Je normální brnění rukou a necitlivost prstů v těhu?

katty_k
10. led 2009

Jsem ve 24tt a v poslednich dnech mam problemy s brnenim v rukou, prvne me brnely jen dva prsty na prave ruce, pripisovala jsem to tomu, ze rada vysivam, ale vcera a dnes se pridala i druha ruka a jsou mene citlive od loktu, konecky prstu defacto necitim. Myslela jsem si, ze jsem si je prelezela, ale to uz by jaksi davno opadlo.
Co jsem nacetla na netu, tak to je zpzsobeno bud zablokovanim krcni patere a nebo prave vodou nahromadenou v koncetinach, mate s tim zkusenosti? Resily jste to? Bohuzel jsem nenasla diskuzu na koniku, ktera by se tomu venovala (mozna jsem ji jen prehledla).

Samozrejme to budu konzultovat se svou lekarkou.

pikusa
11. led 2009

Taky už levou ruku cítím celý den.....
Luciak,teda neříkej,ještě mto trvá???Já ráno nemůžu nic vzít do tuky,natož miminko....

luciauk
11. led 2009

mne to vždy prejde po pár minútach. to ti nezávidím ☹

pikusa
11. led 2009

Luciauk,mě dřív taky ale čím déle to trvá,tím dýl pak i ráno ten návrat do normálu.....teda až na ty 3 prsty na levé ruce....no zítra jdu na EMG,tak uvidíme 😒

chulieta
11. led 2009

pikusa to je medianus teda stredovy nerv

pikusa
11. led 2009

Chulietka a to znamená co???? 😒 😀

cell
11. led 2009

ahoj holky, jak to tak popisujete, tak toto je nejspíše opravdu syndrom karpálního tunelu - čili útlak nervus medianus (ano středový - a je to proto, že probíhá zhruba ve středu dlaně hluboko v zápěstí, pod šlachama takovým tunýlkem a má tam docela dost místa. Jeho funkce je převážně sensitivní-tzn. že při jeho poškození vznikají nepříjemné pocity typu brnění, mravenčení a to hlavně v klidu - tedy v noci, při jedné poloze-nejčastěji při čtení, držení volantu, řídítek). Predisppozicí je vrozený tvar zápěstí, v těhotenství díky celkovému prosáknutí organismu vodou vzniká docela často - ale nepotěším, právě proto se s tím toho nedá nic moc dělat, po porodu, až žena "oplaskne" většinou samo odezní

pikusa
11. led 2009

Cell,tak počkám,až splasknu 😀 stejně vím,že nic jiného mi nezbyde...........

veva1
11. led 2009

ahojte mne to preslo par tt po porode,cez tehotenstvo to bolo strasne neznesitelne slo ma z toho rozhodit ale po porode som to uz velmi necitila,moja pozornost sla inde

cell
11. led 2009

pikusa: ono se ani nic jiného nedá ... dává se ortéza, ale brnění je nejspíš asi stejně otravné jako ta ortéza ... léky běžně dávané se v těhotenství nedají ... a operace v těhotenství rozhodně ne

chulieta
11. led 2009

pikusa prepac ze reagujem az teraz ale cell to vysvetlila za mna, ak je postihnuty tento nerv tak sa tomu vravi aj opicia ruka, lebo pripomina tvar ruky ako opicke. je to veeeelmi caste v tehotenstve, prave sposobene uz spominanou vodou, ale uz by som sa opakovala ked vam napisem ze je dobre jest surovu petrzlenovu vnat na odvodnenie

pikusa
11. led 2009

Chulieta,klidně budu jíst i petržel,i když jí nemusím 😝 jen kdyby to trošku pomohlo.....kolikrát říkám,že ani nechci,aby byla noc....je to nekonečný,čučím na televizi,chodím po bytě a minuty se vlečou...pak nad ránem usnu a pak jsem celý den jako zmlácená.....

cell
11. led 2009

o petrželi slyším poprvé ... no proč ne 🙂
pikusa: zkusila bych tu ortézu, jestli to s ní vydržíš

chulieta
12. led 2009

cell petrzlenova vnat ma diureticky ucinok, teda mocopudny ale to asi vies.. nie si zdravotacka?

pikusa
12. led 2009

Ahoj holky.........
tak jsem byla na vyšetření s těma rukama a je to karpální tunel,ale prostě musím vydržet,v těhu se to stává,pak mě to bude prý asi trápit ještě v šestinedělí....postupně by to ale mělo ustávat.No prý mám ale dobrý trenink na nespaní noci,což je teda pravda.Dnes jestli jsem spala 5 hodin,tak je to hodně

cell
12. led 2009

chulieta: jsem 🙂 , ale o petrželi nás na farmakologii nic neučili 😀
pikusa: vydrž prťka vydrž .... držím palce!

andara
12. led 2009

Jejda Pikusko,to ti nezavidim,ale uvidis az budes mit prcka u sebe na vsechno zapomenes 😎 Jo a koukam,jak mas uz krasny brisko - pekne roste teda. 😉

chulieta
12. led 2009

cell nas tiez nie.to su uz vlastne pozistovane recepty 🙂 , a comu sa venujes? ja mam urobenu fyzioterapiu, pracovala som v RÚ Kladruby u Benešova.

cell
12. led 2009

já jsem internistka 🙂 ale před medicínou jsem původně EMG laborantka, takže karpálů jsem za život viděla stovky 🙂

pikusa
12. led 2009

No vydržím,nic jiného nezbývá že 🙂

alififi
13. led 2009

cell a ked to neodoznelo ani rok po porode, je este nejaka sanca, ze to prejde aj bez operacie ?

pikusa
13. led 2009

Ahoj,tak dnešní noc teda zase byla.....ruce bolely jako čert,ráno jsem zase nevzala ani hrníček a nateklý byly jako bambule....ach jo ☹

bambulik
13. led 2009

ahoj kočky
po porodu jsem měla brnění na levé ruce, prsteníček a ukazováček a kousek dlaně
byla jsem u neurologa, dělal mi EMG, měla jsem útlak nervu v lokti, pomohlo mi cvičit a mám klid....
prý je to normální, brnělo mi v ní a mravenčelo, prý za to může tahání dítěte, tlačení kočárku a co vím, hooodně maminek na mateřské se s tím potýká...

pikusa
13. led 2009

Jejda,tak ještě pak na mateřské??????Já myslela,že se toho zbavím 😒

cell
13. led 2009

alififi: rok už je docela dlouhá doba, vyrazila bych na EMG, ale zdá se, že Tě operace nemine ... ale neboj, je to jedoduchý výkon v lokální anestezii trvající šikovnému nejlépe neurochirurgovi cca 20 minut

pikusa: pravděpodobně ano, ale pokud máš predispozici, může to zlobit i potom ☹

pikusa
13. led 2009

Cell,myslím,že u mne to je jen tím těhu....jinak mě to nikdy nezlobilo,nedělám fyzicky náročnou práci ani nějakou oráci rukama....ak snad to bude OK 🙂

kam
13. led 2009

Ahojte, tak ja mam podobné problémy ale ne v rukou ale na levé kyčli...začalo to bolestí, jako když máte hodně suchou kůži a bylo to tak silné že mě to začalo v noci i budit...teď tam mám jakoby mrtvé místo na dotyk ale je bolestivé, hlavně když na něm dlouho ležím... říkala jsem to i mé dr. ale řekla že to rostoucím bříškem být nemůže, ale když si masíruju břicho třeba při krémování tak mi v tom škube....

Nesetkaly jste se s tím taky některá?

alififi
13. led 2009

pikusa aj mne to zaclo v tehotenstve ,predtym pohoda 😔

cell a aka je pravdepodobnost, ze to v dalsom tehu zas dostanem ? velka nie ?
aby som nemusela ficat zas 😖

cell
13. led 2009

ali: obávám se, že dost velká .... ale po operaci by mě bylo vše ok, recidiva minimální

chulieta
13. led 2009

ali: v tehotenstve je velakrat sposobena utlakovy syndrom nahromadenou vodou v tkanivach ktora utlacuje medianus, takze velmi pravdepodobne ze v kazdom tehotestve sa to vyskytne, a teda zavisi cim alebo kvoli comu clovek syndrom bude mat, napr moja mama to ma kvoli praci ktoru vykonavala, robila 30r krajcirku,tak tiez maju velku pravdepodobnost ze tym budu trpiet, jej to zoperovali ale nepomohlo to, neurologicka ju tam poslat nechcela a moje rady co som jej davala aby zmenila neurologa nepomohli, a tak teraz ma svaly dost atroficke, no ale co uz narobime, moja mama je klasicky pripad - ty si moja dcera co uz mozes o zivote vediet ked si mladsia..... len nebrala vobec do uvahy ze s takymito ludmi robim, uz mi niekolko ludmi s carpalami preslo cez ruky ci uz pred alebo po operacii..

pavla24
14. led 2009

I já mám syndrom karpálního tunelu - na obou rukou. Začínalo jemným mranevčením v noci - cca před dvěma měsícema. Nyní se v noci budím třeba až desetkrát - ruka "mrtvá", mravenčí, přes den mravenčení, v pohodě pouze pokud ruka visí normoš kolem těla. Doktoři často toto diagnostikují jako problém s páteří, ale mohou to být právě karpály. Nyní mám za sebou nerologické vyšetření, čekají mne rehabky a beru prášky. Uvidím. Má práce je celodenně na počítači, takže vyhlídky nic moc. Ale mám nyní nižší PC stůl, tak je to lepší. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru