolnosti atd.).A vycházky jsem měla rozepsané prakticky na celý den.Takže si myslím, že záleží na doktorovi a hlavně na domluvě. 😉

Ono může být špatně i těm, co pracují v kanceláři...Mě díky bohu nic nebylo, ale i tak jsem usilovala o to, být co nejdřív doma...Užívala jsem si doma prvního synka, vodila jsem ho do školky( což jsem dřív neznala) a vůbec to bylo úžasných 9.měsíců...A myslím, že budu mít na co vzpomínat, protože ať chcete nebo ne, tyhle chvilky už se nikdy nevrátí a myslím, že jsou to nejhezčí chvíle v životě ženy... 😉

kacenka25
14. črc 2008

jesiko jsem ten případ, kterýho zmáhá i práce v kanclu. mě ukrutně bolí záda z toho sezení u počítače, kolem druhý odpo už je to k nevydržení. taky půjdu domů dřív než 6 týdnů před porodem. jinak to fakt už nevydržím, taky jsem zpomalená, hůř reaguju, zapomínám a jsem unavená.

lukin
14. črc 2008

berunka: Myslím, že je to vážně tak, jak jsem psala. Můj táta byl teď měsíc na nemocenské a dostal právě tolik a říkal, že víc prostě po novému nemocenská není. I ten, který vydělává např. 50 000, dostane nanejvýš tolik.

berunka
14. črc 2008

lukin: nemuzes se ridit pdle prvniho mesice protoze ve druhem mesici se to zveda a oproti staremu sisttemu je navic od 61.dne 72% z vymerovaciho zakladu.takze kdyby tata byl doma treba pul roku tak by to videl.je jasny ze je nejaky limit,ale uz se to tu nekde na konikovi probiralo a byla tu vlozena i tabulka podle platu kolik mas v prvnim druhem a tretim a dalsim mesici marodeni... 😉

eliiis
14. črc 2008

holky - teda ted ty které nebyly doma z důvodu ohrožení plodu nebo zdraví. jak jste to ekli doktorovi? já sem se na to ted na kontrole chtěla zeptat ale je mi to takové blbé když mám vše ok. i když sem vážně unavená a dost daleko dojíždím a tím že celý den sedím trpí záda tak si připadám jak kdybych se vymouvala a nechtěla pracovat 😖

berunka
14. črc 2008

eliiis: ja se ted taky budu domlouvat s doktorkou ze zustanu i dal na nemocenske. u me je to jednoduche, vstavani,dojizdeni hodinu do prace, v praci stres a nervy,pak zas hodinu domu,navic jsem hodne unavena a nedela mi dobre dojizdeni busem.tak snad to doktorka zkousne

eliiis
14. črc 2008

no tak nějak to mám i já. tak doufám že se na mě doktor nebude dívat jak na největšího simulanta 😝

kacenka25
14. črc 2008

elli - asi jako já, taky nemám v podstatě žádnej důvod být doma. prostě na férovku řeknu, že mě to zmáhá, že mě bolí záda z toho sezení a že se nedokážu soustředit, že jsem unavená a prostě ho poprosím, jestli bych už nemohla zůstat doma

eliiis
14. črc 2008

to je fakt nakonec nic horšího než že řekne že mi to nenapíše nebo že se bude blbě tvářit se mi stát nemůže.ale myslím že je rozumnej navíc když mu ještě řeknu že musít jezdit autem ráno 45 kma večer taky - a večer v tom autě vážně občas padám 😅

kacenka25
14. črc 2008

já do práce nedojíždím a kolikrát jsem z toho stresu celá hin taky... neboj elli, nechá tě doma, nechávají doma každou, která chce. jen musíš říct. já měla být doma do porodu, kvůli tomu hematomu, představ si to!

janculovi
15. črc 2008

ahojky,tak já si myslím že není nic špatného na tom být doma,užívat si pohodlíčka,vychrupkávat si ,dělat co se mi chce,chodit plavat ,cvičit ,nakupovat atd...než se starat co zase v práci,vždyt některá tohleto období zažijem jen jednou tak proč si ho nevychutnat od začátku až do konce 😉

berunka
23. črc 2008

ahojky holky, tak dneska jsem byla na kontrole a doktorka se o neschopence vubec nezminila.napsala mi papir na penize na tento mesic a za 14 dni jdu na dalsi kontrolu.takze minimalne jeste srpen budu doma a pak me snad na ty dvamesice do prace nepozene.jsem rada,ze jsem ji nemusela podsouvat duvody,proc chci byt doma. a po kontrole jsme byli jeste nakupovat a reknu vam mela jsem toho plne kecky,prijela jsem domu a tri hodiny jsem prospala 😀

kacenka25
28. črc 2008

Bodejď, kam by ses hnala na dva měsíce, to je nesmysl! Navíc v těhlech vedrech....

dagina
28. črc 2008

Ahojky, Berunko, já myslím, že když je někdo na rizikovým od začátku, tak dr. bere automaticky, že zůstaneš do konce těhu doma, ptát se tě na ukončení neschop. určitě nebude. Uschopněj jedině ty, které si to přejí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru