Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
27. bře 2008

jo a to se pod ní vlezl ještě svetr .... no a teď ..... 😖

nadenka
27. bře 2008

micanek: ale moc ti to brisko slusi 😉 ja uz bych taky chtela....jsem strasne nedockava,ale kdyz to tady tak ctu, tak to asi neni zadny med🙂

gaba3
27. bře 2008

jojo holky, stelinka je kočka 🙂 nooo máme tady pěknou a usměvavou nevěstu 😉
micanku: bříško ti sluší, užívej si ho 😉 já už kromě jednoho zimního kabátu taky nic nezapnu 😅 😀
nadenka: dočkáš se, počkej, hrozně ti to uteče a budeš další adeptka na porod 🙂

micanek
27. bře 2008

nadenka: užívej si teď .... na začátku jsem se těšila, jak se budu chlubit bříškem a teď mě uplně totálně štve, jak mě všichni koukaj na břicho, protože si fakt přijdu jak bečka. Ale neboj ... za chvilku ho máš taky 😀 😀 😀

Gíbi: dobře víš, že si to neužívám 😒 už to fakt chci mít zasebou. 😅

jenniffer
27. bře 2008

Micanek: to tvý "turbo" bříško bych hned měnila za svoje... už aby se zadařilo, jsem strašně nedočkavá. Vždycky jsem byla ve všem hodně netrpělivá a teď to platí dvojnásob. 🙂
Gaba3: tebe už bříško trápit nemusí, třeba už zítra budeš zase hubeňoura.... 😉
Nadenka: ten tvůj 6tt bych brala taky. 🙂
Ohledně otěhotnění jsem četla už spoutu zaručených receptů, ale osobně si myslím, že když to má přijít, tak to přijde, když nemá, tak se člověk může snažit jak chce a stejně nic.. Klidně ještě chvilku počkám, ale hlavně, aby to vyšlo vůbec někdy....nezbývá než doufat. 🙂

micanek
27. bře 2008

jenniffer: tak to tě chápu .... měnit bych neměnila. jak dlouho snažílkuješ?

jenniffer
27. bře 2008

Teď to bude třetí cyklus. I když ten první jsme tomu vážně moc nedali..... 😀 Za jak dlouho jsi otěhotněla ty?

micanek
27. bře 2008

Na začátku května jsem přestala brát HA a 17.8. byla poslední menstruace ..... takže to buď v poho ... já byla sama překvapená, že to vyšlo tak pěkně brzo. Myslela jsem, že už snažílkuješ dlouho. To buď v klídečku 😵

gaba3
28. bře 2008

ahoj holky 🙂 dnes máme krásný den, tak honem opalovat ty naše ekzémy 🙂 😉
jenniffer: to je dobrý - třetí cyklus 🙂 a je pravda, že žena každý cyklus taky neovuluje... bud v klídku, já jsem si na těhu musela počkat delší dobu a dočkala se, takže se taky určitě povede 😵

micanek
28. bře 2008

Gábi, co zde zase děláš .... nemáš rodit 😀 😀 😀 njinak u nás je sice teplo, ale pod mrakem.

Už vypadám lépe, ale strašně mě všechno svědí. Mám kůži strašně vysušenou ( říkám si sušenka) a mám pocit, že mě mastné mastičky vůbec nesají.n Natřu se a za 5minut jsem už zase sušenka.

Obličej, hlavně čelo mám tak ypěkně suchý ... uplně se hrozím toho, jak budu brzo vrásčitá. Ach jo. 😖

micanek
28. bře 2008
artuse
28. bře 2008

ahoj holky 🙂

já byla dnes na světloléčbě, přede mnou byla holka s ekzémem a ruce měla úplně do krva rozškrábané ☹ , ale byla už pěkně hnědá - opálená v obličeji 🙂 ta lupénka je jiná, kůže u toho není tak suchá, ale ty ložiska jsou rudá jak rak a na povrchu hrubá a jsou buďto tečky nebo fleky nebo se to slejvá do map...jinak mě teď svědí hlavně hlava, mám to totiž i ve vlasech, tělo naštěstí už nesvědí

dneska v noci nám Stelinka vůbec nespala, byli jsme od 1.15 do 3.15 vzhůru, pořád nám cestuje po postýlce, převrací se na bříško, mám strach, že si omlátí hlavičku o šprušle, jak tam dovádí a to i v noci...jé holky, to vás taky čeká 😀 no jsem teda dneska pěkně nevyspaná...manžel teďka malou koupe🙂

Gabi, myslím na tebe, jak je?🙂

pěknej večer

artuse
28. bře 2008

jéé micánku, tak fotka je dobrá 😀

gaba3
28. bře 2008

ahoj kočky 🙂
micanku: dobrá fotečka 😀
artus: chudáku, ta lupenka 😠 ale já ten ekzém taky nemám extrémně suchej, spíš, jak píšeš, taková rudá slitá ložiska...ale suché to teda taky mívám, i když asi ne tolik jako micanek..... to svědění je holky nejhorší co? ☹
a zkoušela si ten head and shoulders šampon? já měla ekzém i v hlavě (takový bolavý svědivý stroupky) a po používání tohoto šamponu to úplně zmizlo! a používám ten sensitive 😉
a u mě stále při starém 😀 nee, dnes jsem byla u dr., tak už se to konečně trochu hejblo 😉 mám furt poslíky, tak si to užívám a tak si říkám, kdy mám kdyžtak vyrazit do porodky 😅 no a když do středy neporodím, tak asi ve středu ráno bude tabletka, tak se snad už vážně dočkám 🙂

jenniffer
28. bře 2008

Gaba 3: holka, co ty tu ještě pořád děláš, my už čekáme, jak se zahlásíš z porodnice nebo už s broučkem s domova a ty pořád nic....To čekání musí být dlouhý. Moje kamarádka říkala, že bylo hrozný,jak se každý den někdo pořád ptal, jestli už? Chtěla to mít už za sebou a malýmu se moc na svět nechtělo. 🙂
Když už jsme u těch ekzému a alergií..Nevíte některá něco o alergii na sperma? Budu si to muset nastudovat. Jsem alergická snad na všechno, tak jestli náhodou není zrada v tomhle...

artuse
28. bře 2008

Gabi, ale už to mám lepší, to já jen tak popisovala, dneska jsem z té světloléčby nějaká rudá 😲 jsem tam byla dneska nějak dýl 😕 ten šampón mám ten mentolovej, je docela dobrej, ten sensitive zrovna neměli, příště ho koupítm, to je jedinej šampón z drogerky, co snesu, jinak mám proti lupům od své oblíbené Biodermy (ten je taky vynikající) a potom od Ducray a ten dehtovej, jiný nemůžu 😅

tak středa to jistí 😀 to je aspoň takové pěkné datum 😀 ale třeba tě Vojtíšek ještě překvapí 😉 jo to, jak se každej ptá je protivný, ale to je tím, že na tebe myslíme 🙂

jennifer: no o alergii na sperma jsem akorát slyšela 😅 že když je žena alergická, tak se jí nedaří otěhotnět, ale tato alergie asi není tak častá 😕

holky já naštěstí žádnou alergii nemám nebo o tom aspoň nevím 😕 u mě je ta lupénka spojená s oslabením organismu, stresem, nevyspáním a hormonálními změny 😔

micanek
29. bře 2008

Ahojky babule. Tak už jsem dneska na 100 procent na BVV objednala ten 4tec od abc designu, co mám v albíčku.

Jinak dneska zase umírám na svědění ....už jsem dneska říkala manžovi, že to nevydržím a atak tak, že jsem nebrečela. Teď jak se mažu pořád .... i když taky pořád peru, tak smrad veškerejch mastiček je už pro mě strašnej. Pořád jen peru, větrám, peru ....

alergie na sperma??? ...... nevím .... ale je to možný. Nikoho s tím ale neznám.

Jinak nesnesu jinej šampon než ten mentolovej Head and schoulders. Od té doby nemám ekzem ve vlasech, co ho používám.

jenniffer
29. bře 2008

Artuse: znamená to, že když jsi relativně v pohodě, tak máš o lupénky klid? Jestli ano, tak přeju, co nejvíc pohody.... 🙂
Micanek: ekzém ve vlasech jsem naštěstí nikdy neměla, takže používám šampon, jaký zrovna chci.. U mě se to projevuje hlavně na rukou, takže bez rukavic nemůžu dělat vůbec nic. Používám klasický gumový a do nich si ještě dávám bavlněný. Když mě v nich vidí někdo prvně, tak se vždycky diví, jak v nich můžu mít cit. Tak vždycky říkám, že člověk si zvykne na všechno.. Loni jsme dostavěli domeček a letos se chystám zakládat zahradu.. v hlíně se taky vrtám jen v rukavicích (teda v látkových). Občas se mi objeví i vyrážka nad horním rtem, ale stačí se jednou máznout slabě mastičkou a je zase na dlouho pryč. Mít ekzém ve vlasech by bylo pro mě asi dost utrpení, protože si je musím mýt obden - děsně se mi mastí.. 😠

martinka79
30. bře 2008

Ahojky holky posílám Vám zprávu od Gábinky.
Tak už je klučina va světě VOjtíšek vykoukl císařem v 23:50hod a má 3,91kg a 52cm. Je to kluk jako buk. 🙂

jenniffer
30. bře 2008

Jééééééé, Vojtíšek už je na světě. Gaba3: posílám velikou gratulaci.. 🙂

slunickooo
30. bře 2008

Ahoj holky

můžžu se zeptat??? Trpím na ekzémy, hlavněě na rukách, obččas měě svěědí i obliččej, ale vžždy mi staččilo troššku máznout TriamcionolemE a za pár dní byl klid-- jenžže jsem ted asi v 7 tt , u kožžní jsem zatím nebyla, ale chystám se tam co nejdřříve.. mám děěsný ekzém na rukách a je mi jasný, žže na kortikoidový mastiččky můůžžu zapomenout... neporadíte mi co stím ??? Nebo žže by mi kožžní dala něějakou "zázraččnou" mast co mi pomůůžže,?? V to právěě nedoufám, opravdu mi zabírali užž jen kortikoidy 😠 😠 😠

martinka79
30. bře 2008

vyřídím, mluvila jsme s ní byla moc statečná holka. zdraví vás všechny. 😉 snad bude příští víkend doma. 😉

artuse
31. bře 2008

ahoj holky 🙂

martinka: děkujeme za zprávu a Gabi strašně moc gratulujeme! 😵 a hodně radosti z Vojtíška a oběma zdravíčko 😵

slunicko: no ono každému zabírá něco jiného, Gabi si chválila pudr s polysanem, na atopickou pokožku je např. dobrá kosmetika Bioderma, na promazávání třeba krém Lipobase, ale jak říkám, každé vyhovuje něco jiného...micanek tuším měla mastičku s dehtem...nejlepší je fakt porada s Dr., no tak jsem ti asi moc neporadila 😒

jenniffer
31. bře 2008

Martinka79: a nějaká fotečka Gabi mimča by nebyla?

Slunickooo: já tě taky nepotěším, zatím jsem neobjevila nic (kromě kortikoidů), co by mi spolehlivě zabralo. Čekáš už druhé mimi - jak jsi to řešila při prvním těhotenství? Nebo se ti ekzém objevil až potom? Krém Lipobase můžu taky doporučit, nevyhojí, ale promastí dobře. Asi ti nezbývá než vydržet! 😉 Já jsem se asi před půl rokem ptala mojí kožařky, co a jak, kdybych otěhotněla. Říkala, že občasné máznutí kortikoidní mastičkou (raději slabší) na malé ploše, když už to fakt nejde jinak, neublíží. Přesto bych ale byla opatrná. Taky existuje čistě nehormonální lék - Elidel. Myslím, že není volně prodejný a platí se. Můžeš ho vyzkoušet. Mě osobně tedy nepomohl, ale každá jsme jiná a každé tělo reaguje jinak. K tý doktorce bych zašla v každým případě. Dej pak prosím vědět, co ti radila. 🙂

slunickooo
31. bře 2008

holky dík, Lipobázi znám, taky si ji dám občas napsat na promazání, dneska je ekzémek hezký, nesvědí, není červený, jen mám hrubou kůži... takže uvidím možná ještě ve středu nepojedu ke kožní, spíš si počkám, až to bude zase červený a bude to svědět...

Jinak při prvním těhu jsem to měla mírné myslím, mě se to rozvinulo až myslím víc po kojení,,, tak uvidíme, třeba budu mít štestí a dá mi to pokoj,,, každlopádně dík a dám určitě vědět jak to vypadá a jak jsem dopadla.. 😉

martinka79
31. bře 2008

holky moc se omlouvám ale zatím nemám, mluvila jsem s ní pouze telefonem. nebojteurčitě vám hned nějaku dá do alba až bude doma. myslete na ně ať jsou brzy doma. 😉

micanek
1. dub 2008

Jé ... člověk se tady chvilku neukáže a Gábinka už porodila. Gábi .... moc. moc gratuluji ... uplně se mi řinou slzi po tvářích ( holt jsem nějaká přecitlivělá) 😀
Hned jak přijedeš z nemocnice, tak nám sem dej fotečky .... no a císařem ... proč .... byl nějakej problém?

Jinak dneska mám po 8 měsících klid a nic mě skoro nesvědí ... asi tím, že Gábinka porodila, tak se mi to zlepšilo. 😀

Jinak pod nosem se mi to dělá taky a vždy z ničeho nic a dost to svědí a dorazím to ještě zubama. 😒 Doktorka mi před rokem dělala stěry a našla mi tam jakéhosi stofilokoka. Tak mě udělaly autovakcínu ... ale nezabrala. Tak se mě to objevuje pořád.

Jinak včera jsem byla na ultrazvuku a malej má 2,15kgt ... už je to chlapák. Taky jsem byla u obvoďačky a dělala mi stěry (můj zadek už není pana 😅 ) jelikož jsem celej vejkend proprůjmovala a problinkala. Takže v pátek zjistím, zda nemám nějakou salmonelu .... tak držte pěsti ... z mím štěstím 😖
Možná pro to se mi i zlepšil ekzem, protože se tělo celé pročistilo. ... ale fakt pořádně.

jenniffer
1. dub 2008

Micanek: jé chudinko, doufám, že už je dobře a salmonela to nebude. To, že se vyčistilo tělo a ekzém se proto zklidnil, je možné - že by nová léčebná metoda na ekzém? 🙂 Źe bych musela kvůli zklidnění ekzému podstupovat takovýhle trable, to snad ani né. Dej vědět, jak dopadly výsledky.

nadenka
2. dub 2008

Ahoj všem, dlouho jsem tu nebyla, zatím žádné změny, chodím v dlouhých rukávech a šále kolem krku - i v kanceláři ☹ trošku se mi to zlepšilo přes víkend,ale to jsem mazala a mazala -zkoušela jsem nějaký krém na ruce od Zepteru, modrou indulonu, konopnou mast,vitaminovou mast se zinkem....ale proti svědění nepomáhá bohužel zatím nic☹
Ještě jsem se chtěla zeptat - máte zkušenost s barvením vlasů v těhu? Může to ublížit miminku?

jenniffer
2. dub 2008

Nacenak: Mrzí mě, že jsi zatím neobjevila nic, co by ti na ekzém pomáhalo. Buď trpělivá, vydrž.
Tady na koníkovi už je téma na barvení vlasů, tam se dočteš názory spousty holek. Stačí do vyhledávání zadat "barvení vlasů". 😉 Pokud tě zajímá můj osobní pohled na věc: Já mám přírodní "špinavou" blond a odbarvuji ca. jednou měsíčně na světlejší. Myslím, že jestli budu těhu, budu se barvit dál. Pokusím se sice chodit na barvu méně často, ale chodit budu - s odrostem vypadám fakt příšerně.... 😠 😀 Moje kadeřnice byla těhotná před dvěma lety, barvila se celý těhu a má krásného zdravého klučíka a jistě není jediná. Navíc jsem ze svého okolí neslyšela o žádném případu, kdy by si těhotná barvila vlasy a přivodila si tak nějaký těhu komplikace či snad např. že by se jí narodilo postižené dítě. Až uděláš nějaký rozhodnutí ohledně ne/barvení, tak písni, budu zvědavá, k čemu dojdeš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru