Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

myschka
26. říj 2007

holky já jsem zdravá ale chudinka moje Adélka se teď ve třech měsících osipala☹ doktor byl dost zděšenej, že prej ještě neviděl tak velký výsev u tak malého dítěte. dostali jsme od všeho trochu a naštěstí nám nenutil kortikoidy, prej se bez nich asi neobejdeme ale je ještě malá. Ale proč píšu. Zkusila jsem koupat v odvaru z konopí, jen listů😉 a zlepšení o 100%🙂 teď jen kde je shánět.

micanek
27. říj 2007

Holky koupila jsem těhu oblečení ze 100procentní bavlny v CaA. Skuste tam.

petul.a
autor
29. říj 2007

Micanek, díky. CaA je můj favorit 🙂

Jo, a holky, jinak jsem díky kolegyňce objevila super obchod s oblečením, sice ne těhu, ale zase tam mají i velká čísla, takže něco by se určitě dalo použít i pro těhulky. Mají tam i spoustu pánského a dětského, všechno fakt krásné a za SUPER ceny. Je to v Praze na Lukách, hned u východu z metra, jmenuje se to Kik. Já tam koupila rolák, mikinu a pyžamo - dohromady za 600,--. A zdá se mi i dobrá kvalita, nejsou to žádní "čongové" 😉

gaba3
29. říj 2007

Ahoj petul.a, ted jsem si koupila odličovací mléko eucerin a docela se to zlepšilo - kůži okolo očí nemám tak zarudlou a nepálí, ale jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží 😢 kdyžtak mi prosím písni značku - mrknu na to a moc moc moc díky 🙂

petul.a
autor
12. lis 2007

Ahojky, holky. Tak jsme po úspěšné kontrole. UZV naprosto v pohodě, prcek se panu doktorovi moc líbil. Plaval si tam a mával na nás. Jsem taaaaakhle straaaaašně šťastnááááá!!!!! 🙂 A doky mě potěšil i další věcí - že totiž se po 3. měsíci vůbec nemusím bát použít kortikoid. Prý to není zdaleka takový strašák, jak si lidé myslí. Takže až mi ho ve čtvrtek kožní napíše (počítám, že asi jo), tak ho klidně použiju, byť s určitou opatrností. Prý se ale hlavně nesmí použít třeba hodně kortikoidu a potom nic, spíš jen tak zlehka a dávku postupně snižovat. Hlavně to ale prý platí pro období těsně před porodem.

gaba3
14. lis 2007

Ahoj 🙂 tak jak válčíte, já už na obličeji lepší, zato tělo se mi osypalo ☹
Petul.a, blahopřeji, to je super, že mimísek se má dobře 🙂 S těma kortikoidama mi to lékařka taky říkala,přes kůži se prej k prckovi moc nedostane, horší by bylo, kdyby se to polykalo... jen nemazat denně a radši ve slabých vrstvách. Takže když to mám strašný, což občas teda mám, malinko se máznu...

listicka20
15. lis 2007

myschka - existuje přímo kosmetika z konopí vyvíjená speciálně pro citlivou pleť a atopiky. Když zadáš do vyhledavače kosmetika z konopí, tak nějaké přípravky vyjedou, nebo se zkus zeptat v lékárně. Taky mám problémy se suchou kůží, i když to není svědivý, v těhotenství se to vytratilo a teď po porodu okamžitě všechno zpátky.

petul.a
autor
16. lis 2007

Ahojky, já včera dostala mastičku - Elocom, s tím, že po třetím měsíci už ji můžu použít, i když samozřejmě opatrně a ve stavu nejvyšší nouze. Tak jsem ji použila a je to o 100% lepší 😉 Teď zase budu "jen" promazávat. A víte, co mi bylo kožní doktorkou doporučeno na ekzém v těhotenství? Podržte se - SOLÁRKO!!! No nevím, chci se na to ještě zeptat gynekologa, aby se něco nestalo. I když teda ta doktorka na mě koukala dost divně, když jsem jí říkala, že se toho trošku bojím. Prý UV záření neproniká tak hluboko, aby se dotklo miminka. Tak nevím.

gaba3
17. lis 2007

Ahojky Petul.a, tak to je super s tím Elocomem, taková úleva vid? 😉 No a s tím solárkem mě teda zarážíš (teda ta doktorka), to koukám, mě to doktorka zakázala, i když jsem těhotná ještě nebyla, že to zase tak dobré na tu kůži není, kor když už máš ten ekzém hodně rozjetej (můj případ), že pak se ta kůže ještě víc naruší! hmmm... Právěže jsem chodila do solárka tak před 2rokama a musela jsem přestat ☹
No a já jsem si koupila mořskou sůl ve zdravěnce a čvachtám se a normálně to tu špatnou kůži úplně žere a vidím zlepšení, sice to ještě nezmizelo, koupala jsem se jen 2x, ale naděje tady je. Dnes jdu do solné jeskyně. Nezkoušela jste to některá? Pak napíšu, jak ty solné procedury působí a jestli pomáhají 🙂

petul.a
autor
19. lis 2007

Čauky, holky

Gabi, tu solnou jeskyni jsem zkoušela, je to úžasný relax. Fakt paráda. Akorát aby byl znát účinek na ekzém, asi by tam člověk musel víckrát.

gaba3
19. lis 2007

Ahoj Peťo, taky mi to tam říkali, ale dá se koupit permice a vyjde jeden vstup pouze na 70kč + přispívá 500kč ročně pojištovna (teda ta moje, ministerstvo vnitra). Jinak se denně koupu v té soli a nějak mi to zrudlo, ale plochy trochu ustupujou, tak uvidím. Prej se to ze začátku zhorší a tak po pár dnech to začně mizet... tak dám vědět 😉 a co elocom, pomáhá?

petul.a
autor
20. lis 2007

Ahojky, Gábi, Elocom naštěstí pomáhá (zaklepávám). A mázla jsem ho opravdu až v nouzi nejvyšší, rozhodně ho nebudu patlat na každý miniflíček 😉 Takže spokojenost 🙂

gaba3
20. lis 2007

Ahojky, Peťo, tak to je fajn 🙂

vpitris
20. lis 2007

ahoj holky atopickým ekzémem jsem trpěla od dětských let až do puberty pak se zázračně vytratil až vmých 18 to už jsem chodila do práce se mi začali na rukou vytvářet červené skvrny s puchýřky zmým kožařem jsme hledali příčinu a on nakonec usoudil že jsou to pozustatky atopického ekzému z dětství před otěhotněním jsem brala psednison který mi předepsal gynekolog a měla jsem ručičky jak miminko pak jsem otěhotněla nezabírá nic kortikoidy mi nechtěl kožař na začátku těhu napsat tak uvidíme ted šíleně to svědí v noci tak to apon vysušuji propolisem ke kožnímu jdu příští týden tak uvidí jinak se držte neví někdo jak je to z dědičností u atopáku

petul.a
autor
21. lis 2007

Ahojky, Vpitris, tak to je mi líto, že se ti to vysypalo. O dědičnosti jsem se dočetla to, že je zhruba 40%ní "šance", že děcko zdědí sklony k ekzému. To není zase tak špatný. Teda je to za předpokladu, že ekzém má pouze jeden z rodičů. Pokud ho mají oba, samozřejmě je pravděpodobnost větší.

Na to zklidnění, pokud to máš zarudlé, nechceš zkusit Jarischovu vodu? Mně trošku pomáhala. Jinak si myslím, že ti tu mastičku teď už napíšou 😉

paolin
21. lis 2007

ja mam od tretiho mesice Advantan. ten jsem mohla i pri kojeni. nemuze se mazat ve velkem, ale aspon ta troska je k nezaplaceni...
doktor nam taky rikal: sklony 40% v pripade jednoho rodice atopika, 60% v pripade obou. maly se zatim drzi, tak snad...

vpitris
21. lis 2007

děkuji za rady a útěchu zatim proti tomu svědění zabírá ten propolis v lihu sice mám pak ruce jak kdybych kouřila 40 deně ale hlavně že usnu a nesvědí napíšu až co doktor tak zatím dík a ahoj

gaba3
22. lis 2007

Ahoj holky 🙂 tak hlásím, že koupele a obklady ze soli z Mrtvého moře zabírají 🙂 První tři dny byly šílený, hrozně to zrudlo a na sůl reagovalo a ted už den ode dne vidím zlepšení, sice to ještě nezmizlo, ale už i spím a nedrbu se a nejsem rudá jak blbec a jak píšeš vpitris, je to potřeba vysušit...koho zajímá, tak sůl je od firmy BAHRA, koupila jsem v solné jeskyni.Můžu jen doporučit, protože mě už nepomáhalo vůbec nic ☹ No a doufám, že ta sůl prckovi nevadí teda, je to přírodní a těhule se normálně koupou v moři a ne jednou denně že? Tak snad nebudeme mít slané miminko 😀
A s tou dědičností jak píše Paolin jsem taky slyšela. Můj manžílej není sice atopik, ale alergik a astmatik, tak těch 60% mě dost děsí ☹
Jo a holky, nevítě, jak je to s čístícíma čajíkama v těhu. Mě známá doporučila čaj z Ostropestře Mariánského, že prej ekzém jde zevnitř a tohle ti čistí játra,že hlavně přes ně to všechno jde. Četla jsem na netu, zda vadí nebo ne, ale nejsem z toho vůbec moudrá ☹ někdo píše, že tato bylinka nevadí, někdo zase, že čistící čaje v těhoteství se nesmí vůbec... Nemáte s tím nějaká zkušenost?

petul.a
autor
22. lis 2007

Gaba, já si myslím, že s bylinkama by se to spíš jen nemělo přehánět. Jinak seznam nevhodných bylinek je tady: http://www.pritelkyne.cz/clanky/bylinky-v-tehot... 😉

janinininka
22. lis 2007

Ahojky,)
tak já jsem měla atopický ekzém zhruba od 4 měsíců asi do 14, zmizel a teď se mi objevila vyráška trochu na břiše hlavně a na nohách, dnes mi dala dr m astičku, a řekla, že se to může vracet, ale je to málo, kdyby to takhle bylo pořád, tak je to dobrý. a ptala jsem se na dědičnost, tak prý 65%, což mě taky štve, protože můj přítel míval taky jako malej vyrášky, i když ne tak hodně jako já, tak jsem zvědavá..abysme naší kočičce nedali z nás to nejlepší 😠

gaba3
23. lis 2007

Ahojky 🙂 Petula díky za kontakt, jseš hodňoučká 😉 Psala jsem ještě jedné bylinkářce na netu, jestli přímo ten ostropestřec můžu a ona mi napsala, že veškeré čistící čajíky v těhu vážně ne, že tento má silně detoxikační účinky, neboť organismus vylučuje toxiny a ty se skrz placentu dostavaji k mimískovi. Tak jen tak pro info holky, žádné čistící čajíky ☹ No budeme to asi fakt muset vydržet a pak nás jen bude čekat odměna krásného miminka 😉
Aspoň, že ty koupele zabírají, můžu říct, že už ted po necelým týdnu čvachtání, vidím zlepšení tak 60%, tak snad to nezakřiknu a nezačně se to zhoršovat! 😅

hacina
23. lis 2007

ahoj holky, jsem asi v cca 5-6tt (nevím přesně, první prohlídka a ulrazvuk po IVF, mě čeká až příští středu), ale jsem také ekzematik od 1. roku života a bojuju stím celý život. no jak jsem tady četla všechny to velmi dobře znáte. jsem také alergig a aby toho nebylo málo tak taky astmatik. a to jsem se právě chtěla zeptat, nevíte jak je to s léky na astma ? nemohu se dovolat své alergoložce a dostanu se tam až příští týden. Beru pravidelně Symbicord, neznáte to někdo ? děkuji moc a všem moc moc přeju, at máme zdravá mimča.

gaba3
26. lis 2007

Ahojky Hacina,nevím přesně jak je to s astmatem, ale když jsem byla na alergologii, tak mi lékařka říkala, že by bylo lepší mít místo ekzému astma, že po 3. měsíci můžeš normálně používat léky (ale to si radši ověř u své lékařky). Ale do 3. měsíce ti nenapíše nikdo nic a po 3. měsíci v podstatě taky ne - aspoň na ten ekzém, doktoři se hrozně bojí. No a já taky, takže se to musí nějak vydržet. Ale neboj, četla jsem, že když se to v těhu zhorší, tak se stává, že po porodu to úplně zmizí 😉

hacina
26. lis 2007

gaba3: minulý týden jsem si tady pročítala vaše příběhy a četla jak se honě holkám ekzém zhoršil, tak jem si říkala, že je to fajn, že zatím nic nepozoruji, ale prdlajs, už se to začíná rozjíždět☹ normálně používam advantan, který ale ted nemůžu ☹takže doufám, že to nějak uhlídám jen s excipialem a pak mám ještě od la roche lipicar, ten je moc dobrý, ale je to prostě jen promazávadlo, neléčí to ☹( tak jsem teda zvědavá. no kéž by jsi měla gaba pravdu a třeba to po těhot. zmizí 🙂)))

gaba3
27. lis 2007

Ahoj Hacina 😉 musíme to nějak vydržet, ta odměna přece zato stojí ne? 🙂 a neboj, určitě to zmizne, hormony se překlopí a bude 😀 musíme tomu věřit 😉 hlavně aby to neměli ti naši prckové no ☹ Teď jak se zase venku ochladilo, tak mi obličej zase pěkně rudne, to abych fakt nevylízala ven 😠

hacina
27. lis 2007

ahoj gaba🙂 no to mi povídej, předevčírem se to horšilo jenom na rukách, dneska pěkně i na obličeji - hlavně kolem pusy a brada a taky krk☹ Vždycky mám pocit, že to všichni musí hned na první pohled vidět a že je to hrozný a pak mě manža vždycky dostane, když si toho ani nevšimne 🙂)) prostě se to vydrží a hotovo. dneska jsem si koupila ten járischuv roztok, tak chci zkusit obklady, jestli to třeba trochu nepomůže. Drží palce🙂 Zítra jdu na 1. ultrazvuk, tak se uvidí, jak na to vůbec jsem🙂

gaba3
27. lis 2007

No tak to mě mrzí - vydrž! Mě se to zase na rukách a krku zlepšilo po těch solných nakládačkách 😀 ale obličej (tváře a oči) stojí zato, už aby bylo jaro 😉 Jinak taky mi přijde, že na mě každej čučí, jako kdybych měla na obličejí kdovíco 😅 A když se nemůžu ani namalovat, tak jsem fakt bledulka... tak dej vědět, co 1.UZ 😉

petul.a
autor
28. lis 2007

Holky, mně bylo několika doktory (a nejen kožními) řečeno, že po 3. měsíci se můžou v pohodě použít hormonální masti, i když samozřejmě hodně opatrně. Ale zase psychika je přece taky strašně důležitá, ne? Radši se malinkato máznu a jsem v pohodě, než se trápit.

Holky, ohledně používání jakýchkoli léků v těhu vám poradí v teratologickém informačním centru, číslo je: 224 431 111, nebo na www.gennet.cz. V diskuzi vám tam taky poradí. Tady je moje otázka + odpověď: http://www.gennet.cz/diskuze/diskuze.php?F=P&ID... 😉

gaba3
28. lis 2007

Ahoj Peťo 😉 Ono to je hrozně těžký s těma lékama, mě třeba gynekoložka řekla, že můžu mazat cokoliv, i kortikoidy. ale pak mi dva kožaři řekli, že kortikoidy radši vynechat! Záleží na každém.... Já mám třeba obrovské plochy - mimo očí a tváří mám zasažen celý krk, dekolt, prsa, záda a celé ruce, takže skoro 50% těla a tak se toho hodně bojím, ono to pomůže, ale pak se to za 2,3 dny vrátí(aspoň mě)☹ jo a mastička Calcium pantothenikum není špatná 😉

petul.a
autor
28. lis 2007

Gaba, mně se to právě zatím nevrátilo. Tak uvidíme 😉 A to Calcium pantothenikum je asi volně prodejné, ne? Zkoušela jsem to ale najít na netu a nepovedlo se. Nebo je dělaná v lékárně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru