Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
26. bře 2008

Nadenka: Tak tě tady vítám, i když nevím, zda je dobré, že tě vítám na těchto stránkách. Hlavně ti přeji ať těhu neprožíváš jak já. Co se týče ekzemu, tak od 14tt je těhu pro mě peklo a těším se, až bude malinkej venku.

Fenistil jsem nikdy moc nepoužívala. Ale bejt tebou, radši si zajdu na kožní a domluvím se na všem z tvojí DR. Přece jen teď jde hlavně oo Tvoje miminko.
Je pravda, že kortikoidy se v těhu taky nesměj, ale já bych to bez nich nevydržela. Musíš ale dávat na vše majzla. Ani dieta mi nezabírá.

Gábince zase moc pomohl tekutej pudr a mě sem tam ta dehtová mastička. Je dělaná v lékárně, ale může se v těhu. Akorát, že smrdí a vše je od ni špinavé.

Moc ti přeji, ať ti to zmizí a prožíváš nošení tvého broučka v poho. 😵

nadenka
26. bře 2008

Micanek: moc děkuju, dneska jdu na gyndu, v pátek na plicní a asi se teda objednám i ke kožařce. Právě že bych nerada nějak ublížila miminku, tak studuju všechno možný a už jsem z toho chvilkama i hystericka 😉 Navíc za chvilku začne všechno kvést a já mám ještě dost silnou pylovou alergii,takže si to asi taky budu užívat ☹

gaba3
26. bře 2008

ahoj kočky 🙂
micanku: ty už abys porodila co??? jinak se toho ekzemu nezbavíš 😠 musíš držákovat 😅 a hezké moderní kočárky ted dělají prostě hodně pidi, to je asi nějaká moda 😕 ale co, pak použiješ sportáka taky ne? 😉 a díky za radu, ale na toho našeho prďolínka nic neplatí, už jsem tady možná psala, že jsem aktivní ažaž, malíník, lněný semínko, sex..... a ani prd, drahoušovi se prostě ještě nechce a my se klidně můžeme stavět na hlavu 😀 ne už to neřeším ani nevyvolávám, jen mi po tom není dobře a bolí břicho ještě víc, takže si pěkně počkáme, však v poho, teprve včera jsme měli termín 😉 a koukám, jak jste holky pěkně připravené - teda micanku, jak už máš naplánovanej epidural.... to je moc fajn, to bude porod jedna báseň 🙂 😉

vítám nadenku spolutrpitelku a gratuluji k otěhotnění 😉 s fenistilem zkušenost bohužel nemám, tak neporadím... ale určitě bych v tomto období nic neriskovala a nebrala bez dohladu a poradě s lékařem....jinak antihistaminika, ze začátku mi občas dali dithiaden, ale byl moc silnej a i prcek byl po něm dost utlumenej 😅 tak jsem ho nebrala, až když se to tak šíleně rozjelo, tak mi dr. a v nemocnici napsali zyrtec, že se v těhu může, ale samozřejmě se to nesmí přehánět, pokud vydržíš, tak nejlépe bez žádné chemie... ale to ti všechno dr. řekne 😉 jinak doporučuji ten tekutý pudr (s obsahem polysanu), jak psala micanek 😉 jo ale důležitá informace je, že PRVNÍ TRIMESTR NESMÍŠ NIC! pak už se to dá......

micanek
26. bře 2008

Gaba3: Jo radí se dobře, ale pokud budu přenášet taky, tak nevím, nevím zda manžílka připustím 😀 ale přenášet se mi nechce.

Jo a co se týče toho epidurálu, tak mi ho doktorka sama doporučila, že bych mohla dostat astmatickej záchvat a Michálek pak odemě. Ale já byla ŕozhodlá i tak, tak že to co říkal doktorka je pro mě taková berlička. Hlavně když mě všichni okolo říkaj, že jsem na palicu že chci epi. Pitomci.

Nadenka: Do 3 měsíce to vydržbez všeho ... vím je to strašný, ale je to hnejdůležitější doba pro tvoje miminko. Já léky přestala brát hned. 😒

gaba3
26. bře 2008

micánku 😀 připustíš 😀 mě se taky nechtělo dojít až za termín, chtěla jsem rodit ve 38tt, ale opravdu jsem mohla jen chtít 😀 a pokud to bude lepší kvůli astmatu, tak to je jasný! a na ostatní kašli a nic jim neříkej, však nemusí vědět, že ti ho píchnou, když ti toto říkají ne? já uvidím, jak to bude, ale pokud epi budu potřebovat, tak klidně 😉

micanek
26. bře 2008

Gábi, popravdě mám strašnej strach z bolesti. Bohužel uklidňování, že to zvládlo miliony ženskejch na světě mě vůbec neuklidňuje. Kdyby mě dali celkovou narkozu, tak bych se taky nezlobila. 😀
Já astma normálně nemám, ale doktorka to myslela tak, že z panické hrůzi si ho můžu vyvolat sama. 😖

micanek
26. bře 2008

Jsem jak malá holk, co. ☹

gaba3
26. bře 2008

micanku, nejsi, každej jen snášíme bolest jinak a není se zaco stydět 😉 a celková narkoza asi nepůjde 😀 😀 😀 ono to třeba nebude tak hrozné, některé maminy to popisovaly, že se to dalo prodejchávat a že se to dala vpohodě vydržet 😉 uvidíš... 😉 a je míšánek správně otočenej už?

micanek
26. bře 2008

gábi to nevím. Na ultrazvuj jdu příští pátek 4.4. ale zítra to potřebuji kuli manžovi přehodit na 31.3. tak to teprve zjistím. A sama od sebe to nepoznám. Ty jsi to poznala, nebo taky ne?

gaba3
26. bře 2008

tak to ti dr. určitě řekne nebo se zeptej 😉 mě se prcek otočil ve 30tt a tušila jsem to, protože to bylo v neděli a bylo to takový divný - myslím to otáčení, musela jsem si jít na chvilku lehnout 😅 a v úterý jsem šla k dr. na utz a ta mi řekla, že už se bobík vážně otočil.. jinak bych to tehdy podle pohmatu nepoznala... zato ted je to všechno pěkně cítít 🙂 klidně už ho můžeš mít dobře otočeného a ani o tom nevíš 😉 právě mě napadlo, že kdyby se ti neotočil, tak se většinou chodí na císař že? ale to by ses stejně bolesti nevyhla, to prej zase bolí pak 😒 mamino, budeš muset vydržet 😉

micanek
26. bře 2008

Gábi, ale bolí pupík a né rozkrok 😀 Celí těhu jsem byla v poho smířená, že holt ven musí, ale teď se začínám bát. Chci to už mít za sebou. 😅

gaba3
26. bře 2008

no nevím, co je lepší, jestli pupík nebo rozkrok 😀 neboj, to zvládneš a epidural to jistí 😉 některé maminy dokonce tvrdí, že by radši šly rodit než jít třeba k zubaři 😉 hlavně, že budete s miminkem vpořádku a zdravý!

micanek
26. bře 2008

Já sem to říkala taky, ale co jsem těhu, tak chodím každej měsíc a vůbec mě to nebolí. Tak už jsem radši pro toho zubáka. 😀 Teď mě pěkně začala menstruovat pusa. A to jsem na zoubky uchyl. starám se o ně jak o vlastní.
😀 Stejně je to na ho....

No, už to chci mít taky zasebou. jsem zvědavá, jak to bude s tím ekzemem. někomu to prej zmizne uplně. Jooo kdyby. 😀

gaba3
26. bře 2008

věr tomu, že zmizne a vážně zmizne 😉 ne, ale psychika dělá hodně 😉

micanek
26. bře 2008

no věřím 😀 😀 😀 Těším se taky až budu moct na solárko. Mám tak zjizvený nohy, že je bez opálení nevytáhnu. tělo dostalo fakt záhul.

artuse
26. bře 2008

ahoj nadenko, vítám tě a přeju, aby se ti ekzém moc nerozjel a jak říkaly holky, raději zajdi za Dr., já osobně kortikoidy nee, ale Dr. je v menší míře v těhu i při kojení předepisují... 😔

Gabi, díky, Stelinku jsem pohladila, dnes pořád vyžaduje pozornost, tak už nemůžu 😅 ještě že už manžel přišel z práce

holky, toho porodu se fakt vůbec nebojte!!! alespoň u mě to nebylo tak strašný a ta bolest, no je to jako při MS, ale teda mnohem horší a právě ten epidurál krásně pomůže, ale dá se to určitě i bez toho, já jen byla hodně unavená no...jo a ještě ta poporodní rána - já se velmi rychle zahojila, měla jsem totiž homeopatika na hojení poporodních zranění, které jsem těsně před před a po porodu užívala, měla jsem je od homeopatky, ke které jsem dřív chodila...micánku, až půjdeš k té homeopatce, tak se jí na to zeptej, určitě ti je doporučí a fakt zabírají...pokud budete chtít, tak vám napíšu, které jsem já užívala...mám i homeopatika na podporu laktace, z počátku krásně fungovaly, ale teď už si tělo asi zvyklo a mám pocit, že tak nezabírají, tak kdyžtak taky můžu poradit🙂

micánku, pichnutí toho epi jsem vůbec necítila nebo jenom malinko, protože si to teda skoro ani nepamatuju 😅 akorát mě po tom asi tři dny tak divně bolely záda kolem toho místa vpichu, byla to taková trošku nepříjemná bolest, ale po těch asi třech až čtyřech dnech to pominulo a už vůbec nic 😅 mně epi fakt ulevil, sice je to chemie, ale já jsem říkala v tom okamžiku mi to pomohlo a ušetřilo mi to tak síly, které byly potřeba🙂

micanek
26. bře 2008

artuse: pošly mi prosím název těch homeopatik do ip. Určo se na to zeptám. Já už mám tak strašný bolesti v zádech, že 3dny ná víc už mě nezabijou.

artuse
26. bře 2008

já měla malou taky otočenou hlavičkou dolů ve 30 tt 🙂
micanku, pokud se bojíš bolesti a Dr. ti to i doporučila, tak si ten epi fakt nech píchnout, vždyť na tom nic není 😔 mně ho ta porodní asistentka sama nabídla a říkala, že sama ho měla, že by bez něho neporodila 😅

micanek
26. bře 2008

já jsem rozhodlá na 100 procent ať si kdo chce co chce říká. 😀

jenniffer
26. bře 2008

Ahoj holky, tak co je nového?
Gaba3: tak pořád 2v1? Já už se těšila, že se tu dočtu, že je Vojtíšek na světě.....
Nadenka: gratuluji k otěhotnění. 🙂 Až budeš mít ty doktory oběhnutý, tak dej vědět, co to poradili.
Já ne/čekám MS začátkem dubna, jsem zvědavá, jestli se nám tentokrát zadařilo. Kéž by...
Jinak ekzém mám teď celkem vklidu a pylová alergie se zatím taky rerozjela, jupíííí.

micanek
26. bře 2008

jenniffer: Po .... jsem si vždycky dala pod prdel takovej ten malej bool a fakt to zabralo. Tak šup nohy nahoru. A pořádně. 😀

jenniffer
26. bře 2008

Micanek: nožky nahoru už proběhly, manžel z toho měl děsnou srandu.... 😀
Koukám, že jsi řešila strach z porodu. Úplně tě chápu... pak určitě písni, jak jsi to zvládla. 😉

micanek
26. bře 2008

jenniffer: tak vydrž ... z manžou, jsme měla takovou fregvenci sexu, že ani nevíme jak jsme k Michálkovi přišly. Takže ten balon fakt zabral. Hol se něchtělo. Neboj ... určo to brzo taky příjde.

gaba3
27. bře 2008

dobrý ráno holky 🙂
jeniffer se taky přišla ukázat 😵 budu myslet, aby to dopadlo!!! 😉 a koukám, že micanek radí - nožky nahoru 😀 my to taky zkoušeli a u nás teda nepomohlo.... a když jsem se nato nesoustředila a hned se zvedla, tak to bylo 😀
a co dělají miminka? 🙂

gaba3
27. bře 2008

teeda micánku, koukla jsem do albíčka a ty už máš vážně turbo pupík 😀 😀 😀 hezký 😉 🙂

nadenka
27. bře 2008

Ahoj holky, moc vsem dekuju za rady🙂 vcera jsem byla u zenske doktroky na prvnim uzv,ale zatim je videt jenom gestacni vacek, takze mam za 14 dni dalsi kontrolu. Byla jsem z toho tak mimo, ze jsem se nezeptala vubec na nic. Ale v patek jdu na plicni, tak s panem doktorem proberu snad veci ohledne alergie....Co jsem zjistila, ze jsem tehule ( v podstate hned prvni den, co jsem to mela dostat), tak neberu zadne leky, jenom vitaminy. Alergii mam ted v pohode,ale ten ekzem, nerad jeden, svedi a svedi☹ V noci jsem si tak rozskrabala krk 😢

artuse
27. bře 2008

ahojky 🙂

micánku, bříško velké 😅 já taky měla velké, sotva jsem se valila 😅

gabi, zítra k Dr., že? 🙂 nebo rovnou na porodní sál? 😀 no jo, to čekání 😔

nadenko, já se taky vždycka chtěla na gyn. zeptat na sto věcí a byla jsem tak vyvalená, že jsem vše zapomněla 😅 teď zase občas zapomínám u dětské Dr. 😅 to svědění je blbý, mě lupénka svědí vždy v akutním stádiu, po výsevu 😒
hezký den

gaba3
27. bře 2008

ahoj holky 🙂
nadenka: první tři měsíce asi budeš muset vydržet se svěděním ☹ ale pak ti dr. něco napíše a uleví se 😉
artuse: tak jsem zase koukala a pěkně doplňuješ fotečky, tak jsem se kochala zoubkama 🙂 😉 a jojo, zítra jdu k dr., tak vám napíšu 😉 od včerejšího večera mi je dost mizerně, tak jsem jak chcípák, už aby se bobík rozhoupal a vykoukl 🙂

micanek
27. bře 2008

Ahojky babulky .... to už je zase hodin.
Já se v noci zase drbala a zase když nepočítám celkově nohy a ruce mám ty blbí puchejře na rukách. Svědí to jak sviňa.

No sama jsem na ten turbo pupík čučela jak blázen a pak jsem si uvědomila, že nejde vidět, jak jsem strašně prohlá v zádech. Taky mě pěkně bolí. A k té mé vejšce 164cm to vypadá na 4čata. 😀

Gábi ..... no pořád na tebe myslím, zda už ..... 😀 třeba už si tě tam zejtra nechaj

jo aStelinka je fakt nádherná .... už se těším na toho mého pidimužíčka 😀

micanek
27. bře 2008

Jo a na té fotce si všimněte ... tu bundu jsem si koupila a ve stejný den si udělala těhu test a zjistila jsem, že jsem těhu. No a o jakej kus ji nezapnu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru