Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
12. lis 2008

andu: hlavně, aby bylo líp ! 😉 v nemocnici to bylo děsný, šílená nuda, což se teda s porovnáním s porodnici nedá popsat, to byl zase fofr 😀 ale byla jsem jim fakt vděčná, dostali mě z toho nejhoršího, což kortikoidy bohužel ne ba naopak, ale na každého bohužel platí něco jiného, škoda, že jedna nepřijde s něčím co léčí a všem to nepomůže!!! ☹

jinak hlásím, že naprosto ok, takže těhulky, neztrácejte hlavu, po porodu může být líp! 😉

jo a andu: máte pro prcky stejná jména jako má těhotná sestřenice, pěkné 🙂 u nás filip bohužel kvůli příjmení neprošel a sáru má kolegyně z práce a sousedka 😉

andu
12. lis 2008

Gabi, všimla jsem si i tady na koníkovi, že má někdo stejný vkus 😉 Sáru mám vysněnou už strašně dlouho, tak se snažím ignorovat to, že jich začíná být dost 😉

Jojo, máš pravdu, bylo by super, kdyby někdo přišel s nějakým univerzálním lékem, co by nám zabral všem 😉 No já spoléhám na to, že po porodu tě budu s ekzémovým, respektive neekzémovým stavem následovat 😉

jenniffer
13. lis 2008

Holky, já zatím hlásím, že patřím mezi ty šťastné, co v těhu ekzém opustil. A pevně doufám, že už se NIKDY nevrátí. 😉

ronikacz
14. lis 2008

Ahoj holky, malicky ma atop.ekzem a ten sa mu v poslednej dobe dost zhorsil. Skrabe sa az d krvi a v noci zle spi a ked zaspava, furt sa skrabka. Mohli by ste mi prosim na zaklade asich skusenosti doporucit homeopata v Prahe?Dakujem za pomoc.

micanek
14. lis 2008

Ahojky Babulínky..

ronikacz ... já ti můžu doporučit v Brně ... ale infa jsem měla od své kožařky, tak se skus taky zeptat u své/svého.

jeniffer .... to ti taak mooc přeji .. ani nevíš jak♥

no a já .... já jsem zas v prd... asi se s tím budu trápit až na dosmrti .. teď mám brutus ruce a vrací se mi to do oblíčeje po kortikoidech už druhý den ...chjo .. ale Micháleček je pořád v pořádku, tak aspon to mě hřeje u srdíčka.♥

Upřímně těm, co jsou v poho, tak to straašně závidím .. ale né tak , aby jste na tom byli jak já .. to fakt nepřeju nikomu. 😒

Ale třeba teď ve středu jsem se dívala na vlastní oči a byla tam ta nehybná holčička ...koukali jste na to někdo ... řvala jsem jak malá ... a jen jsem tak MM říkala, že si vlastně ni nevážíme toho, jak jsme štastí .. máme zdravédítě .. a to je hlavní. Když jsem byla těhu, tak jsem si to ani tak moc neuvdomovala, jak když toho mího prcka mám tady před sebou ... takže jsem vlastně šťastná.

joa holky já jak mám to trápení s těma vlasama, dneska jsem byla na 10 injekci, tak doufám, že to začne učinkovat ... tak jsem našla, že na padání vlasat a ekzem je víborná melasa ... slyšela jste o tom nějaká? .. chci si jí koupit.

micanek
14. lis 2008

Jo a něco na pibavení ... to mě dneska přišlo mejlíkem.

Dětské názory na lásku !

Několik profesionálů se na tuto otázku zeptalo skupiny dětí starých mezi čtyřmi a osmi lety. Jejich odpovědi byly mnohem širší a hlubší, než si kdo dovedl představit. Přesvědčte se sami:

Od té doby, co moje babička onemocněla artrózou, nemůže se už ohnout a namalovat nehty na nohou. Tak to za ní teď pokaždé dělá můj dědeček, i když sám má artrózu v rukách. To je podle mě láska.
Rebecca, 8 let

Když vás má někdo rád, vyslovuje vaše jméno tak trochu jinak. A tak prostě víte, že vaše jméno je v jejich ústech v bezpečí.
Billy, 4 roky

Láska je, když si na sebe dívka nastříká parfém a kluk použije vodu po holení a pak si spolu vyrazí ven a jeden druhého očuchávají.
Karl, 5 let

Láska je, když jdete na jídlo do restaurace a dáte někomu většinu svých hranolků a nechcete na oplátku žádné z jeho porce.
Chrissy, 6 let

Láska je to, co vás nutí se smát i když jste unavení.
Terri, 4 roky

Láska je, když maminka udělá kávu pro tatínka a usrkne, aby se přesvědčila, že dobře chutná.
Danny, 7 let

Láska je, když se s někým stále pusinkujete. A až pusinkování, přestane bavit, tak pořád chcete být spolu a víc spolu mluvit. Moje maminka s tatínkem jsou takoví.
Billy , 7 let

Láska je to, co je s tebou v pokoji na tvé narozeniny, když přestaneš otvírat dárky a zaposloucháš se.
Bobby, 7 let (Neuvěřitelné!)

Když se chcete naučit někoho lépe milovat, měli byste začít u kamaráda, kterého nenávidíte.
Nikka, 6 let (potřebovali bychom o pár milionů více Nikk na této planetě).

Láska je, když řeknete klukovi, že se vám líbí jeho tričko a on ho pak nosí každý den.
Noelle, 7 let

Láska je, jako když jsou malá stará paní a malý starý pán stále přátelé, i přes to, že se už tak dobře znají.
Tommy, 6 let

Když jsem hrála na koncertě na piáno, byla jsem na pódiu a hrozně jsem se bála. Podívala jsem se na všechny ty lidi, co mě pozorovali a zahlédla jsem mého tatínka, jak na mě mává a usmívá se. Byl jediný, kdo to dělal. Pak už jsem se vůbec nebála.
Cindy, 8 let

Láska je, když maminka dá tatínkovi nejlepší kousek kuřete.
laine, 5 let

Láska je, když mamka vidí taťku celého smradlavého a upoceného, ale i tak o něm říká, že je větší fešák než Robert Retford.
Chris, 7 let

Láska je, když vám vaše štěně olíže celý obličej i přes to,že jste ho nechali doma samotné celý den.
Mary Ann, 4 roky

Když někoho milujete, tak se vaše řasy hýbou nahoru a dolu a odlétávají z nich malé hvězdičky.
Karen, 7 let (obdivuhodná představivost)

A na závěr - autor a lektor Leo Buscaglia jednou mluvil o soutěži, kde měl dělat porotce. Cílem soutěže bylo najít nejstarostlivější dítě. Vítězem se stal čtyřletý chlapec. Sousedovi od vedle zrovna nedávno zemřela žena. Když chlapeček viděl muže plakat, vplížil se na jeho dvorek, vlezl mu na klín a jen tak tam zůstal sedět. Když se matka zeptala, co sousedovi řekl, chlapec odpověděl: "Nic, jen jsem mu pomohl brečet."

Buďte dětmi celý život, nestyďte se za své city!!!

andu
14. lis 2008

Jenn, taky Ti to moc přeju! Ať už ti to vydrří 😉

Micánku, to je mi líto, že tě to zas takhle trápí☹ Mrcha hnusná ☹ No a nemůže tou homeopatií? Jakože jestli se to z toho těla nedostává ven? S melasou teda zkušenost ještě nemám 😉 😀

Jinak Dětské názory na lásku jsou nádherné! Uplně mi z toho přeběhl mráz po zádech. Ony jsou tak úžasně čisté 😵 Asi bycho si opravdu všichni měli občas oživit to dítě v sobě 🙂

micanek
29. lis 2008

Tak jsem ochutnala tu melasu ... to je hnusnýýýý

micanek
30. lis 2008

jo a stav nezměněn ... chjo

byla sem v pátek na homeopatii a změnila mi vakcínu a nechala mi udělat vyštření na všechnu strvu ... sice mě to bude stát 1400,- .. ale těch pěněz už na ten můj ekzoš padlo, že už se to stratí.

Poslední dobou mě dost štípal sprcháč, tak jsem si koupila od belodermi mejdlo (170,-kč taky mazec) a nic mě neštípe, tak aspoˇň jedna pozitivní zpráva.

A co vy holky ... Andu jak jsi na tom?

jenniffer
1. pro 2008

Zvracení ustoupilo, zůstaly jen večerní nevolnosti a spolu s tím se trošičku vrátil i ekzém. 😠 Sice jen na pár místečkách na rukách, ale je tam. 😠

Melasu vyzkoušenou nemám a jestli je to hnusný, tak ani zkoušet nebudu. 😀

Micanku: drž se a dej vědět, jak to vyšetření dopadlo. 😉 Ty moc po nocích nespíš, co? 🙂

micanek
1. pro 2008

Ahojky jen.
No nespím ... přes den nemám čas .. v noci flámuju a ráno, když si mě moje štěstíčko žáda, tak padám na hubu .. ale dneska to už zabalím 😀
Spousty lidem ta melasa chutná a sestřenka říkalal, že jí dost pomáhal na ekzoš i na padání vlasů .. jenže já jsem strašněj vybíravec ... přinde mi to jak med a pendrek dohromady a je to takové mazlavé .. mají se 4 lžičkay za den .. no a já zatím zvládla jen 1 lžičku celkově 😀

Jen .. nezvracíš, tak bordel zůstábvá v těle a je to horší .. je to hnus, ale je to tak .. já taky měla období, ž ejsem měla pořád průjem a zvracela jsem a tělo bylo bez ekzoša.

Jinak mamka mi koupila od Biodermi .. to mejdlko bylo taky od biodermi (chyba tisku) krém a vypadá to, že mi pomáhá .. mažu se teda 2 den ... ale zatím to vypadá dobře, tak jsem zvědavá .. jenže 100ml 405,-kč .. hrůza co mě to moje experimentování už stálo.

petul.a
autor
2. pro 2008

Čus, kočky 🙂

Hodně dlouho jsem tu nebyla, no jsem ostuda 😕

Micanek, tak koukám, že pořád bojuješ 🙄 Já tak střídavě. Teď je to teda síla, protože jsem měla chřipajznu a navíc to chytla celá má rodinka, takže jsem se přes víkend skoro vůbec nevyspala. Tím, že ulehl i manža, jsem musela kolem malé lítat jen já. Takže kromě mojí vlastní nemoci ještě stres (ten pohled na dítko, které má horečku, těžce dýchá a vzdychá ze spaní... 😢 no hrůza) a nevyspání. No tak jsem byla teď nucena použít Elocom. Barunka zatím naštěstí nemá ani flíček (zaťukávám jak můžu), stále kojíme, tak třeba se mi povede ji od toho uchránit.

Tak melasa že by pomáhala na ekzém a na padání vlasů? Že bych to zkusila? 😉

andu
2. pro 2008

Ahojte, holky🙂

Micanku, já tu Biodermu používala taky - ta cena je mazec! - ale je fakt, že je to můj nejoblíbenější krém! Jinak já teď nic moc, ale zítra si jdu pro Beloderm, tak zas máznu 😅

evuse
2. pro 2008

Ahoj holky, přidávám mojí zkušenost. Atop.ekzem mám snad od narození. Nepřešlo to ani po pubertě, jak mi v dětství doktoři slibovali, ale až v 28, a to jsem asi poslední 3 roky měla každou zimu i periorální dermatitidu, vyrážku okolo pusy a nosu, případně očí, která se kortikoidama lehce zlepší a pak děsně zhorší, trápilo mě to vždy několik měsíců, nic nepomáhalo. A k tomu ekzem na rukou, trupu atd. Dneska už mám ekzem jen občas na prstech, pár centimetrů, namažu Belosalicem a je to pryč. Myslím si, se mi to výrazně zlepšilo tím, že jsem se zbavila stresora v pobobě bývalého partnera, byla jsem s ním 10 let! a bylo to fakt na hlavu, bohužel mi dlouho trvalo, než jsem to pochopila. A hlavně , především kvůli té dermatitidě, jsem začala hodně - denně konzumovat kefírová mléka, jogurty atd. Myslím si, že jsem si tím spravila mikrofloru ve střevech ( to je jak z reklamy 🙂 ) . Jsem o tom fakt přesvědčená.

micanek
3. pro 2008

Evuse: Belosalicem .. to je co? ..kortikoid? .. jinak jak píše š o to m kafíru, tak to by mě zabilo .. holt mléčnej výrobek mi vždy ekzoš rapidně zhorší. Ekzematici by neměli vůbec žádné mléčné vírobky. Ale když ti to pomáhá, tak to je super .. taky už bych chtěla najít něco, co mi bude pomáhat.

jenniffer
3. pro 2008

Evuse: díky za tvůj příspěvek do diskuze. 🙂 Jogurt si dávám skoro denně, na ekzém to u mě nemá vliv. Ale každopádně na trávení ho můžu jen doporučit. 😉 Stres prý taky ekzém zhoršuje, ale já patřím mezi ty šťastné co už hodně let (13) mají spokojený partnerský život, s rodiči a okolím to taky klape, jediný stres mám občas v práci, ale tomu bych taky vinu nepřipisovala. Holt u mě bude asi problém jinde. Ale kde?! 😅 Ten Belosalic mě taky zajímá, napiš podrobnosti.

Petula: doufám, že malá už je v pořádku. 🙂

Micanek: o penězích investovaných do léčby ekzému a v mém případě i alergie mi ani nemluv. Myslím, že kdybych to posčítala, tak by za to byla slušná zahr. dovolená. 😀

evuse
3. pro 2008

Belosalic je kortikoid. Podle příbalového letáku kombinace glukokortikoidního antiflogistika a kyseliny salicylové. Je to 50ml plastová lahvička a v tom je průhledná voda.Takže ne mast

petul.a
autor
3. pro 2008

Ronikacz, můžu doporučit MUDr. Staru: http://www.firmy.cz/detail/391867-mudr-josef-st...
Snad jsem našla ten správný kontakt, já k němu chodila před léty a od té doby se změnilo sídlo 😕

gaba3
3. pro 2008

ahoj holky 🙂
jak miminka? a co bříška? nezlobí bobani? 🙂
u mě stále ok, ale přišla jsem na to, že mi tak homeopatika nepomáhájí, ale pouze ta jehlička v uchu a ta je kouzelná!!! po 2 měsících mi vypadla a na novou jsem měla jít za týden a něco, po týdnu mě začaly pálit oči a dělat se malinko ekzém, tak jsem honem honem mazala polysanem a jak jsem dostala jehličku, tak zase pohoda! dr. mi říkala, že to tak bývá.. takže jen a jen doporučuji!!! 😉

micanek
3. pro 2008

Ahojky Gábi .. po 2 měsících ti vypadla .. vždyť se má po měsíci vytáhnout, aby úpřípadně nezarostla.
Jinak mě na svědění taky pomáhala.

Jinak co u mě dělá velkou reakci jsem zjistila, že je to ta kys. citronová .. co je skoro ve všem ... no , jsem zvědavá s čím u mě příjde to vyšetření.

Jinak jýá jsem pořád flekatá ... ael ta bioderma není špatná ... hlavmně mě to nezhoršuje .. ale to je i indulona 😀 ... skusím to vypatlat a pak uvidím.

Jiank břicho mám pěkně porumpaný apěkně mě tam vysí flaxa ... mám sice o 6kg míň než před těhu.. ale pupík fakt brutus.

Jinak Michálek je zdravej a to je pro mě nejdůležitější .. teď nám roste první zoubek, takže trochu je protivnej, ale jinak je to miláček.

Evuse .. a to předepisuje normálně dr. je to lepší než normální kortikoidy?

evuse
4. pro 2008

No mě to už dlouho předepisuje kožní kam chodím už x let. Nevím jestli je to horší nebo lepší. Ale v návodu je, že se to na malé plochy může používat i v těhu, tak doufám, že takovej drasťák není.

andu
4. pro 2008

Hezký den, holčiny 🙂

Tak já včera mázla a je to lepší - hlavně se nedrbu 😉 Jinak Gabi, Micanku, můžu se zeptat jak je to s tou jehličkou?? Ta je jako akupunktura?? Nějaký bližší popis, prosím 😉 Nebo jestli jste tu o tom už psaly, můžete mi přiblížit kde, ať to nemusím pročítat celé?😉Dík!🙂

Jinak jak se bavíte o penězích vynaložených na léčbu, respektive na pokusy o léčbu, tak se připojuji - kdyby se to sečetlo, už by beztak bylo i na to Mrtvé moře 😉

A Gabi, bobik v bříšku nezlobí 😉, tripple testy jsou negativní, takže paráda 🙂 A příští měsíc by nám měl pan Dr. prozradit pohlaví, pokud se tedy mimouš nebude stydět 😉

micanek
4. pro 2008

Tak to se schválně na to taky zeptám.

jinak včera jsem umejvala světla .. no a dneska ..moje ruce zase hrůůza ... achjo. 😅

gaba3
4. pro 2008

ahoj holky,
andu: četla jsem si tvůj popísek v albčíku, je super, že triply jsou ok! počkej to uteče a za chvilku bude bobík na světě 🙂 a co myslíš či tipuješ za pohlaví? pak musíš napsat 😉
a s tou jehličkou, je to asi jako akupunktura, moje dr. léčí tímto napichováním + homeopatikama + dělá takový to vyšetření, že ti tuká tím přístrojem na prsty u rukou a nohou a tam se jí má ukazovat problém v tělě, nevím přesně, jak se to vyšetření nazývá, třeba micanek bude vědět co????? 😉 mě zjistila, že mám problém trochu ve střevech, ale hlavně v ledvinách, nevím, zda tomu věřit, ale v naší rodině máme vrozenou vadu na ledvinách (bráchovi dokonce chtěli jednu vzít a tátovi a od něj z příbuzenstva taky, fakčí jim jen na pár procent, ale ta druhá jed dobrá, takže ok).. bližší popis k tomu léčení bohužel nevím....

micanku: to mi dr. neřekla, to mi přijde divný, když jsem se jí zeptala, jak s jehličkou a poprvé mi vypadla po 14dnech, tak mi řekla, že napodruhé vydrží i měsíc a i dva a tchýně jí měla přes dva měsíce na poprvé a dr. jí chválila, že je dobrá, že jít tak dlouho vydržela.... a to ti říkal dr?? a kdyby zarostla, tak jí vydoluju 😀 😀 😀 ne, ale příště se jí zeptám, to jsi mě šokovala...

micanku: moc myslím, at nastane nějakej zvrat, však to není možný, ty si to vyžíráš o 106 😠

micanek
4. pro 2008

Gábi, mě řekla, že si ji po měsíci musím vytáhnout, jinak zaroste. 2Dny před koncem mě ale vypadla poslední, takže jsem nevytahovala. Měla jsem 3 v jednom uchu. .. no je to divný .. teď která má pravdu, že? 😀

jinak já spolíhám na to vyšetření .. jak budu vědět víc, tak určo písnu.
Jinak teď je u mě katastrofa .. ale o proti těhu zatím v poho .. to jsem už byla na oběšení a z nervama pakuž taky hyn s té věčné bolesti.
Sem tam hřeším coca colou a to si myslím, že mě hooodně ubližuje .. ale když já si nemůžu pomoct ☹

Gábi a co Vojtíšek, ten je v pohodě .. a jak se těšíte na vánoce .. já strašně mám pro Michálka mooooc dárečků .. bude mít co trhat. 😀

gaba3
6. pro 2008

micanku: tak to je fakt zajímavý, přitom by to mělo být stejný 😀 a ta cola může být fakt špatná, já teda tady ty srajdy nepiju, má to barviva a to je to ZLE, naštěstí to moc nemusím, takže ti to nezávidím! já jsem zase závislá na sladkostech a čokoládě a taky si nemůžu pomoct 😀 😉
Vojtíšek je naprosto ok, co se týče ekzému 🙂 jen je hooodně divokej a nechce moc spinkat, tak s tím pořád bojujeme, ted už tapkáme kolem nábytku, takže samá modřinka a boulička, je to divočák 😉 a co Michálek? kouknu ti občas do albíčka a je moc krásnej.... jinak jsem taky nakoupila dárečky, nechtěla jsem to moc přehánět, když z toho nemá rozum, ale taky jsem docela dost utratila.. dnes jsem si udělala doma trošičku takovou tu první výzdobu a vojtík přišel s mirkem z venku a furt jačel jéééé a koukal 😀 to jsem zvědavá, co řekně na stromeček 🙂 na náměstí těma svítícíma byl fascinován.

andu
6. pro 2008

Aha, Gabi, tak já byla u homeopatky v Praze - institut MuDr. Jonáše, mám pocit, ale žádné jehličky neproběhly.. No chystám se po porodu, nebo spíš po kojení na nějakou po řádnou očistu těla. Mě většina léčiteů atp. diagnostikovali problém ve střevech. A já bych tipla ješte plíce. Před těhu jsem dost kouřila a normálně v místě plic na zádech se mi dělal ekzém...

Jinak, triply super, mám radost 😉 Já osobně, a i spousta lidí kolem, tipuju kluka, tak jsem sama zvědavá 😉 Tak uvidíme snad v lednu 😉 Už mám totiž chuť něco mimoušovi koupit, ale chci počkat až budu vědět, koho v břichu nosím 😉

No nic, holky, hodin jak na kostele, tak já jdu spát 😉 Přeji dobrou noc a hezkou neděli 🙂

micanek
7. pro 2008

Andu .. já ty jehličky právě nosila v těhu a taky jsem byla spokojená ... sklidnovalo mi to svědění.
a gratuluji k triplíkům. To si člověk oddechne,co?

Gábi .. no Michálek je naše sluníčko .. teď mu roste druhej zoubek, takže večerní uspávání je trochu z řevem, ale přes den je super.

Za rusce drží na nohách, ale to už asi od 3 měsíce .. ale převaluje se tak nějak líně. .. ¨
Jinak já jsem taky toho nechtěla moc kupovat, jenže jsem neodolala .. to jsem viděla a zas tohle .. ale Mirkovi mám letos problém z vánocema. Asi koupím tiskárnu .. no nebo spíš určitě.

petul.a
autor
8. pro 2008

Ahojky 🙂

Andu, to je super, že triply jsou v pohodě. Já si tenkrát taky taaakhle oddechla. Jo, a taky jsem tipovala kluka... 😉 Byla jsem o něm skálopevně přesvědčená, navíc jsme si pohlaví nenechali říct, takže na sále to bylo fakt překvápko 😀

gaba3
8. pro 2008

ahoj holky🙂
andu: ten institut by měl být dobrej ne? já mám nějaký kapky od jonáše, děsná páka, taková lahvička a platila jsem necelých 400, nějaký analerg nebo tak nějak....

petulko: to by šok vid? já zase byla přesvědčená o holčičce, ještěže jsem si to nechala říct, jinak by vojtík nosil vše růžové 😀 😀

micanku: to je šikulín, to se beztak brzo postaví, vojtík je hyperaktviní blázínek a ještě kusan, máme v 8měs. a týdnu necelých 9,5kg a všichni koukají, nato jakej je to klacek, co dovede, no mazec s ním.. .někdy se cítím na chocholouška, když vidím ty jeho kaskaderské kousky 😀 😉

no nic, jdu spát, jsem marod a mirek to chytil taky 😒 ale vojtík je držák, to bude asi tím kojením, v noci furt kojíme a kojíme a kojíme 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru