Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
4. črc 2008

petulko, já ho vždycky neudržím a usne mi před koupaním tak na půl až hodinku a pak se vzbudí a čučí do desíti, tak jsme koupali o půl 9 😕 ale pak krásně spal i přes tu šílenou bouřky, tady byly rany jako blázen 😒

micanek
4. črc 2008

To já koupu až kolem 22:00 ...pak jde spát zároven s náma. 😵

slunickooo
5. črc 2008

Micánku - dík za odpověd 🙂

ještě se chci zeptat, holky jakou kosmetiku koupit pro mimčo???? Já před 10 lety na malou kupovala od Johnons Baby spec. krém pro suchou a problematickou pokožku, vyráběli i olejovou koupel, ted nevím jestli to ještě dělají..... - bylo to spec. pro děti s ekzémem, malá sice ekzém neměla ale mazali jsme tím krémíkem a kůžičku měla krásnou

micanek
6. črc 2008

Sluni: Já jsem na johensons aergická, tak ho nedávám ani malímu. Zatím mám vyskoušenou tu novou hypoalergení sadu dětskou od oriflame a jsem spokojená. Moc příjemně i voní. a olejíček od HIPP a ten taky paráda ... zatím 😅

paolin
6. črc 2008

Johnsons taky nepouzivame. stejne, jako micanek ho nesnesu. pouzivame Hipp a taky Niva Baby.

artuse
6. črc 2008

slunicko, já používáme na malou nejvíc lékárenský olivový olej, krém Leniens a pak kosmetiku Sebamed 🙂

paolin
7. črc 2008

holky, tak jsem dnes musela na kozni a vyprosila jsem si masticku. tak snad pomuze..pani doktorka na me tak nestastne koukala..pak se mi Adamek brutalne pokakosil i skrz dupajdy 😅 tak jsem pani doktorce podekovala a ze se zase nekdy za ni prijdeme vykakat 😀 masticku muzu jen dva, tri dny, pac je krapet hormonalni, tak snad pomuze. drapu se v noci, jak vztekla a je to horsi a horsi ☹

gaba3
7. črc 2008

ahojky 🙂
tak johsons též nenene, je dost agresivní, já ho nesnesu a na vojtíkovi teda radši netestuju.... pavli: hipp nám taky vadí 😅 používáme niveu (ted jsem koukala, že je nová řada sensitive 🙂 ) a mám olejíčky od karla hádka, přírodní, bez barviv a konzervantů... super, doporučuji 🙂
pavli: chudáčku, to mi je líto a co máš za mastičku? budu myslet, aby pomohla! mě se ted zhoršily ty ručky 😠 jak byla vedra a malého kojím, tak se mi ty lokty potí a já se pak drbu drbu a drbu 😠

micanek
7. črc 2008

Taky jsem někde v časáku viděla tu novou řadu od Nivei sensitive ... tak to asi taky prubnu.

Jinak včera jsem byla z manžou na stavbě vyměřovat domeček ... no a ze sluníčka mákm zas osipanej ksichtík a krk. No a bobánek je plnej potniček. Holky dáváte na to jen pudr, neboještě něco ... někdo někde psal, že na to dává ten líh na pupík, ale to mi příjde strašně drastycký.

Paolin .. měla sis necht skusit napsat tu leniensku .. je hodně mastná a nezávadná v jakémkoliv množství ... na mě ale taky zabírj skoro jen kortikoidy. 😅

gaba3
7. črc 2008

zuzko a jak stavba? my se rozhoupali taky a na jaře začneme, docela se toho bojím, bude toho moc 😅

slunickooo
7. črc 2008

Holky - mooooooc díky za rady, užž jsem si vššechny značčky napsala a možžná zkusím nejdřříve tu Nivea .... fakt díky

micanek
7. črc 2008

slunickooo .. nekupuj si velké množství .. měla jsem to doma po kuse, zda to bude\vůbec malímu sedět.

Gábi ... začínáme zrovna stavět .. no hold všechno najednou .. je to trochu pakárna, ale bobánek je tam vždy moooc hodnej ... asi pro to, že mu slibuju ten velikej pokojík 😀 a do vedlejšího pokojíku sourozence 😀
Včera jsme vyměřovaly a v pátek máme kopat základy ... tak doufám, že nebude pršet. 😅

slunickooo
7. črc 2008

Micánku - tak co mám koupit??? 1 mléko po koupání, 1 krém na obliččej, 1 krém na zadečček,...... mast na bradavky,..... co dál??????

Dííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííky 🙂 🙂

micanek
7. črc 2008

Po pravdě máme bepanthen na prcku a na bradavky, olejíček na tělíčko a obličejík a něco mezi pěnou a mydýlkem tekutým do vaničky.... toť vše .... jo a pudr na potničky a 60%líh na pupíček ... víc zatím nepotřebujeme. zadalší na to malí tělíčko je to tak v malejch dávkách, ža ani žádné zasoby nedělám. Kromě té pěny do koupele a bepanthenu mám pocit, že nic neubejvá. Ten Bepanthen je skvělej jak na prcku, tak na bradavky ... má jedno prso fest rozbitý ... a bepanthen mi ho vždy hned spraví ... je asi víc citliví, než to druhý ... kor malej si s ním hraje a tahá ho. Bolí to jak ludra, ale ten bep. je na to fakt super. 😅

micanek
7. črc 2008

Zadalší i uděláš něčeho zásobu a pak to nebude mmimískovi dělat dobře, takže je lepší ze začátku spíše testovat. 😅

paolin
7. črc 2008

micanku, ja ted zkusila snad uplne vsechno 😅 Leniensku, Biodermu se zinkem, pak jsem zkousela vzorky od A-dermy, homeopatika-obsahuji cardiospermum-to se dobre pamatuje 😀 a nic! ted mam Locoid na dva dny. uz je to lepsi!! hernajs krucajs, to by bylo, aby to nebylo! jen si rikam..hlavne, at nejsou kluci ekzematici. to bych jim fakt neprala, cely zivot se drbat a drbat 😒

taky mam pro kluky Bepanthen, mydylko do vanicky, olejicek na vlasky a krem na ksichtiky. olej do koupele a telovy krem zacnu pouzivat az pozdeji.

micanek
8. črc 2008

paolin: nevím jak daleko jsi četla naše tlachání ... ale někdy v březnu/dubnu jsem byla v Brně u homeopatky a ta mi nasadila vakcínu .. metoda se jmenuje SIAB ... dělá se z krve a moči ... od té doby právě mé trápení hodně ustalo. Ta vykcna teda stojí 1500 na 3 měsíce, ale musím zaklepat .... fakt to pomáhá ... i když říkalal, že je to dlouhodobá léčba. Teď jsem tam volala, protože jsem se potřebovala objednat pro vakcíny a sestra mi říkala, že teď se ta metoda siab tak rozjela, že už mají stop stav .. samozdřejmě, že mě vezme, protože už jsem tam byla .. vím, že objednávají až na listopad. Pokud by jsi chtěla nějaké info, nebo www stránky, tak písni a já ti to pošlu do IP. Někde jsem to všechno rozepisovala ( mám pocit, že to byl měsíc duben) ale už nevím na kolikáté je to stránce.

slunickooo
8. črc 2008

Holky moc DÍKY 😉

Mě se ten ekzémík na ruce možná trošku zlepšil - hlavně nesvědí nebo jen občas, sice kůže teda moc hezká není, ale snad až začnu mazat se to zlepší.... občas teda máznout musím, ale fakt jen občas.... no a jinak celkově ted pokožka v létě super, neloupu se , jen promazávám - sluníčko mi v létě vždycky pomůže - za to podzim, zima, jaro - utrpení 😠

paolin
8. črc 2008

micanku, tak klidne pisni! dekujii! jednou jsem zkousela homeopatika - takove ty klasicke bylinkove kapicky s alkoholem. nasadili mi jich na zacatek asi sedm na ruzne neduhy, penez to stalo.., kapaly se v silenych intervalech a vysledek nic moc. byl to asi beh na velmi dlouho trat a ja mela pocit, ze se mi to neustale jen zhorsovalo.

micanek
9. črc 2008

Brala jsem taky homeopatika a myslím, že pomáhala. Jsou to ale kuličky pod jazyk. Jak budu moct vstát, tak ti napíšu co jsem na co měla ( 1 ampulka stojí asi 67,-kč) ... malej mi totiž chrní na klíně.
Jo a máš to v IP.

paolin
9. črc 2008

ja mam mrnouse v baby vaku 😀
dekujiii! 1500,- za 3 mesice je v poho. kdyz si vezmu, kolik stoji vsechny ty mazadla..

micanek
10. črc 2008

Tak jsem zase tu a napsat ti ty homeopatika zase nemůžu ... hádej proč? 😀

jabber
11. črc 2008

Ahoj holky,
před pár měsíci jsem tady psala, že se moje dcera léčí homeopaticky a teď vám jdu sdělit, že to funguje! Je to prostě zázrak - už přes 3 měsíce je úplně čistá a bez nejmenších problémů 🙂 , celkem to trvalo 5 měsíců a ekzém je pryč 😉 . Takže to nevzdávejte, ono čím jste starší a pokud jste mazaly kortikoidy, tím to bude trvat dýl 😖 , ale vydržte, stojí to za to 😉 🙂

janna1830
11. črc 2008

ahojte, rada by som sa opytala cosi...kozna mi povedala,ze atopicky ekzem je geneticky dany a dedicny,moja starsia dcerka ho a veeelmi mierny zatial a my s manzelom nie, tak potom ako? 😕

jabber
11. črc 2008

janna - u nás ho nemá ani manžel ani já a ani nikdo v obou rodinách, co kdo pamatuje 😖 . Ale stačí mít jinou alergii a dítě už má dispozici k AE 😒

janna1830
12. črc 2008

dakujem jabber, my dve sme spolu ip-ckovali, vies 😉
tak mam potvrdene, ze moja 3 r. ho ma, vlastne som si to myslela stale, len ... tak uz viem naisto. 😖 ja som dost silny alergik a mavam obdobia, ked mam silne vysypy, lenze u mna je to divne s alergiou- mam prestavky cele roky a potom zle obdobie, aj moja alergia je divna, takze tam bude pes zakopany, skoda. Tak sa presuniem teda asi do temy babske recepty...strasne strasne som rada, ze Adelke je dobre. A ideme s tym bojovat i my.

micanek
13. črc 2008

Holky ... u nás v rodině taky nikdo atop.ekzem nemá a ani alergie ... no a já v tom valím ve velkým. Je pravda, že když mému títoi bylo 53, tak začal bejt alergickej na zvířata ... takže to mám asi po něm, ale u něho se to neprojevilo. 😅

eliiis
14. črc 2008

ahojte holky, tak jsem si myslela že když mi atop.ekzem v pubertě začal že v těhotenství skončí ale nic je to ještě horší tak snad v přechodu no... spíš mě děsí to že prý je velký procento že to bude mít miminko. nemáte s tím zkušenosti? musí to být hrozný když se to rozjede u miminka hned od narození 😒

paolin
14. črc 2008

u nas taky zadny alergik neni a AE mam jen ja. u me to ve 20ti vyvolal velky stes a od te doby se vezu. segra je alergicka. ono to taky hodne bude o podminkach, civilizaci apod...jinak mi mudr rikal, ze jeden rodic ekzematik=40% sance AE a dva rodice ekzematici=60% sance AE. to je jeste docela dobry, ne?

micanek
14. črc 2008

paolin: já to mám od narození. ... jinak mi ztaím válčíme s potničkama na obličejíku .. tak doufám, že se to nerozjede v ěco horšího. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru