Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

petul.a
autor
18. bře 2008

Ahojda, kočky, hlásím se po delší době. Koukám, že tu byla po mně i sháňka 😅 Nějak nestíhám - zaučuju za sebe kolegyňku. V pátek končím (vybírám si ještě starou dovču), pak nebudu nějakou dobu na netu, protože doma zatím nejsme připojeni, ale slibuju, že to dořešíme co nejdřív 😉

Včera jsme byli na UZV, vzali jsme tam tentokrát i nastávajícího taťuldu. A byl to úžasný zážitek. Mimi je v pohodě, já taky, všecko v normě, akorát mi v bříšku zatím hačá prdelkou dolů. Ale má ještě dost času a místa na otočení. Pro mě to zatím znamená jen to, že bude jeden ultrazvuk navíc, někdy ve 36tt.

Gabi, tobě se to teda fakt krátí, myslím na tebe i na Vojtíška a moc držím palečky 🙂

Jo, a ještě se musím pochlubit - v sobotu jsme byli plavat. Ani jsem se moc neosypala, akorát trošku na zádech, ale to bude tím, že jsem si je nenamazala před vstupem do bazénu. Zaplavčili jsme si přepychově, bylo to super. Mimísovi se to evidentně líbilo, mým zádům a svalům taky 😉 Už se těším na příště!

micanek
18. bře 2008

Peti to je škoda, že budeš bez netu. Já bylla teď skoro 16 dnů a myslela jsem, že mě jebne. Jé ani nevíte, jak bych si šla taky zaplavat. Bplí mě záda jak hrom. Ale to by se mi zase pěkně ekzemos rozjel, takže to nradši ryskovat nebudu. ☹

micanek
21. bře 2008

No holky, kde jste? .... Peťka už je asi bez internetu .... Gábinka rodí ...... Artuse se griluje na sluníčku ..... 😅 😖

petul.a
autor
21. bře 2008

Já jsem tady!!! Ale ajk jsem už psala na květnovky, dneska v práci končím a budu fakt nějakou dobu bez netu. Tak se tu, kočky, mějte fajn.

Gabi, tobě přeju co nejlehčí porod a pohodové miminko 🙂

Micanek, tebe ať už ekzém konečně přestane tak strašně zlobit a ať homeopatie pomůže 😉

micanek
21. bře 2008

Peti, i když to už asi nepřečteš, tak si hlavně rychle doma píchni net, ať jsi mezi náma. pa paaaaaa 😀

micanek
25. bře 2008

gááábiiiii tak cooooooo...........

artuse
25. bře 2008

Ahoj holky 🙂

jak se vám daří? doufám, že ekzémos je ve snesitelné podobě. U mě je to po té světloléčbě trošku lepší, aspoň na obličeji a rukách, nohy ještě teda dost blbý...ale Stelince se to pod těmi kolýnky nelepší 😒 navíc se jí něco začíná dělat na ručkách 🙄 ten pudr a vodička od kožní nějak nepomáhají...achjo

jéé Gabi má myslím dneska termín, že 😲 😅 ale myslím, že jsem ji dnes někdě na koníku zahlídla 😀 držím pěsti! Gabi a prosím tě, ať nám dám někdo sem do diskuse vědět, ju 🙂

Peto, já si to už moc nedovedu představit bez netu, ale na druhou stranu to by člověk stihl udělat jinejch věcí 😀

mějte se krásně 🙂

micanek
25. bře 2008

Artuse: Ahojky .... u mě ekzemos vypadá vcelku líp, ale svědí ohodně víc. Už jsem 3 noci nespala. Tak teda neví.

Co Stelinka. Svědí jí to, nebo jsi myslíš, že je v poho. Co to solárko? Zkoušela jsi ho. Mě to fakt hodně pomáhá, ale né turbo. Už se těším, až zase budu moct jít.

Já myslím, že Gábinak rodí. Tady na koníkovi je i další Gaba, ale pod jiným číslem. Přece by nás tady nenechala tak netrpělivé 😀

artuse
25. bře 2008

micánku ahoj 🙂 to je blbý s tím svěděním a nevyspáním☹ tak si zkus apoň zdřímnout přes den...někde jsem slyšela, že když ekzém svědí miminka, tak se jim dávají nějaký kapky, tak mě napadlo, jestli bys je nemohla užívat ty, ale nevím jak je to v těhu, ani nevím, jak se jmenují...tuším Fenistil??? Na solárko budeš moct po porodu, nedoporučuje se akorát v těhu 🙂

no já chodím teď 2x týdně na tu světloléčbu a příští týden jdu na kontrolu, takže se dozvím, jestli budu chodit dál atd., po té světloléčbě trochu lepší (ťuk ťuk ťuk)...
Jestli to Stelinku svědí nevím...v noci se budí, ale to ona se občas budila i dřív, když já ani pořádně nevím, co to má 🙄 Dr. říkala, že miminkovský ekzém, že by z toho mohla vyrůst, tak doufám...ale ekzém je ekzém, že...pod kolínkama to vypadá jak odřená kůže, na ručkách má takovej suchej flíček a začíná červenat ☹

Myslím, že jsem na koníku viděla naši Gabu - Gabu3 😕 😀

micanek
25. bře 2008

tak pokud to byla Gaba3, tak na nás pěkně prdí.

Zinek je prej proti svědění. jak pujdu ke kožařce, tak se chci na to zeptat.

Nestihla jsem se ještě informovat .... při kojení se na solárko může?

artuse
25. bře 2008

jj, při kojení se solárko může, i ta světloléčba - ta je snad ještě silnější než solárko ne 😕 já se na to ptala dvou doktorů a volala jsem i na linku kojení a solárko je při kojení v pohodě 🙂

micanek
25. bře 2008

taky si myslím, že ta světlolečba je silnější. Už se fakt na to solárko těší. To jsi mě potěšila.

artuse
25. bře 2008

no já právě zvolila tu světloléčbu, protože jsem nechtěla při kojení používat hormonální masti na celé tělo a masti, kde vyloženě bylo napsáno, že se nemají užívat při kojení...i když mi je Dr. předepsala...tak to už máš cca za dva měsíce, to uteče jako nic 🙂

gaba3
25. bře 2008

ahoj holky 🙂 neprdím na vás 😀 😀 a to jsem byla asi já ta gaba jojo 😀
jak se máte?
koukám, že petulka s námi chvilku nebude 😕
artuse: to mám radost, že ti ta světloléčba pomáhá 🙂 jen trpělivost 😉 a neboj, stelince to určitě zmizí, bude to ten miminkovskej 😉 koukala jsem zase do albíčka, to je fakt krásná řehtačka, sluší vám to 🙂
micanku: taky nové fotečky vid? 😉 a pěknej pupík 🙂 a jakej máš vybranej kočárek i s blatníkama vid? to jsem ještě neviděla ......
jinak u nás vše při starém 2v1 a jedeme pěkně přes termín dál 😀 je to mazlík, drží se mě zuby nehty 😀 a někoho povolám, aby vám dal vědět, kdybych se už náááááhodou rozpadla 😉

artuse
25. bře 2008

gabi 😀 ahojky, tak to jsi hodná, že se hlásíš, no já se nepletla 😀
jojo, po světloléčbě je to fakt lepší, už bych pomalu mohla i tričko s krátkým rukávem 🙂
Vojtíškovi se teda u tebe líbí, no jo, kam spěchat, že 🙂 a jak se cítíš? 🙂

micanek
25. bře 2008

Gábi no ahoj ..... já už myslela, že za náma přijdeš ve dvou 😀 Kdy jsi měla přesnej termíN?

Dneska jsem umejvala podlahu ... normálně to nedělám, ale manžel je na služebce .... a mám zas pěkně olezlí ruce a ty bolaví mokvající puchýře ... ach jo ..... no fakt jsem zvědavá,jak to bude, až odrodím. 😒

artuse
25. bře 2008

micanku, zajímavej kočárek, pěknej 😉

gaba3
25. bře 2008

no já tady furt někde čumákuju 😀 a to mám obrovskou radost, že bys mohla oblíct i tričko s krátkým rukávem, to je super 🙂 hlavně, aby to rychle zmizelo i stelince vid?
jo a vojtíškovi se nechce, taky komu by se chtělo do takového počasí že? 😀 a cítím se popravdě docela mizerně, znáš to, všechno mě bolí, furt mě teda chytá břicho a záda a ted mě to jde i do kyčlí a noh, asi se rozjíždímm 😀 a nespím nespím nespím.... ale zase co, to k tomu patří a za chvilinku bude ta nejkrásnější odměna že? 🙂

artuse
25. bře 2008

jj, u Stelinky mě to mrzí ještě víc, to víš, se sebou se člověk smíří a zvykne, ale když to vidí i u toho mimíse, ale furt doufám, že to tak vážný není 🙂

s tím počasím máš pravdu, venku je děsně...Gabi takhle těsně před porodem je to fakt nejhorší, mně Dr. udělala den před porodem Hamiltonův hmat, aby se rozjelo a já pak měla celou noc menstruační bolesti, vůbec jsem nespala a stejně mi druhý den dali vyvolávačku, já teda byla před porodem 3 dny v nemocnici, protože mně nějak prosakovala plodovka...gabi a odtekla ti ta hlenová zátka už? 😕 to já si vzpomínám, že jsem to pořád pozorovala 😅 hmm a ty záda to je chuťovka... 😔 a to nespaní taky...já nespala poslední dny nebo snad i týdny taky skoro vůbec...no jo, ale za pár dní to bude teprve tóčo 😀 😀 😀

artuse
25. bře 2008

Gabi, tak se drž!!!...já jdu pomalu na kutě, neb s tou naší cácorkou se taky moc nevyspím 🙂

micanek
25. bře 2008

Já už holky taky nespím už teď. Ale hodně to u mě děla to svědění. Během hoďky se mi to pěkně rozjelo na těch rukách. Je to zase na ty debžotský kortikoidy.

Kočárek máme vybranej přesně ten co mám v albíčku. Je od abc designu a vyhrává. Ještě teda přemýšlíme nad
x-landerem X1, ale tenhle to asi vyhraje. Budem kupovat v půlce dubna. tak jsem ráda, že se Vám líbí. Bojím se, že je ale prťavej. To je jediné, proč si ho rozmýšlím.

gaba3
26. bře 2008

ahoj holky 🙂 včera už jsem vytuhla, ale k ránu zase strašila 😀
artus: neboj, stelinka bude určite dobrá 🙂 😉 a jakej byl ten hamiltonův hmat? já jdu právě v pátek k dr. a mám takové tušení, že mi ho udělá taky než mě třeba pošle na vyvolávačku (teda pokud to do pátka třeba náhodou nestihneme, což nedoufám) 😅 a MS bolesti už mám týdny, jako tvrdnutí a taky nic z toho 😠 a zátka myslím, že ne, jen mám poslední dny nějakej vodovej výtok, ale nevím, jestli je to plodovka, to asi ne, v pátek to musím dr. říct, tak uvidím.... a tak koukám, že sis taky užila a na stelinku počkala ☹
micanku: tak ten ekzém mi je líto, nezhoršilo se ti to zase s počasím? já teda, když něco špatného sním nebo mě začně svědět tělo, vezmu si 1/2 zyrtecu a jsem 😠 a když to poškrábu, tak nanesu pudr a je klid....jinak musím zatukat!!!a právě jsem četla o zyrtecu, že v těhu se může, ale v době kojení neee, takže ještě, že jsem se dala dohromady 🙂 a na kočárek jsem právě koukala, je hodně zajímavej, jsem ho fakt ještě nikde neviděla... už sis ho v obchodu prohlížela a projížděla?

artuse
26. bře 2008

ahoj holky 🙂

tak jsem napsala dlouhej příspěvěk se Stelou v náručí a ona najednou něco pomačkala a příspěvěk je fuč 😀 😀 😀 zkoušela jsem to obnovit, ale nic 😅 no tak jdu psát znovu no 😅

micanku - k tomu kočárku a velikosti, myslím, že nevadí, že je menší, protože ty budeš mít mimi na léto a nebudeš potřebovat fusak, takže se ti tam v pohodě vejde...my máme jané, na délku měří asi 74 cm a Stela má teď už pomalu 70 cm a protože je hnusně musí mít fusak, takže je tam tak tak napasovaná, fusak máme od Emitexu, takže je lehčí a přitom teplej, ale teoreticky už za chvíli bych mohla nasadit sporťák 🙂

Gabi - no ten Hamilton, to víš, zabolelo to, ale nebylo to tak hrozný, ono jak už tě všechno bolí, tak už je to skoro jedno, že 😅 ale nemusíš se toho bát...ty výtoky jsou myslím normální, jak se porodní cesty připravují, ze mě taky furt něco teklo 😅 v porodnici nebo gynekolog ti může udělat test na odtok plodovky - kápne ti na vložku nějaký roztok a když to zmodrá, může to být plodovka...když mi pak rupla plodovka, tak jsem měla najednou louži pod sebou, jak když rozliješ velkou sklenici pod sebou 😅
třeba to do pátku stihnete, co ty víš, já byla pořád zavřená (cs1) a najednou během pár dní najednou cs5 😅

gaba3
26. bře 2008

ahoj artus 🙂 teda, to znám, to naštve vid? se mi vždycky už nechce psát 😅 a díky za info s tím hamiltonem, je pravda, že mě dr. vždycky tak vyšetří, že se kroutím jak žížala... ale asi je to tím, že mám čípek pořád nahoře a nemůže se k němu dostat, v pátek jsem měla stále CS1 (něco jako u tebe)... přitom mě furt bolí břicho, občas se objeví i kontrakce na monitoru, ale nic, i dr. se divila, z čeho mě teda to břicho furt tak bolí..... 😅 a ten test s tou vložkou neznám hmmmm, díky 😉 a ani ti už nedoufám, že to stihneme a sama porodím 😀 vlastně jsem si říkala, že ted ani rodit nechci 😀 😀 😀 ale byla by to úleva, i když vím, že mě čekají horší bolesti 😉
micanku, s tím kočárkem: mám stejný názor jako artuse, my máme chicco trio s3 a taky není největší... na zimu bych se krapet bála kvůli fusaku, ale to už budeme mít sportáka 😉 jinak nad jané jsme také přemýšleli 😉 ale nevzali jsme ho kvůli tomu, že byl nízký (hlavně rukojet...),mě by to nevadilo, ale manža se u toho hrozně hrbil, tak vyhrálo chiccco 🙂

artuse
26. bře 2008

Gabi, no o tom monitoru mi ani nemluv, myslíš ten kardiotograf nebo jak se to jmenuje, jak se poslouchají ozvy miminka a kontrakce? 🙂 já na to strašně nerada chodila, protože Stelinka buďto spala, takže se nehýbala nebo se zase hýbala moc, že ten monitor úplně pípal 😲 můj Dr. nikdy nebyl spokojenej a poslal mě kvůli tomu i dvakrát do porodky jako ať se na mě podívají 🙄 já vždycky vyplašená, v porodce natočili novej monitor a bylo to v pohodě, sestry mi kolikrát hýbaly břichem 😅 ale jednou se tam mlela teda šíleně, sestra valila oči, prý hyperativní dítě 😅
a k tomu bolení břicha - já si vzpomínám, že mě vždy hrozně píchlo v podbřišku až na močák to šlo jako když do tebe zajede nůž, Dr. taky nevěděl od čeho to je, prý jak se tam hýbe, ale to bylo hrozný, já kolikrát ani nemohla jít, jak to děsně řízlo, si myslím, že mě drápala ručkama na močák či co 😅
já když byla ty tři dny před porodem v nemocnici, tak jsem taky vůbec nechtěla rodit, chtěla jsem, aby mě pustili domů 😀 😀 myslím, že ani té vyvolávačky se nemusíš bát, já ji taky měla a šlo to, ale měla jsem epidurál, ze začátku jsem ho nechtěla, ale myslím, že mi pomohl a moc se mi po něm ulevilo

ještě k těm kočárkům, jané je vážně dobrej, je lehoučkej, uřídí se jednou rukou díky tomu otočnýmu přednímu kolečku...Gabi ta rukojeť je posuvná, manžel je taky vysokej, takže když veze on, tak si tu rukojeť dá výš, ale možná že tvůj manžel je ještě větší dlouhán 🙂

gaba3
26. bře 2008

artus: sis teda užila 😒 a stálo to zato co? 😉 stelinka byla pěknej divočáček 🙂 a zůstalo jí to? u nás monitor dobrý naštěstí, prcek úplně v poho, jen já to tam mám někdy divoký 😀 a s tím močákem to je hnus, to máš pravdu, zlaté nožičky v žebrech 😀 mě teda nejvíc bolí jako při MS s tvrdnutím a ted ty bolesti pánve a kyčlí, to mi fakt kolikrát přijde, že se asi rozjedu 😀 a díky za uklidnění s těma vyvolávačkama 🙂 to víš, já bych chtěla rodit pěkně přirozeně bez chemie a nejlépe do termínu, ale to už mám smůlu, takže už rodit teda nechci 😀 a o epidural sis říkala před porodem? já jsem si říkala, že ho asi chtít nebudu, že si o něj řeknu třeba až bude zle a bude to třeba trvat moc dlouho, ale to prej taky nejde nebo co 😕
no a kočárky: je fajn, že ti vyhovuje 🙂 hlavní pro nás taky bylo, že je lehkej, dobře se skládá a to přední kolo jde odaretovat... a tak manža není extra dlouhán, ale nějak mu to přišlo proti chiccu nízko (i když si tu rukojet posunul nahoru),hrozně mu vyhovovala s3 a protože jsme kočár vybírali spolu, tak bylo jasno, tak jsem zvědavá, jakej bude 😉 ještě jsme se rozmýšleli nad peregem gt3, ale cena a barvy nás odradili.......

artuse
26. bře 2008

Gabi: no to stálo, to víš, že jo, Stelinka je taková neposedná, teď už pro ní není bezpečná ani postýlka, pořád po ní cestuje, nožky strká mezi šprušle, začíná válet sudy, takže ji musím mít pořád na očích 🙂 ale zase jsem ráda, že je šikovná 🙂
Gabi, ta pánev mě taky trochu bolelo, to se vážně roztahuješ 😅 no já taky chtěla rodit přirozene, ale holt realia byla poněkud jiná...ten epidurál mi nabídli sami 😕 že prý ho jdou píchat paní vedle na boxu a jestli ho nechci taky, já nakonec souhlasila,protože jsem byla strašně unavená - nevyspaná, jak jsem byla tři dny předtím v nemoc., tak tam se člověk vůbec nevyspí, v pět budíček, dopoledne pořád doktoři a uklízečky, pak tě ruší spolubydlící 🙄 takže epidurál jsem si nechala, kdybych byla odpočatá 😀 tak to ustojím bez toho, ale v tomto případě mi fakt pomohol 🙂
jo a jde to píchnout je v určitou dobu, to máš pravdu...jinak ten porod sám o sobě pro mě byl docela v pohodě, čekala jsem to horší 😀 např. závěrečné tlačení už byla skoro hračka 😀 Gabi tak neboj, zkus si teď ještě odpočívat a hodně spát, i když se to blbě radí já vím...

gaba3
26. bře 2008

🙂 to je pravda, je šikulka 🙂 nás právě taky dr. straší, že budeme mít taky hyperaktivní dítě 😀 tak bojím bojím 😀
a s tím epiduralem jsi to měla fajn, ti to tak hezky nabídli 😉 a 3dny před porodem v nemocnici - naprosto chápu - to je děs, já jak byla s ekzémem pár dní ve špitále, tak jsem byla hrozně utahaná z dr.a uklízeček a taky to ležení.... jsem furt lítala po chodbách, jinak by mě hráblo 😅 a tak jseš šikulka si to pěkně zvládla a potěšila jsi mě s tím tlačením, toho jsem se obávala nejvíc, tak díky 🙂 a díky za radu, ale odpočinek to je hrůza, sedět dlouho nemůžu, natož ležet a spát, ale snažím se... ale ještě se tak snažím, abych měla vše vygruntované, až tady bude manža sám, tak at to tady trochu vypadá a pak na takový velký úklidy s malým miminkem čas taky nebude vid? 😉
tak za nás pohlad stelinku 🙂

micanek
26. bře 2008

Ahojky babulky.
Tak jsem dneska trošku spala. už jsem asi padla únavou.

Artuse: ja jsem rozhodlá pro epi na 100 procent. Doktorka mě 14 dní před porodem aji pošle na ty testy.
Bolí to píchnutí. Jak ses po epi cítila, bolíto pak ještě. Prosím napiš mi o tom něco.

Gábi: Švagrové poradily, aby na to vlítla, že jí to pomůže .... v 23:00 na to z bráchem vlítly a ve 24:00 ji začaly kontrakce. Tak šup na to 😀 Prej i semínko tomu nějak pomůže ... 😅

Co se týče kočárku, tak je jak pírečko. Má asi 73cm. Proč dělaj takoví prťavce fakt nevím. Máme ale k baráku ztak 200metrů polňačku, tak se bojím tak yaby nebyl tvrdej. To péro je tam jen na ozdobu. kuli tomu terénu jsme vyřadily i tu trojkolku. Jinak se mě taky líběj. Ale asi do něho půjdem. Hlubokej, sporťák, autosedačka, kabela vyjde asi na 14000,-kč

Včera jsem zase kortikoidovala, takže dneska o něco lepší. Holky, ale není ani jedinej den, kdy bych byla bez ekzemu. To se mi dřív nikdy nestalo. Ty nohy a ruce mám pořád děsný. Teď naštěstí to nemám aspoň na to ksichtíku .... někdy 😖

nadenka
26. bře 2008

Ahoj holky, jsem cerstva tehu, 5tt, dneska jdu teprve poprve k doktorce,ale uz jsem zaznamenala velke zhorseni ekzemu. Strasne me svedi ruce,krk a oblicej mam uplne supinkovaty. Cetla jsem si zpetne diskuze,ale i tak se ptam, mate nejakou zkusenost s antihist.? Me doted nejlip zabiral Fenistil 24, ale co jsem zjistila, ze jsem tehu, tak neberu vubec nic a v noci se strasne skrabu ☹ . Budu vdecna za jakoukoli radu, co by mohlo zabrat. Díky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru