• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je normální brnění rukou a necitlivost prstú v tehu?

22. března 2016 
Ahojte vsetci tiez mam daky divny pocit a neviem co mam s tym robit nie som ani tehotna a uz par dni mi brni asi tak v strede dlane pravej a mravci amam to take ako mrtve aj ked urobim daky vacsi pohyb s palcom citim to viac a aj ked natahujem prsty tak to citim a najviac v dlani v strede dlane obcas sa aj v noci zobudim na to ze mam celu ruku strpnutu neviem od coho to je je to dost neprijemne som spevacka a vlastne drzim stale mikrofon v pravej ruke mo ze to byt z toho poradte co je na to dobre
11. led 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak já ne brnění ruk začala trpět v těhu. Ráno když stanu tak než je rozhejbu tak do nich nic nedám. Mám týden po porodu a pořád to trvá :unamused:
14. led 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tymto trpnutim hlavne ruk trpim aj ja, a to som ani nebola tehotna ked mi to zacalo...mne diagnostikovali neurogennu tetaniu, a uzivala som magnezium, ale vobec to nepomahalo...a potom mi davali este lexaurin, ze na ukludnenie a z toho som bola ako opita, no hroza... tak som zvedava, ako dopadnem, ked budem vo vyssom stadiu tehu :frowning2: ja som uz kvoli trpnutiu lezala aj v nemocnici, ale to mi strpla cela polovica tela, dokonca aj tvar... ale odvtedy sa mi to zmiernilo a zatial je dobre :dizzy_face:
15. led 2010 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě to bohužel taky postihlo - už tak 3 týdny a pořád se to zhoršuje :frowning2: gynekolog mi řkel "no to budete muset vydžet" ....ale ráno si nemůžu ani vyčisti zuby a zvednout hrnek - mám to na pravé ruce a jsem pravák :frowning2:
pročetla jsem různý diskuze a tak, a i pro těhotný tam mají řešení,tak nevím, prosč bych měla ještě dva měsíce nespat a trpět i přes dne, když se s tím dá něco dělat i v těhu....jen to chce asi najít doktora, kterýmu to není jedno

mě by hlavně zajímalo - holky - vy z těch, co už máte po porodu - odeznělo to, nebo ne?? mě přijde, že to je dost indidivuální a že není žádná záruka, že to po porodu přejde :frowning2:
11. kvě 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Acimedaca, mne to preslo este pred porodom. Asi som to mala z hromadenia tekutin v tele ("syndrom karpalneho tunela"), dost pomohlo, ked som mineralky vymenila za cistu vodu a ked sa obmedzi solenie a sladke, aby sa co najmenej tekutin zbytocne nedrzalo v tele. Mne to vzdy zacalo v noci, bolesti az do placu, nevedela som, ako si ulozit ruky a rano som nic nemohla chytit, potom sa to cez den rozhybalo a bolo lepsie. Ale myslim, ze mi ozaj pomohlo nepit mineralky a to, co som uz spominala.
12. kvě 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak to tady čtu nestačím se divit.Já mám po porodu budou to 4měsíce a ruce skoro necítím dva měsíce.Byla jsem na vyšetření EMG a tam mi nic nezjistily.Dr mi řekla že je to po porodu a odezní to samo.Ale kdy to neřekla.Dostala jsem magnézko.Začalo mi to u nohou a postupně přecházelo tělem do rukou kde mi to zůstalo.V noci s tím nemám žádný problém.Jediný problém je ten že pomalu nic neudržím v rukou a to jsem ještě sama na miminko, Nejvíc se bojím vytahovat miminko z púostýlky abych jej náhodou neupustila.Taky problém s jeho převlíkáním atd.Mám už druhé dítě a nikdy se mi tohle nestalo
19. únor 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná to někomu pomůže-teď s tím bojuju ještě před porodem-a při prvním dítěti mě to postihlo po porodu, je to fakt hrůza-ale pomáhá vitamín B6, taky bromelin, ale ten se v lékárnách špatně shání-spíš v drogeriích-a to si teda nejsem jistá účinností.
23. bře 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nie som tehu,ale toto mám už v tak hroznom stave behom troch mesiacov,že musím na operáciu oboch rúk.Termíny sú až o4 mesiace na prvú ruku a o 8 na druhú.Ruky mám už od zápästia drevené v kuse a mravenčenie až k lokťom.Nič mi nepomáha.Veľmi sa bojím,čo bude ďalej,nezdvihnem ani hrnček.A doktori majú čas...EMG mám 9. :cry:
16. zář 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže je to "normální", uf! Jsem si říkala, co mě to zase potkalo, že žádná z holek kolem to neměla.. magnesko i B-cka mám předepsané od dr. už týden a zatím žádná změna, spíš mi to přijde horší :frowning2: už jsem musela sundat i snubak.. tak tedy vydržet, machat ve studené vodě, nejist sladké a slané, nepit minerálky, podložit ruce a dlabat vitamíny - juch!
18. bře 2016 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrshka moc te nepotesim ja zkoušela snad uz všechno, ale posledni 4 týdny je to horší a horší. Snubak nenosím uz od 25tt. Teď po ránu mam co delat abych ty ruce rozhybala a pěkne to boli :frowning2: dr. Mi na to dal magnesko, rady hodne pít málo solit ale bohuzel nic nepomáhá. Teď na to naposledy Koukal a říkal ze to vypadá, ze do porodu s tim nic neuděláme....:frowning2: ale je to trága uz jsem rozbila 4 hrnecky a 2 talíře jak je mam po ránu necitlivé.....:frowning2:
18. bře 2016 v 15:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Choj maminky, čekám třetího cvrčka a tento problém mě potkal v druhém těhu..komplikované se i najíst..rukama :slight_smile: Nicméně po porodu se stav začal zlepšovat, ale mírnější příznaky jsem pociťovala po např. vytíraní určitě ještě dva roky. Po té, co jsem se smířila s tím, že to bude již nedílná součást mého života, si vlastně zpětně ani neuvědomuji, kdy k tomu přesně došlo, ale nakonec problémy s karpálním tunelem zcela vymizely. Nyní jsem ve 13.týdnu a pociťuji jasné signály...no nedá se nic dělat, než zabojovat :wink:
Nejvíc mi pomáhalo každé ráno ruce protřepat nad hlavou a za každou cenu rozhýbat a samozřejmě nedělat zbytečně práci, kdy jsou zápěstí rukou dlouho ohnuté nebo max. namáhané.
19. bře 2016 v 07:53  •  čeká miminko, termín má v září 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikagurthova to je děs, že s tím neumí nic udělat :frowning2: magnesko fakt nepomáhá, ruce bolí čím dál víc (hlavně v noci, to se fakt budím bolestí a nemůžu už usnout), solit moc nesolím, minerálky nepiju, sladké jsem omezila... takže vydržet! včera jsem sundala snubák a obrečela to, chjo. už ať je to v pořádku! ale děkuji ti za podporu, resp. za info, že nejsem fakt jediná a nejsem ani jediná, které nic nepomáhá :slight_smile:
19. bře 2016 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrshka jediná opravdu nejsi :slight_smile: je to hrůza dneska rano jsem ty prsty protahovala a malem u toho brecela jak me to bolelo....je to děs doufám, ze po porodu se to zlepší nebo fakt nevim, jak budu v noci prebalovat a tak.....
19. bře 2016 v 11:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katty_k ano, může to být i tou bloknutou krční páteři, a nebo máš málo magnesia a vit B6 - měla jsem to podobné, ale nebyla jsem těhu, tak mě neurolog mohl napravit a a říct co si mám koupit za doplňky - a ono to pomohlo.
Akorát nevím zda magnezium se může v těhu - nebo jen omezeně, B6 je listovka...
19. bře 2016 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrshka ahoj heled dneska mi doktor řekl, ze ty otoky brnění s tak je zavodnenim (ja třeba za 14 dni přibrala 3 kila a přitom jim min protože mi mění dobre a prý je to příčinou zavodneni) a napsal mi tabletky hydrochlorothiazid, tak zkus říct svému dr jestli to nemůže byt to samé :slight_smile:
21. bře 2016 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikagurthova moc diky za info, určo zkusím! dej vědět, jestli to zabírá :slight_smile:
21. bře 2016 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrshka heled beru 1/2 tablety po 2 dnech (těhotné víc nesmějí) a uz dneska po jedny půlce chodím na záchod jak besna a otok trochu polevil....ale je to na předpis a po domluvě s doktorem ono k tomu musí byt i vysoký tlak jinak to je v tehu nevhodné....
21. bře 2016 ve 21:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monikagurthova aha, já mám moc nízký tlak, takže kdo ví.. v každém případě zkusím poresit s dr.
21. bře 2016 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mrshka jako urcite to s ni prober jsou i jiné preparáty na odvodnění. Ja to mam z toho protože mam otekle i nohy....
21. bře 2016 ve 21:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zdravím, já měla brnění rukou strašné, v noci až do křečí. Měla jsem hodně vody. Jsem teď 5 týdnů po porodu a přešlo to asi po dvou týdnech. Přibrala jsem 22 kg a z porodnice jsem šla o 16 kg lehčí. Takže u mě to bylo určitě tou vodou. Celá jsem splaskla :slight_smile:
22. bře 2016 v 11:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucie206 ahoj dobra zprava :slight_smile: ja včera po těch pracích vycurala 1,5 kila....tak jsem zvědavá :slight_smile:
22. bře 2016 v 11:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katty_k https://www.youtube.com/watch?v=q8acVVC1uB0 pust si to cele, ted zrovna nemuzu najit to misto, kde mluvi o brneni prstu, ale je to tam :slight_smile:
22. bře 2016 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek