Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
5. pro 2007

jojo to jsme taky dělali a furt se k testíku vraceli, jestli náhodou nezmizela 😀 Ale hlavně u Dr. jsem byla naměkko, když to potvrdil a ukázal nám tu tečičku v děloze 🙂 a manžel to samé 😉 Ono když je to vytoužené, tak to pak stojí zato co?
no ale hrozně to letí, nepřijde ti? když tak na to vzpomínám a ted už jsem za půlkou a vnímám prckovi pohyby... no už se nemůžu dočkat až na nás v březnu vykoukne 🙂

petul.a
autor
5. pro 2007

Gabi, máš pravdu, utíká to hrozně. Ale právě na ty pohyby já se zatím jen strašně těšímmm!!!

gaba3
5. pro 2007

ajo, vy jste vlastně trošku menší jak my 🙂 no a to už za chvilku začnou 😉 já měla v 18tt poprvé a psaly tady holky, že už i v 16tt, ale můžou být klidně až ve 22tt. Tak se těš, je to super,když se ti bobínek v bříšku mele 🙂 ale včera jsem z něho byla úplně grogy, dělal si ze mě boxovací pytel a nejvíc reaguje,když manža dá hlavu k bříšku a mluví na něj a hladí ho... tak reaguje pohybama a úplně se šponuje, až jsem si říkala, že to snad ani není možný... 🙂

hacina
5. pro 2007

ahojky holky🙂 dneska jsem byla akortá na ultravuku a bylo mi to 100% potvrzeno - je tam jedna fazolky🙂 jinak teda holky jsem ráda, že v tom pivku nejsem sama🙂 včera jsem nakoupila Radegast a s takovou chutí jsem ho vypila...manža na mě koukal jak na alkoholika, co má abstáky🙂 jinak jojo mimčo je vymodlené po IVF - ale naštěstí na 1. pokus 🙂 musím říct, že upřímně nevím co ty hormony - stimulace dělala s ekzémem, v tu dobu kdy jsem do sebe ty hormony prala, tak byl ekzém ok, ale myslím, že ted jak se to hodně zhoršilo je i dozvuk těch hormonů. ale musím klepat. tento týden je to ok 🙂)) a manadarinky a čokošku si teda taky užívám🙂

gaba3
6. pro 2007

Ahojky 🙂 hacina: gratuluju 🙂
jo a holky, já to teď měla taky ok, ale dnes jsem zase nějaká zarudlá ☹ 😠

gaba3
11. pro 2007

Halóó maminy, tady se nic neděje?
😉

petul.a
autor
11. pro 2007

Ahojky, kočky, já jsem tuuu!!! Včera jsem byla na kontrole a měla jsem volníčko, takže jsem připojená až dneska 😀 Ale víte, co mi doky řekl ohledně konzumace citrusů? Že bych to jako ekzematik měla omezit, ne kvůli sobě, ale abych nealergizovala miminko. Upřesnil to tak, že by citrusy neměly být hlavním zdrojem vitaminu C.

gaba3
11. pro 2007

ahojky 🙂 Peťo, na tom asi něco bude, známá se v těhu ládovala poměrančema a hodně a její dcera se po nich osypává. a v prvních 6týdnech kojení se prej taky nesmí. Já nepiju mléko a žádné mléčné výrobky, nejen kvůli sobě a chtěla bych vydržet i během kojení. Nahrazuji to sojovýma preparátama a vápník beru v tabletkách od Dr....tak snad to pomůže 😉

petul.a
autor
11. pro 2007

... a já právě slupla mandarinku a zajedla ji čokoládou... se stydím... Ale co, zase přece to děcko musí tyhle věci poznat. Když to s tím nebudu přehánět, tak by to mělo být v pohodě. Zas bych nerada došla k tomu, že dítě si ve 4 letech zbaští třeba pomeranč a osype se po něm, protože jeho tělo na něj nebude zvyklé. Takže - neplatí i v tomto směru "všeho s mírou"? 😅

gaba3
11. pro 2007

😀 jasně, to je zase ta druhá stránka...nejlepší je jíst všechno a s mírou 😉 ale mě to mléko na podzim nedělá nejlíp, tak abych prcka zbytečně nezatěžovala a mandarinku a čokoládu si taky občas dopřávám, zrovna mám na čokoládu chuť 😀 ale žádnou doma nemám, všechno jsem vyžrala 😠 😀

petul.a
autor
11. pro 2007

Gabi, tak to my máme ještě mikulášské pozůstatky. A k tomu už napečené cukroví. Těžká zkouška... 😀

gaba3
11. pro 2007

😀 jééé, tak to už u nás mikuláš není a co se koupí, hned se sní, takže nesmíme dělat moc velké zásoby 😀 A cukroví to je těžký, já taky peču, zatím mám 5 druhů a musela jsem schovat do krabice a dat mimo dosah očí, ale stejně na něj chodím, tak aby do vánoc něco zbylo 😀 ale musím se hlídat, když to se sladkým jo přeženu, tak druhej den trpím ☹ a umělý sladidla, to je nejhorší nepřítel, ani jsem nemohla jít na ty zátěžovky na těhotenskou cukrovku a musely jsme to s doktorkou udělat šetrnějc....

gaba3
11. pro 2007

Jo Peťo, koukala jsem do tvého albíčka a ten oranžový kočárek je pěknej, co to je za značku? to je nějaká novinka ne? je takovej líbivej 😉

petul.a
autor
13. pro 2007

Gabi, já jsem si normálně zapomněla poznamenat, co je to za značku 😅 Ale snad ho ještě vypátrám.

gaba3
13. pro 2007

😀 🙂 my jsme se s manžou nakonec shodli na trojkolce a dneska mi má dojít PPLkem, tak už se těším 😉 A co dělá ekzém? já jsem předvčerejším a včera nevydržela a namazala se kortikoidama! dnes jdu na večírek z práce, tak jsem taky chtěla vypadat solidně a ne nateklá a zarudlá v obličeji 😠 a musím říct, že to pomohlo, ale nějak z toho nemám dobrý pocit ☹ psala jsem dotaz na net a dr. mi řekla, že by se kortikoidům v těhu vyhla obloukem - každý ti řekně něco jiného ach jo ☹ tak jsem Locoid zahrabala zase naspod lékárničky, aby mě to nelákalo 😀 a co ty? jak často se tím mažeš? nevíš, je ten locoid silnější než ten tvůl elocom nebo naopak? vypadám dnes sice dobře, ale furt mi vrtá červíček ☹

petul.a
autor
17. pro 2007

Gabi, a kam jsi ten dotaz psala? Já hodně věřím Gennetu a tam mi odpověděli něco úplně jiného, pokud se týká kortikoidů používaných zevně a jen lokálně. Ale teda nevím, jestli je silnější Elocom nebo Locoid 😒 Já jsem se malinkato mázla tak asi po 10 dnech, ale slíbila jsem si, že příště vydržím aspoň 14 dní 😉

gaba3
17. pro 2007

ahojky 🙂 psala jsem na idnes myslím, je tam Dr.kožařka z Motola. On vážně každý říká něco jiného, ale pravda asi bude, že by se to nemělo používat moc a dlouhodobě. do teď jsem měla kůži ok, ale zase se od včerejška začínám nějak drbat 😠 a taky jsem si řekla, že ted musím vydržet co nejdéle 😉 jenže ted ještě ty vánoce a těch dobrůtek, to se nedá vydržet ☹ a taky začínám nějak víc papkat, asi za chvilku budu pořádnej macíček 😀 jinak jsme byli u známých, ti čekají mimíska v lednu(je 36tt) a představ si, že ona přibrala jen 4kg, jsem čučela jako puk 😕

petul.a
autor
17. pro 2007

No ty brďo, tak to fakt nabrala jen váhu děcka + plodové vody, ne? Ale mě to trošku uklidnilo, protože já zatím nějak nepřibírám a kdo se na mě vyloženě nezadívá, tak to ani nepozná. Začínala jsem mít malinko obavy, ale takhle jsem celkem v klidu, takže dík 😉

gaba3
17. pro 2007

no taky bych řekla, úplně jsem čučela, nato že má za měsíc termín....a kolik si Peťo teda přibrala? mě už se to vyhouplo na 6kg od víkendu, prej to jde pěkně nahoru ke konci, od 1.1.2008 začínám 3. trimestr, tak jsem zvědavá 😉

petul.a
autor
17. pro 2007

Já mám zatím nahoře tak asi 1,5 až 2 kila (ono se to hýbe 😅).

gaba3
18. pro 2007

tyyyy jo, ty jseš ňunínek 😀 mě to prvně taky moc nešlo, zato teď to pěkně šplhá nahoru 😉 ale taky cítím, že má prcek větší sílu 🙂 a co pohyby, už? 🙂

gajma
18. pro 2007

Ahoj holky,
mám alergii snad uplně na všechno. Nejhorší je pro mě začátek jara a teplé dusné dny v létě. Největší alergii mám na kvetoucí stromy, trávy ječmen. Bydlím na vesnici za barákem máme lány pole. Toto období mi dává zabírat i v netěhotném stavu. Tak netušim co to se mnou udělá v těhu. No zatím jen čekám, a po novém roce se chystám navšívit svou alergoložku, ať nás na to jaro dobře připraví. Alergie se u mě projevuje kýchání, ucpaný nos, zánět spojivek, někdy dušnost. Nemáme náhodou s takovu alergií někdo zkušenosti?
Dík za reakce.

petul.a
autor
18. pro 2007

Gabi, já i jako netěhu v podstatě nepřibírám. Můžu sežrat půlku prasete a nebudu mít navrch ani deko. Tak si myslím, že to i s přibíráním v těhu bude podobné 😉 Prostě to mám tak dáno, a to asi i geneticky, máme to takhle u nás všichni. Tlustý jsme se akorát narodili - já měla 4,10 kg. No a manža, ten měl 4,50 kg, takže statisticky vzato máme nárok na pěknýho kouska 😀 Ale zase když se vezme, že já jsem nejmladší ze tří sester a manža má taky starší ségru, tak první děcko by mohlo mít normální váhu 😲 Pohyby bohužel zatím necítím, ale myslím, že mám ještě tak 2 týdny čásek, ne? 😉

Gajma, tak s tímhle ti neporadím, ale teda fakt ti to nezávidím.
Něco jsem našla tady: http://www.proalergiky.cz/tema/9/.
Nebo by možná mohli poradit i tady (i ekzematikům) http://www.proalergiky.cz/texty/kontakt.html 😉

gaba3
18. pro 2007

Peťo, tak uvidíš 😉 Já byla taky macík - porodní váha 4,15 a jsem taky nejmladší (ale mám dva bratry)a manžel 3,85kg, tak uvidíme, jestli ty naše prďolky budou kousci po nás 😀 Jinak jsem byla tak trochu oplácaná jen
v pubertě a před těhu jsem taky mohla jíst, co jsem chtěla a nic. Až ted to pěkně začíná, ten malej kousek už asi pěkně rostě 😀
A na pohyby ještě čas máš, říká se, že u prvorodiček 20-22tt,ale klidně i dřív, já měla první kopáneček v 18tt 🙂 Tak se těš, je to super, zrovna teď je ten náš bobínek vzhůru, tak si s ním povídám a hladím ho a je hezký, že ti pohybama odpovídá 😉
Gajma: já bohužel taky neporadím, my jsme hlavně trpitelky s kůží 😉

petul.a
autor
18. pro 2007

Gaba, mně včera udělala radost kámoška, když mi (nám 😀) k Vánocům dala takovou tu natahovací hrající hračku - plyšového méďu objímajícího měsíc. Už jsem to prckovi párkrát pustila. Teda já to pustila sobě, ale psssst!!! Teď mohu svou infantilnost maskovat 😀

gaba3
18. pro 2007

😀 😀 😀

gaba3
22. pro 2007

Ahojky 🙂 Peťo, tak si představ, že od včerejška beru jednou denně Zyrtec. Prej už jsem vážnej případ, že je lepší ho brát než nebrat, i když v těhu se nedoporučuje a opravdu jen v hodně špatných stavech ano... tak doufám, že prďolkovi neublíží!!!! 😕 nemám z toho moc dobrý pocit, ale pravda je, že můžu spát a přes den tolik netrpím tím hnusným svěděním a štípáním kůže, ale chce to ještě čas, tak doufám, že to teda aspoň zabere, když už to musím brát! a jak ty?
Jinak přeji krásné a klidné vánoční svátky 🙂

petul.a
autor
3. led 2008

Ahojky 🙂

Gabi, já myslím, že doktoři vědí, co dělají. Možná bych třeba na tvém místě akorát zkusila, až se to trošku zlepší, ho brát jednou za dva dny, nebo si ho vzít třeba jen půlku. Ale jinak si myslím, že prďolkovi to rozhodně ublíží míň než mamina vystresovaná z ekzému 😉

Já se teď musela máznout Elocomem, ale opravdu jen malinko a vlastně asi po třech týdnech, což je úspěch. Musím to zaklepat. Jo, a ještě jedna novinka - Plaváček kope!!! Prvně mě načutnul akorát na Štědrý den a pravidelné pohyby cítím od Silvestra. No řekni - mohla jsem si přát krásnější dárek?

holidayinn
3. led 2008

PROSÍM O RADU: ahoj holky, tak si tu procitam vase prispevky, nejsem alregik - "zatim" ani netrpim "zatim" na vlekly atopicky exzem, obcas jsem mivalai mensi cervene skvrnky v olbliceji nebo na tele, ale ty ihned po pouziti hermanku zmizely. Nyni jsem zhruba ve 20.tt a jiz 3 nedele mne trapi urputne svrbeni nohou hlavne v noci, od kotniku po kolena se mi na bercich a lytkach vysely drobne cervene puchyre, ktere se spojily ve velke skrvny a hrozne v noci svedi. Dr. si nevedi rady, nic zatim dlouhodobe neuzivam krome cerveneho Excil a v noci si nohy polevam horkym hermankem, abych mohla spat a ten mi ohromne zabira. Pry to atopicky ekzem neni, nicmene poradte jak vypada atopicky exzem? Nejake koritikoidy v podobe masti mi taky byly predepsany a na noc Prothazin, nicmene ho radeji neberu, kdyz mi zabere v noci jednorazove hermanek. Mast jsem brala 4 dny, nicmene jsem nejake markantni zlepseni nepozorovala. Stejne jsem se osypavala dal bilymi fleky, ktere presly v cervene a dal v mapy. Zjistila jsem, ze nejhorsi proces je po poziti citrusu - hlavne se mi po nich tvori bily fleky a naskace koprivka - pouze na nohou, tak jsem je vypustila uplne. Diky moc za radu. Klidne muzete napsat do mailu. Jsem totiz uplne bezradna a hltam kazdou radu. 😢

petul.a
autor
3. led 2008

Holidayinn, já myslím, že u tebe to atopický ekzém fakt není. Myslím, že heřmánek by na něj ani nezabíral, protože vysušuje kůži a právě suchá kůže je pro atopika špatná. Vlastně je taky jedním z průvodních jevů atopického ekzému. Popsat, jak se projevuje atopický ekzém, je těžké, ono těch projevů je totiž víc. Může to být suchá kůže, zarudlá ložiska (nepravidelného tvaru), která se můžou spojit i ve větší plochy, hrubá kůže... možná se víc dočteš tady: http://zena.atlas.cz/zdravi/nemoci/144016-atopi...

Držím palce, ať to u tebe je něco dočasného a ne atopický ekzém - to je totiž "dáreček" na celý život 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru