Jednorohá děloha - máte zkušenosti s donošením?

cracky
12. říj 2013

Ahojky, zrovna jsem v 11tt, je to nase vymodlene miminko po IVF, bohuzel mam VVV delohy - jednorohou delohu. Jsem z toho hodne vydesena, doktori rikali, ze to muze zpusobit potrat. Chci se zeptat, jestli je tu nekdo, kdo donosil miminko na "prvni pokus"? Nebo jake mate s donosenim zkusenosti? A rodily jste cisarem? Me dr rovnou rekl, ze porod bude cisarem. Dekuju za odpovedi 🙂

karesa
1. lis 2013

Ahoj, nevim jestlite jeste zastihnu... Taky mam jednorohou delohu, cekam druhe dite, jsem 27 tt. Prvni tehu jsem porodila 33tt, mala mela apgar 8,9,10. Brala jsem magnezium ve velkem, pac se mi zacal zkracovat cipek ve 20 tydnu a podstoupila jsem cerklaz, ktera malou udrzela dost dlouho v brisku 😉 tehu jsem od toho 20tt prolezela, jen wecko a sprcha jinak nic. Ted v druhem tehu podobne, cerklaz ve 22tt beru jeste crinone 8% vaginalni gel progesteron, budu to brat do konce tehu, pry to hodne pomaha tehu donosit. Tak bych ti od druheho trim. doporucila ho uzivat, mozna se vyhnes cerklazi. A od 16tt sledovat cervikometrii delozni cipek a pri zkracovani okamzite cerklaz, zasit cipek, neni to nic hrozneho 😉 A dcerku jsem porodila normalne vaginalne po tom co mi praskla voda. Ale porod nebyl jednoduchy, 26 hodin, ted zvazuju cisare. Jestli budes chtit jeste neco probrat, tak pisni 😉 Drzim palce a setri se 😉

betka78
14. led 2014

Ahojky, já mám holčičku také po IVF, těhotenství bezproblémové akorát malá byla koncem pánevním, byla víc nalevo a lehce do šikma, tak jsem měla plánovaný císařský řez a při něm mi právě zjistili VVV-jednorohou dělohu. Rodila jsem ve 40tt, 4 dny před plánovaným císařem mi praskla voda, téměř žádné porodní bolesti, čípek stále zavřený, takže po cca 9 hodinách po prasknutí vody mi provedli císařský řez. Poté mi řekli, že případný další porod by byl automaticky císařem. Hlavně se nestresuj, všechno bude určitě v pohodě, maximálně porodíš třeba trochu dříve 😉 . Přeji hodně štěstí a opatruj se! 🙂

nikolaa123
27. zář 2020

@cracky ahoj vím že je to pozdě.. Ale jak si dopadla všechno v pořádku??

nita1984
27. zář 2020

@nikolaa123 uživatelka je neaktivní, ale podle profilu má krásnou, zdravou dceru

nikolaa123
27. zář 2020

@nita1984 děkuju 🌹

te_reza
27. zář 2020

Buď ráda, že ti na to přišli, ségru nechali téměř 24 hodin rodit, než šla na akutního císaře, doktor jí řekl, že rodit před x lety, jsou mrtvý oba. Až během císaře zjistili tohle a že nikdy nebude moct rodit normálně. Jinak děti má dvě a v pohodě je donosila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru