Je normální brnění rukou a necitlivost prstů v těhu?

katty_k
10. led 2009

Jsem ve 24tt a v poslednich dnech mam problemy s brnenim v rukou, prvne me brnely jen dva prsty na prave ruce, pripisovala jsem to tomu, ze rada vysivam, ale vcera a dnes se pridala i druha ruka a jsou mene citlive od loktu, konecky prstu defacto necitim. Myslela jsem si, ze jsem si je prelezela, ale to uz by jaksi davno opadlo.
Co jsem nacetla na netu, tak to je zpzsobeno bud zablokovanim krcni patere a nebo prave vodou nahromadenou v koncetinach, mate s tim zkusenosti? Resily jste to? Bohuzel jsem nenasla diskuzu na koniku, ktera by se tomu venovala (mozna jsem ji jen prehledla).

Samozrejme to budu konzultovat se svou lekarkou.

petrach
10. led 2009

katty tohle taky bohuzel znam,dela mi to i bez tehu,kdyz je moc prace-fizicke
ted jsem doma na nemocence,tak se to zlepšilo,ale zrovna dneska jsem vstala a ruky uplne tuhe a necitila jsem je-ono to behem dne povoli ,ale treba to vyšivani tomu hodne pomuze,u me je to i kdyz dlouho ctu-jak drzim knizku..
uplne se ted toho nezbavis,omez to vyšivani...bude to lepši
a dr ti da magnezko,nic jineho ted v tehu neni-muzes si ho koupit i sama v lekarne,at ho beres nez k nemu pujdes,je to miminku neskodne,ja ho beru od zacatku tehu zatim jen jednu tabletu rano a ted mi zaclo tvrdnout bricho,tak i vecer..je to i na to

katty_k
autor
10. led 2009

petrach: dekuji moc, ja prave narazila na diskuzi na beremese.cz, ale jaksi tehotenstvi vyrazne omezuje moznost lecby, uvidime co s tim provede to magnesium, ja hodne doufam, ze je to tim zavodnenim, ktere by po porodu melo ustoupit. S rukama pracuji porad, kdysi jsem hodne palickovala a nemela jsem tyhle problemy, stejne s vysivanim, ale to jsem nebyla tehu.
Jestli jsem pochopila spravne, tak to, ze drzis knizku delsi dobu to zhorsuje nebo naopak? Ja dnes rano mela problem dospat prave kvuli tomu, ze me brnely obe a nemohla jsem najit vhodnou polohu.

petrach
10. led 2009

katty čteni zhoršuje,dela to pokud jsou ruce dlouho v jedne poloze 😠 jakekoli,tedy prave i v tom spani,jak dlouho ležiš a nehybaš s nima..to dobre znam,točim se nad ranem z boku na bok

po porodu to ustoupi,u tebe to bude tema otokama...
ja se v pryci hodne nadřela a mam to z toho,ale taky mi to skoro přestalo,co jsem doma
začlo to zase až ted tak možna tyden a nejhorší je to v tu noc,protože už nevim jak si lehnout,
co jsem vypozorovala,tak musim mit natahle ruce,pokud je krčim,tak to dela vic..

holt si užijem 😀 ale zas si řikej,že to mimčo za to stoji..a nech si napsat to magnezko rozpustne-Magnosolv-přijde mi že ty tablety jsou slabší,min zabírají,ten magnosolv si chvali hodne holek i u nas na diskusi

andara
10. led 2009

Katty,s tim ma problemy jedna holcina od nas z Ceskolipska - Pikusa,treba se tu objevi a rekne ti. Doktorka ji rekla, ze to jsou karpály a dostala masticku. 😉

andara
10. led 2009

Z jedne stranky:
Syndrom karpálního tunelu je pocit brnění, především v palci a ukazováku ruky, provázené někdy pocitem “mrtvění”, necitlivosti a slabosti. Může být postižena celá ruka i předloktí. Tento stav se objevuje již v raném těhotenství a pokračuje celé těhotenství. Vyvolán je otokem tkání v tzv. karpáním tunelu na dlaňové ploše zápěstí, kudy procházejí nervy a cévy z předloktí do dlaně.

Při záchvatu je možno držet ruku nad hlavou a kroužit jí v zápěstí. Účinná je akupunktura. Žena trpící touto obtíží by měla mít při spaní ruce uložené výše na polštáři. Symptomy obvykle po porodu vymizí. Lékaři doporučují těhotným s výraznými obtížemi diuretika – léky zvyšující tvorbu moči.

dadulik
10. led 2009

tak s tymto mam bohuzial problemy aj ja posledne tyzdne, rano si vobec ruky necitim, ani s nimi pohnut nemozem ☹ a to nie som tehu 😒

alififi
10. led 2009

katty mne to zacalo v 6 mesiaci tehu a trva to dodnes
pamatam, ze som v noci nemohla ani spavat - palili ma ruky az po lakte
a stale so si ich musela * vytriasat*
gynekolog mi kazal, nech si davam magnesium
po porode sa to trochu zlepsilo, ale ne o moc. bola som na neurologii - mam syndrom karpalneho kanala
nepomohli masaze, ultrazvuk, akupunktura, biolampa - nic
pravdepodobne mi pomoze len operacia.

ale ne kazda kocka to ma tak - niekomu sa to po porode upravi 😉

chulieta
10. led 2009

ahojte dievcata,
tak toto som tiez mala pocas tehotentstva, a asi tyzden po porode to odislo, zmiernit to mozete len tym ze budete brat magnezium, a latky dodavat do tela ktore podporuju diurezu,cize mocenie. a tak to len mierne ulahcite ale jemne brnenie budete pocitovat nadalej, moze sa vyskytnut aj pocit miernej necitlivosti v prstoch.

ak ale po porode brnenie neodide samo, tak je to syndrom carpalneho tunelu alebo kanalu, ide o utlakovy syndrom stredoveho nervu cize medianu, ten inervuje svaly palec, ukazovat a prostrednik, prejavuje sa brnenim, stratom citlivosti na prstoch neskor a brnenie je i v noci a nepomoze ziadne vytriasanie, natriasanie rukou, vtedy to je lespie riesit u lekara, pretoze to postupuje a kanal sa natolko zanesie, ze mozete stratit uplne svalovu silu v prstoch, ochabne jemna motorika ruky, riesi sa to operacne v najhorsom stadiu, aby sa kanal vycistil, je to mala operacna ranka niekedy dlha len 4 cm. vacsinou trpia touto chorobou ludia hlavne zeny, - krajcirky, ludia pisuci casto na pocitaci, ale skratka ktory maju viacej pretazene prsty v jednej namahy.
no snad som to vysvetlila jednoducho

katty_k
autor
10. led 2009

moc dekuji za reakce, v utery jdu k lekarce a prokonzultuji to s ni, je fakt, ze delam dost rukama, pocitac jsem v poslednich mesicich pomerne dost omezila, zato vice vysivam

doufam, ze mi pomohou nejake leky a ze to hlavne prejde po porodu, s tou operaci jste me lehce vylekaly, ale zase nez to nechat zajit do defacto ochrnuti, to ne(pro me, ktera delam rucni prace by to bylo male nestesti, necitit prsty)

a s tim spanim, ja jsem zvykla lezet prave na ruce, vzdy jsem spala na boku az brise, hlavu na natahnute ruce, jak Superman, ted jsem pribrala dalsi perinu o kterou se opru, at netlacim na brisko, ale na rukach se spi spatne. Mala kope, ale to vubec nevadi, ty ruce me nenechavaji dospat

pikusa
10. led 2009

Ahoj holky,
tak jak psala Andarka,já s tím mám problém už asi 3 měsíce....brněním prstů to začalo,pak brněla celá ruka,pak obě a pak to v noci docela fest bolelo.A teda pořád bolí.Byla jsem u dr.tak od páteře to nemám,asi je to karpální tunel a ted v pondělí jdu na vyšetření,na EMG.Jestli je to opravdu syndrom karpálního tunelu.Jinak poslední dobou toho teda moc nenaspím,ráno nevezmu do ruky někdy ani hrníček.Mě reda pomáhá spát s rukama svěšenýma z postele,v noci když to bolí tak vstát a ruce pod ledovou vodu.

chulieta
10. led 2009

ahojte,
pikusa - som rehabilitacna sestra, s ludmi co maju carpaly sa stretavam velmi casto. ak by to bol carpalny tunel naozaj tak nevzopieraj sa na zapastia ked sa opres o stol napriklad alebo o nieco ak sa chces zapret, pretoze zatazeni dlani a tlakom na zapastny klb sa utlak este zvysuje, pretoze carpalny tunel je prave na spodu dlane pri zapastnych kostiach.
tak snad som pomohla 🙂) a premastuj si dlane, aj vy kocky co to mate pomoze to aspon trosku

pikusa
10. led 2009

Chulieta,díky,jestli je to optavdu ono se dozvím v pondělí......
dlaně masíruju,trošku to pomůže.....ale prostě v noci trpím,ráno trvá asi půl hodiny,než "cítím"ruce...teda spíš levou.A konečky prstů mě na levé ruve už brní pořád,i přes den.

chulieta
10. led 2009

pikusa nemas zaco. hodnoty EMG normale su myslim 5,5-6,6 ale nie som si ista
ale teda to brnenie moze byt aj tym ze je pocas tehotenstva prilis vela vody v tele, tak si dajte petrzlenovu vnat surovu, to trosku odvodni telo. baby sucitim s vami, ja som si tym vsetkym presla 🙂 ale ked pride koniec toho tak uz to budu zase ine starosti radost 🙄 take oci budu

janicckka
10. led 2009

to bude asi nedostatek železa

pikusa
10. led 2009

Tak takové oči už mám ted.....nespím,protože mne bolí ruce,když usnu,musím na záchod a pak zase kope prcek,že mě to vzbudí....takže mám trening 🙂

chulieta
10. led 2009

skor magnezium ako železo

pikusa
10. led 2009

Magnezko zobu každý den.mám ho od mojí gyndr 🙂
Prostě se to prý v těhu stává,tak musím vydržet 😒

chulieta
10. led 2009

a aky typ magnezia mas?

petrach
10. led 2009

ja mela na ty karpaly jit na vysetreni,kdyz jsem zjistila ze jsem tehu..takze bohuzel,dr rekla ze pockame po porodu..
pikusa kdyz te ctu,jako bys psala o me 😀 uplne to same

pikusa
10. led 2009

Je to magne B6 tabletky,než mi je dr.dala tak jsem pila rozpustné magnézko

kettm
10. led 2009

Ahojky, měla jsem to naprosto stejně, asi před 14 dny to začalo brněním pár prstů, nejdřív jsem si myslela, že to je z přeležené ruky, pak už ta bolest byla tak "divná" žádní mravenčení, ale spíš jako otupělý, necitlivý, gumový prsty, nevím jak to popsat, furt jsem dávala ruku nahoru, cvičila s ní, ale nic nepomohlo,potom jsem jí zkusila dát dolů (např jsem jí pustila z postele) a bylo po problému, asi se ta ruka lépe prokrvila. Naposledy minulý týden mě ruka bolela tak, že už se to opravdu nedalo vydržet, tak jsem dávala ledové obklady, mazala to mastí a asi za 2 dny to přešlo, od té doby občas trochu mravenčí prsty, ale nic hrozného. Dr mi řekla, že to můžu mít zánět šlach, nebo i karpály, ale přešlo to, občas jsem si rozpustila magnezium. Od té doby ťuk ťuk, každopádně to je spojené s těhotenstvím (pokud na to netrpíte již před tím), mimčo si bere veškeré vitamíny a proto občas nastanou křeče do ruk, lýtek atd.

chulieta
10. led 2009

kettm a kolko si tehotna?

katty_k
autor
10. led 2009

kettm: se zanetem slach radsi nestras, mela jsem pred Vanocemi zanet achillovky a nic moc... 😒

vsem nam drzim palce, at to prejde, je to docela hnus, varila jsem manzelovi veceri a nemuzu poradne pevne drzet nuz v ruce. Kdyz jsem mu popisovala co to muze zpusobovat a jak to muze dopadnout, tak mi rekl, ze mi nejspis zakaze dohledavat na diskuzich informace o nemocech, ze to vidim moc cerne. Tak doufam, ze mi neco zabere a ja budu moci normalne fungovat

chulieta
10. led 2009

katty-k zabere jedine to ze porodis 🙂

pikusa ja som jeden cas mala magne b6 tri tbl rano a tri vecer, a stale to bolo tak som si dala basico z justu a bolo to ovela lepsie

aluskas
11. led 2009

Ahoj Katty, v prvním těhu jsem to měla také. Myslela jsem si, že je to karpál, ale pak jsem se dočetla, že je to tím, jak tkáně v těhu více zadržují vodu, buňky se zvětšují a dochází k útlaku drobných nervů.
Začlo mi to někdy v 6.měsíci, stupňovalo se to, pak už jsem jednu ruku skoro necítila. Hořčík mi na to nepomáhal, brala jsem ho od začátku těhu (mám pocit, že ho gynekologové předepisují na všechno 😀 )
Dva dny po porodu nebylo po brnění ani památky.

katty_k
autor
11. led 2009

tak rada mit ruce podlozene v noci zabral a ja se vyspala, dik moc za tu radu
je to lepsi, ne uplne bez trnuti, ale snesitelne, kdyz to zustane takhle, tak to zvladnu bez velkeho remcani

a fakt doufam, ze to porodem ustoupi, chci si poradne uzit miminka se vsim vsudy a bez citu v prstech to asi nepujde, i kojeni v sede by asi nebylo uplne ono, stacilo mi vcera nest plato vajec na leve ruce

pikusa
11. led 2009

Ahojky,tak zase prima noc,spát jen na jednom boku a ruce z postele.....ale aspoň to nebolí.....
ted ale pro změnu jako by ty ruce vevnitř pálily.....takže jsem v noci šla 3krát máchat do studené vody.

alififi
11. led 2009

pikusa to si presne pamatam - spanie a ruky dole z postele - brutak
to po porode preslo, ale sem tam sa na palenie ruk v noci zobudim, ale da sa s tym zit.
vlastne citim tie ruky cely den
ale na operaciu nechcem ist. ked tak az po druhom babatku, myslim, ze by sa mi to aj tak vratilo pri druhom tehu

snad to nebude Vas pripad kocky a vam sa to po porode upravi.

luciauk
11. led 2009

mne sa to objavilo iba v treťom tehotenstve a stále to trvá, aj 9 mesiacov po ... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru