Je normální brnění rukou a necitlivost prstů v těhu?

katty_k
10. led 2009

Jsem ve 24tt a v poslednich dnech mam problemy s brnenim v rukou, prvne me brnely jen dva prsty na prave ruce, pripisovala jsem to tomu, ze rada vysivam, ale vcera a dnes se pridala i druha ruka a jsou mene citlive od loktu, konecky prstu defacto necitim. Myslela jsem si, ze jsem si je prelezela, ale to uz by jaksi davno opadlo.
Co jsem nacetla na netu, tak to je zpzsobeno bud zablokovanim krcni patere a nebo prave vodou nahromadenou v koncetinach, mate s tim zkusenosti? Resily jste to? Bohuzel jsem nenasla diskuzu na koniku, ktera by se tomu venovala (mozna jsem ji jen prehledla).

Samozrejme to budu konzultovat se svou lekarkou.

cell
19. led 2009

anni: ortéza je taková ortopedická fixační pomůcka

jinak jsem překvapená, že gynekologové dávají magnesium na karpální tunel a že pomáhá. Já mám teda zkušenost hlavně s karpály u starších lidí, kde je toto bez efektu, s těhotnými nevím, ale proč ne

pajmis: já bych se teda v těhotenství operovat nedala z důvodů, které už jsem psala (větší prosáknutí tkání během těhotenství - zadržování vody v důsledku hormonů), počkala bych, jak se to vyvine po porodu a oplasknutí

chulieta
19. led 2009

cell presne aj ja by som to nechala az po porode, ked by to nepreslo. ale ved asi sama vies ze nie vzdy lekari presne vysvetlia cloveku co sa deje s tym telom.. moja mama mala carpaly obojstranne, ale ja som stale vravela nech jej najprv riesia C chbticu a az potom tie carpaly, no ale oni najjprv zoperovali a neskor zistili ze medzi C5/C ma herniu jak vysitu,takze tak ci tam museli rezat do chrbtice, a hned jej tam dali aj endoprotezu, bo to tam bolo hrozne znicene...

vinyan
22. led 2009

Ahojte!
Ja som mala asi dve obdobia pocas tehotenstva, ked ma to dost trapilo. Najme v noci, az sa mi chcelo revat od zufalstva, ked po roznych pokusoch niekedy nic nezabralo. A co zaberalo boli niekedy aj protichodne veci: niekedy ruky hore na vankus, niekedy rovnobezne pri tele a niekedy, ked som ich zlozila nizsie... Rano som si nevedela umyt zuby, ucesat sa, silnejsie chytit nieco do ruky, hrozne to bolelo.
Najprv mi dal doktor magnezko, ze je dobre proti krcom a neskor mi povedal, ze je uz asi dost zatazena chrbtica a asi su zabloknute nejake nervy... Teraz, ku koncu tehotenstva sa to nejak vyrazne zlepsilo, vobec neviem, comu to pripisovat... ale mozno to suvisi s tym, ze uz vobec nepijem mineralky a vyhybam sa velmi slanym jedlam (sol zadrziava vodu v tele) + mi zacali trochu puchnut nohy (mozno sa teraz tekutiny viac drzia v nohach ako inde🙂 Dost som rada, ze sa mi tak ulavilo este pred porodom.
Prvykrat mi mozno zabrali aj vitaminy, som asi po polke tehotenstva zacala uzivat ten horcik a mensiu davku vitaminov pre tehotne, to mozno tiez nejako ovplyvnovalo mnozstvo latok a vody v tele...
Skuste obmedzit prijem soli a nepit mineralky, co obsahuju vela latok, radsej si dat cistu vodu. Mozno je to este lepsie ako jest odvodnujuce jedla.

pikusa
22. led 2009

Ahojky,
tak magnezium mě teda nepomáhá.....vůbec.
Jinak u mě stejný,v noci brním a otékám...teda ne ja,ruce 🙂 vevnitř jako by horkost a nic příjemnýho.

m.c.
22. led 2009

Ahoj,
nečtu celou diskuzi, jenom reaguju na název tématu, takže možná opakuju co už tu někdo napsal.
Tak já jsem v těhu měla to samý, asi od 25tt. Zezačátku pohoda, pak se to zhoršovalo, už nevým do kolikátýho tt mi Dr. dovolil magnézko (ale nemám pocit že pomáhalo), myslím že do 34tt. Ale nejsem si jistá. Pak se prý nesmí. No a pak mi řekli že je to syndrom karpálního tunelu, až do porodu to bylo fakt hrozný, ráno jsem nemohla sevřít ruce v dlaň, v noci jsem nemohla bolestí usnout.... Po porodu se to naštěstí zlepšilo, čekala jsem že to přejde hned, ale odeznělo to asi do 2 měsíců. Od té doby pohoda.

pikusa
22. led 2009

M.C mě řekl doktor že tak po šestinedělí by to mělo odeznívat....tak uvidím.
A sevřít ráno ruce teda opravdu nejde,,,,,,,,,,,,,,, ☹

katty_k
autor
23. led 2009

Ahoj devcata, tak po tech dvou tydnech se to ruzne strida, celou dobu uz necitim poradne pravy prostrednicek, dva clanky, dnes je to zase jednou horsi, nemuzu ani poradne podrbat psa, jako bych mela natahnute slachy, urcity pohyb se zavrenou pesti je zkratka neprijemny. Stejne tak nemuzu delat s klestickami (koralkuji, klesticky u nich pouzivame).
Zkusim vysadit bublinky, piju dobrou vodu-ochucenou, kouknu na slozeni a sul taky snizuji, byla jsem zvykla pomerne solit

horcik jeste neberu tak dlouho, ale udajne je to to nejlepsi placebo pro tehotne 😀

pikusa
23. led 2009

Katty,já nesolím moc,bublinky už piju minimálně,magnezko dlabu a nic.............
tak dej pak vědět 😉

katty_k
autor
24. kvě 2009

ahoj devcata, mam po porodu, mala ma dnes presne dva tydny a otoky nohou i rukou zmizely 😵 😵 😵
nohy byly natekle jeste asi ctyri dny po porodu a pak to zacalo rychle odchazet, i ruce uz preastaly bolet a ja zacinam delat rucni prace (pokud Terka dovoli 😀 ). Bohuzel jeste nenavlecu snubni prstynek a taky jsem musela povolit reminky na jarnich botkach, takze nejspis jeste neco musi odejit pomaleji, mam asi natekle klouby nebo co 😕 A trochu necitlive jsou pouze spicky prstu

katulen
21. čer 2009

holky, taky s tím mám problém brní mi a bolí ruce, mudr. na neurologii tvrdí, že je to syndr. karpálního tunelu, ale co vím, že tu píšete, tak to po porodu pomalu odezní. Já před těhu vůbec takové potíže neměla, až teď posledních 14 dní... ☹ . Nejvíc to bolí v noci, to se fakt nedá spát, nemáte na to nějakou radu, jak to zmírnit? Mě vždycky na chvilku pomůže jen vstát, vytřepat trochu ruce a opláchnout ledovou vodou 😅 . No ale asi jediným lékem bude porodit 😀

serenka
10. říj 2009

Ahojky,
poraďte co vám pomohlo na brnění až nesnesitelné bolení rukou v těhotenství, dočetla jsem se, že to může být karpálními tunely z zápěsti, že se v těhu utiskují díky velkému množství vody okolo nervů? Nedá se to vydržet, spím tak 2 hodiny v noci, neudržím hrneček, nic prostě ☹

katulen
10. říj 2009

serenka, jak jsem psala, měla jsem úplně to samé, takže jak píší i holky....protřepat ruce a máčet v ledové vodě, to jsem v noci dělala a to jediné trochu zabíralo. Můžou se dát i léky na odvodnění, mě je mudr. taky dala (můžou se i v těhu), ale nic moc efekt to nemělo... . Můžu Tě uklidnit, že to po porodu vymizí, jsem teď 2,5 měsíce po a dobré, ale zas mě trápí nejspíše šlachy u zápěstí na pravé ruce, jak tahám malého, no už má přes 6 kg, ale to je zas do jiného témata 😅 .
Budu držet pěsti, neboj už rychle uteče, i když ty noce se zdají nekonečné 😔 .

ygreen
10. říj 2009

serenka, to jsem měla taky někdy od půlky těhu a pořád se to zhoršovalo od 8 měsíce jsem už měla problém udržet tužku a držet mobil u ucha dýl jak minutu prostě nešlo. Ani nešlo psát na klávesnici. Je to děsná otrava. Naštěstí když jsem měla ruce v klidu tak se to dalo. Dostala jsem jen myslím magnezium, ale nevím jestli i na ty ruce, nebo jen na to že mě brněla i levá noha. Každopádně po porodu jako mávnutím kouzelného proutku NIC 😉

wsmoulinkaa
10. říj 2009

teda katulen 😠 to jako ani nezajdeš na kafe?? já tě tak dlouho hledala 😲
teda omlouvám se pokud jsem tě přehlédla 😉
jak se máááááš cholkáááá 🙂

lia
10. říj 2009

serenka,ja mam to iste,asi na to fakt nic nepomoze
ja tiez nespavam

salikova
10. říj 2009

Tak to ja se od 32.tydne probouzela s mravencicima rukama a nemohla ohnout prsty do pesti.Taky sem mela v zapestich jakoby natazeny svaly.Uz jak mi odtekla plodovka,tak nic z toho uz nebylo..

lia
10. říj 2009

keby to zacalo neskor,bola by som radsej

serenka
10. říj 2009

děkuju vám moc, vím, že na to asi tedy nic není, ale uklidňuje mě, že by to mělo po porodu přestat....budu doufat, že to po porodu přestane, protože budu muset se o miminka starat, čekám totiž dvojčátka 🙂

loginka
10. říj 2009

serenka, detto
tento problem s rukami mam uz asi 4 tyzdne, bola som u neurologicky, tvrdila ze je to od krcnej chrbtici, dala mi cviky a nejake B vitaminy - Milgamma ale vobec nic nepomohlo
ja si myslim, ze je to skor tento syndrom, kedze kazde rano nedokazem vobec pokrcit ruku v past, v priebehu dna je to tiez vselijake, hlavne pri krajani, otvarani niecoho
asi tam znova pojdem a poviem si sama diagnozu 😒
nepomaha mi ani spanie s vylozenymi rukami ani spustit z postele, no proste nic

lia
10. říj 2009

logi podobne 🙄
aj ja som bola u neurologicky,povedala mi,ze to prejde po porode,aj ona to mala pri oboch detoch...

loginka
11. říj 2009

lia, tak dufam, ze to prejde hned po porode ale mohlo by aj skor 🙂

lia
11. říj 2009

veru,bodaj by
inak gratulujem k pariku 😉

loginka
11. říj 2009

dakujem aj ja tebe k dievcatku, uz mate meno? 🙂

lia
11. říj 2009

dakujem 🙂
nie,vobec 😅

loginka
13. říj 2009

baby, niekde som citala, zeby na to mohla pomoct akupunktura, skusali ste to niekto?

katty_k
autor
20. říj 2009

musim nahlasit, jak to dopadlo u nas, brneni se dostavilo v lednu, o unora jsem uz vzdala veskere me milovane rucni prace, termin jsme meli na zacatku kvetna. Jakmile odesla voda po porodu, tak vymizelo i brneni, uz si to nepamatuji presne, ale do mesice od porodu uz jsem urcite byla schopna cehokoliv 😵
a nemuzu si vynachvalit trikolku kocarek, pripadne kocarek s otocnymi kolecky, at nemusite zvedat kocarek na kazdem rohu. Ono se to nezda, ale je to pekna tiha

loginka
20. říj 2009

mne uz bolia aj zapastia a aj lakte, tak neviem
neurolog ma poslal na rehabilitacie a na EMG vysetrenie

rainee
26. říj 2009

ja mam presne to iste, od 5mes. mi zacali opuchat koncatiny /som myslela ze to je aj tymi horucavami v lete/ a od 6.mes. aj trpnut, normalne si necitim ruky a nohy, neviem si rano ani zuby umyt 😠 lekar mi povedal ze to musim vydrzat do porodu ze babo tlaci na miechu, ja len dufam ze po porode sa to vrati do normalu, odpuchnem a odtrpnem...

enina
26. říj 2009

už cca 1,5 mesiaca mám podobný problém. Na začiatku mi brneli ruky len v noci, teraz je to už celý deň, najhoršie je to však v noci a ráno, necítim ani, že niečo držím v ruke a v noci som hore aj 6x
Pomáha mi na to trošku Alpa gel s Arnicou. Ruky po ňom pália, takže necítiť brnenie 😉.Zaberá tiež studená voda a precvičenie rúk( vždy keď sa v noci zobudím)
Brala som aj magnézko injekcie aj tablety s B6 ale nepomohlo....
Vo štvrtok som objednaná na cisársky, tak už to nejako vydržím, len dúfam, že potom to naozaj prejde!!!!!

katty_k
autor
29. říj 2009

loginka: taky mi to obcas delalo, takove pochani v loktech a necitlivost az do pulky predlokti
rainee: melo by, musis to zkratka pretrpet, davej si nohy casto nahoru a sprchuj si nohy i ruce stridave teplou i studenou vodou, me to pomahalo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru