Je normální brnění rukou a necitlivost prstů v těhu?

katty_k
10. led 2009

Jsem ve 24tt a v poslednich dnech mam problemy s brnenim v rukou, prvne me brnely jen dva prsty na prave ruce, pripisovala jsem to tomu, ze rada vysivam, ale vcera a dnes se pridala i druha ruka a jsou mene citlive od loktu, konecky prstu defacto necitim. Myslela jsem si, ze jsem si je prelezela, ale to uz by jaksi davno opadlo.
Co jsem nacetla na netu, tak to je zpzsobeno bud zablokovanim krcni patere a nebo prave vodou nahromadenou v koncetinach, mate s tim zkusenosti? Resily jste to? Bohuzel jsem nenasla diskuzu na koniku, ktera by se tomu venovala (mozna jsem ji jen prehledla).

Samozrejme to budu konzultovat se svou lekarkou.

vejoe
11. led 2010

Ahojte vsetci tiez mam daky divny pocit a neviem co mam s tym robit nie som ani tehotna a uz par dni mi brni asi tak v strede dlane pravej a mravci amam to take ako mrtve aj ked urobim daky vacsi pohyb s palcom citim to viac a aj ked natahujem prsty tak to citim a najviac v dlani v strede dlane obcas sa aj v noci zobudim na to ze mam celu ruku strpnutu neviem od coho to je je to dost neprijemne som spevacka a vlastne drzim stale mikrofon v pravej ruke mo ze to byt z toho poradte co je na to dobre

misicka455
14. led 2010

Ahojky holky, tak já ne brnění ruk začala trpět v těhu. Ráno když stanu tak než je rozhejbu tak do nich nic nedám. Mám týden po porodu a pořád to trvá 😒

ninkaa89
15. led 2010

baby tymto trpnutim hlavne ruk trpim aj ja, a to som ani nebola tehotna ked mi to zacalo...mne diagnostikovali neurogennu tetaniu, a uzivala som magnezium, ale vobec to nepomahalo...a potom mi davali este lexaurin, ze na ukludnenie a z toho som bola ako opita, no hroza... tak som zvedava, ako dopadnem, ked budem vo vyssom stadiu tehu ☹ ja som uz kvoli trpnutiu lezala aj v nemocnici, ale to mi strpla cela polovica tela, dokonca aj tvar... ale odvtedy sa mi to zmiernilo a zatial je dobre 😵

acimedaca
11. kvě 2011

tak mě to bohužel taky postihlo - už tak 3 týdny a pořád se to zhoršuje ☹ gynekolog mi řkel "no to budete muset vydžet" ....ale ráno si nemůžu ani vyčisti zuby a zvednout hrnek - mám to na pravé ruce a jsem pravák ☹
pročetla jsem různý diskuze a tak, a i pro těhotný tam mají řešení,tak nevím, prosč bych měla ještě dva měsíce nespat a trpět i přes dne, když se s tím dá něco dělat i v těhu....jen to chce asi najít doktora, kterýmu to není jedno

mě by hlavně zajímalo - holky - vy z těch, co už máte po porodu - odeznělo to, nebo ne?? mě přijde, že to je dost indidivuální a že není žádná záruka, že to po porodu přejde ☹

vinyan
12. kvě 2011

Ahoj Acimedaca, mne to preslo este pred porodom. Asi som to mala z hromadenia tekutin v tele ("syndrom karpalneho tunela"), dost pomohlo, ked som mineralky vymenila za cistu vodu a ked sa obmedzi solenie a sladke, aby sa co najmenej tekutin zbytocne nedrzalo v tele. Mne to vzdy zacalo v noci, bolesti az do placu, nevedela som, ako si ulozit ruky a rano som nic nemohla chytit, potom sa to cez den rozhybalo a bolo lepsie. Ale myslim, ze mi ozaj pomohlo nepit mineralky a to, co som uz spominala.

macicek217
19. únor 2012

Ahoj holky, jak to tady čtu nestačím se divit.Já mám po porodu budou to 4měsíce a ruce skoro necítím dva měsíce.Byla jsem na vyšetření EMG a tam mi nic nezjistily.Dr mi řekla že je to po porodu a odezní to samo.Ale kdy to neřekla.Dostala jsem magnézko.Začalo mi to u nohou a postupně přecházelo tělem do rukou kde mi to zůstalo.V noci s tím nemám žádný problém.Jediný problém je ten že pomalu nic neudržím v rukou a to jsem ještě sama na miminko, Nejvíc se bojím vytahovat miminko z púostýlky abych jej náhodou neupustila.Taky problém s jeho převlíkáním atd.Mám už druhé dítě a nikdy se mi tohle nestalo

garfie
23. bře 2012

Možná to někomu pomůže-teď s tím bojuju ještě před porodem-a při prvním dítěti mě to postihlo po porodu, je to fakt hrůza-ale pomáhá vitamín B6, taky bromelin, ale ten se v lékárnách špatně shání-spíš v drogeriích-a to si teda nejsem jistá účinností.

janyna9
16. zář 2012

Ja nie som tehu,ale toto mám už v tak hroznom stave behom troch mesiacov,že musím na operáciu oboch rúk.Termíny sú až o4 mesiace na prvú ruku a o 8 na druhú.Ruky mám už od zápästia drevené v kuse a mravenčenie až k lokťom.Nič mi nepomáha.Veľmi sa bojím,čo bude ďalej,nezdvihnem ani hrnček.A doktori majú čas...EMG mám 9. 😢

mrshka
18. bře 2016

Takže je to "normální", uf! Jsem si říkala, co mě to zase potkalo, že žádná z holek kolem to neměla.. magnesko i B-cka mám předepsané od dr. už týden a zatím žádná změna, spíš mi to přijde horší ☹ už jsem musela sundat i snubak.. tak tedy vydržet, machat ve studené vodě, nejist sladké a slané, nepit minerálky, podložit ruce a dlabat vitamíny - juch!

monikagurthova
18. bře 2016

@mrshka moc te nepotesim ja zkoušela snad uz všechno, ale posledni 4 týdny je to horší a horší. Snubak nenosím uz od 25tt. Teď po ránu mam co delat abych ty ruce rozhybala a pěkne to boli ☹ dr. Mi na to dal magnesko, rady hodne pít málo solit ale bohuzel nic nepomáhá. Teď na to naposledy Koukal a říkal ze to vypadá, ze do porodu s tim nic neuděláme....☹ ale je to trága uz jsem rozbila 4 hrnecky a 2 talíře jak je mam po ránu necitlivé.....☹

poradacka
19. bře 2016

Choj maminky, čekám třetího cvrčka a tento problém mě potkal v druhém těhu..komplikované se i najíst..rukama 🙂 Nicméně po porodu se stav začal zlepšovat, ale mírnější příznaky jsem pociťovala po např. vytíraní určitě ještě dva roky. Po té, co jsem se smířila s tím, že to bude již nedílná součást mého života, si vlastně zpětně ani neuvědomuji, kdy k tomu přesně došlo, ale nakonec problémy s karpálním tunelem zcela vymizely. Nyní jsem ve 13.týdnu a pociťuji jasné signály...no nedá se nic dělat, než zabojovat 😉
Nejvíc mi pomáhalo každé ráno ruce protřepat nad hlavou a za každou cenu rozhýbat a samozřejmě nedělat zbytečně práci, kdy jsou zápěstí rukou dlouho ohnuté nebo max. namáhané.

mrshka
19. bře 2016

@monikagurthova to je děs, že s tím neumí nic udělat ☹ magnesko fakt nepomáhá, ruce bolí čím dál víc (hlavně v noci, to se fakt budím bolestí a nemůžu už usnout), solit moc nesolím, minerálky nepiju, sladké jsem omezila... takže vydržet! včera jsem sundala snubák a obrečela to, chjo. už ať je to v pořádku! ale děkuji ti za podporu, resp. za info, že nejsem fakt jediná a nejsem ani jediná, které nic nepomáhá 🙂

monikagurthova
19. bře 2016

@mrshka jediná opravdu nejsi 🙂 je to hrůza dneska rano jsem ty prsty protahovala a malem u toho brecela jak me to bolelo....je to děs doufám, ze po porodu se to zlepší nebo fakt nevim, jak budu v noci prebalovat a tak.....

kolibricek36
19. bře 2016

@katty_k ano, může to být i tou bloknutou krční páteři, a nebo máš málo magnesia a vit B6 - měla jsem to podobné, ale nebyla jsem těhu, tak mě neurolog mohl napravit a a říct co si mám koupit za doplňky - a ono to pomohlo.
Akorát nevím zda magnezium se může v těhu - nebo jen omezeně, B6 je listovka...

monikagurthova
21. bře 2016

@mrshka ahoj heled dneska mi doktor řekl, ze ty otoky brnění s tak je zavodnenim (ja třeba za 14 dni přibrala 3 kila a přitom jim min protože mi mění dobre a prý je to příčinou zavodneni) a napsal mi tabletky hydrochlorothiazid, tak zkus říct svému dr jestli to nemůže byt to samé 🙂

mrshka
21. bře 2016

@monikagurthova moc diky za info, určo zkusím! dej vědět, jestli to zabírá 🙂

monikagurthova
21. bře 2016

@mrshka heled beru 1/2 tablety po 2 dnech (těhotné víc nesmějí) a uz dneska po jedny půlce chodím na záchod jak besna a otok trochu polevil....ale je to na předpis a po domluvě s doktorem ono k tomu musí byt i vysoký tlak jinak to je v tehu nevhodné....

mrshka
21. bře 2016

@monikagurthova aha, já mám moc nízký tlak, takže kdo ví.. v každém případě zkusím poresit s dr.

monikagurthova
21. bře 2016

@mrshka jako urcite to s ni prober jsou i jiné preparáty na odvodnění. Ja to mam z toho protože mam otekle i nohy....

lucie206
22. bře 2016

ahoj, zdravím, já měla brnění rukou strašné, v noci až do křečí. Měla jsem hodně vody. Jsem teď 5 týdnů po porodu a přešlo to asi po dvou týdnech. Přibrala jsem 22 kg a z porodnice jsem šla o 16 kg lehčí. Takže u mě to bylo určitě tou vodou. Celá jsem splaskla 🙂

monikagurthova
22. bře 2016

@lucie206 ahoj dobra zprava 🙂 ja včera po těch pracích vycurala 1,5 kila....tak jsem zvědavá 🙂

evazchleva
22. bře 2016

@katty_k

https://www.youtube.com/watch?v=q8acVVC1uB0

pust si to cele, ted zrovna nemuzu najit to misto, kde mluvi o brneni prstu, ale je to tam 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru