Jsem těhotná a jsem kardiak, máte zkušenost?

joel01
26. srp 2013

Ahoj mam trochu dilema před tydnem sem těhotna. Zaplavila mě strašně velka radost sice sme to neplanovali ale nevadi nam to. Jakmile sem to nahlasila v praci tak sem musela skončit protože loni v dubnu sem podstoupila naročnou operaci srdce, a letos v březnu sem podstoupila novou operaci srdce sice už ne tak moc naročnou ale byla nutna. Už od března sem vysadila leky. Ted mam ale dilema protože nevim jesli mimisek bude nějak poznamenany nebo jesli bude muset jit pryč.zatim sem v patem tydnu a do poradny jdu až za dva tydny ale bojim se co mi povi lekaři mam strach že budu muset ho dat pryč, nemate někdo stym skušenosti??? Je ma obava zbytečna nebo opravněna??

speedygon
26. srp 2013

Asi záleží přímo na typu onemocnění, zda tj dědičné...něco se dá určitě zjistit na UTZ v tom 12.tt. Pokud nepůjde o zvlášť závažnou věc nebo bude mimi zdravé a donosíš jej, nemine Tě nejspíš CS. A budeš asi více sledovaná....

joel01
autor
26. srp 2013

při prvni operaci sem podstoupila plastiku aortalni chlopně, kterou sem musela podstoupit protože mi šlo o život. Tu druhou operaci bylo vypalovani aritmie jelikož sem měla 175 tepu za minutu a to i v klidovem stavu. Tak proto mam obavy.

speedygon
26. srp 2013

Pokud si nejsi jistá, zda to Tvé tělo zvládne, poraď se s gynekologem a kardiologem...Nevím, jaká máš omezení atd, ale toto nikdo jiný lépe neposoudí....

bledulka
26. srp 2013

Zda je tvoje obava oprávněná a nebo zbytečná Ti může zodpovědět pouze a jedině lékař-kardiolog,který je seznámen s Tvým zdravotním stavem.
Nevím zda se bojíš o miminko kvůli lékům (ale doba od března je dlouhá, tam by snad problém být nemusel)
a nebo kvůli srdíčku jako takovému.Je pravda, že nároky na srdíčko v těhotenství stoupají,ale to musíš probrat s lékařem- na žádném laickém fóru Ti nikdo nemůže poradit..Maximálně Ti můžeme držet palce. Navíc i kdyby to tady někdo zažil, tak ale může mít srdíčko jinak zdravé-nemocné a nemá to stejně žádnou vypovídající hodnotu..

Být tebou, tak se okamžitě zkontaktuji s kardiologem,který Tě léčil a probrala to s ním-rizika,možnosti, opatření,.... (nemluvili s tebou o případném těhotenství již po operaci?) Každopádně držím palce, aby pro tebe měl lékař příznivé zprávy. Chápu Tvůj strach a přeji hodně štěstí.

joel01
autor
26. srp 2013

omezeni moc nemam jen sem chodila do prace na 4hodiny a nesmim zvedat vic jak 5kg. druheho sem obědnana na kardio tak sem zvědava co mi povi protože zatim o tom nevi

bledulka
26. srp 2013

než jsem to napsala, tak už vidím,jaké jsi měla problémy.. Arytmie je předpokládám vyřešená tím zákrokem(a už se předpokládám neopakovala..) , spíš je otázka co ta chlopeň.a to je fakt otázka jen na doktora!!!!!

speedygon
26. srp 2013

@joel01 tak uvidíš, no...těhu je občas záhul i pro zdravého člověka....pokud Ti povolí mimi donosit, počítej s vysoce rizikovým těhu...držím pěsti

joel01
autor
26. srp 2013

@bledulka : No doktor mluvil že otěhotnět mužu ale že asi za tři roky by to byl už problem a nemuselo by se mi to podařit ale ted mam obavy jesli to neni moc brzo. Pokud doktoři povi že je vše v pořadku tak budu moc rada ale mam obavi že bych svou nemoci mimčo mohla nějak ohrazit nebo nedejbože poznamenat

bledulka
26. srp 2013

oni s tebou nemluvili o případném těhotenství? zda ano či ne, jak dlouhou dobu doporučují po operaci atd?
vydrž do druhého, budeš moudřejší, tohle jsou fakt spekulace,které ti moc nepomohou...

joel01
autor
26. srp 2013

@speedygon vysoce ryzikove těhu to že budu mit častějši kontroly nebo nonstop pod dohledem na lužku ve špitale??

bledulka
26. srp 2013

@joel01 doktor Ti řekl, že otěhotnět můžeš? tak vidíš 🙂

hele, arytmie je vyřešená..takže ta by miminko ohrozit neměla.. a ta chlopeň. no, předpokládám, že budeš pod dohledem, že Ti budou srdce kontrolovat, možná budeš muset ležet,aby se snížily nároky na kardiovaskulární systém...

joel01
autor
26. srp 2013

@bledulka no při druhe operaci mi hrozilo že budu mit v těle kardiostimulator a tak sem se ptala jesli sni mužu byt těhotna tak řekl že ano ale že budu hodně hlidana

joel01
autor
26. srp 2013

@bledulka v nemocnici????

speedygon
26. srp 2013

@joel01 Akorát počítej i s tím, že možná dostaneš kázání, že jsi nepočkala ty 3 roky.....ale snad vše dobře dopadne. Já myslím, že budeš doma, jen v případě komplikací budeš muset do nemocnice

joel01
autor
26. srp 2013

@speedygon ty tři roky to bylo řečeno jako že mam na to tři roky abych měl ditě po třech rocich by už to nedoporučovali teda aspon tak mi to bylo řečeno

milada2
26. srp 2013

@joel01 Kočko, já chápu, že máš o miminko strach a bažíš po informacích, ale myslím, že @bledulka Ti to maximálně vysvětlila a víc už Ti říct nemůže. Jestli budeš v nemocnici Ti nemůže říct nikdo jiný než Tvůj lékař. Ale předpokládám, že do nemocnice bys musela jedině v případě komplikací a jinak chodila jen ambulantní kontroly. Moc nechápu, čím se bojíš, že bys miminku ublížila, když léky už dlouho nebereš a těhotenství jsi měla v podstatě doporučený... hoď se do pohody (se to kecá, já vím 😉 ) a pokud budeš mít pochybnosti nebo obavy, zavolej doktorovi. Opatruj se 😉

joel01
autor
26. srp 2013

@milada2 moc děkuji za radu a snad vše dopadne dobře

joel01
autor
26. srp 2013

@speedygon
@bledulka

MOc děkuji za rady

milada2
26. srp 2013

@joel01 To víš, že jo 😉 Držím pěsti!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru