Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

misa.cekatelka
13. dub 2008

Tak už vím,co mám za mast.Advantan-je to taky hormonální,ale míň.Mažu tím jen to nejhorší.Pak promazávám Holtovou mastí.Čokoláda?V tom se teď neomezuji,od začátku těhotenství jsem na ní závislá.Mně víc než čokoláda vadí rajčata a tohle začínající teplo.

micanek
13. dub 2008

Já knečně po měsících jsem na tom lím. Je pravda, že chodím oblečená jak vlétě, tak všechno pěkně dejchá.

nadenka:ˇJsem ráda za tebe, že ti to pomáhá ... u každého je fakt všechno jinak. Ale bacha na celkové koupele. Teplá koupel nedělá dobře miminku. Já co jsem si dělala ty z hypermanganu, tak vždy jen
do vandlíku a namočit ruce, nebo nohy.

Taky jsem si dovolila mít úchylku na čokoládu asi 2dny a vše se zase rapidně zhoršilo. Takže už jsem zase hodná.

Gábinko: co Vojtíšek??? Jak to zvládáš? Jka se projevuje u něj, že má citl.kůži???

gaba3
13. dub 2008

ahojky 🙂
nadenka: o těch koupelích jsem také slyšela, bohužel to ale na každého nezabírá 😠 ale je super, že ti to pomáhá 😉

misa.cekatelka: advantan je prej dobrej, dává se i dětem 😉

micanku: no konečně - huráááá, nějaké zlepšení 🙂 a co ta terapie?? jinak vojtíšek je miláček 😵 roste nám před očima, hrozně to letí a je den ode dne lepší, už tolik nepláčeme a zvykáme si na sebe, ale prdíci - to je prevít, tak dáváme kapičky a někdy jsme pěkný vztekliny 😅 a ta citlivá kůže bobíka se projevuje tak, že jí má takovou jemnou a sušší, musíme pořád mazat, už v porodnici byl osypanej, ale ne ekzém (dr. mi tvrdila, jak má citlivou pokožku, tak jak působí vnější vlivy, voda.....), naštěstí už to zmizlo... jo a dětský dr. mi napsal ambiderman, at ho ničím jiným nemažu a on se mi po tom normálně osypal 😠 tak mastíme normálně dětskou niveou a paráda 🙂 a co dělá michálek v bříšku?

jenniffer
13. dub 2008

Nadenka: Ovesná koupel.... ještě jsem nezkoušela, zítra se na to zeptát u nás v lékarně.

Micanek: zlepšení, super. 🙂 U mě bohužel zhoršení. 😠 Jako vždycky na jaře, asi to nějak souvisí s tou mojí alergií na pyly. Ta se taky objeví hned zjara.

Gaba3: je fajn, že to s Vojtíškem takhle krásně zvládáte.... 🙂 Co ten tvůj popis porodu, už se někde objevil?

petul.a
autor
13. dub 2008

Ahoj, maminy a skoromaminy

Nadenka, to je prima, že ti ty koupele pomáhají. Není nad to, když pomůže přírodní věc.

Micanek, to ráda slyším (teda čtu), že se ti to konečně taky zlepšilo. Jen tak dál a po porodu ať máš taky pokoj, jako Gabi. Ale hlavně ať ti naši prďolkové jsou v pohodě, co? 😉

Já taky hřešila s čokoládou - dostala jsemod kámošky opožděně k narozkám takovou jako láhev šampusu, ale plastovou a v ní jsou malinkatý: Bounty, Snickers, Mars, Milky Way a další... no zkrátka pro mě VELKÉ pokušení. Ale naštěstí mám manžu, který mi se vším rád pomůže 😀

Gabi, prostě holt i doktor se někdy zmýlí a pak musí zapracovat inteligentní maminka 😉 Je prima, že se jinak Vojtíškovi vi tobě vede dobře. Prdíky odezní nejpozději po 3. měsíci a citilivá kůže - s tím asi musíme u svých dětiček počítat všechny. Já teda myslela, že bych Plaváčka mazala Lenienskou, to by taky šlo, ne? 😕

nadenka
14. dub 2008

Micanek: no,slysela jsem, ze bych se asi nemela moc koupat, da se to pouzit i jako zabal,tak teda asi nebudu riskovat. Koupani je nebezpecne po celou dobu tehu?

Jenniffer: vyzkousej,ja jsem vazne moc spokojena. Koupila jsem v Eurolekarne.

No a celkove teda mam pocit, ze se to zlepsuje, tak doufam, ze mimco je v poradku. Desi me ted kazde zaboleni bricha. Ale nejsem uz cervena,flekata, uz mam jen stroupky na tech rozskrabanych mistech,ale nedela se mi nova vyrazka. Kez by to tak pokracovalo dal. Treba uz se mi telo pomalu vyrovnava se situaci nebo fakt nevim - neumim si to vysvetlit.

micanek
14. dub 2008

Nadenka: Koupat by se nemělo po celou dobu těhu. Ta teplá voda je prevít. ( no a o tom, že bys mohla do sebe zavíst nějakou infekci, ani nemluvě)
Taky mám moc ráda vanu, ale dá se to bez ní vydržet. Vždyť to děláme pro svího broučínka.

Peti: jé ... ty kokynka, co jsi napsala ....no, jdu si taky něco vzít. To mi fakt nedělej. 😀 😀

Jinak už se to zase přiblížilo ... na Homeopatii jdu ve středu 16.4. tak doufám, že se zase něco nepřihodí. Tak pak dám hnedka vědět. Co a jak. 😵

Gábi jinka Michálek je moc hodňoučkej ... doufám, že mu to vydrží. Fakt jak maminy kolikrát píšou, že je miminko pořád bombarduje, tak on je zlatej .... nebo tam má hodně tuku, tak proto mě to nebolí ( no asi spíš určitě 😅 )

Hodila jsem Vám do albíčka zase ten můj mega pupík a novej sestřih z barvou 😅

petul.a
autor
15. dub 2008

Micanek, no barvička pěkná 🙂 A pupendo - fakt dost dobrý 😉 No jo, co naplat, už to máme za pár.

gaba3
15. dub 2008

nooo teda micanek: ty seš těhulka fešanda, samé krásné šatičky a hadříčky a vlasy super, sluší 😉 a to máš super, že je michálek hodnej, určitě mu to vydrží 😉 to náš kopal jako divej a ted - to samé 😀
petula: jak píšeš s tou mastičkou, fakt nivea je nivea holky! 😉

no a porod jsem teda ještě neměla čas popsat, ale ani se mi do toho moc nechce popravdě 😅 fakt není oco stát, tak aspoň pro vás krátce.... středa, čtvrtek poslíčci po 10min. - přešlo to... v pátek v 15:00 bolesti po 10min, pak po 8min., pak po 5min., tak v sobotu ráno v 00.30 jsme vyjeli do porodky, už jsem se hodně kroutila a sprcha nepomáhala.... tam se na monitoru bolesti ukázali, ale čípek nic moc, manžu poslali domů se vyspat, že to bude až v sobotu odpoledne ASI, no ráno bolesti mnohem horší, ale čípek opět naprd, prostě jsem se neotvírala.... tak mi dali za celou sobotu nějaký tabletky a injekce na vyvolání - bolesti zase horší, ale furt jsem se neotvírala 😅 tak mi k večeru píchli vodu a dali klystýr + kapačku, že už se to rozjede a ono furt nic - jsem myslela, že mi hrábne! no a okolo 20:00 se jim na monitoru nezdál prcek - hodně vypadával a měli jsme obavy, jestli není přiškrcenej.... tak mi radši udělali odběry, aby mě mohli kdyžtak honem vzít na sál.... no a ve 23:40 už mi píchali do zad epidurál a prcka vytáhli ve 23:50 - křičel vzorově 😀 a mě něž pozašívali tak bylo asi 00:30hod... pak na jipku a prcka mi donesli na kojení asi až v 5:00 ☹ a nosili ho celou neděli asi po těch 3hodinách.... v pondělí, protože jsem byla celkem schopná s tou jizvou a chtěla jsem za malým, tak jsem šla na šestinedělí a starosti začali 🙂 😉 snad stačí.....
a hladím všechny pupíky 😵

petul.a
autor
15. dub 2008

Gabi, holt neplánovaný císař, asi je to i docela šo ok, co? U nás to zažily obě ségry, se všemi dětmi, ale před 20 lety 😉). Ale: Já se nebooojim, já se nebooojim... 😅 No co naplat, i s tímhle musíme počítat, to je přesně důvod, proč bych se bála porodu doma. V tom špitále přecejen, když nastane problém, tak můžou udělat šmik a je to 😉 Hlavně, že jste oba v pohodě, tyhle zážitky mozek brzy upozadí.

micanek
15. dub 2008

Ahojky Babulky..... a hlavně děkuji za pochvalu, člověk se hned cítí lépe.

Na konci těhujsem vytáhla moje normální oblečení ... pěkně se ale natahuje, tak v tom teplíčku už se to dá nosit.

Jinak s tím císařem čučím ..... Gábi bolí to????

Zítra už jedu na tu homeopatii .... tak pak hned vše napíšu.

Normálně pracně jsem dala ven na šňůry těžkej potah z matračky (než bude malinkej na světě, ať máme vše hotové) dávala jsem to tam asi 15minut, fakt zápas ..... teď po 10minutáchz začlo lejt ..... no není tona nasrání 😠

gaba3
15. dub 2008

micanku 😀 a nějak to nebolí ta jizva, jako cítím jí, ale dá se to... myslím, že kdybych toho našeho klacíčka rodila přirozeně, byla bych roztrhaná a bolelo by to víc...naopak když nás pouštěli domů, tak nás bylo asi 5 maminek - všechny normálně a chudinky seděly na krajích židlí, já si udělala pěkně pohodlí 😀 no má to své pro i proti no.... bobíka mi jen na chvilku ukázali a jak jsem psala donesli až po několika hodinách... určitě na novorozeneckém bulíkoval ☹ jo a epi mi nešla napíchnout, asi na po 7 (mám moc kostnaté záda či co), tak mě pak šíleně bolela asi 3dny hlava a to bylo něco!!!ještě ted mám obě půlky modré, jak mi píchali injekce proti bolesti (počítala jsem to a měla jsem jich 15 😀 )
petula: jak píšeš, časem tyto zážitky mozek upozadí.... zatím teda druhé nechci 😀 😀 😀 holky, odpočívejte, jak můžete, chodte za kulturou, na večeře a užívejte si pc a tv... nebude pak moc času 😅 porodu se nebojte, až vám to stvořeníčko ukáží a dají, tak to zato určitě stojí!!!!!! 😵

micanek
15. dub 2008

Gábi ... injekce proti bolesti??? ... bolesti od kontrakcí, nebo napíchnutí epi? Cítila jsi ten řez když ti to dělaly??? jsem zvědavá, co???
Co ten klistýr?? Je to hnus?? prej už dávaj čípky???

jenniffer
15. dub 2008

Gaba3: panečku, tak to sis teda užila chuděrko... ☹ Nejdřív dlouho bolesti a pak nakonec císař, uff. Ale hlavně že už to máš šťastně za sebou. 🙂

Micanek: nová barvička je super, sluší ti. A porodu se neboj, určitě to zvládneš. 😉 (To se mi to kecá, když ještě ani nejsem těhu, co? 😀 )

Petul.a: přesně tak jak píšeš... 😉

gaba3
15. dub 2008

micanku: injekce na vyvolání, aby mi hejbli s tím čípkem... a pak bolesti na jizvu, když to přicházelo k sobě, no a pak na tu hlavu, to bych bez nich nevydržela... myslela jsem, že mi ta palice praskne, do toho furt malej bulíkoval a nespal....a nic jsem necítila, v pohodě, umrtví ti půlku těla, takže paráda....pustili si k tomu muziku a dělali srandičky, takže super, ale je to takový divný no, svléknou tě, stojí nad tebou snad 8 lidí, ted tě vycévkujou, napíchnou kapačku a kdoví co ještě... ale v poho, ani ta epi nějak nebolela, spíš jsem to už přes ty silné kontrakce nevnímala a říkala si, at už mě umrtví 😀 😀 všichni byli skvělí, já měla strach o malého, tak mě sestřička uklidnovala 😉
klystýr normálně v pohodě, toho jsem se nejvíc bála a normální... je to nepříjemný, když ti to zavedou a pak jsem se asi půl hodky nezvedla ze záchodu 😀
holky, nebojte, porod budete mít určitě jedna báseň... mě dr. říkal, že jsem totálně nerodící typ 😅 at už radši nerodím (dělal si srandu) 😉 příště půjdu asi taky císařem 😕 a byly tam ženský, co to měly za 2 hodky hotové a mimí plakala... budete to mít vpohodě, nebojte maminy 🙂 😉 musím koupat papa

micanek
15. dub 2008

Gaba3: To cévkováníti dělaly až taky po EPI? Prej to bolí???
.... ať už to mám zasebou. 😒

gaba3
16. dub 2008

micanku bud v klidu, nemusí tě vůbec cévkovat přece 😉 já byla celou neděli na tu hadičku napojená, protože jsem musela ležet a na záchod bych si nedošla a v pohodě... mě to teda dělali při EPI, takže už jsem byla napůl umrtvená, ale trochu jsem to cítila, nic hrozného, jen nepříjemné chvilku... kamarádce to dělali hned po porodu a říkala, že se to dá vydržet a hlavně, to už budeš mít prcka u sebe, tak ti bude jedno, co ti dělají - uvidíš a hl. neboj, nechci tady nikoho strašit - JEN TO NE 😉 třeba martinka tady z koníka porodila chlapečka 3760g a ani jí nenastřihli a stihli to během pár hodin - paráda, uvidíš, určitě budeš mít porod taky dobrej 😉

micanek
16. dub 2008

Gábi, já si nemůžu pomoct, ale jak jsem celou dobu neměla strach, tak teď na mě padl uplně strašnej ... ale asi si tím projde každá.

Jinak ve 13:00 odlétám do Brniska k homeopatce ...... jupí ....... to, to uběhlo. Jsem objednaná na 15:00hod a mám tam bejt asi hoďku. Pak se hned ozvu, jak bylo.

petul.a
autor
16. dub 2008

Micanek, tak to držím palečky a jsem zvědavá na info po návštěvě homeopatky 😉

Co se týče cévkování, vyprávěla mi o tom kámoška a říkala, že to není nic hroznýho. Ono v rámci porodu je to asi zanedbatelná věc. Já se zatím porodu nebojím, ale co není, může být. Ale co naplat - zpátky to už asi nevezmeme 😀

michelyna
16. dub 2008

Ahoj holky,chci se zeptat,zda jste nektera mela v tehu problem se svedenim tela.Ted se mi ekzem,ktery mam jen na rukou trochu zhorsil a svedi vic,ale k tomu mi svedi i nody a ruce hlava s oblicejem, ikdyz zadna loziska ekzemu na nich nemam,tak nevim,jestli to muze byt k tomuj ekzemu nebo ne.Svedi mi to asi 3 dny,nevim,jesli to taky nemuze byt alergie na jidlo,jedla jsem docela kysele nabo treba alergie na praci prasek.Mate s tim nektera zkusennost,Moc diky a mejte se fajn.

petul.a
autor
16. dub 2008

Michelyna, mně se to taky stává. Podle mě to může být po tom kyselém. Mně se to stalo třeba po čokoládě. Ale já s jídlem tak nějak hřeším skoro pořád, takže se ani nemůžu divit, když občas něco zasvědí 😉

petul.a
autor
16. dub 2008

Micanek, tak cooo?

micanek
17. dub 2008

Ahojky Babulky. Včera jsem padla za vlast, tak se hlásím až teď.

No dojem uplně super .... tak jsem zvědavá jak mi pomůže.
V uchu mám napíchlé 3 jehličky ( za měsíc si je mám vytáhnoutú z mím škrabáním tam ale nevydržej ... ale to prej neva. Vypadají jak malinká tříska a je to přelepené hnědou náplastí a si 6mm x 6mm. Takže to vůbec nejde vydět.
Napichování jsem vůbec necítila. ( říkala mi, že mám vysokej prách bolestivosti ... ale to já teda nevěřím. Je teda pravda, že za těch 9 měsíců se mi asi zvíšil, protože jsem trpěla celou dobu ..... jo a pokud si dobře pamatuji, tak jsou proti svědění.

Pak mi napsala Homeopatika. Jedny na svědění. Pak se mi v těhu udělal jedna bradavice a já tím škrabáním jsem si ji roztáhla po noze, tak jich mám asi 5. Takže další jsem dostala na ty bradavice a třetí to nejdůležitější na střeva. Že ekzematici většinou mají nějaké bakterie ve střevech, tak proto mají ten ekzempos.

Ale to nejdůležitější. Nechala mě udělat vakcínu ( ta metoda se jmenuje SIAB) odebrala mi krev a já jsem si doma odebrala moč a dnes to manžel posílal poštou na institut do Prahy, kde mě z moči udělaj jednu a z krve taky jednu vakcínu a ta se kape pod jazyk. Vydrží asi 3 měsíce a stojí 750,-kč. Má s tím velice dobré zkušenosti. Prej ta vakcína léčí celé tělo a má se brát nejméně rok. Vždycky po 3 měsících mě vezme krev a já si ji nechám udělat. Takže na čtvrt roku, ( když nepočítám homeopatika, kterých moc není a jedno stojí kolem 60,-kč) tak mě to vyjde na 750,-kč za vakcínu + 500,- za návštěvu. Což se mi zdá v pohodě. měla jsem s toho větší strach. Zadalší když budu brát tu vakcínu a malinkej to bude mít po mě, tak já ho kojením budu léčit taky. Jinak u dětí se ty vakcíny dělají akorát z moči ( pokud bych nekojila) ale hlavně je dobrý že to pro ně jde taky. Zadalší u dětí je homeopatická léčba prej uplně super, reagují na ni lépe než dospělí, protože tělo ještě nemají zničené chemií.

micanek
17. dub 2008

Radši jsem to odeslala, kdyby se mi to smázlo .....

Pak mi dala brožůrku, která je k homeopatii v těhu, porod, po porodu a kojení. Dá se to normálně zakoupit v lékárně. tak zítra si už jedu pro jedny co se maj začít brát 14 dní před porodem. Jmenují se ARNICA MONTANA 9CH ... bere se 5 kuliček deně 14 dní před porodem a je to pro dobrou funkci svalů a cév a prevence vzniku krvácení to stejné homeopatikum je i po porodu akorát se bere 5kuliček 2x deně a je to na urychlení hojení, vstřebání hematomů, odstranění pocitu zhmoždění a má specifický ůčinek na svaly a kapiláry.
Takže Peti, třeba toho využiješ.

Pro gábinku je homeopatikum, které se jmenuje STAPHYSAGRIA 5 nebo 9CH berou se 5kuliček 2x denně a je to na císařskej řez.

Ještě mi napsala .... na pročištění střev užívat LEPICOL prášek rozpuštěný ve vodě a nebo střídat s HYLAK forte či BIOPRON - totot po celý rok léčby.
Koupila jsem si ten Hylak stál asi 55,-kč .... a můžou to i těhotné a kojící. takže jdu do toho. ( toto doporučuje všem ekzematikům)

Jo a prej ( co už teda víme ) nejhorší svinstvo mléčné vírobky.

micanek
17. dub 2008

To jsem najednou chytrá,co??? 😀 No věřím ( musím věřit, že to zabere) Jdu do toho ze vší vervou.

Jinak holky poď budete mít zájem, tak Vám pošlu kontakt ... paní doktorka je velice příjemná ( není to u ní jak někde v dezinf.ordinaci) moc příjemné a je fakt moc milá.

Jo a dneska každou chvilkou mi přivezou kočárek a autosedačku .... jupíííí.

micanek
17. dub 2008

Michelyna: já mám strašné svědění celé těhu, ale je pravda, že já mám ekzem, ty píšeš že né. Takže to může bejt uplně něco jiného. Asi bych kuli tomu radši zašla taky ke kožeřce.

Jinak u té homeopatky jsem dostala ( dá se to takky normálně koupit v lékárně) proti svědění PAUMON HISTAMINE 30CH a píše tam, že při svědění vycucat 3 kuličky až 5x denně.

Holky asi začnu léčit 😀 😀 😀 😀 😀

petul.a
autor
17. dub 2008

Micanek, díky za info, SUPER!!! Opíšu si název těch kuliček, co se berou před a po porodu, a hnedka je někde koupím. Tak to je moc fajn, že tě to takhle nadchlo. To taky udělá strašně moc. Jo, a koukla jsi už do květnovek? Nějak se tam mezi těmi příspěvky ztrácím. Jestli jsi nekoukla, tak to doporučuju udělat - je tam miminkovské překvápko 😉

micanek
17. dub 2008

petul.a .... no nekoukala ... hned tam valím 😀

micanek
18. dub 2008

Tak odedneška mám homeopatika ( musela jsem je objednat v lékárně) tak začínám cumlat ... držte pěsti

Jo a trošku mě bolí ucho od těch jehliček, ale tak spíš přes noc, protože na tom uchu spím. Zatím drží všechny tři.

petul.a
autor
18. dub 2008

Micanek, držím pěsti usilovně!!! Akorát nevím, jak při tom držení budu psát 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru