Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
11. led 2008

Bio slárko je taky dobrý. Mě to teda doopravdy i léčí. Doktorka mi řekla, že opálená kůže je víc chráněná. Jinak miminko se nesmí ničím ohřívat, což solárko dělá.... ta tvoje doktorka je asi divná.

micanek
17. led 2008

Tak jsem dneska byla u dr. a napsala mi těch 10 injekcí. Tak mám už první za sebou a doufám, že se mi to zlepší. Doporučila mi na noc dithiaden, že ten se může a aspoň se v noci vyspím. Jenže já jsem vždy po dithiadenu, jako bych dostala kladivem do palice. 😒

gaba3
17. led 2008

Ahojky 😉 no tak to je fajn, hlavně že to pomůže 😉 A po Dithiadenu taky chrním a prcek byl taky utlumenej, cítila jsem mín pohyby, takže asi taky víc spinkal... No a jen pro info: o Dithiadenu jsem mluvila s Dr. a je to v podstatě to samé jako Zyrtec!! ty ses toho myslím bála ne?
jinak já ekzém o 80% lepší, zyrtec a polysan tekutý pudr dělají zázraky a já spím konečně po 4 měsících klidně až do 10:00 😀 😀 ten pudr je jediné, co mi zabralo, kam se hrabou kortikoidy a prckovi pudřík neuškodí, vřele doporučuji (i když na každého funguje něco jiného 😅 ) 😉 🙂 a na obličeji musím teda zaklepat úplně zmizlo, takže v sobotu jdeme tancovat na plesík, už se těším 😀 😀
a jak u ostatních, Petula......??

micanek
18. led 2008

Gaba3: Ona mi vyloženě řekla, že zyrtec xyzal, že se netestoval na těhu ... tak už to chci vydržet. Ve finále jsem si i ten dithiaden rozmyslela. Dnes mám za sebou druhou injekci a je mi lépe. Samozdřejmě, než se to zahojí to rozškrábaný, tak to tak hned nebude.
Já mám ten ekzen acelé tělo strašně vysušené ... na to ti ten pudr pomáhá? Nebo máš spíš mokvavej ekzem?
Jsem ráda, že ti to zmizlo. Taky bych si to přála.

gaba3
18. led 2008

Ahoj micanek: tak hlavně, že ti je po injekcích lépe!! 🙂 já zyrtec beru dál, mám doporučení od své lékařky a z nemocnice a v podstatě bez něj nemůžu být, ted jsem byla na posledním screeningovým vyšetřením a prcek je naprosto vpořádku, pěkně roste, vyvíje se jak má, velikost a váha taktéž, takže si nemyslím, že by mu zyrtec ubližoval a své Dr. důvěřuji.... každopádně, to je každého volba že? 🙂 😉
Jo a ten pudr 😉 pomáhá, nemám mokvající ekzém, ale trpím na vysušenou až praskající svědivou kůži, vždycky když jsem to mazala různýma mastma z lékárny, tak mě to ještě víc svědilo, sice byla kůže mastná, ale nedalo se to vydržet... tohle není jen obyčejný pudr, co vysušuje. je to míchaná “mast“ a obsahuje: tekutý pudr + polysan + olej a asi ještě nějaký vitamíny jako zinek....namažu se s ním ráno a večer a vůbec se neškrábu, ale jseš po něm trošku bílá, takže to řeším rolákama nebo se prostě, když někam jdu, nenamažu 😉 jinak nezmizlo to ještě 100%, ale jak jsem psala asi 80% a den co den cítím zlepšení, tak zaklepávám, ať se mi to nezhorší 😅

micanek
18. led 2008

Jak pujdu za doktorkou, tak se ji hned na to zeptám a pokuď možno, ať mi to napíče. Možná už jsem to skoušela, jen nevím, že se tomu říká pudr. pokaždý mi dá nějaké mastičky na zkoušku. Zatím ať žije modrá indulona 😀

micanek
18. led 2008

Teď mě gynekoložka strašně vyděsila, jak budu mít s kortikoidů poškozený dítě, žýe klučina nebude plodnej a tak. Tak už se těma kortikoidama nechci mazat vůbec ... když to ale tak bolí ... holt si ten ekzem představit asi neumí.
Připadala jsem si jak krkavčí matka.

gaba3
18. led 2008

Jojo určo vyzkoušej, mě už vůbec nic nepomáhalo a tohle úplně zázračně.... no a jestli si to už používala, to poznáš, že to je bílé a na kůži ti to nechá taky takovej bílej film - no pudr, ale lepší trochu bílá a ok ne? 😉 ty jo a modrá indulona jo? to máš dobrý, já bych z ní asi chcípla, myslím uškrábala se 😠
A neboj, klučíka budeš mít zdravého!!! je teda pravda, že kortikoidy(masti) nejsou dobré, ale pokud nanášíš malinké množství a nepoužíváš dlouhodobě a často, tak by neměly uškodit... třeba mě tu kůži úplně narušily, jsou to hormony a to není dobrý!! třeba Dr. mi říkala, že je lepší brát ten zyrtec nebo dithiaden než se mazat kortikoidama... ale jak známe, co doktor to názor....

gaba3
18. led 2008

jo a Micánek vydrž, za to ekzémové trápení bude krásná odměna 🙂 😉 Koukám, že jsi z Blanska, to je od ZR docela kousek, manžel tam má babičku s dědou, tak tam občas jezdíme 😉

micanek
18. led 2008

Já poslední dobou jsem se mazala i ob den a to už jsem začala mít fakt strach. Ten pudr fakt odskouším. Měla jsem takovou dehtovou a ta nechávala bílej povrch... ale to bude něco jiného. Modrá indulona byla vždy pro mě jediná, která sice neléčila, ale neublížila. Ale když už použiju jinou, tak malér.
Nebo nějaký drahý krém ... to vždy letělo pa jednom a až dvou použití z okna.

micanek
18. led 2008

A k té zničené kůži. Ruce mám jak stará ženská a čelo už mám taky pěkně vrásčité... mám s toho hrůzu. 😖

gaba3
18. led 2008

hmm, to už je dost, radši bych už kortikoidy dala stranou teeeeeda...já ted zkusím zkracovat dávkování toho zyrtecu a pak třeba vysadit - pokud to teda půjde 😕 jo a kůže jako stará ženská, to znám, ale zajímavé je, že to v létě vždycky zmizlo, ale nikdy jsem teda ekzém neměla tak hroznej, jako ted v těhu ☹

micanek
20. led 2008

Myslím, že se mi začal zhoršovat, když jsem vysadila antikoncepci. Jinak přes ziu jse ho měla vždycky hroznej. To léto je fakt na to lepší.
Kortikoidy už jsem taky vysadila. Už nechci bobánkovi ubližovat. Teď jsem ještě dostala tu blbou chřipajnu a měla jsem 39,1, tak jsem musela sáhnout po paralenu. Taky s toho radost nemám.
Doufám, že tě chřipka mine. Samozdřejmě, že obličej mám zase osipanej, ntak doufám, že mě zítra vezmou na injekci.

gaba3
21. led 2008

jejda, tak to si teda užíváš chudáku ☹ paralen prej vůbec nevadí 😉 ale samozřejmě nesmí se to přehánět....a už ti je líp?? já teda chřipku zatím nechytla - musím teda zaklepat 😉
no a na té antikoncepci asi něco bude! ted o tom tak přemýšlím a u mě to bude asi podobné, ale nikdy jsem to teda neměla jako ted v těhu a dr. mi říkala, že to pravděpodobně budu mít každé těhotenství 😠 jo a alergoložka mi třeba doporučovala, že by bylo nejlepší, aby se prcek narodil na jaře (když mám alergii na podzimní pyly.....), že pak nebude tak ohroženej, tak u tebe to asi taky tak nějak bude, ani jedna naštěstí nerodíme na podzim ani v zimě, tak hlavu vzhůru, prcci budou hezky zdravoučcí 🙂 😉 🙂
jo jinak u mě ekzém ted dost zklidněn - opravdu zkus ten pudr, já bych bez něj vůbec nefungovala!!!!a přišla jsem, že mám kříženou alergii a vážně na podzim a v zimě nesmím mléčné výrobky a obličej se mi normálně osype po ovocným čaji a umělých sladidlech, ale dalo to fušku - 3 roky než jsem na to přišla, tak snad se neobjeví ještě něco jiného 😅
tak držím palečky, ať ti je lépe 😉

micanek
21. led 2008

Ahojky.
tak mi je o něco lépe, ale stojí to stejně za h....Injekci mi dneska naštěstí dr.dala, ale vypadám zase hrozně. asi jak jsem se včera potila a ještě ta rýma, tak mám brutálně osipanej obličej. když jsem jela k doktorce, tak jsem narazila kšiltovku, aby mě nikdo pořádně nevyděl ... sklopila hlavu a valila. Vždycky mám pocit, že si mě uplně každej prohlíží.
K té alergii na jaře zase vše kvete, takže já si asi nevyberu ... myslím si, že je ale na jaře lepší pro to. že už člověk nechodí tak navalenej. Kor v létě nenosím ani ponožky.
Holt jak porodím, tak pujdu hned na solárko ... letos toho bude hodně co opalovat.
Nevíš, zda se může na solárko, když kojíš?

petul.a
autor
21. led 2008

Teda holky, já vás nestíhám dočítat 😨 Micanek, tak at se ti brzy zlepší chřipka i ekzém, je to teda fakt pekelná kombinace, to ti řeknu.

Gabi, to jsou teda dost nezvyklé potravinové alergie. Teda myslím hlavně ten ovocný čaj - to je vidět, co tam dávají za srágory. Pardon za to slovo.

Mně se teda stalo teď v pátek, že se mi osypaly jen ruce - ale zvrchu, ne na dlaních, ne na předloktích atd. Byla jsem v tu dobu na plese, takže asi zapůsobilo i to, že tam bylo zakouřeno. Tak jsem to malinko mázla Elocomem.

micanek
21. led 2008

petul.a: Já jsem teď s těch kortikoidů tak vyděšená, že už na ně šáhnout nechci .... a to kdybyjste mě spatřily, tak by jste si divily, že tím nejsem napatlaná. Mám to fakt hrozný. Nejhorší je to, že to strašně působí i na psichyku. ☹

gaba3
21. led 2008

ahoj holky 🙂
Peťo: to jsem ráda, že tady taky nakoukneš 🙂 pořád makačka v práci vid? a ty ruce, nezměnila si třeba mycí prostředky nebo něco? já teda bez rukavic neumyju ani hrnek 😒 ale ten kouř je asi taky prevít co? a ty čaje jsou dobrý vid? ale jen ovocný.... jinak je zvláštní, člověk jí zdravě, sportuje, nekouří a nějak nepiju (vínečko... občas 😉 ) a ekzém je... zatímco, když jsem byla svobodná, tak jsem si občas lehce zakouřila, zašla s holkama na skleničku a strava nic moc a ekzém jsem vůbec neměla... tak asi začnu pořádně hulit a chlastat a jíst párky a bude vystaráno 😀 😀 😀
jo holky ted jsem si koupila těhotenský čajík od teekane myslím, nějaká novinka, je bylinný a trochu čistící přímo pro těhulky, tak by nás taky mohl trochu vyčistit a pomoct od ekzému (obsahuje myslím: kopřivu, mátu, meduňku,....a neobsahuje kofein) i když se mi zdá, že jsem někde slyšela, že máta se v těhu moc nemá, ale to by asi ten čaj nebyl schválenej ministerstvem zdravotnictvím že?

Micánku: budu myslet, at ti je líp 😉 a na psychiku je to jako blázen, já jsem se kolikrát manželovi rozbrečela, taky jsem cítila, jak mi všichni na ten obličej a hl.ty oči čučí a cejtila jsem se jako zrůda a kor když se nemůžeš ani nalíčit 😠 ale kašli na lidi a ignoruj to, myslím, že to i trochu přeháníme a vsugerováváme..... Vážně zkus ten pudr, jak to tak píšeš, tak mi připomínáš sebe měsíc zpátky a asi bys hospitalizaci taky potřebovala vid? tem Dr. v nemocnici jsem ted strašně vděčná, kdybych byla pořád u svého dermatologa na poliklinice, tak jsem na tom pořád stejně a trpím....

micanek
21. led 2008

gaba: víš, já mám zaživot kuli ekzemu tolik nemocnice, že se zesipávám, jenom o tom slyším.
Jak jsi mluvila o těch cigaretách. Před 2 rokama jsem přestala kouřit, byla jsem velice silná kuřačka a od té doby mám taky hlavně pocit, že mi ten ekzem zhoršil. nJe to zajimavé, ale je to tak. už se teda k tomu nikdy vrátit nechci, ale nebylo mi lépe? 😒

gaba3
21. led 2008

hmmm, tak jestli se nečistíme, i když já už nějakej ten rok nekouřím a ani jsem to moc nepřeháněla..... věřím, že nám ekzém těhu vylečí a po porodu si budeme všechny pískat se zdravýma mimčama 😉 To si pak musíme napsat, jak jsme na tom a co ty naše prďolky! 😉
jinak tady je ten čajík (já ho třeba koupila normálně v DM drogerii):
http://www.prozdravi.cz/lekarna/teekanne-caj-pr...

petul.a
autor
22. led 2008

Gabi, já ten čajík koupila včera. Taky mě překvapilo, že tam jsou bylinky, o kterých jinde píšou, že se to s nima v těhu nemá přehánět. No ale myslím si, že když si ho dáme třeba dvakrát třikrát týdně, tak tím určo nic nezkazíme. Ono se zas o ničem nemá přehnaně přemýšlet. Už se těším, jak si ho večer dám 🙂 Jinak co se týká toho zdravého - nezdravého jídla a pití, tak já si občas dám pivko (už jsem to tu, myslím, psala). No a světe, div se, na ekzém má vliv snad přímo léčivý. Dávám si nealko Radegast, ale sem tam i trošku normálního. Ať si prďolka zvyká 😉

micanek
22. led 2008

Já bych si to pivo taky někdy dala ... hlavně na trávení, ale od malička mi strašně smrdí. To já vždy spíše víno 😀 ... co je tak nezdravé na ekzem.
Dneska mě pěkně bolí obličej, takže zachvilku zase razím na injekci ... kurnik, ať už to pomůže, začínám ž bejt pěkně nevrlá.
S těma bylinkama to taky nechápu ... všude píšou, že se v těhu bylinky nesmí a pak to dávaj do těhu čaje ... tak si vyberte.
Holky, jak porodíme, tak si fakt musíme hned zdělit, jak jseme na tom s ekzemem.
Gabi .... jsi první na řadě ... a pak ja s Peťkou. 😎

petul.a
autor
22. led 2008

Micanek, určitě nám bude fajn. Moje kamarádka taky ekzematička byla v obou těhu v pohodě a pak se jí to rozjelo při kojení. Takže když si užíváme ekzém během těhu, tak by to zas potom mohlo dát pokoj, ne?

Jo, Gabi, jak jsi se ptala na mycí prostředky, tak ty jsem nezměnila. Nevím, proč se mi osypaly v ten pátek jen ruce. Ale zase lepší, než kdyby to bylo celé tělo 😉

micanek
22. led 2008

Já nemůžu teď ani umejvat nádobí, jak ty ruce mám hrozný ... takže to dělá manžel. Aji vaří, protože když krájím maso nebo zeleninu, tak to štípe jaak čert. Aspoň k něčemu je ten ekzem dobrej.
Až teď jsem zjistila, že to nádobí umejvat taky umía vaří báječně. 😀

petul.a
autor
22. led 2008

Micanek, no vidíš. Pak že neplatí přísloví "všechno zlé je k něčemu dobré" 😀

gaba3
22. led 2008

ahoj holky 🙂 tak dočítám dočítám 😕 jsem totiž před chvilkou teprve vstala 😅 nevím, co se mnou je, ale asi si užívám noci bez škrábání a chrním o 106 😀
Peťo: a to je zvláštní s těma rukama, ale jak píšeš, lepší jak celé tělo brrrr....
Micánku: mě manžel jednu dobu taky musel pomáhat a taky mu to docela šlo 😀 třeba oloupat brambory, to jsem šílela 😠 ale, i když je to ted lepší, tak pořád myju nádobko v rukavicích - radši....
Jinak si taky říkám, jestli se mi to nelepší třeba počasím, když je tak cítit jaro, i když to prej brzo skončí 😒
a určo dám vědět po porodu 🙂 holky, včera jsem měla poprvé poslíky, docela brzo že?tak snad neporodím předčasně 😅 ale dle Dr. snad nehrozí, no uvidíme, co mi řekne po vyšetření příští úterý.....

petul.a
autor
22. led 2008

Gabi, to je teda fakt brzo na poslíčky. No tak se drž. Ale ono to bude v pohodě, neboj 😉

Jo, nádobí u nás myje myčka nebo manžel. Pokud se stane, že musím mýt já, tak mám Dish Drops od Amway, ten je pro ekzematiky. V rukavicích jsem totiž takˇ"šikovná", že bych musela pořád dokupovat talíře 😀

gaba3
22. led 2008

Peťo díky, ono to asi nevadí s těma poslíčkama, některý těhulky to mívají dřív, jak jsem se na koníkovi dočetla.... no uvidíme u Dr.
jo a my myčku bohužel nemáme, protože mám v kuchyni pračku a už prostě není místo (byt no...). a s těma talířema jsem si taky myslela, ale musíš si koupit rukavky S (sotva do nich vlezu a talíře nepadají) 😉

petul.a
autor
22. led 2008

Mně vyhovuje ten Dish Drops, je šetrný ke kůži i k peněžence (pořizovací cena sice vyšší, ale straaašně dlouho vydrží). Mimochodem, bydlíme v paneláku, takže vím, jak se žije v bytě... někdy blbě... 😀

micanek
22. led 2008

Myčku taky nemáme. Nikdy jsem ji nechtěla, ale teď už víme na 100 procent, že ji kupovat budeme. Jenže až postavíme domeček, protože ji nemáme kam dát. Takže nejmíň 2-3 roky si ještě počkám.
Mám doma operační rukavice, ale hold je mi to na rukách fakt hnusný.

Mám další injekci za sebou a mám pocit, že mi je hůř, asi si pujdu lehnout. Dneska si už ten dithiaden vezmu na 100 procent. Už se fakt hodně bojím, že už ten špitál neukecám. Skusim ty kalciovky dobrat a uvydím.

gabi, doufám, že budeš v poho ... vůbec nevím, jak dopředu můžou poslíčci přijít.
Do toho všeho mě zase včera začala téct voda s prsou..... ale to asi není tak na závadu ..... taky jsem nevěděla, že se to může tak brzo ukázat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru