Je normální brnění rukou a necitlivost prstů v těhu?

katty_k
10. led 2009

Jsem ve 24tt a v poslednich dnech mam problemy s brnenim v rukou, prvne me brnely jen dva prsty na prave ruce, pripisovala jsem to tomu, ze rada vysivam, ale vcera a dnes se pridala i druha ruka a jsou mene citlive od loktu, konecky prstu defacto necitim. Myslela jsem si, ze jsem si je prelezela, ale to uz by jaksi davno opadlo.
Co jsem nacetla na netu, tak to je zpzsobeno bud zablokovanim krcni patere a nebo prave vodou nahromadenou v koncetinach, mate s tim zkusenosti? Resily jste to? Bohuzel jsem nenasla diskuzu na koniku, ktera by se tomu venovala (mozna jsem ji jen prehledla).

Samozrejme to budu konzultovat se svou lekarkou.

janika7
14. led 2009

Taky mi vnoci a hlavne nad ranem, kdy uz vnimam brni cele ruce 😖 Reknu to doktorovi az pujdu na prohlidku, ale to snad neni nijak zavazna komplikace, ne? Nebo je to snad neco, co by mohlo byt nejak nebezpecne. Myslela jsem, ze je to jen neprijemnost, jako treba paleni zahy a ze to k tehu patri.Nebo ne?

katty_k
autor
15. led 2009

Tak jsem to rikala gynekolozce (bohuzel moje musela pryc, brala me druha lekarka) a napsala mi magnesium.

Ale od te doby, co jsem poslechla vase rady a mam ruce nahore kdyz spim, tak je to lepsi. Akorat jsou hodne citlive na polohu a prelezeni a jelikoz ja jsem zvykla spat skoro na brise a hlavu na jedne ruce (nejcasteji je to pravy bok), tak mam problemy spat, bud dodrzim to abych na ruce nelezela a spim na boku s rukama jak pri modleni na polstari vedle sebe a pak se skoro nevyspim dokud si nezvyknu a nebo obcas zasvindluji a pak mam pekne brnivou jednu ruku.

Ale omezila jsem taky vysivani a pokud uz, tak jedine s pauzami, taky se snazim vice prokrvit a musim rici, ze treba vychazka v tomhle mrazu je bajecna vec a nebo uklidit cely byt, pokud tedy ruce nebrni...

pikusa
15. led 2009

Katty,tak já zase spím a ruce mi visí z postele.........
Janiko,jen je to prostě dost nepříjemné,u mě bolestivé a prostě se nevyspím.........

annika
15. led 2009

Ahojte!! Hlásim sa do klubu so syndrómom karp. tunelu, práve dnes som bola na neurológii, vďaka Vám som prišla na to, že je to neurologický problém a treba ísť s tým k lekárovi. Začalo sa to u mňa po pôrode, a ja som to pripisovala k tomu noseniu malého na rukách. Lenže teraz už tri mesiace, čo malý sám chodí a ja to mám ešte horšie, než predtým... No a tá neurologička ma poslala na rentgen krčnej chrbtice, to som aj absolvovala dnes a ešte musím na EMG vyšetrenie, čo neviem čo je to, ale termín mám len 2.februára. No a dostala som Emelbin retard tabletky 1-0-1. Magnezium mi ani nespomínala dokina...
Neviete mi poradiť, čo to je to vyšetrenie EMG????Ďakujem!

cell
15. led 2009

annika: je to vyšetření periferních nervů. Prakticky se provádí tak, že se na svaly ruky nalepí takové samolepky (povrchové elektrody), pak mokrý pásek (zemění) a pak se na předloktí dávají takové elektrické impulsy a počítačem se měří rychlost vedení vzruchu nervem. Někdy je ještě potřeba vyšetřit sval u palce, tam se píchá jehlička, což není příjemné, ale někdy nutné

annika
15. led 2009

Juj,Cell!!! Nestraš ma! No ale čo urobíš? Keď je to nutné... No ale ten Emelbin mi nejak nesedí, dala som si o piatej večer a nejak ma bolí žalúdok z toho, či čo.... A ruka ešte stále bolíííí!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

chulieta
15. led 2009

annika tieto tablety ktore predpisuju neurologovia zvycajne zatazuju zaludok, daj si vzdy s tabletokou aspon par lyzic bieleho jogurtu s probiotickou kulturou, to ti zlepsi trosku znasanie tychto tabliet, a obmedzit solenie by si mala.

cell
15. led 2009

anni ... ale to není strašný, je to docela legrace 🙂 . Jinak se obávám, že Ti tento lék moc nepomůže, protože jde o mechanický tlak, je třeba tento zrušit (což v těhotenství moc nelze) a léky v tomto případě mnoho nepomáhají ... a pokud Ti nedělají dobře na žaludek, vysadila bych je ... proč si zadělávat na další problém?

chulieta
15. led 2009

cell ale ono vsetky lieky ktore maju ucinok na periferne nervy alebo myorelaxancia maju zatazujuci ucinok na zaludok..

annika
16. led 2009

Ahoj! Aj dokina povedala, že je to len dočasne riešenie s tými tabletkami, až kým nebudeme mať výsledky EMG a rentgenu krčnej chrbtici, lebo že vraj môžem to mať aj z toho. Ja neviem, nie som lekárka, ale noc bola zase o ničom....

rebeka1977
16. led 2009

Ahojte, ja som po operacii karpalneho tunela, mala som to dost urgentne, dokonca som nemohla ani kojit....nakolko mala som velmi velke a tazke prsia a ruky mi totalne pocas drzania babatka a prsnika odumreli, zmeraveli - neprijemne. Ked mama Emka 6 mesiacov, operovali ma, ani to moc neboleleo, a taraz som zase ok, ruky trpnu len malilinko, takmer vobec, je to obrovska ulava

pikusa
16. led 2009

Rebeko,věřím,že to je úleva.......a jak jsi zvládala péči o mimi po operaci???

annika
16. led 2009

Ahoj, Rebeka! Môžeš mi napísať niečo o tej operácii? Uspávali ťa?
Je to super, že sa ti to zlepšilo!!! 😀 😀 😀

cell
16. led 2009

to je krátký výkon v lokální anestezii, na to se neuspává 🙂 ... a když budeš mít štěstí na upovídaného chirurga, výborně si pokecáte 😀

annika
16. led 2009

cell 😉 😉 😉 😀

pikusa
16. led 2009

Cell,ale pak se s rukou nesmí nic dělat ne???

cell
16. led 2009

pikusa: to ne, do vyndání stehů (tedy zhruba týden) vůbec nic, maximálně šetřit a pak postupně zatěžovat, ale trvá to cca měsíc, než se ta ruka může plně zatížit

gabka32
16. led 2009

čauky holky - já v těhu taky měla taky sy karpálních tunelů, v noci jsem se budila a ruce měla úplně "mrtvé" zdálo se mi že jsou aspon 3xvětší. a hlavně jsem nemohla plést výbavičku ☹ jak mě ruce brněly. Dr. to neřešil, prý to k těhotenství patří a je fakt že mi to odeznělo, ale až po několika měsících.

no ale těhotenství je prý okno do budoucnosti takže se na karpály můžu "těšit" někdy až budu starší... 😒

pikusa
16. led 2009

No právě.....a co pak,když je to mimi víš.......proto jsem se Rebeky ptala...

katty_k
autor
17. led 2009

prsty brni porad, je fakt, ze horcik jeste nejim, nemela jsem kdy dojit do lekarny...

vcera dojela za mnou do prace kamaradka a fakt doufam, ze to prejde, protoze jsem si chovala jeji pulrocni dcerusku a dlouho bych ji asi nemohla drzet, tak doufam, ze to bude dobre

annika
17. led 2009

No ani ja si neviem predstaviť týždeň ničnerobenia... 😒 😒 😒
Gabka, a tebe to prešlo po pôrode? Pri nosení Sašenky sa to nezhoršilo?

pikusa
17. led 2009

Katty,tak mě stejně nepomohl.............. 😒
musím jen doufat,že to opravdu přejde......dnes v noci jsem až k posteli dala studenou vodu a plínu a do ní jsem ruce balila,když už to nešlo vydržet.....v místě zápěstí byla plína během chvíle horká....a stejně to pomohlo na chvíli.

cell
17. led 2009

je mi líto, ale hořčík ale opravdu na tento problém nejspíš nepomůže ....
pikusa: zkus si nechat napsat tu ortézu 😉

pikusa
17. led 2009

Cell,v PO jdu k dr.tak se jí zeptám........ 😉

pajmis
17. led 2009

Ahojte holky 🙂 nečetla sem vás celé, ale já sem měla problém s karpálním tulem a tím i necitlivými prsty od 7. měsíce těh. .. v porodnici mi řekli, že to je teda ten karpállní tunel... na neurologii mi na to napsali magnesium + vitam B2 - tahle kombinace ulevuje od brnění a ještě k tomu sem brala železo, takže mi to pomalu ustávalo a ted už po brnění ani památka 🙂 tak zkuste si koupit magnesium v kombinaci s vitamínem B2 🙂 a taky to železo je dobré k tomu brát 🙂

annika
18. led 2009

Cell, čo to je tá ortéza???? Sorry, že som taká zvedavá, ale neviem velmi vela o tejto chorobe,je to pre mňa ešte niečo nové... 😅 😅 😅 😅

katty_k
autor
18. led 2009

pajmis: tu B2 zkusim, kolik toho beres denne?

snehulienka
18. led 2009

ja mam cca 2 tyzdne, mozno aj dlhsie posldne clanky prostrednika a prstenika na lavej akesi nieuplne citlive. nieco este chyba do uplnej citlivosti. mala som epidural, snad to s tym nesuvisi...

pajmis
19. led 2009

katty - dr. mi řekala že si mám vzít ráno tabletu železa a toho magnesia a večer před spaním... takže 2x denně. A zeptej se v lékarně na magnesium s kombinací vitaminu B2. Mě to pomaličku začalo ulevovat a postupně sem přestala cítit bolest - která mě teda v noci hodně budila a pak to najednou ustalo uplně že mě nic nebolí. Ani nevím za jak dlouho mě to přešlo ale tuším že tak za týden mě bylo dobře 🙂 tak hodně štěstí 🙂

pajmis
19. led 2009

katty - a jestli máš ten syndrom karpálního tunelu, tak po porodu ti s tím nikdo nic dělat nemůže. Bylo mi řečeno, že se to musí operovat a s malým dítětem mě do nemocnice nevezmou a musí se tam prej ležet 3 dny. Naštěstí mi pomohly ty vitaminy. Kdybys to měla vážné, tak si to raději nech operovat bud před porodem nebo ještě ted. Známe to operovali v 7. měsíci těh. Jen se nařízne dlan a nějak se uvolní ten tunel... přesně nevím... jen se to lokálně umrví 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru