Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

artuse
12. únor 2008

holky ahoj🙂

micánku, to je mi líto, že to máš teď zase víc ☹ to je fakt děs, kdo nezná, nepochopí 😒 za chvíli jdeš k té homeopatce, že? jsem zvědavá, jak to na tebe zapůsobí...já homeopatii docela věřím, jen musí být fakt dobrý homeopat a zvolit lék přesně na míru

holky k těm tatínkům 🙂 🙂 🙂 jen jsem vám chtěla říct, abyste je hned všechno naučily dělat kolem mimča 😅 přebalovat, koupat, uspávat, prostě všechno, abyste si aspoň o víkendu trošku dáchly 😅 někdy je toho fakt moc, a taky dítka potom mají k tátovi pěknej vztah 😅

já dneska byla na gyndě a ptala jsem se Dr. na názor na ty kortikoidy při kojení a on mi k tomu nic moc nedokázal říct, prý to do mlíka určitě nějakou měrou jde, prý to mám ještě zkonzultovat s pediatrem 😒 vy jste to užívání kortikoidů konzultovali s gyndařem nebo jenom z kožařem? 😕

petul.a
autor
13. únor 2008

Artuse, já se na to ptala i gynekologa, jenže jen v souvislosti s těhotenstvím. Napadlo mě, jesli bys třeba nemohla zaslat dotaz na laktační ligu: http://www.kojeni.cz/ nebo zavlolat na teratologickou poradnu: http://www.firmy.cz/detail/423098-teratologicka.... Jo, a nebo taky docela dobře radí na stránkách Gennetu: http://www.gennet.cz/diskuze/diskuze.php?ACT=cl... 😉

artuse
13. únor 2008

petula, díky moc, jsi hodná, určitě někam zkusím napsat dotaz...stránku kojeni.cz znám, tam jsou spíš jen laktační poradkyně, tak nevím, jestli by tam jistě věděli...ale ty ostatní odkazy vypadají dobře, děkuju moc!

dám vám pak vědět, možná tu informaci taky budete potřebovat až budete kojit 😔

petul.a
autor
13. únor 2008

To je fakt, třeba to taky budeme potřebovat 😒 Radši s tím počítat, že 🙂

micanek
13. únor 2008

Gábi, přemejšlím si dát znovu ty gelovky, protože ty neškrábou vůbec, ty jen tak hladí, ale nějak nemám na to náladu.

Zítra jdu na kožní, tak jsem zvědavá co mi zase napíše. Mám pocit, že už si semnou neví rady a dává mi jen mastičky na promazávání.

Na ty kortikoidy jsem se ptala i gynekoložky a ta mi jasně řekla, že pokud je budu vmazávat, tak budu mít mrzáčka. Dost mě to vyděsilo. Jenže já bych bez nich musela pořád do sebe vrážet dithiaden, abych to těhotenství prospala.

Jo a nakonec jsem si včera ten dithiaden nevzala.

micanek
13. únor 2008

Holky s tím kojením jsem přemejšlela, že pokud budu muset mazat kortikoidy, tak radši přestanu kojit. Myslím si , že bybyl Michálek zdravější na sunaru, než na mlíku s kortikoidama. Chudák jich už má teď odemě v těle dost.

gaba3
13. únor 2008

jojo, to bude fajn, ale Peto, počítej s tím, že to potřebovat nebudeme 🙂 musíme myslet pozitivně ne? 😉 😉 😉
Micánku, to je zvláštní s těma kortikoidama, mrzáček je asi silné slovo, to asi dr. přehnala trochu ne? to bys mosela používat denně a celé těhu, aby to bylo tak hrozné!moje gynekoložka třeba říká, že se kortikoidama mazat klidně můžu, jeden dr. na netu také že ano, druhej zase, že v žádném případě.... to máš těžký, nesmí se prostě nic přehánět!! ale je pravda, že ten dithiaden je v těhu normálně povolenej, takže asi lepší jak kortikoidy, přecejen to jsou hormony a žerou kůži! ☹
jinak at u dr. dobře dopadneš!!!! 😉
já ted musím zaklepat, že ekzém je zase lepší, na ksichtíku vůbec nic a tělo zase o něco lepší, asi to jaro se mnou dělá divy nebo co 😀 ale je pravda, že od jara jsem vždycky ok, tak už to snad mám za sebou 🙂 😉

ivusenka
13. únor 2008

Holčiny, můžu se přidat se svými zkušenostmi, první 3 měsíce jsem vůbec nepoužívala kortikoidy, a pak jenom když bylo potřeba, tak jsem se mázla hormonální mastí, jinak těsně po porodu jsem měla nádhernou pleť, ale na podzim - po šestinedělí se mi ekzém hodně zhoršil, tak sem musela sem tam máznout, přiměřeně, když už to bylo nutné a kojím dodnes, takže záleží v jaké míře a kde se mažete. Takže Micanku určitě mrzáček z hormonálních mastí není, doktorka mi radila pít hodně probiotické nápoje - zelenou Activii - ten nápoj

micanek
13. únor 2008

Ivusenka: jenže Activie je mlíčnej vírobek a ty jsem teď vynechala uplně a na kortikoidy jsem zralá každej den,víš. ☹

Gábi, co se týče kožařky, tak ta říkala tak jednu tubu na měsíc. I když bych mazala málo, trak to mám na celém těle. teď si ten locoid dávám trošku na obličej, aby zejtra, když budu chodit po doktorech, vypadala jak člověk.

Doufám, že to jaro na mě taky začne působit. 😉

gaba3
13. únor 2008

micánku, určitě jo, hodně dělá psychika, mysli pozitivně 😉 já ekzém úplně hodila za hlavu a nestresovala se, když jsem se podívala na tělo a hle 🙂 a zkus tu dr. na ten tenkutý pudr, já jsem díky němu ok a to mi fakt už vůbec nic nepomáhalo! jinak v tvém případě bych kortikoidy nepoužívala, měla jsem také velké plochy a to není sranda jako třeba pár flíčků a taky proto, že mě tu kůži zničily, takže já už je nechci ani vidět... ale toť jen můj osobní názor 🙂
ale na ten obličej, ted mě napadlo, zkoušela si oční mast hydrocortison opthalmo?? obsahuje minimum kortikoidů a v těhu se normálně krátkodobě může /je psáno v příbalovém letáku/, já jsem tu mastičku měla na víčka..... 😉

micanek
13. únor 2008

Víš ono to nejde hodit zahlevu, když tě to 24hodin bolí a bolí. Vím, že je to psichce, ale když to bolí, tak to jen tak zahlavu hodit nejde. Když jezdím do lázní, tak tam na mě koukaj, proč tam vůbec jsem. ten Jeseník je u mě jak mávnutím kouzelnýho proutku. Samozdřejmě, že ty kortikoidy na celé tělo nepatlám, ale potřebovala bych..... fakt už se těším na letní šatičky.

Začalo mě to ještě pěkně svědit pod prsama. Na to, že mám Béčka, tak teď když nemám podprsenku, tak se dotýkaj v sedě břicha a jak tam nejde vzduch tak to pěkně štípe. Jelikožjsem celá namazaná, tak nevylízám s pižama a do podprdy se mě taky nechce .... ach jo....

Pořád si jen stěžuju, že ..... ale aspoň se někumu vykecám.

na ten hydrocortison se jí zejtra schválně zeptáma na ten pudr znovu taky. Třeba to zmastila ta sestřička.

gaba3
13. únor 2008

já vím micánku a jen se vypovídej 😉 a s tou podprdou to znám - jsem jí nenosila ani ven cca 4 měsíce, jak jsem to měla hrozný (a mám taky B 🙂 ) tak at ti to zítra dobře dopadne 😉no nic, jdu žehlit další pračku pidi obleček 🙂

artuse
13. únor 2008

holky já se ptala dnes i na názor pediatričky, jestli se těma sračkama můžu mazat (kortikoidy + ta mast s vitamínem D), když kojím a vůbec nebyla nadšená, říkala, že jen na malé plošky a krátkodobě, ale já to mám už skoro na 50% těla ☹ tak to říkala, že je moc, taky jsme narazily na přerušení kojení 😔 i včera gynekolog to zmiňoval 😔 no stejně jdeme s malou na vyšetření na alergii na kravské mléko a mateřské mléko, protože má pořád škaredé stolice, takže kdyby byla alergická na MM, tak přejdeme na jiný mlíko 🙄 a kdyby ne, tak budu kojit asi do toho půl roku, jak se doporučuje a pak na to prdím 😒 my jsme se ze začátku tak těžce rozkojovali a teď by pro mě bylo vlastně lepší nekojit 😒 ale co pro ni, že...ale Dr. říkala, že už není úplně malá, že by to nebyla taková tragédie nekojit 🙂

a pod prsama mě to trápí taky, mám teď D 😅 a jak se zpotím, tak se to zhorší 🤐

micánku mysli pozitivně, já jsem taky spíš negativistka, ale manžel to do mě furt hustí, že musím myslet pozitivně🙂 ať tě Dr. zítra potěší...

já taky nejím mléčný výrobky právě kvůli tomu podezření na alergii na kravské mléko

ale fakt, co Dr. to názor, na tom kožním se tvářila, že je to v pohodě....

micanek
13. únor 2008

To já jsemnormálné optimista a vcelku velkej. Ale jak teď žiju několik měsíců v neustálé bolesti, tak už mi s toho pěkně hrabe.

petul.a
autor
13. únor 2008

Micanku, klidně se vypovídej, kde jinde než tady... My pochopíme, jak dokáže ekzém bolet... a pálit, svědit atd. 😉

Artuse, pamatuju si na svoje ségry - obě měly slabé mléko, takže kojily jen do šestinedělí (u jedné neteře vlastně ani to ne), a to v té době byl jen Sunar a Feminar (mám neteře 21, 18 a synovce 13 let). No a taky to bylo v pohodě, dneska jsou z nich zdraví lidičkové 🙂

gaba3
13. únor 2008

jo holky, to jsem taky slyšela, že jak se ted všude říká, že se má kojit co nejdýl, tak to prej není pravda...prej prvích 6 měsíců je to důležité, ale pak v poho a naopak když se kojí moc dlouho, že to mlíčko už neobsahuje tolik živin atd. a taky už se přikrmuje že?
artuse: já taky nebudu kojit ani do 1rok prcka (jestli teda budu mít mlíčko a budu vůbec moct), protože od ledna příštího roku bych měla začít chodit na vakcíny a to prej těhotné a kojící nemůžou.

micanek
15. únor 2008

ahojky holky.
tak jsem na tom o něco lépe. Loupu se jak had. 😀 Včera na tom kožním, jsem se ptala na tu oční mast a ona mi řekla, že je to asi stejná dávka kortikoidu jak v tom lokoidu na obličej. tak ať s tím skusím mazat tělo. (když budu muset) že tam těch kortikoidů není tolik. Bavily jsme se i kojení a sama mi doporučila, ať se snažím kojit co nejdéle, aby mimísek byl ubráněn na alergie. Protože jsem jí řekla, že kojit nebudu, když budu muset brát kortikoidy.Taky jsme se bavily o špitálu a sama uznala, že tam o moc víc než já doma semnou neudělají. ten dithiaden mám prej brát, když mě bude fakt hrozně. Že je sice v těhu dovolenej, ale všeho moc škodí.

micanek
15. únor 2008

jo a jak mi minule říkala, že kdyžtak jednu tubu na měsíc ( kortikoidů) tak teď 1 tubu na 2 měsíce. taky jsem si koupila calciovou mastičku a ta mi teď zrovna taky pomohla. A to že baštím ten vápník, tak že je dobře, že to ten ekzem taky trošku omezuje. Teď si netroufám ho přestat brát. Ale dávám si i šumivé kalcium a to mi chutná. To abyč. To ochucené říkala ať taky neberu.

gaba3
15. únor 2008

ahojky 🙂 micánku, tak to je super zpráva, že je lépe 🙂 😉 a tak to je fajn, že v tom locoidu není tolik hormonů, já měla locoid také 😉 ale u mě teda bohužel ☹ vápník si pěkně dávej, taky myslím, že pomáhá 🙂 jinak jsem koukala, že máš novou fotečku v albíčku a teda pěknej pupíček už 🙂 🙂 🙂

micanek
15. únor 2008

No, právvě jsem ukazovala květnovejm holkám, zak vypadá pupík v 42 týdnu. 😀 Tan Locoid jsem vždy skoušela jen na obličej a pomáhá, aspoň teda na chvilku. N atělo jsem to neskoušela. Říkala mi ať to skusím a .....
Ale pokud nebude zabírat, tak že prej je lepší silnější kortikoid jednou, než slabší víckrá. No jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží. A to jsem včera vyloženě sežrala celou gejšu. jak se těmto věcem vyhejbám jak čert kříži, tak včera už jsem neodolala. Je teda pravda, že gejšu nesmí předemě nikdo dát. 😀

petul.a
autor
15. únor 2008

Micanek, to ochucené calcium mi taky chutná. Já ho beru, když jsem nastydlá, aby nepadlo nic na průdušky, páč na to při nastydnutí docela trpím. A i na tohle calcium pomáhá 🙂

Co se týče čokolády a spol., já bych spíš mohla jmenovat to, co přede mě může někdo dát a já to nesežeru, to by byl podstatně kratší seznam než to, co přede mě dát nesmíte 😀

gaba3
15. únor 2008

holky 😀 😀 😀 😀 koukám, že “žereme“ o 106 😀 já jsem schopná spořádat celou nutelu naposezení 😅

micanek
15. únor 2008

Já se fakt na tu čokynu hlídám, ale ta gejša je tak dobrá. Včera mi ji donesl manžel s kytičkou a nedala jsem mu ani ochutnat. To jsem hodná žena, co? 😀

gaba3
15. únor 2008

jo micánku, ale občas se ulítnou může ne? 🙂 😉 😀 hele tak to teda jseš 😀 můj manža byl včera na squashi a těsně něž přišel jsem do sebe honem honem nasoukala milánskou směs, aby mi jí nesežral 😀 😀 ale tohle jsem vážně nikdy nedělala, spíš mu to naopak darovala 😅

petul.a
autor
15. únor 2008

Gabi, to mi povídej. Já už teda Nutellu dlouho nekoupila, ale mít ji v ledničce, tak ji tam za chvíli nemáme. Manža, ten třeba vždycky říká "nic nepeč" nebo "nebudeme kupovat sladký" a pak chodí a šmejdí. Tak mám skrýš a občas se s něčím vytasím. Nebo neposlechnu a upeču 😀

Teď se těším, až se dneska sejdu s kámoškou u "Meka". Teda kromě toho, že se těším na ni a na Lucinku (viz moje album), tak taky na žrádýlko - ten staronovej hambáč s bramborovou plackou... no a velmi pravděpodobně ho zazdím zmrzlinkou... že by McFlurry... 😝 😀

gaba3
15. únor 2008

Petí, já třeba nutelu vůbec nekupuju, protože se moc dobře znám, ale manža to občas dotáhne, jakože to má pro sebe a má smůlu, protože než se k ní chudák dostane, tak je pryč 😀 tak si pěkně užij kamarádku s Lucinkou a pořádně prcka nakrm 😉

micanek
15. únor 2008

No, já nutelu kupuju kuli manželovi, ale na tu mám zas smůlu já. Jak moc nejí sladké, tak nutelu klidně sní napození a pak nadává že má zalepenej pupík.

micanek
18. únor 2008

Ahojky holky. tak 2 dny jsem byla vcelku v poho a už mám zas červenej rypáček. 😀
Holt mi to dlouho nevydrželo. Vcelku jsem teď i spokojená z kalcoivou mastičkou. Takjsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží.
Jak pujdu v tom březnu na tuhomeopatii, tak ona dělá i akupunktur. slyšela jsem na ni taky veeelkou chválu. Taď ale nevím, zda si za ni počítá 1000,- kč nebo 150,-kč. Študovala jsem , co pro letošní rok nabízí pojišťovna Ministerstva vnitra a je tam, pokud provádí akupunkturu lékř, tak hradí 500,- až 700,-kč Tak se schválně na to chci zeptat a určitě bych toho využila.

micanek
18. únor 2008

No, tak už mě tan ksicht zase natíká .... to mě teda moc dlouho nevydrželo. 😖

micanek
18. únor 2008

ta cena na tu akupunkturu je 1000,- nebooo 1500,-kč. nějak jsem tam zapoměla na nulu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru