Je tu někdo na rizikovém těhotenství a leží 2 měsíce?

adeeli
7. dub 2012

Ahoj jsem už v 8. měsíci a již druhý měsíc ležím a nesmím dělat naprosto nic. Což o to, s tím jsem se smířila, ale být odkázaná na pomoc mého čistotného a nejchytřejšího muže......fakt nevím, co s ním udělám. Ještě, že jsou babičky, jinak bychom tu shnili. A ještě navíc mu nesmím s ničím poradit, protože on to přece všechno ví! Pravidelně si taky stěžuje jak toho má strašně moc....ale jen, kdybych si začala stěžovat já. GRRRRR. Napište prosím někdo, že jste to taky zažil...

leonty
7. dub 2012

Ahoj, taky ležím, ale jsem v 6 týdnu. Doufám, že se to ustálí a všechno dobře dopadne. Ležela jsem i v minulém těhu, ale to bylo až v 7 měsíci. Vím, že je to nepříjemné, ale za pár týdnů to bude za tebou a na tyhle komplikace brzo zapomeneš. 😉 Závidím, že už to máš za pár a přeju lehký porod a zdravé mimi 🙂

adeeli
autor
7. dub 2012

Díky! To teda musím říct, že jsi statečná, drž se. 😎 !!!!!

scvrcek
7. dub 2012

ležím od konce ledna, z toho i tři týdny v nemocnici, klid 🙂 potřebuju doležet ještě do středy a pak už můžu trajdat a děj se vůle boží 🙂
v nemocnici jsem viděla hodně případů, že holky leží dva i tři měsíce v nemocnici, to je vůbec hrůza.....no musíme to vydržet, i když ti naprosto rozumím, já už jsem vystresovaná a otrávená na maximum...

neu.sona
7. dub 2012

Holky asi je to opruz, ale manželka od známýho 2x potratila, z toho jednou už později a třetí těhu si proležela z poloviny v nemocnici a z poloviny doma. A mají nádhernou a krásnou holčičku, takže se motivujte takhle. Za chvíli to bude ok 🙂 .
@adeeli A pořádek neřeš. Zvykej si, že s dítětem to bude podobné 😀

salomee
7. dub 2012

Ahoj, tak tu nemocnici bych teda nechtěla, i když po minulé kontrole jsem měla pocit, že snad raděj tam, dr. se tvářil všelijak, jako že mě snad na příští kontrolu už ani nečeká a jenom zdůrazňoval, že každý den navíc, co mimčo v\drží v břiše, je výhra. Dost jsem se divila, že mě při jeho opatrnosti právě do nemocnice neposlal, dost mě to vzalo..ale pak jsem se sebrala. Taky už ležím doma dva a půl měsíce, mám teda vycházky, ale vždycky když je trochu využiju, tak se to zase zhorší...pak zas teda vzorně ležím, je to lepší a to mě svádí zase ven, zvlášť když je tak hezky.

adeeli
autor
7. dub 2012

No já už doma jedno robátko mám, o to mě ten můj chlap točí víc.Jak se normálně dokážu přemoct a pochválit ho za ty nemožnosti, tak teď mi to nejde.

Jinak jsem ze začátku byla v nemocnici a nijak zvlášť mi to tam nevadilo, byl tam klid, jídlo až na pokoj a tak. Ne že bych tam teda musela být pořád, ale alespoň jsem nebyla doma u toho zžívání tatínka s naší Barunkou. 😎 Nic mám prostě dneska takovou menší depku, dříve nebo později to přijít muselo. Však se to zas otočí, to já vím. Ven mě to taky láká, ale vycházky žádné nemám, tak se těším, že až se ještě oteplí, zabalím se třeba do deky a budu venku ležet. 🙂

diviska
7. dub 2012

ahoj, já jsem měla taky klidový režim, nemusela jsem teda úplně jen ležet, ale moc hýbat jsem se nesměla. Bohužel Amálky tatínek měl jiné starosti, takže jsem se musela sama vozit k doktorce. Když to bylo jednou blbý, tak mě vezla kamarádka, co zrovna přijela z Jablonce.. Když jsem pak už ve 34tt byla v porodnici, tak tam občas přijel, za 5 minut 8 a začal říkat, jak je to náročné to ježdění a jak je unavený - to mě vždycky fakt vytočilo. Točili mi monitor co půl hodiny a to i v noci, navíc jsem měla bolesti a strach... no a když se malá narodila? O nic lepší. Po sekci mě nechal týden po porodu samotnou, že si musí jet odpočinout na chatu..no, s Amálky tatínkem už nejsme, mimo to všechno si našel milenku, když jsem byla těhotná, pak když jsem byla v porodnici a pak ještě asi týden po porodu...

adeeli
autor
7. dub 2012

To je síla!!! Ani moc nevím jak na to reagovat, padala mi čeist jak jsem to četla, to si člověk asi říká, hlavně, že už je to zamnou. Já se spíš jednou za čas dostanu do fáze, v které je teda si někdy každý, že mám pocit, jako kdybych zrovna přiletěla z jiné planety a mluvila nějakou cizí řečí a můj muž taky. No a když člověk může normálně fungovat, nemá čas to řešit, ale jak ležím, hormony lítaj tak......nejde mi to z hlavy, proč mu některé věci nemůžu vysvětlit......

natalie77
7. dub 2012

AHoj, ležela jsem od 13.tt a pak měsíc před porodem v nemocnici, stejně jsem porodila předčasně ve 34.tt. Je to nápor na nervy, já jsem hyperaktriví člověk, který miluje pořádek a zábavu. Takže jsem byla protivná, otrávená....můj muže byl hodně zaneprázdněný...takže zajistil nakupování, jídlo, domácnost...měli jsme toho oba plný brejle...ale zase dítě bylo na prvním místě. Vydrž, zkus si najít paní na úklid...můj manžel chtěl večer klid, já si chtěla povídat.... prostě to bylo náročné, ale zase ta odměna v podobě miminka byla úžasná a stálo to za to.

Drž se, bude líp.....a přeci neležíš protože jsi líná, ale protože to může ohrozit Tvoje zdraví a zdravé Vašeho dítěte...asi bych to doma zdůraznila... 😉 . Ale chápu, že hormony, samota, omezení je na hlavu....ale brzo se na špatné věci zapománá, to mi věř 🙂 .

smahulinka
9. dub 2012

Ahoj! Já ležím 11. týdnů, pár mi jich ještě zbývá a zítra mě nejspíš čeká nemocnice. Vůbec se mi tam nechce, nevím, jak to tam bez malý vydržím. Naštěstí máme šikovnýho tatínka, tak se alespoň nemusím stresovat tím, co bude doma. První těhotenství bylo stejný, tak jsem na to byla připravená. Holky proč musíte ležet? Mě se zkracuje čípek. Jak dlouho jste museli být v nemocnici? V prvním těhotenství jsem tam byla do 35. týdne, tak doufám, že tam teď nebudu muset být dýl.... Je to na bednu pořád jen ležet, ale co jinýho zbývá 🙂 Držím palce, abyste všichni vydrželi 2v1 co nejdýl 🙂

salomee
9. dub 2012

@smahulinka U mě je to taky čípek, zatím teda jen zkracování, ale na poslední kontrole teda fest. Mám kvůli tomu neschopenku od 23. týdne a hodnoty skáčou někdy se protáhne, někdy zkrátí.... Zítra jdu zas na kontrolu, tak jsem zvědavá.
Jak to, že jdeš do nemocnice? A kolik máš milimetrů jestli se můžu zeptat?

smahulinka
9. dub 2012

@salomee Minulý týden jsem byla na kontrole a čípek 2,4 cm a navíc ještě nálevka 0,94 cm. Takže nic moc. Dostala jsem čípky a jestli to nezabralo, tak zítra po kontrole jedu. Raději počítám s tím horším, takže pojedu rovnou s taškou, protože jak bych se vrátila domů, tak už by mě tam asi nikdo nedostal. Jak máš dlouhý čípek ty?

salomee
9. dub 2012

@smahulinka No... tak u mě minule dr. naměřil 11mm ultrazvukem. Před tím to zkoumal hmatem a to řekl, že tam nemám už nic.
Docela jsem se divila, že mě nehnal do nemocnice, když jinak tohle dost řešil a na neschopenku mě poslal ještě s normální hodnotou. Pak jsem se nějak necítila, tak jsem pár dní na to šla do nemocnice na kontrolu a tam zas naměřili něco přes dva a půl cm..
Taky beru nějaké ty globule, nevím přesně, co na tom stěru bylo špatně tentokrát, ale taky si říkám, jestli to zkracování není tím. Před tím jsem měla pozitivní stěr na e-coli a brala macmiror, ale to se nijak pozitivně na čípku neodrazilo☹.

smahulinka
9. dub 2012

@salomee Ty už to máš za pár, tak to určitě ustojíš 🙂 V prvním těhotenství mi hodně tvrdlo břicho, ale teď nic, stvrdne mi jen párkát do týdne, tak nevím, čím to může být. Fakt bych ráda ještě alespoň 6 týdnů vydržela. Já měla celou dobu 3,6 cm, pak 3,2 a za 3 týdny najednou 2,4cm a nálevka. Víc než tý nemocnice se bojím toho, že tam zítra přijedu a ona mi řekne, že je to hodně špatný, protože na prood jsem fakt ještě hodně málo ☹

yesu
9. dub 2012

Ahoj holky, na poslední kontrole mi doktorka změřila čípek 2,7 a vyděsila mě, že nám hrozí předčasnej porod, hodně mi tvrdne břicho, tak beru magnezium 6 krát denně a mám mít klidovej režim! Snažím se co nejvíc ležet, ale pro mě jako pro aktivního člověka je to fakt hrozný! Hlavně nevím co jako můžu a co už je moc....ale děsím se toho, že mě zavřou do nemocnice, tak se fakt snažím víc odpočívat!

salomee
9. dub 2012

@smahulinka No, já rozumím... ten strach, co se zase člověk dozví. Tak ale je vždycky lepší počítat s horším.
Mě to posledně slítlo během 14 dnů z 3,8, což byla na můj týden prý norma na těch 1,1...aji jsem se divila, že mě dr. nechtěl vidět už po týdnu, ale klasicky po dvou...no tvářil se ale, jako že mě snad už ani na příští kontrole nečeká.
Nemocnice je asi hrozná, ale minule, jak mi sdělil ten nález, mě zachvátil dojem, že snad nemocnice by byla lepší, protože jsme měla hroznej strach a tam by na mě dohlídli, kdyby něco.
@yesu Ta Tvá hodnota se ještě prý považuje za normu, když je to nad dva a půl.. a od třicátého týdne je to prý už zbytečné sledovat a tabulky na to nejsou... i já se svýma 1,1cm, pokud nemám jiné problémy, bych prý měla být považována za normu a tedy bez omezení. - viz. poradna dr.Kouckého z porodnice od Apolináře. ...ale kdo ví, mě se vždycky, když jsem vzorně ležela, čípek prodloužil, otázkou je, jestli to fakt má takovej vliv na odvrácení předčasného porodu. Někdo tvrdí, že ne, někdo že jo... ale riskujte to, že.. 😕

smahulinka
9. dub 2012

@yesu Je to těžký jen ležet, ale co se dá dělat jinýho ☹ Snažím se na to nemyslet a nějak se zabavit. Jak mám teď doma dceru, tak je to veselejší než když jsem ležela s ní a byla jsem doma sama. Hlavní je vydržet 2v1 co nejdýl, ikdyby v nemocnici, ale hlavně vydržet 🙂 A pozitivně myslet (taky mi to moc nejde 🙂) Znám pár holek, kterým taky hrozil předčasný porod a nerodily nějak moc brzo, některé vydržely do termínu. S první mi hrozil od 22. týdne a rodila jsem 36+6 a teď mi hrozí od 18. týdne a pořád věřím, že vydržíme. Držím palce!

yesu
9. dub 2012

@salomee Doktorka mi taky říkala že nad 2,5 je to v normě a nevím co se jako dělá, když je to pod?!Já fakt do tý nemocnice nepůjdu zuby nehty, bych ji ukecala a přísahala, že doma budu fakt jen ležet! A je fakt, že na ten klid a ležení sou názory různý, někdo říká, že to pomůže, jinej zas, že když bude malej chtít, stejně půjde ven, tak nevím....

smahulinka
9. dub 2012

@salomee Já už si teď taky řikám, že klidně budu v nemocnici, hlavně, když ještě neporodim. Taky jsem četla názory, že ležet nemá cenu, ale já bych si to neriskla ani náhodou. Kdyby se pak něco stalo, hrozně bych si to vyčítala.

salomee
9. dub 2012

No, mě někdy dostane, když si třeba postěžuju kamarádce, tak ona řekne, že problémy s čípkem jsou dneska normální a má to skoro každá... Vím že jsou horší věci, to jo...ale že by to měla každá, to nemyslím....prostě je snad normální, že se bojím, jak to dopadne... tedy teď už míň, než v tom 23. tt, kdy jsem šla na neschopenku.
@yesu Co se dělá když je to "pod", to nevím. Asi pak už ta hospitalizace, když je to v nějakém nižším týdnu. U mě je to dost pod, přesto jsem doma. ..na neschop jsem šla s 3,1cm.

yesu
9. dub 2012

@smahulinka A ty fakt jen ležíš?

yesu
9. dub 2012

@salomee A doma jen ležíš s nohama nahoře nebo normálně děláš běžný věci?....Já jsem na neschopence od třetího měsíce, nevydržela sem kvůli zádům....

salomee
9. dub 2012

@yesu No,...já si třeba jídlo uvařím, něco pouklízím a tak, to jo, ale nemám žádné další děti, tak se postarám jen sama o sebe. Co jsem dostala vycházky, chodím i občas ven, ale vždycky, když jsem byla víc venku, zkrátilo se to víc.. ale stejně dýl jak hoďku nevydržím, bolí mě pod žebrama a to pomůže jen lehnout. Moje fyzička je už na bodu mrazu, což taky není pro nadcházející porod úplně ideální. ...a taky psychika, zpočátku jsem se těšila na kontroly už proto, že se zas dostanu ven a teď mám problém se vypravit a pomalu se mi už ani ven vlastně nechce a všechno mě hned unaví... na návštěvy jsem protivná... Ani nechodím na žádnou předporodní přípravu.
A Ty to teda vedeš jak? Nejsme holt stavěné jenom na ležení, na těle se to podepíše. ..záda a spol.

smahulinka
9. dub 2012

@yesu prakticky jo, jenom udělám snídani sobě a malý, ohřeju oběd a vyleju po malý nočník, jinak se o všechno stará manžel, takže jestli to není tím streptokokem, na kterýho beru poslední týden ty čípky, tak je na mě vidět, že jen ležení fakt nepomáhá... Moje fyzička je totálně v pr.... Mám co dělat, abych došla od auta k doktorce... Už, aby bylo po všem...

salomee
9. dub 2012

..a kolik toho člověk na netu stihne nastudovat o extrémních nedonošencích atp... 😖

smahulinka
9. dub 2012

@salomee přesně tak.... každý den jsem si řikala, přežila by.... teď si řikám, mohla by už být zdravá.... No, zažila jsem to dvakrát, po třetí ani náhodou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru