Je při porodu nepřeléčená mykóza velký problém?

ha23
10. zář 2013

mykóza před a při porodu
Ahoj, jsem 38.tt, dnes brzo ráno jsem byla u dr. nález dost pokročilý, porod by mohl nastat během pár dní. Mudr. se zdálo, že mám pochvu trochu podrážděnou, jestli nemám mykózu, ptala se, jestli nemám potíže, neměla sem tak mi nakonec nic nenapsala.

Bohužel, teď začínám pociťovat svědění i trochu pálení, asi jak do mě „šáhla“ tak se to rozjelo…
Za 2 dny jdu na monitor, tak to tam případně budu řešit, ale chci se zeptat, kdyby se náhodou porod rozjel dřív, je nepřeléčená mykóza velký problém?
Je to nutné nějak rychle řešit? Jako koupit si něco v lékárně, nebo k mudr. radši hned zítra?

Ráda bych to vydržela za ty 2 dny, už totiž chodím jen do nemocnice a tam je to vždy nadlouho…
Mě osobně to tolik nevadí, pokud se to nějak prudce nerozjede, nemám mykózu poprvé… jen mi jde o miminko…

Ps. nějaký typ na volně prodejný lék?

zrzzynka
11. zář 2013

@ha23 Ahojky, já mykózama trpím v těhu neustále, je to běžné a normální.
Pomáhá mi na to volně dostupný Jenamazol, je to vaginální krém s aplikátory, šetrný a nemůže nijak uškodit miminku, jelikož se to zavádí jen do pochvy a je to tudíž oddělené 😉
Sám porodník mi to doporučil 🙂
Jinak nevím přesně, jestli zrovna mykóza nějak škodí miminku při porodu ale může mít z toho podrážděné oči po porodu, tak bych to určitě řešila 🙂
Kup si v drogérii intimní sprchový gel Lactacyd, je antibakteriální a pomůže Ti od toho, aby se i to zase nevrátilo 😉

kovi_k
11. zář 2013

Já tím teda trpím celé těhotenství a doktor říkal, že je to časté a úplně se toho zbavím až po porodu, tak snad to nijak miminku vadit nebude. Doporučil mi na to Globulus Cum Natrio Tetraborico (volně prodejné v lékárně), ale když to hodně svědí, tak spíš použiju výše zmíněný Jenamazol.
Jinak lepší než Lactacyd mi přijde pěna Ginexid.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru