Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

valentynkaa07
5. říj 2010

Já bych se poradila s gynekologem, mě psala při tom prvnim těhu gyndařka Dithiaden, protože to svědění se nedalo vydržet.

haluci
5. říj 2010

@valentynkaa07 Jo to mi prave minule na gyn rikala, ze si mam dojit na kozni a tam mi kdyztak neco napisou. Jenze na koznim mi zase rikala, ze mi to nenapise a mam si dojit na gyn. Takze o nicem. 😉 Pak jsem si od mamky vzala nakonec zirtec - tedy jen pulku. Sice bych potrebovala znova, ale rikala jsem si, ze bych si ho kdyztak mohla brat jednou tydne a zbytek nejak vydrzet.

valentynkaa07
5. říj 2010

@haluci tak to nevim, zyrtec, jestli se může no mě na kožním by napsala něco slabého, ale já myslim, že by mi to nezabralo, být tebou tak tam zajdu s tím, že se problémy zhoršily at s tim něco udělá 😉 takhle samoléčba je naprd.

haluci
5. říj 2010

@valentynkaa07 To jo no. Musim je nejak prinutit. 😉

valentynkaa07
15. říj 2010

@haluci ahoj, tak co Sudocrem? Já ho mám tak cca týden, a musím říct, že na ty ruce - prsty a dlaně to používám a docela se mi to zlepšilo. V noci to tedy svědí, ale ne tolik a už to nemám tak rudý a mokvavý 🙂

rennu
15. říj 2010

Ahoj,
Zyrtec jsem brala celé těhu a pokračuju i nyní po porodu, mám to na alergii a moje alergoložka říká, že je bezpečný 🙂 Tak se nemusíte bát 😉

haluci
15. říj 2010

@valentynkaa07 Ty se mas. Mne to moc nepomohlo, protoze me nejak vysusoval a vice mi praskala kuze na kloubkach. Tak jsem si ted koupila pro zmenu brutnakovy olej a od vcerejska ho zkousim.
Navic se mi ted ekzem zase objevil i na krku. Asi jak zacina byt chladneji. Tak se muzu zase vsude udrbat.
Chtelo by to odjet k mori - skoda, ze to nejde. 😎

valentynkaa07
15. říj 2010

@haluci to je skoda, kazdy jsme holt individualni případ a každému pomáhá něco jiného. Ja jsem to prave mela hodne mokvajici, takže mi to vysušení docela pomáhá. Jiná věc jsou fleky po těle, momentálně hlavně na nohách, na to mi asi nezabere nic....Tak se drž a dej vědět, zda ti to po porodu zmizne 😉

haluci
15. říj 2010

@valentynkaa07 Tak to je dobre, ze to zabralo alespon tobe. Ja to mam oboji. Hrozne vysusene hrube ruce a semtam mokvajici puchyrky. Takze kdyz mi tim zmizely puchyrky, tak mi zase zacaly ruce vice praskat. Takze radsi asi potrebuji vice promazavat.
Po porodu napisu jak to dopadlo a jestli je nejaka zmena. 😖
Tak at se dari a je lepe.

haluci
15. říj 2010

@rennu Hned jsem si dneska pulku zyrtecu dala. 😉

dadulienka2404
16. lis 2010

ahojte babenky skuseli ste vyrobky okg..nebojte sa nieje to propaganda ale je to fakt robim stym a na 100% pomahaju su cisto prirodne bez akych kolvek chemii ,,su schvalene MZCR a vyrabaju sa podla noriem RU..mozem vam poradit ak budete chciet ..

hanka333
20. lis 2010

skus na www.mh-hygiena.sk
moje deti maju atopicky ekzem a kupujem tam utierky,mydla a cistic povrchov
dost nam pomahaju🙂

dadulienka2404
21. lis 2010

dobry den pracujem so 100% prirodnymi produktamy ktore dokazatelne pomahaju a mozem vam poslat link kde pisu ludia svoje skusenosti poznam pani ktorej dcera mala od troch mesiacov atopicky ekzem a pomocou tych produktov sa jej stav 100% zlepsil...no hlavné je, že všetky exémy a lergie sú spôsobené narušenou imunitou organizmu, ktorá sa v 80% skrýva v tenkom a hrubom čreve a produkt , tieto zle fungujú, potom sa to prejaví navonok práve ekzémom, prípadne alergiou na rôzne potraviny, alebo iné vnějšívlivy. ....
preto je potrebné čreva prečistiť a regenerovať ich sliznicu za pomocou FB
: A práve na podporu regenerácie a hojenia pleti a pokožky je potreba do organizmu dotat potrebné látky ktoré obsahuje práve Omega
tú možno použiť hlavne vnútorne ale aj zvonka na potieranie,,,FACTOR BASE Viackomponentný doplnok stravy s blahodárnymi a revitalizujúcimi účinkami.
A čo pre Vás môže urobiť?
DETOXIKÁCIA ĽUDSKÉHO ORGANIZMU:

Factor Base významne napomáha detoxikácii ľudského organizmu. Ovplyvňuje vyväzovanie
toxických látok - mykotoxinov.
OBRANYSCHOPNOSŤ ORGANIZMU:
OK Omega + (115 ml), doplnok stravy pre zdravé srdce a cievnu sústavu - exkluzívna zmes vysoko čistých rastlinných olejov s blahodárnymi a revitalizujúcimi účinky vyrobená z vybraných druhov pupalkového, brutnákového a repkového oleja obohatená vitamínom E OCHRANA ORGANIZMU:
OK Omega + posilní ochranu Vášho organizmu proti nebezpečným účinkom civilizačných vplyvov, podporí zdravý stav a funkciu Vášho srdca a ciev, pomôže udržať žiaduce hladinu cholesterolu a normálny krvný tlak. Stimuluje obranyschopnosť Vášho organizmu.VLASY, NECHTY A PLEŤ:
OK Omega + podporí revitalizačné procesy a prispeje k žiaduce kvalite a peknému vzhľadu Vašej kože, nechtov aj vlasov. ja by som vam tu urcite odporucila su s tym velmi dobre skusenosti a kedze vam nezaberaju tie veci co vam dava kozna mylsim ze by ste to mali skusit...ak chcete vediet viac pytajte sa IP

alca80
12. led 2011

Ahoj holky, synek ma od 4 mesicu AE. Ma suche flicky, ty mu promazavam, ale v trislech ma jeden velky cerveny zivy flek, nemokva nastesti, nastesti se ani neskrabe. Dnes mu je 7 mesicu, porad ho kojim, alergenum se vyhybam. KOzni nam predepsala tekuty pudr / ichtyoli/, mazu ho tim den co den. Moc to nepomaha, je obdobi nachlazeni, zoubky atd. Ale proc pisu: ten dehet - ichtyol, je trochu jiny nez kamenouhelny dehet. Ale je to taky dehet. MAm strach, aby mu to nejak neublizilo, patlam ho tim uz 3 mesice. Je to normalni postup? Je tu taky nektera maminka, ktera miminko maze dehtem tak dlouho? Mudr, rikala, ze se toho nemam bat, ze pres tu zimu to je horsi...ale vite jak me to hryze, abych mu neublizila do budoucna, prece jenom trisla / uzliny, varlatka... bojim, bojim. Kortykoidy zatim nechci. napiste prosim do IP, dekuji moc. Alca

janulazaynab
15. led 2011

Ahoj,
nemáte některá ekzém na bradavkách? Při prvním těhu se mi tam objevilo, během kojení to zmizlo nějak samo, když jsem si je i kvůli moučnivce mazala violetí. Teď jsem znovu těhu, ruce mám chycené hodně, ale víc mě trápí ty bradavky..

kendra
25. črc 2011

Ahojte, aj ja som silný alergik a trpím AE. Chcem sa spýtať, či niekto máte skúsenosti s používaním ELIDELu v tehotenstve. V príbalovom letáku sa píše, že vraj sa nesmie, ale sama teraz neviem, čo je horšie, ELIDEL či kortikoidy???

jennyska
11. lis 2013

Ahoj @petul.a @kendra @janulazaynab @alca80 @dadulienka2404 @hanka333 @haluci @valentynkaa07 @rennu

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s ekzémem v těhotenství? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/ekzem/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které na MK hledají informace o tomto onemocnění a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den! 🙂
Janča

deny55
10. led 2015

Ahoj holky, už rok mám na noze ekzém který mi praská a svědí, zkoušela jsem všechny různé masti u čtyř kožních dr. rána se mi nikdy úplně nezahojila, spíše naopak nohu jsem měla horší a horší, žádné masti nepomáhaly a tak jsme odjeli na dovču do Černé Hory ,první den v moři mne ekzém pálil, ale pak se noha začala hojit, po 14 dnech u moře byl ekzém pryč.
Ale po měsíci doma se mi ekzém znovu rozjel takže jsem vyzkoušela v Třeboni Floating v tanku naplněném teplou, hustou a slanou kapalinou.Noha mne tam pálila, ale druhý den ekzém byl o hodně lepší.(Po Floatingu jsem si hned potřela nohu mandlovým olejem aby se mi ekzém moc nevysušil )
Ted jsem si koupila v DM sůl z mrtvého moře (přírodní) a Solfatan-Síru dostání v lékárně. (Sůl rozmíchám v teplé vodě přidám malinko síry a dávám obklad na ekzém na noze) pak nohu omyji vodou a potřu ekzém Rakytníkovým 100% olejem, moc mi to pomáhá a ekzém se stahuje a nesvědí 🙂

verka91
18. únor 2015

Ahoj holky, nemáte něco co zabírá na ekzémy a neuškodím tím miminku? Jsem v 17 týdnu a na ekzémy trpím odmalička. Teď se mi ekzém hodně rozjel a je už to celkem dost otravné. Používala jsem imazol, vyléčil. Po znovuobjevení už nepomáhá. Také mi pomohla konopná mast, ale tu nevím zda můžu teď používat? Fakt je, že teď často šáhnu po čokoládě, mléku, rajčatech, kyselém. 😒

rozzaarka
18. únor 2015

@verka91 je tu skupina poradna pro atopicky ekzem. zeptej se tam 😉

kaptah
3. lis 2015

Ahoj, chci se zeptat, zda nemel nekdo problem s ekzemem po brani vitaminu Femibion . Zacala jsem je uzivat hned od zacatku a zaroven se mi zhorsil ekzem dost vyrazne na mistech, kde predtim byl jen obcas nebo vubec. Brala jsem to jako "tehotensky hormonalni problem" a nedala si hned do souvislosti s Femibionem. V 17. tydnu uz jsem to zacala resit zevnitr, protoze to bylo cim dal horsi a zkusila co se dalo vcetne hypoalergenni stravy a zeleneho jecmene. Pak me na padl ten Femibion a od te doby, co jsem ho vysadila se mi ekzem vyrazne zlepsil. Nema nekdo podobnou zkusenost?

verunkaaa
9. bře 2016

Začínám být zoufalá - je tu někdo, komu se ekzém rozjel až v těhu? Mám autoimunitní poruchu, do 16 týdne jsem brala kortikoidy každý den, abych nenapadala mimčo. Po vysazení se mi na rty začaly příšerně vysoušet, následně se mi vytvořila na nich taková krupička, která svědí a bolí. Na kožním mi napsali mast s antibiotiky, která nezabrala. Na gyndě mi řekli, že mi můžou napsat zas jen kortikoidy a že to mi v mém týdnu již nedoporučují. A na imunologii zas že to je normální a že to je prostě těhotenstvím .. Zhoršuje se to. Neustále to buď svědí, nebo pálí mám to už i okolo rtů.., už nevím, co na to zkusit, nebo koho otravovat, aby se tomu věnoval 😒

sarasek
20. dub 2016

Ahoj pokud vám mohu doporučit tak mě zabral krém od biodermi- atoderm na miminka.Měla jsem ho steašný pod prsama,co ho piužívám tak ekzém skoro celý zmizel.

veritanas
26. únor 2020

Ahoj holky, pokusím se obnovit diskusi...jsem v 13tt a vypadám hrozně, ekzém je všude mimo nohou..jsem jako popálená, výhoda je, že to nesvedi, ale to je tak vše.. mažu se jak blbá, ale ekzém se zhoršuje a zhoršuje..léze i aktivní ekzém jsou všude..😭😭 nevím kudy kam.. držím nedráždivou dietu, mám netoxické čistící prostředky, Peru pořád v tom samém..v mýdle s machadlem. nevím, jak bych si pomohla.. psychicky jsem úplně v krku, to snad říkat ani nemusím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru