Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

molicova
autor
5. kvě 2008

no to doufam, polovinu veci nepotrebuju a nebo jinepouzivam. konecne to zase po dlouhe dobe zredukuju

anta
5. kvě 2008

Já to udělala o víkendu a málem jsem zaplnila celou popelnici, kolik jsem toho měla zbytečnýho a obzvláště teď, když jsem doma a nechodím do práce. Musím jíti odpočívat, jsem z toho lenošení nějaká utahaná 😀 😀 😀

molicova
autor
5. kvě 2008

no ja pujdu taky, tak papa 🙂

sesille
5. kvě 2008

ahojky holčinky, já jsem doma od 8 týdne(ted už jsem 14 týden).Bylo mi zle,měla jsem zánět vaječníků a myslím, že jsem udělala nejlépe jak jsem mohla. Ted odpočívám, někdy si říkám že lenoším až moc.Chodím na procházky s pejskem, dívám se na DVD,někdy jsem na internetu a hlavně si to užívám. Mám spostu kamarádek, co jsou taky doma. Nikdy jsem si nevychutnávala jaro jako ted. Přišla jsem na malé náměstí které je tady ve městě a zjistila jsem,jak nádherně letos vypadají ty rozkvetlé stromy,jak hezky je zelená tráva a že to sluníčko hřeje nejenom skrze sklo kanceláře ale že je vonavé a je teploučké už ted. No prostě kráááása,za nic na světě bych neměnila. Tak si holky taky hezky těhotněte at už při sluníčku nebo při májovém deštíku.

nadad
5. kvě 2008

Ahoj holky, tak já sjem taky doma už od 6.týdne. Ze začátku jsem si říkala, že je to dlouhá doba, než bude mimís na světě, ale pěkně rychle mi to utíká. Přes den se vždycky nějak zabavím a nedokážu si představit, že bych byla v každodenním stresu z práce.Pokud má někdo klidnou práci, tak bych to i brala. Ale já jsem byla v práci třeba 2-3x v týdnu skoro 12 hod. a to by se mi s mimísem v bříšku nechtělo. Všechny holky, co znám a mají už miminka mi říkaj, ať si to pěkně užiju, že pak se nezastavím🙂 Teď jsem ve 31 týdnu a postupně kupuji celou výbavičku- je to zábava a hrozně se už těším na miminko.
Co se týče nemocenské- tak já jí nastoupila v listopadu a mám skoro 15 000,- čistého měsíčně ( samozřejmě se to odvíjí od platu a od počtu pracovních dní v měsíci)- mám míň než bych měla v práci, ale vůbec mi to nevadí.Už jsem si na to zvykla. Od ledna byly nějaké nové úpravy a myslím, že se nemocenská trochu snížila.

jmisa
5. kvě 2008

Já jsem doma už od odběru vajíček při IVF a kdyby se nám zadařilo, tak se do práce nevracím.

lennik
5. kvě 2008

ahojky holky, ja uz jsem ted taky doma, treti tyden, bohuzel nesmim nic, ani prochazky, uklizeni, musim lezet kvuli predcasnemu otvirani a tvrdnuti bricha a zadny med to teda neni, sice si nejakou tu zabavu doma najdu, ale moc moznosti taky nemam, ani tu veceri manzelovi uvarit nemuzu a to jsem se tesila, az budu doma, ze budu chodit po kamarádkách, na cvičení, plavání a tak. Pracovala jsem totiz docela intenzivne až do konce 6. měsíce a říkala jsem si, jak si ty poslední měsíce krásně v klídku užiju. Ale nechci si stěžovat, hlavně že bude mimčo v pořádku,někdy je to ale doma dost na palici, když člověk může jen ležet.
Takže vy které jste doma a můžete všechno dělat, moc si to užívejte!!!!!

pattie
5. kvě 2008

Taky bych klidně zůstala doma! Sice mi všichni říkají, že by to byla otrava, ale já se zabavím, ne že ne 😀 Ale je mi zatím (musím zaklepat) dobře, tak nemám důvod doma zůstávat. Ach jo....

hanulik
5. kvě 2008

Já jsem byla doma od 12tt a vůbec toho nelituju. Nemocenskou jsem měla asi o 1500 Kč nižší, což náš rozpočet rozhodně nezrujnovalo a já jsem si v klidu užívala. Spíš jsem teď zvědavá, kolik mi přijde první mateřská. Chtěla jsem původně být doma jen než mi skončí nevolnosti, ale v práci mi bylo stejně naznačeno, že už se mnou nepočítají, tak jsem zůstala doma celý těhu. Možná to někomu přijde jako flákání, ale jsem ráda, že jsem nemusela ráno vstávat, celý den stát v práci, odpoledne letět domů a ještě se starat o domácnost. Ale je pravda, že u mě o tom rozhodla práce. Kdybych dělala něco méně fyzicky náročného, neodešla bych.

denousek
5. kvě 2008

holky ja jsem byla doma od 9tt ..co by na tom bylo spatneho,,??PEKNE JSEM SI TO UZIVALA CHYSTALA si vecicky pro mrnouse...jeste tak se stresovat v praci.to jo... pcheee... 😉

helisek84
5. kvě 2008

Ahojy holky...
tak já taky měla špatné svědomí, že jsem zůstala doma. Byla jsem zvyklá na to, být celý den v zápřahu, ale ještě bez potvrzení těhu od svého dr. už jsem ležela ve špitále se špiněním a s dvojčátkama. Nakonec jsem ráda, že jsem doma (měsíc v nemocnici) a můžu se natáhnout, kdy potřebuju.
Co se týká té nemocenské:
teď už se zase budou platit ty první tři dny, ale nebylo to tak, takže první tři dny zadarmo, první měsíc 60% průměrného měsíčního výdělku, druhý měsíc 66% průměrného měsíčního výdělku a třetí měsíc a ty další je 72% průměrného měsíčního výdělku. Sociálka nic nedorovnává. Pokud tady někdo někomu něco dorovnává, tak je to ze jedině milosrdný zaměstnavatel a všichni můžem závidět 😀

molicova
autor
5. kvě 2008

tak ja jsem doma od 9tt, protoze jsem mela hrozne nevolnosti a musela jsem jenom lezet. mela jsem i hrozne migreny. nic jsem nemohla. pak me poslal dokror do nemocnice na kapacky, protoze jsem byla strasne degydrovana. v zivote se mi netocila hlava jak pred tim mesicem. zvracela jsem tak 6 krat za den. proste hruza. no a ted si to asi tak 4 dny uzivam. doma se nenudim, protoze rekonstruujeme bytecek, takze je tu stale co delat a cancat. praci mam s klienty, takze sice sedim na zadku, ale je to spis psychycky namahava prace. obcas to dopadlo, ze jsem tam musela byt dele, takze jsem se domu dostala az tak kolem 9 vecer. A ty hodinove cesty tam a zpatky, nakup a domacnost. Hruza ☹ Stale si rikam, ze do 60 se jeste napracuju az az.

natali.m
5. kvě 2008

Ahoj holky, taky se k vám přidávám s tím válením se doma.já jsem musela odejít hned v 7tt, protože jsem dělala v chemické labině a denně jsem pišla do styku s dost nebezpečnými látkami. ze začátku mě to dost štvalo a štve mě to vlastně doteď.doma si připadám jak lemra.snažím se sice mít uklizeno a čisto, ale jde mi to strašně pomalu.Na druhou stranu v práci by mi to asi rychleji nešlo, takže bych tam byla jen zbytečná. A vstávat v 5 ráno a vracet se pozdě odpoledne, no asi bych to dvakrát dobře nenesla...to se radši můžu pěkně chystat na mimíska a bez stresů... 😉

kacak
5. kvě 2008

Ahoj, tak já jsem doma od 2.měs., (moje zaměstnání se nedá skloubit s těhotenstvím) a pekelně si to užívám 😎 , beru to jako volno, které si už pak nikdy neužiju, až budeme čekat někdy v budoucnu další mimčo, už tu bude tenhle prcek o kterého se budeme starat a ten nás nenechá si polehávat, procházet se a vůbec tak si dělat co se nám zrovna chce 🙂 takže užívejte 😀 A jak budeme mít pohodová mimča, když jsou maminky pěkně v klídku doma 😀 Jinak já mam od 3.měs. výplatu jen o cca 1.500,- menší a když si spočítáte, co dáte za obědy a dopravu do práce, vyjde to na stejno jako plat.

petka21
5. kvě 2008

Ahoj ja sice jeste tehu nejsem zatim,ale segra je ted v 10tt a uz je doma od te doby co se dozvedela ze je tehu,takze prakticky od 6tt a uz doma zustane,jelikoz ji v praci naznacily ze ji nepotrebuji a amji nahradu,ale je rada,makala cely rok tak si to ted vynahradi 🙂
Nemocenska ja jsem doma od ledna jelikoz me propustily byla jsem tam cca 2 mesice ztoho 1 mesic na neschopce,ale v lednu jsem ji ukoncila sla do prace a hned dostala vyhazov tak sem sla hned zase ten den marodit a mam 8500 kazdy mesic a nejmïn to bylo neco malo po 8000kc,takze jsem startna jen o cca 1500kc,ale to maji zato ze me vyhodily,sice nevim jak dlouho to tak muzu delat ze budu na neschopce kdyz me vyhodily,ale praci hledam zatim nic 😝 Ale nehodlam se nervovat,chci otehotnet v klidu,ale mozna by pomohlo kdybych pracovala abych na mimi nemyslela.
Omlouvam se za rozepsani,asi sem nektere veci nepatri,ale kdyby chtel nekdo poradit jak dlouho muzu tu nesch.jeste vyuzivat tak napïste nevim kde se zeptat??Dik 😉

petule.h
6. kvě 2008

není, ale unudila bych se 🙂 sice jsem měla kamarádky na mateřské, tak sem k nim mohla zajet, ale užila jsem si to ten poslední měsíc dost, ani jsem nevěděla co dělat od rána do večera.Pokud má někdo, ale zdravotní problémy, tak je to jasné

marinka
6. kvě 2008

Já jsem byla doma celé těhu a bylo to bááájo!! První trimestr jsem prozvracela, ae pak už jsem si to moc užívala, byla jsem v klidu a pohodě a určitě i proto jsem neměla za celé těhu žádné zdravotní problémy, rodila jsem v termínu a malá je pohodářka 😉 Nudila jsem se až ke konci, když už jsem se nemohla dočkat malé, jinak bylo pořád co dělat - hodně jsem četla, byla jsem na pc, chodila jsem každý den na procházky, nakupovala jsem na malou, scházela jsem se s kamarádkama.. Bylo to opravdu moc pohodové období a práce mi vůbe nechyběla 😅

sluninka
6. kvě 2008

dobré ráno

moli...čekám 😀

molicova
autor
6. kvě 2008

ahojky, tak jsem tu 🙂

sluninka
6. kvě 2008

moli...a něco novýho? 😕 😉

lenkabu
6. kvě 2008

Já byla doma od začátku kvůli rizikové práci, nic mi nebylo a užívala jsem si to krásně až do konce 🙂 Výčitky jsem rozhodně neměla, budu pracovat ještě několik desítek let a těch pár měsíců na neschopence si bohatě napracuju 😉

molicova
autor
6. kvě 2008

No sluninko, noveho jen to, ze jsem si to zjistovala v praci a je to jak jsem rikala, ale vyse jsem to uz popisovala, ze je to zavisle na pracovni smlouve. Jinak se to dozvim az v patek.
Ale jinak doma pohodicka a co ty?

sluninka
6. kvě 2008

leni...a finančně jsi na tom byla dobře? stejně, hůř??

moli...tak to já mám smlouvu na dvě věci...mě voškubou nejvíc 😀 už to vidim...u mě taky pohoda, jen mě nějak pobolívá pupek a už mám zase hlad a to jsem v půl osmé snídala 😀

molicova
autor
6. kvě 2008

no me zase od vcera tresti hlava. asi je to tim pocasim nebo co 😀 ja jedla asi kolem devate, ale klidne bych ted zdlabla neco maleho taky 😉 noramlne jsem se pristihla, ze jsem ted dost zavisla na melounu. jim ho porad 🙂

sluninka
6. kvě 2008

moli...já teď do sebe hodila Milu a je mi hrozně,fuj jsem se úplně oklepala, asi sladký teď nepůjde,fuj…. Jinak meloun?? Ten miluju nejvíc na světě,ani nemusim být těhule 😀

molicova
autor
6. kvě 2008

sluni ja jsme ho driv nejak moc nevyhledavala, ale ted kupuju jednou za tri, ctyri dny cely meloun. milacek ho neji, takze zustane cely jenom pro me. 😀 jinak co se tyce te nevolnosti, tak je to uz lepsi. ja jsem zase zjistila, ze nemuzu vubec chipsy, slane tycinky a neuvarenou cibuli. to pak hned zvracim, nebo me strasne boly zaludek ☹

sluninka
6. kvě 2008

moli...on nejí meloun? teda to se máš 😀 odkud vůbec jsi?? 😉

molicova
autor
6. kvě 2008

sluni jsem z Prahy 6, presneji z Rep 🙂 a ty?

sluninka
6. kvě 2008

moli...IP

sluninka
6. kvě 2008

moli....jo ten je kousek od nás...nemám termín v březnu..bude to ledňáček 😉 jsem teď na začátku...druhý pokus..tak snad bude už vš v pořádku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru