Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
15. kvě 2008

petul.a: hlavně je to podávaný v dostatečně velkejch kbelíkách 😀

petul.a
autor
15. kvě 2008

Mic, moje řeč 😀 A za pár kaček 😉

micanek
15. kvě 2008

peti ... když si vezmeš, jedna indulona teď stojí kolem 35,-kč ... a je toho kousek .... tak takovej 1kg kyblíček za 30,-kč( za recept) je uplně parádní 😀

artuse
16. kvě 2008

ahoj holky,

jdu vás pozdravit 🙂

Zuzko, ty máš dnes termín 😲 🙂 🙂 jak je??
petula bude mít velký den v pondělí, že? 🙂 držím pěsti!!

jo jinak Lenienskou já natírám denodenně Stelinku, vyhovouje je nám a krásně voní 🙂 já se natírám Excipialem U Lotiem 🙂
holky, já jak chodím na světloléčbu, tak už chodím jen 1x týdně a v červnu už asi vůbec nebo jen 1x za 14 dní, což je naprd, protože mně to pomáhalo a potřebovala bych podle mého názoru ještě pár terapií...ale na kožním mi teď dali na vyzkoušení přípravky Dr. Michaels, je to na přírodní bázi, u nás se to teprve zkouší, ale prý to má zazračné účinky, je to teda hlavně na lupénku, ale na netu (http://www.drmichaels.cz/lecba-lupenky-dr-micha...) jsem četla, že se to dá použít i na atopický ekzém, při kojení se to prý může natírat, mycí gel obsahuje sice dehet, ale tak snad doufám, že to nevadí...no takže jsem teď trochu pokusný králík, Dr. chce vědět, jak to bude zabírat...

a co u Gabi?? Co Vojtíšek?

Stelince se prořerává třetí zub, tak je plačtivá 😒 a jukněte do alba 🙂

petul.a
autor
17. kvě 2008

ANO,ANO,VELKÝ DEN ZAČNE V PONDĚLÍ RÁNO.DÍKY ZA DRŽENÍ PALCŮ!HOLKY,NORMÁLNĚ BYCH ASI BEZ KONIKA NEVYDRŽELA,TAK SE MUSÍM OBČAS PŘIPOJIT ASPOŇ TAKHLE Z MOBILU,TO JE ZÁVISLOST,CO?

gaba3
18. kvě 2008

ahoj holky, nestíhám, omlouvám se 😅 na micánka moooooc myslíme!!!!!!!!!!! ještě nic??? nebo jestli ted není v porodce cooooo?
petulko: teda každou chvilku vid?
holky, určitě se moc těšíte že? 😵
artus: pohládni malou 😉 jo a nám se dělá malilinko ekzémek na obočí a okolo oušek 😠 😠 😠 😠

jinak holky, moc myslíme, at to jde hladce a jste všichni zdravý !!!!! 😉

micanek
19. kvě 2008

ahojky Babulky .... stále hlásím stav 2v1 s pupíkem navrchu. Doma nejede kompl ... tak se hůř dostávám na koníka. No už to chci mít fakt zasebou.

Jinbak co se týče ekzeme ... fakt nebe a dudy ... když to srovnám s tím mím těhotenstvím. Jsem teda pořád sušenka ... sem tam se něco udělá ... hlavně teda na rukách, nebo jak byla ta vedra a já se spotila ... ale jinak super.
takže ta vakcína fakt zabrala .....tak jsem mooooc ráda.

Jinak jizev mám plné tělo ... takže z porodky rovnou na solárko 😀 😀 😀

Peťuli moc držím pěstičky ať je vše ok.

Gíbi a Artuse ... pohlaďte za mě zlatíčka ... už se těším, až budu hladit taky to svoje.

Kdo mě potká, tak mi říká, že jsem jak malej tank ... doufám, že malej nebude 6ti kg. To by mě asi jeblo. 😒

jenniffer
19. kvě 2008

Micanek: co tady ještě děláš? Dlouho jsem tu nebyla a už jsem se těšila, že se dočtu, že je Míša na světě a ono se mu nechce. 🙂 🙂

gaba3
20. kvě 2008

micanek: domluv miškovi 😉 🙂 doufám, že nám sem dá někdo vědět hmm? 😉
jenniffer: jak je?

micanek
20. kvě 2008

No drží se mě jak klíště ... a pocit, že bych měla rodit, tak ten rozhodně nemám 😅

Peťula už to má určo za sebou ... tak doufám, že bylo vše v poho. Už jen tady tak závistivě odfrkuju 😀

artuse
20. kvě 2008

ahojky 🙂

jdu vás pozdravit, už jsem čekala zprávu od Peťuli, jsem napjatá, jestli je to holčička nebo chlapeček 🙂

Zuzko, drž se, Míšovi se u tebe teda líbí 😀

gaba3
20. kvě 2008

jéé holky, tak petulka šla vlastně v pondělí, já to nějak přehlídla, moc se petí omlouvám ☹ 😅
to jsem zvědavá, jestli chlapeček či holčička 😵 😵
micanku: drž se, myslíme stále na tebe!!!

jenniffer
20. kvě 2008

Gaba3: alergii mám překvapivě v pohodě, ale za to ekzém je zase v plné síle 😠 . Začínáme další cyklus snažení, tak snad už tentokrát čáp/vrána přiletí i k nám. 🙂 A co ty? Co ekzém, pořád se neobjevuje?

slunickooo
20. kvě 2008

hoj holk, všechny moc zdravím 😉 😉

tak nevím jestli u mě už zapůsobilo sluníčko, nebo to, že už mám za sebou 1. trimestr - ale ekzém na rukách je skoro fuč, už ani skoro nesvědí - takže tuky tuk, doufám, že to tak už zůstane....

Micánku - jakou jsi měla vakcínu???

micanek
20. kvě 2008

slunickooo: Někde tady to nejdeš i rozepsaný .... poradila mi ji homeopatka je z krve a moči. Jedna lahvičk stojí 750,-kč .... jsou dvě. A vydrží na 3 měsíce. .... ta metoda se jmenuje SIAB.

micanek
20. kvě 2008

slunickooo: začínala jsem na straně 21 o tom psát, tak mrkni tam.

slunickooo
20. kvě 2008

Micánku - dík , mrknu se - ale už jsem teda o tom asi něco slyšela.... 😉 😉

a co ty??? Ještě to nevypadá????? Držím moc paleččky 😉 😉

petul.a
autor
20. kvě 2008

HOLKY,DÍKY ZA DRŽENÍ PALCŮ!VYPLATILO SE-MÁME TÉMĚŘ ČTYŘKILOVÉ ŠTĚSTÍ,KTERÉ DOSTALO JMÉNO BARUNKA.TEĎ SE TĚŠÍM,AŽ SE PO VČEREJŠÍM CÍSAŘI DÁM TROŠKU DOHROMADY A AŽ PŮJDEME DOMŮ.

artuse
21. kvě 2008

Peťulo, obrovská gratulace k Barunce! 🙂 Ať vám přináší jen radost a je zdravoučká 🙂

slunickooo
21. kvě 2008

Petul - taky se přidávám moc s velikou GRATULACÍ 😉 😉 😉

micanek
21. kvě 2008

Petí mooooc gratuluji k Barunce .... tak teď už budu doufám fakt na řadě já 😀 slunickoooo doufám, že mě nepředběhneš 😀
4 kg tak to je pěknej macíček ... já budu asi rodit rovnou půlroční ☹

Jinak hlásím stav nezměněn ... už se ale smiřuju s tím, že budu těhu na dosmrti ... když už, tak už. 😀

slunickooo
21. kvě 2008

😀 😀 😀 😀

artuse
21. kvě 2008

micánku 😀 😀 😀 kdy jdeš k Dr. na kontrolu? rodit se chystáš v těch Boskovicích, že?

gaba3
22. kvě 2008

jééé petulko, obrovská gratulace 😵 😵 😵 už se na fotečky barunky těšíme 🙂 😉 a pochlub se, jaké míry? koukám, že nejsme macíčci jediní 😀 😉 hezky odpočívej a jizvu nazatěžuj!
micanku: tak co ty? jak se cítíš? asi už hrůza čekání co? ale už každou chvilku 🙂 😉 😉 😉 a neboj, napořád v bříšku prcek nebude 😉
jennifer: to je jak naschvál, jedno zmizne, druhé se objeví co? to znám 😠 já ekzém v pohodě, trochu senná rýma...tuky tuk.... 🙂 tak at brzo čáp nebo ta vrána přiletí! 😉 hlavně vklídku, moc se na to nesoustřeď, taky nám to nešlo a když jsem vypla a těšila se na IVF, tak ejhle 😉 😉 i když ono je to těžký říct a nesoustředit se na to že?
artus: co stelinka? a ekzém?

artuse
22. kvě 2008

ahoj Gabi,

Gabi, Stelinka má pořád něco pod kolínkama, teda chvíli má, chvíli nemá, teď zrovna ani ne, řekla bych, že se jí to zhorší, když se třeba zpotí nebo tak, taky měla něco takovýho pod krčkem, ale to bylo asi spíš jako opruzený nebo zapařený, to mažu Bepanthenem a je to lepší..a co vy? psalas, že Vojtíkovi se taky cosi začíná dělat 😒 snad se to nezhoršuje

micanek
22. kvě 2008

Ahojky Babulky .... já jsem se rozhodla, že si Michálka nechám v pupíku 😀 ... holt u mámy je u mámy 😀
Dneska jsem byla u Dr. a ta my řekla, že se ještě rodit nehodlám .... takže příští kontrola ve středu ... no doufám, že nebudou muset vyvolávat. na druhou stranu, bych aspoň věděla, kdy to příjde.

Včera jsem se pustila do¨oken ... prach a tak ... no a samozdřejmě mám dnes celí bolaví ruce ... takže večer budu prozměnu kortikoidovat.
Dneska jsem byla u holičky ... ještě se doladit ... dokud stíhám .... jinak jsem v pohodě .... už mě je to nějak všechno jedno. 😀

artuse
22. kvě 2008

Zuzko 😀 hlavně, že jsi v pohodě, to je fakt nejdůležitějí a jak dlouho by tě eventuelně Dr. nechala přenášet? 😕 někdy nechávají tuším jen týden, někdy 14 dní..

gaba3
23. kvě 2008

artus: to může být z potu, určo to bude v pohodě 😉 vojtík to měl trochu na obličejíčku, obočí, ouška a malinko tvářičky, spíš ale hodně suché, mažu mu to lipobasí repair (sama si s ní taky obličej mažu a ty oči) a už to nemá 🙂ale dr. mi říkal, že to ekzém má ☹ jen krk jsme měli nehorázně zapařenej, já má 3 bradičky 😀 dr. mi dal nějakou mastičku a zasypávám dětským pudrem, jinak bepanthen na to taky pomáhá 😉

zuzko, nejde to nějak to mišáčkovi domluvit? to musí být dlouhý očekávání vid? třeba už ti to dr. brzo vyvolá nebo třeba můžeš i sama zítra! to že dr. řekla, že to nevypadá, z toho si nic nedělej! já u ní byla v pátek dopoledne a řekla mi to samé a v 15hod. mi začali bolesti 😉

micanek
23. kvě 2008

No pořád nic .... ale pohoda. dneska si na půl 3 ještě zajedu n pedykuru. (holt někdomě musí ostříhat nehty)..No už asi druhej den přemejšlím nad sexíkem ... ale vždycky když dojdu než dojdu k manžovi, tak si to zase rozmyslím ... 😀
Jinak doufám, že pokud do středy neporodím, tak mi dr. řekne termín vyvolání. Zatím jsem se ani neptala ... byla jsem tak rozhozená, že nic ... že jsem se zapoměla zeptat.

Na druhou stranu jsem si říkal, že aspoň nemusím pro manžu vymejšlet dárek k vánocům. 😀

gaba3
24. kvě 2008

micánku, tak co? jsou aspoň poslíci? teda pokud už v porodce nefuníš 😉 myslíme na vás! 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru