Jsem podruhé nachlazená na počátku těhotenství

jarunkaxyz1
17. lis 2010

Milé maminky a těhulky,

chtěla jsem se zeptat na Vaše názory a zkušenosti.
Jsem nyní v 7tt a již podruhé (jednou nějak kolem 5 tt) jsem nachlazená. Prostě nic šíleného, jen rýma, trochu kašel, trochu bolest kloubů, vše bez teplot.
Trochu se potím vždycky, když si uvařím čaj, takže v sobě asi něco málo mám. Ničím to neléčím, léků se chci vyvarovat.
Jen by mě zajímalo, jestli s takovými opakovanými nachlazení máte některá z Vás v počátku těhu zkušenost, protože se začínám bát, že to může mít vliv na miminko, kor když se teď všechno vyvíjí ☹
Přitom do nákupních center a MHD zbytečně nelezu, chytám to snad jen od dcery, která má chronickou rýmu a prostě z venku.

Moc díky za názory!

jarunkaxyz1
autor
17. lis 2010

Holky, ještě jednou aktualizuji dotaz a prosím o info. Dík moc 😉

alca22
17. lis 2010

Já si myslím že vliv na miminko by to nemělo být. Hlavně nebtrat žádné prášky které se nesmí v těhotenství . MAximálně paralen, a prostě to vyležet. 😉

werunka21
17. lis 2010

Taky jsem byla na začátku těhu nachlazená. Myslím, že je to celkem normální i jsem to někde četla. Je to velká změna v organismu. Já brala Oscillococcinum, kapky do nosu Pinosol, jitrocelový sirup...takové přípravky ti neublíží 😉

cara.m
17. lis 2010

@jarunkaxyz1 Já jsem byla na začátku těhotenství taky nachlazená, bolelo mě šíleně v krku a pak mi to kleslo na průdušky a skončila jsem na atb. Pokud se to bude zhoršovat, tak zajdi k doktorovi. Ze začátku mi lékař říkal ležet ležet ležet, hodně pít a jíst hodně ovoce a zeleniny. Přeji brzké uzdravení 😉

rydal
17. lis 2010

Jarunko neboj, pokud nemas silnou virozu (silnou chripku) s vysokymi horeckami (pres 38°C), je nebezpeci pro mimi nulove. Ver mi, ze takovych nachlazeni zvladlo uz hodne miminek, zejm. pokud tehu neni rizikove. Mj. vlivem tehotenskych hormonu roste nosni sliznice, takze priznaky rymy se i vlivem tehu zhorsuji. Ja sama jsem take byla nekolik dni nachlazena, mimi se zatim vyviji na 1 s hvezdickou 🙂 Odpocivej, jez ovoce a hodne pij (napr. rakytnik podporuje imunitu) a nestresuj se - to je pro mimi jeste horsi.

dagmarkaaa
17. lis 2010

taky bych se toho nebála, pokud má mimi tuhý kořínek tak to zvládne levou zadní. Já měla na začátku těhu nachlazení, i atb jsem musela brát protože jsem měla vysoké crp a mudr mi je dala. Pokud se ti to zhorší tak šup k doktorovi, ale jinak se vyležet a odpočívat doma 😉

mates22
17. lis 2010

ahoj, pokud jde jen o rýmu, tak se nic neděje, jen viróza s teplotama je v prvním trimestru nebezpečná. Po mých zkušenostech - potrat v 11tt kvůli viroze ačkoli nebyla nijak silná - bych i s rýmou zalezla do postele, odpočívala a nevylezla. Ale rýmě se prostě nevyhneš, zvlášť ted´ na podzim a miminku to až tak neva. Takže i když, jak se říká, rýma není nemoc, zůstaň hezky v klidu a teple. A kdybys náhodou musela k doktorovi, asi by bylo dobrý mu zavolat a domluvit se, abys nemusela čekat v čekárně mezi marodama- pokud tedy máš vstřícného a rozumného lékaře. A možná, že by tě uklidnil a poradil i po telefonu.
S druhým (resp. tedy třetím) mimískem jsem taky byla nastydlá a to víš, že sem se bála hodně, ale v pohodě......

sammy244
17. lis 2010

Ahojte aj ja som v 6tt tehu a tiez som trochu nachladnuta...bala som sa ci to nemoze nejako ovplyvnit mimi...ked som este nevedela ze cakam bejbe..tak som si dala acylpirin ale teraz uz radsej nic...pracujem s detmi tak to sa ani neda tak aby som bola uplne zdrava 😒 a chcem sa opytat homeopatika sa tiez nemozu brat??neviete mi poradit? toto je uz moje druhe tehu ale akosi si nepamätam ci som nieco brala pri prvom.. 😅

mates22
17. lis 2010

@sammy244 homeopatika se můžou, ale je asi lepší nějakého praktikujícího homeopatika navštívit, on ti to vymyslí přímo na tělo...i když mně osobně zrovna moc nepomáhaly ☹

sammy244
17. lis 2010

mates22 tak ja som poslala manzela aby sa opytal v lekarni..dala mu homeogene...tak som vzala 2 tablety potom moja lekarka obvodna povedala ze radsej nemam...a lekarka maleho ze mozem..tak kazdy vravi inak no ja uz neviem... 😒

mates22
17. lis 2010

@sammy244 to je jako se vším, co doktor, to názor...a pak jim máme důvěřovat..................naše obvodní doktorka je právě i homeopatička, takže mi něco tenkrát dala, už ale nevím co a ono to stejně nemělo valné účinky - tak jestli máš fakt jen rýmu, radši je teda neber adej si hodně vitamínů z ovoce 😀

sammy244
17. lis 2010

mates22 tak to ano mas pravdu...dakujeem 🙂

eloana
17. lis 2010

@jarunkaxyz1 Ahoj ja mela v tehotenstvi 3x zanet dutin... pokud nemas vysoke horecky nad 38 tak to nevadi
v tomto pocasi se nachalzeni nevyhnes
doktorka mi rekla ,ze muzu az 5 paralenu za den -vetsinou jsem si brala ta jeden az dva

many
17. lis 2010

no na rýmu se může určo vincentka ne 😉 pomůže aspoň na ucpaný nos, teda někdy 😖 a na bolest v krku jsem měla cumlavý prášky Septisan, ty se můžou určo i při kojení 😉
a jinak teda já na začátku měla i v noci furt ucpaný nos a nemohla jsem spát, ani ta vincentka nepomáhala, tak jsem to vždy až bylo nejhůř riskla a jednou do té dirky šplichla olynth a pak jsem spala celou noc 🙂 jsem si říkala, kurňa jíní fetujou celý těhu, kouří, chlastají,..... a jedna kapka mu snad neublíží 😖

mates22
17. lis 2010

@many jo tím sem se taky vždycky utěšila - vincentka teda moc nepomáhá, já když už nemohla vůbec dejchat tak sem kapala nasivin pro novorozence

terkytka
17. lis 2010

HOmeopatika se můžou brát úplně bez problémů. Doporuřuju Oscillococcinum i jako prevenci jednu dózičku týdně. V případě akutní nemoci i třikrát denně.

iweet
17. lis 2010

Taky mě ze začátku těhu potkalo nachlazení, chce to vyležet s teplými čajíky a hodně vitamínků 🙂 Jo a oscillococcinum určitě můžeš, taky jsem to brala jako prevenci celé těhotenství a na krk mi pomohl Septisan.

many
17. lis 2010

@mates22 - já si dávala ten Olynth Ladíčkův 🙂 že je to slabší dávka 🙂 tak neriskuju jediná, si myslím, že se nemůže nic stát, když je to málo a fakt už potřeba a když se uleví, tak je hej

many
17. lis 2010

@mates22 - ten nasivin je taky sprej ? Ten jsme ještě nezkoušeli

jarunkaxyz1
autor
28. lis 2010

ahoj holky, tak trošku oprašuji staré téma.
Mám dotázek - od té doby, co jsem těhotná, tak se rýmy, kašle, pobolívání v krku nemůžu pořádně zbavit. Pořád jsem tak nějak na hromádce. Je to asi i tím počasí. Léčím to různě "po babsku", ale přijde Vám normální, že se toho člověk skoro 2 měsíce pořádně nezbaví?

acimedaca
29. lis 2010

@jarunkaxyz1 já jsem na tom stejně, za ty tři měsíce už jsem měla asi 4x virozu, bolení v krku, rýma....navíc opary......ted jsem se na to vykašlala a vzala jsem si neschopenku a budu 14 dní doma, dokud to nevyležím pořádně 🙂

mkr
29. lis 2010

tak já už pár dní beru antibiotika a jsem na začátku, až doberu, tak mi dr. doporučila Oscillococcinum, protože od prvního porodu jsem neustále nemocná, tak snad v těhotenství, mě to trošku obejde 😢

lucifeerka
20. říj 2014

Já jo, člověk totiž nikdy neovlivní, kde chytne nějaký bacil, to bys musela být pořád doma a to taky není dobré. Nachlazená jsem byla v těhotenství už tolikrát, že jsem to raději nepočítala. Na co si musíš dát pozor jsou hlavně léky, ber jen ty, u kterých víš 100%, že v těhotenství neškodí. Doporučuju třeba horký nápoj Hotdrink od Dr. Weisse, ten mi na nachlazení hodně pomohl, je čistě přírodní, žádná chemie, pro těhulky ideální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru