Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
22. led 2008

Peťo: a kde se ten přípravek dá koupit? normálně v obchodě?? myslím, že jsem to ještě neviděla....a taky bytujete jo? my jsme si to probourali podle sebe a protože bytové koupelny jsou dost těsné (aspoň ta naše byla teda moc), tak jsem ještě k tomu šupla pračku do kuchyně do linky... a s myčkou to vidím taky do báráčku, teda jestli se rozhoupeme a nějakej postavíme 😀
Micánku, vem si Dithiaden, pěkně se po něm vyspíš a bude ti líp, budu myslet, ať je ok 😉 jinak ve špitále to byla sice hrůza, ale jsem ráda, že jsem tam nakonec byla, ale ta strava - no pro těhulky jako dělaná - bleeeeeeeeee 😒
A ještě Micánku, to je mlezivo, je to normální, prsa se připravují na kojení, já už to nějakej ten týden mám, hlavně v noci, mívám kruhy na košilce......ale každá těhulka to nemívá....

petul.a
autor
22. led 2008

Gaba, ten přípravek koupíš buďto na http://www.amway.cz/search?process=search&q=dis... nebo pokud máš v okolí někoho, kdo se zabývá prodejem. Nelekni se ceny, nám to balení vydrželo 3 roky (je dost koncentrovaný). I když teda máme tu myčku, ale přecejen se nevyhneme mytí třeba pánví atd. Prostě - když si to spočítáš, tak tě to vyjde levněji než obyčejné mycí prostředky. A hlavně je biologický, neškodí nám ekzemetikům a nemusíš po něm nádobí oplachovat 😉 No, a byteček - ten jsme si taky předělávali, manža je od fochu, takže kovářovic kobyla přece nemohla chodit bosa, že...

gaba3
22. led 2008

Peťo, díky, mrknu 😉 tak to máme doma šikovný manžílky, můj makal solidně, nejen jádro, ale i podlahy...jen jsme ve dvoupokojáku a nadlouho to s prckem nebude, tak do těch 3 let chceme jít buď do velkého bytu (třeba i 5+1 do patra) nebo postavíme baráček, ale toho se tak trochu bojím, protože na baráku je hrozný práce a znamenalo by to taky dojíždění ☹
a tak to vypadá, že nám micánka dithiaden uspal 😀

petul.a
autor
23. led 2008

No my taky dělali všechno možný - jádro, podlahy, pak nakonec ještě manža zjistil, že jedna příčka je křivě, tak ji vyboural a postavil novou, dřevotřískové příčky přetahoval (jestli to napíšu dobře: natáhnul, přelepil sítí, napenetroval, zbrousil, nahodil, vymaloval 😀 😝). A já dělala parťáka, prý by mě bral na kšefty 😉 Jinak my teda máme 3 + 1, i když ne velký na metry, ale s prckem nám bude stačit. Myslím, že i druhé dítko v bytě zvládneme. Navíc totiž máme kam jezdit - naši mají chatu, teda spíš je to normální rodinný barák, takže tam můžeme trávit hooodně času. Navíc moje mamina je závislák na miminkách, tak už vidím, jak nás tam bude pořád lákat. Naši jsou toziž v důchodu, takže tráví na chatě tak dvě třetiny roku.

micanek
23. led 2008

Ahojky holky. včera mě doopravdy dithiaden uspal a spala jsem celou noc ... konečně. Mišánek chudák začal kopar až večer, byl s toho taky hyn 😔
Dneska se zase nic nezměnilo. Diktorka mi řekla, že pokud mě do pondělí injekce nepomůžou, tak vypisuje papíry do špitálu. ☹ Ach jo. ☹
Taky jsem psala meil dneska jedné doktorce do Brna. Je to Nějaká víborná Homeopatka. Tak pujdu do toho. Sice je to na delší dobu, aale to už se fakt nedá. Vstupní prohlídka je 1000,- kč a další kontroly 500,-. Kde pak máme tu naši pojišťovnu. 😠
Kontroly jsou ale po čtvrt, nebo půl roce, tak se to vcelku dá. + homeopatické léky.
Každej si to ale moc chválí .... tak manžel rozhodl, že penízky investuje. Holt si vybral drahou ženu 😅

Jinak co se týče baráčku, tak mám taky mooooc šikovného chlapa v oboru a můj táta má stavební firmu a je i projektant, takže doufám, že to svépomoci zvládneme .... musíme. 😉

gaba3
24. led 2008

ahojky těhulky 🙂 tak koukám, že máme doma samé šikulky 😉
Micánku: a to je super, že ses vyspala, mimísek si taky ulevil, dřív jsem se na to ptala Dr., jestli je normální, že ho to taky utlumí a prej naprosto, že nevadí, že si taky aspoň pořádně zdřímne 😀 a s tou homeopatkou to může být výborný nápad, to nám pak musíš dát vědět, co a jak jo? kdybys měla chviličku, byla bych ráda za kontakt na ní, mohla bys mi ho prosím poslat na IP?? a co ty injekce, ještě vůbec nepomohly????
j

micanek
24. led 2008

Ahojky ... tak zase skoro žádná změna, vše mě pořád svědí ☹ Mám pocit, že co jsem těhu, tak jse proti těm injekcím imuní.

Gábi je to na www.celostnilecba.cz jmenuje se Mudr. Doris Danielová a tel: 543 213 136.
V první řadě jí napíšeš meil, co tě trápí na Danielova@sky.cz a ona ti spátky pošle meilík z dotazníkem. ten vyplníš a pošleš spátky jí na meil. Sotva odešleš vyplněnej dotazník, tak zatelefonuješ do její ordinace a sestřičky tě objedná. Ale je to vcelku na dlouho. Mě řeklaa, že má volno až na konci března.
Ale jdu fakt do toho.

Gábi, kdyby jsi náhodou s toho něco nepochopila, nebo ještě chtěla něco o tom říct, tak ti to pošlu do ip.
Psala jsem to sem, kdyby náhodou ještě někdo potřeboval.

Doufám, že to zabere.

gaba3
24. led 2008

Micánku, dnes je nějakej blbej den, mě dnes kůže taky nějak svědí 😠 a moc moc děkuji, asi taky vyzkouším, ale až po těhu! a pak nám dej vědět, jak si tam dopadla jo?

micanek
24. led 2008

Určo vědět dám, ale ještě nevím, kdy tam přesně pujdu ,protože musím teprve vyplnit ten dlouhej dotazník.
Ale pak se určo ozvu.
Jdu si taky lehnout, jsem jakási ospalá... 😲

micanek
25. led 2008

Včera večer jsem našla doma jednu dělanou mastičku, na kterou jsem nějak zapoměla. Je taková šedá, smrdí jak dehet, ale můžou to těhotné. Je na tom napsané pasta s ichtyolem. tak jsem se tím napatlala a vypadá to, že to začíná zabírat. Kdyby.....
Když jsem jezdívala do nemocnicše, tak vím, že mě tím dehtem natírala, ale to byl asi jinej.
Vypadám jak šedivá královna, ale doufám, že to pomůže. 😀 A smrdí to 😖

petul.a
autor
25. led 2008

Micanek, kdyby tak fungovalo, že čím víc to smrdí, tím víc to zabírá, viď? Ale ono to tak možná i je 😉

micanek
25. led 2008

No, první změna, že mě to nesvědí. akorát jsem zalezlá v pyžamku, aby nesmrdělo a nebylo zapatlaný všechno okolo. Konečně je to takovej odpočinek na hlavu.

dasa24
26. led 2008

Ahoj holky,
omlovouvám se že jsem vpadla do diskuze. 🙂
Ekzém mě trápí už odmalička, do 3 měsíce se mi to zhoršilo, pak se mi to tak nějak uklidnilo.Ale mám období že týden nic a pak zase ekzém na dlaních..až mi to praská někdy do krve.
Doktorka mi ditiaden výslovně zakázala, občas to mám namazat Elocomem. 😕
Známá mi poradila, ovesné otruby a musím říct že se mi to hodně zklidní a pak to zase zmizí. Povařím je na 10 min a pak si do toho namočím ruce, nebo otírám kapesníkem.
Včera večer mi to zase hrozně svědilo, namočila jsem ruce do kaše z otrub a pak jsem měla na noc klid 🙂
Přes den mi to většinou nesvědí jen večer nebo v noci, ale musím říct že ty otruby opravdu pomáhají 😉 🙂

micanek
27. led 2008

Ahojky dasa27:
Já mám zase z otrubama špatnoou skušenost. Fakt je to na typu kůže. Když jsem začala jezdit do lázní, tak mi dr. napsala koupele v otrubách a tak mě strašně svědělo tělo, že jsem se celá rozškrábala, tak mi místo toho dávaly bblinky a to mi pomáhalo.
je to fakt jeden tak a druhej tak.

Holky je to super, ta dehtová mastička mi zabrala, takže jdu zejtra sice na injekci, ale nemusím do nemocnice. Fakt jsem si oddechla..... jupí

Dasa27: Buď ráda, že to máš jen na rukách, fakt ti přeji, aby se ti bto nezhoršilo ... takže se drž.

dasa24
28. led 2008

ahoo micanku,
tak to jsem si myslela ze otruby pomahaji 🙂

A co to je za dehtovou masticku, prosim tě? 🙂 To je super že ti pomohla.

Mám ekzém snad všude i na tělě obličeji, ale nejvíc to svedí právě jen na těch na dlaních...

micanek
28. led 2008

Dasa24: Ahojky. Už jsem tady o tom psala. je to dělaná mastička v lékárně, na předpis od doktorky. Na krabičce je napsáno Pasta s ichtyolem, je taková šedá a smrdí jak dehet. Nechává to teda na těle povlak, takže spíše mazat na noc, ale bylo to po tom mém dlouhém trápení, jak mávnutí kouzelného proutku.
Už se mi zase dneska něco děla na obličeji, ale jelikož dens budu jezdit po doktorech, tak bych vypadala jak bubák 😀
Dneska si skusím nechat napsat i tu mastičku, co tady psala Gábča. Tekutý pudr + polysan + olej a asi zinek. tak se na to zeptám. Nechává prej taky ale bílej povlak. 😉

gaba3
28. led 2008

ahoj těhulky 😉
Micánku: tak to je super, že ti je lépe!!!a vítám Dasu 😉 a koukám, že to máš taky snad všude, chudáčku 😕 Jinak ten bílej pudr jen a jen doporučuji 😉 já si ho holky někdy dám i na noc na obličejík a ok, jen je potřeba pak něco hodně mastného (na obličej používám Lipobase Repair), abyste nevypadaly jako bubáci 😀

petul.a
autor
28. led 2008

Micánku, to ráda slyším, že je ti líp 😉

Dasa24, tady jsi na správné debatě. Všichni tady víme, jak ti je. Takže vítej 🙂

micanek
28. led 2008

Gaba3:Dneska mi doktorka řekla, že o ničem takovém neví, tak mi napsala jen polysan s oliv. olejem. Tak jsem zvědavá, co mi to bude dělat.
Že něco jako ten tekutej pudr je tamoje dehtová mastička. Jo, jo, každá doktorka si asi vaří ve své kuchyňce. 😀

dasa24
28. led 2008

Ahoj holky, moc Vám děkuji za přivítání 🙂
🙂 Mičánku tak to je super, že to pomohlo.
Mě prostě přijde že něco pomůže ale jen na chvíli a pak je to zase zpátky 😢
Tekutý pudr jsem taky měla, pak jsem ho přestala používat , tak dneska se k němu zase vrátím a třeba to ted pomůže.
Kéž by se něco našlo co by nás ekzém, zbavil napořád 😉 🙂
Ale hodně doktorů mi říkalo, že se to většinou po porodu zlepší, tak to by bylo super 😀

micanek
28. led 2008

Tak si zase pěkně smrdím dehtema nic mě nesvědí .... je to fakt zázračná mastička .... jen kdyby to tak nepáchlo.

Dneska večer jsem si to napatlala aji na obličej .... jsem fakt nádherná 🙂

Mě taky vždycky něco pomáhá a pak to najednou přestane ... tak teď to střídám aspoň z vazelínou.

gaba3
28. led 2008

ahoj holky 🙂 Micánku, tak to je zvláštní, že to tvá Dr.nezná, je to normálně bílej pudr,co obsahuje polysan... a nesmrdí to teda 😕 a jak tak koukám, že jsme všechny hrozně sexy, micanek dehtová a já zase bílá jak sněhulák 😀

slunecniceb
29. led 2008

Ahoj holky,
moje sestra má také atop ekzem. Nic jí kromě kortikoidů nezabralo. Jinak kortikoidy jsou prý vysoce nebezpečné. Mají se používat jen v nejhorším. Prý je z něho rakovina.

Jezdíme k odbroníkovi, je to cizinec do Prahy. Ordinaci má v Počernicích v sobotu jednou za čtrnáct dní. Možná, ordinuje i v ostatních městech, ale o tom nic nevím. Má vlastní registrované léky. Jsou to bylinné čaje a hlavně koupele a masti. Je to vše 100% přírodní a opravdu to zabírá. Je to sice trošku dražší, připravte si s sebou pár tisíc. Jezdí tam hodně i s miminky.

Mojí sestře tato medicína opravdu pomohla.

Kontakt na pana doktora zašlu na požádání na email.
k.bernkopfova@email.cz

petul.a
autor
29. led 2008

Slunecniceb, díky za tip. Ale upřímně - strašení rakovinou není asi to pravé. Všichni tu o kortikoidech víme tolik, že bychom o nich mohli přednášet.

micanek
29. led 2008

Slunečnice: tak tak .... kdyby jsi ten ekzem měla, tak by jsi mluvila jinak. Nedokážeš si představit, co je to za fizickou a psichyckou bolest. A nevím jak ostatní holky, ale já už takovejch nějakejch doktorů pojedila, že bych mohla přednášet a určitě v tom nejsem sama.
Jo a kortikoidy a rakovina ... mě rozhodně než nějaká rakovina trápí to, že ubližuju miminku a né sobě.

Gábi, já teda s ní nemluvila osobně, ale jak jsem to měla napsané na papírku, tak jí to ukazovala sstra a zase mi to po sestře vskazovala. A ta sestra je takovej jakejsi ichtyl.
Tak jak tam příště půjdu osobně, tak se jí schválně zeptám znova.

V nedělu jsem si vzala kousek naloženého masa .... nikdy teda netušil, že je to ostré a zase v tom lítám znovu. Už mě to fakt neba.
Jo a to mě začaly ještě zlobit osmičky.

micanek
29. led 2008

Jo a na tu homeopartii jedu 19.3. dřív nebylo volno, tak pak hned nahlásím jak bylo.

gaba3
29. led 2008

ahoj těhulky 😉
Micánku: to mi povídej, já si včera dala s manžou trochu špaget se salzou a v noci jsem se drbala brrr 😠 už je nechci ani vidět.... nejhorší na tom je, že všude čtu, jak ted miminko potřebuje nejvíc živin, hlavně C, vápník a železo a já mu to nemůžu dát, připadám si tak bezmocná a nevím, co dělat! vápník teda doplnuju tabletkama (když nemůžu mléčné výrobky), ale já nemůžu ani ovoce, pouze tepelně zpracovanou zeleninu (jinak se taky drbu) a po C v tabletkách se osypu ☹ ☹ ☹

micanek
29. led 2008

Gábi, tak to máme úplně na stejno. Vitamín C - NE, ovoce - NE, jogurty sem tam ráno, ale nadšená s toho nejsem.

gaba3
29. led 2008

jejda, takže ty taky jo ☹ asi to ty naše prďolky budou muset dohnat po porodu, ale v době kojení se budeme muset taky hlídat, abychom jim tu alergii nevytvořili 😅
no já když vidím třeba takovou voňavou mandarinku ☹ no musíme prostě vydržet! 😉
a zase se ti to teda zhoršilo po tom mase nebo ses jen trochu drbala?

gaba3
29. led 2008

jééé micánku, ty máš nové fotečky - moc pěkné! 🙂 huggiesky plenky a přebal.podložky máme taky - řádila jsem také v akci v tetě 😀 a pupíka už máš hezkého, ani bych nepoznala, že tě trápí ekzém (sice máš dlouhé triko, ale...) 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru