Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
9. črc 2009

ahoj holky 🙂

petulko, taky se teda stydím po takové době 😅 😕 😉
nestíhám moc dočítat, vojtas je dráček a když spí a to už jen jendou denně,t ak vařím, uklízím...
micánku: ahojky, co drobeček a ekzém, snad jen lepší a lepší!!! 😉

a hl. bych chtěla opožděně pogratulovat maminkám JENIFER A ANDU, dětičky máte krásný, at vám dělají jen radost 😵

valentynkaa07
27. črc 2009

Ahoj všem,
tak taky napíšu svoje zkušenosti, mám ekzém od dětství, v těhotenství se mi hodně zhoršil,a cele jsem ho vydržela bez kortikoidů, bylo to utrpení. po dobu kojení mě to trápilo také, když jsem skončila, tak to postupně vymizelo. Dcera ekzém nemá, je jí 15 let.
V méně akutní formě mě ekzém trápí pořád, takže to, co v této diskuzi znají snad všichni, zkoušení všeho možného, vždy někdo řekne, že mu zabralo to a to, tak to zkusím, nic...tak zase něco jiného.
Co pomohlo mě, byla dieta. Vyloučení takových těch všeobecně alergizujících potravin, v podstatě protikvasinková dieta. Také jsem zkoušela několik výrobků z konopí a krém Atopos od značky Canaderm je zatím nejlepší, co jsem zkusila, výsledek je viditelný.
Přeji všem úspěšný boj a hlavně to nevzdávat.

ivkaivka
27. črc 2009

Andrasek, blahozelam. Ani si nedala vediet, ked sa nepozriem na tvoj pas tak nezistim. Zlepsil sa ekzem po porode? Nerodila si nahodou troska skor? Neviem sa mi zda, ze sme vela od seba neutekali. Ja musim povedat, ze teraz pred koncom sa mi to trocha zlepsuje, samozrejme snazim sa vela si ruky vo vode nemacat a najnovsie si ich natieram calciovou mastou a ta mi pomaha a sem-tam to pretriem kozmetickou vazelinou. Kortikoidov som sa nedotkla uz asi mesiac-a som tomu strasne rada.

nancy2
27. črc 2009

ahooj , trpim atopickym ekzemom.Chcela by som vediet. ktore mliecko je najlepsie na potlacenie alergii.Niekto hovori Nutrilon niekto Beba.Ma niekto skusenosti?

ivkaivka
28. črc 2009

nancy, nemam s tym skusenost, este to neriesim, ale myslim, ze lekarka resp.v lekarni Ti poradia najlepsie.

kristik
28. črc 2009

Atopickym ekzemom trpim od detstva a co mne osobne skutocne pomohlo je pravidelne uzivanie toboliek s rybym tukom-konkretne napr. Bio-Marin Plus od Pharma Nord, ale su aj ine cenovo dostupnejsie-volne predajne v lekarnach. Pravidelne kazdodenne uzivanie jednej tobolky a ekzem je prec. Predtym som ho mala vsade-doslova od hlavy po paty, najhorsie som mavala ruky. Ziadne kremy a maste vratane hormonalnych uz nezaberali. Lekarka mi odsuhlasila uzivanie toboliek aj pocas tehotenstva. Maminky, nemaminky drzim palce. Budte ale dosledne 😉 verim, ze pomozem touto radou aspon niekomu. (Na tuto "liecbu" prisiel moj manzel, ktoremu vrelo dakujem tiez za nekonecne vysedavanie na nete a hladanie odpovede, lebo sa uz na mna nemohol pozerat...:o)))

andreasek82
28. črc 2009

ivkaivka: ahojky! 😉 😀
nene, rodila jsem jeste pet dnu po terminu 🙂 dekuji za gratulaci 😉
ekzem se mi ke konci tehu zlepsil, ted po porodu taky v pohode, spis mam na prave ruce na prstech obcas hodne sucha mista s tendenci praskat, tak hodne promazavam, opet sadlem anebo jsem si ted koupila v lekarne mesickovou mast a zda se mi dobra.. 🙂
ty uz to mas za par, vid? tak drzim moc palecky, jak se citis? a co ekzem?

ivkaivka
28. črc 2009

ahojky andreasek, mam to za par, nedbala by som uz rodit aj dnes. Citim sa v ramci moznosti, strasne ma bolia lonove kosti, dufam ze to nebude do konca tehotenstva. Mam strach z toho, ze nerozoznam priznaky-kontrakcie, odtekanie vody..... Tebe porod vyvolavali, ci prislo to spontane? Mne sa teraz ekzem tiez zlepsil-dufam, ze nezahovorim, pouzivam len calciovu mast a kozmeticku vazelinu a samozrejme sa snazim co najmenej ruky macat vo vode. Pozerala som fotku - malicka je dokonala, nadherna. Hned by som menila. Mala si tazky porod? Mala si aj epiduralku?

andreasek82
2. srp 2009

ivkaivka ahojky.. odepisuju pozde, ale prece 🙂 mela jsem jit 1/7 na vyvolani, ale mala si to vecer pred tim rozmyslela, odtekla mi plodovka a uz si me pres noc v porodce nechali a rano napichli oxytocin, porodila jsem po obede v 13:33 h.. 🙂
epidural jsem mela a byla jsem za nej neskutecne rada! moc velika uleva! porod jsem extra tezky nemela bych rekla, ale mala sla celickem a hodne jsem se potrhala i me nastrihavali.. byla jsem natrzena az na zadku 😅 ruptura III. stupne.. ☹ takze asi tak.. sili me hodinu.. to byl des, ale tomas s malou uz byli u me, tak se to tak nejak dalo.. jeste pusobil epi, bez nej nevim nevim.. i mi to jeste opichli, ale jak pisu, bez epiduralu bych asi byla nahrana.. dekuju za nej moc.. pristi porod chci zase rodit s epiduralem urcite! doporucuju! 🙂
jo a sabca dekuje za lichotku 😉

ivkaivka
2. srp 2009

Tak asi vazne zacnem uvazovat o epidruralke. Este sa chcem opytat, ci to bolelo ked si sa tak velmi potrhala aj pri nastrihovani???

andreasek82
2. srp 2009

no to potrhani jakoby necitis.. ja tlacila, to bylo jediny, na co jsem myslela a soustredila se v tu chvili vis.. nechci te strasit, urcite budes mit porod v pohode.. pak dej vedet ju 😉 necti si zadne historky o porodech apod.. kazdy je uplne jiny.. ale epidural byl pro me fakt spasa! 🙂

andreasek82
3. srp 2009

tak jsem to asi zakrikla.. zacina se mi opet rozjizdet ekzem na rukou, tentokrat ne na vnejsich stranach, ale na vnitrnich.. klasika - svedi to jako blazen, tvori se male pupinky, ktere si snadno rozkrabu.. jinak je pokozka rukou hodne vyschla, ale kdyz namazu, mam pocit, ze pupinku je vic.. no proste zacarovany kruh..
kojim a uz jsem se asi 4x mazla hydrocortisonem.. snad to male nevadi.. ach jo.. uz je to tu zas ☹

ivkaivka
3. srp 2009

andrasek, dufam, ze to nevadi. Neskusala si calciovu mast? Mne teraz veeeeeeeelmi pomaha-dufam, ze nezakriknem. Drz sa a informuj, verim, ze budes pisat len same pozitiva. Mala sa ma ako? Rastie ako z vody, vsak?

andreasek82
3. srp 2009

ivko, akorat ji jdu vyzkouset 🙂 mam ji doma, prosla neni, tak ji zkusim 😉 ale nevim nevim.. diky za tip 😉
mala akorat usnula, tomas s ni byl na balkone, ten cerstvy vzduch na ni temer vzdycky zabere 😀

ivkaivka
3. srp 2009

daj vediet ci zabralo, budem drzat palcena rukach aj na nohach. Mne do rana po tej masticke vzdy ukludni ruky.

ivkaivka
5. srp 2009

andrasek, pozerala som fotky malej, je uzastna

andreasek82
6. srp 2009

ivka moc dekujem 😉 je to takova nase mala kocicka, i kdyz taky se umi pekne rozcilit 😀
dnes je ekzem lepsi, asi je to tim, ze tu byla od vcerejska mamka a spoustu domaci prace za me udelala.. nemusela jsem si namacet tolik ruce.. jinak jsem asi zjistila, ze mam alergii na latexove rukavice, po jejich pouziti mi vyskocila pekna koprivka 😠 dobrou noc 🙂

ivkaivka
6. srp 2009

to je super, ze je to lepsie. Mne rukavice tiez skodia, ruky mam mozno este horsie, akokeby som robila bez nich. Mne sa teraz ku koncu tehu ekzem zlepsil, no pripisujem to aj tomu, ze mame umyvacku riadu, tak tie skodlive pripravky si nedavam na kozu - proste umyvacka je na nezaplatenie 😀

andreasek82
6. srp 2009

tak to mate fajn 😉 jenze pak takove to myti koupelny apod. je taky kapitola sama pro sebe 😖 no snad se ti to po porodu zas nerozjede.. mne se to proste mirne zhorsilo, ale myslim si, ze jsem to vcelku brzy podchytila.. 🙂
letim do hajan, jsem nejaka unavena, asi i z toho horka.. tomas uspava malou.. 🙂

ivkaivka
8. srp 2009

kupelnu umyvam len s praskom. Akurat manzel umyje baterie s pripravkom na vodny kamen, ten by som na rukach urcite nezniesla. Ak sa to po porode rozbehne, tak si uz dam kortikoidy, teda az nebudem dojcit. Mala Ti spinka v noci?

andreasek82
8. srp 2009

jj, to spinka hezky, tak jsme radi 🙂

petul.a
autor
8. zář 2009

Ahojky opět po delší době. Zase se stydím 😕 😅

Andreasek, koukala jsem na fotky, Sabinka je nááádherná!!! 😵

U mě ekzém - střídavě oblačno. Když se objeví, prostě ho máznu, už to neřeším, i když ještě pořád kojíme. Teda teď už jen ráno a večer, případně v noci - ale to je málokdy, takže když se máznu po večerním kojení, je šance, že v tom dalším už snad stopy kortikoidů nebudou 😅 Barunka zatím vypadá, že by se jí snad mohl ekzém vyhnout, nemá ani suchou kůžičku (hoooooodně zaťukávám, abych to nezakřikla).

andreasek82
8. zář 2009

ahojky 🙂

petulko, nevim, jestli me podle videni znas, ale ja tebe jo 🙂 jsem taky z berouna a znam se dobre s berynkou 😉 dekujeme se sabinkou za kompliment, vsak barunka je taky kouzelna holcicka 🙂
u me momentalne ekzem radi opet na rukou, tentokrat ale vespod, ne na vrchu jako v tehu.. plne kojim, ale i tak obcas maznu hydrocortisonem, co se da delat.. ale stejne to nejak extra nepomaha mi prijde ☹ tesne po porodu to bylo super a ted se to zas rozjizdi 😠 jinak u sabinky to take vypada, ze by se ji ekzem mohl vyhnout.. jenze to se asi zatim jeste ani snad neda rict, jsou ji teprve dva mesice a tyden..

jdu do hajan, dobrou noc 🙂

petul.a
autor
9. zář 2009

Jé, Andrej, a já si říkala, že jsi mi povědovmá 😅 Teď teda nevím, jestli jsi náhodou nepsala na berouňačky 😕 Jestli ne, tak se tam k nám klíďo přidej, nejsme uzavřená partička 😉 Holky jsou fajn, dětičky suprové, no a když se sejdeme, bývá sranda 😀 Např. tady jsou fotky ze společného výletu do Toulcova dvora (ale bylo to na jaře, takže dítka trošku povyrostla 😅): https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

andreasek82
9. zář 2009

ahojky petulko 🙂
no ted uz v beroune nebydlim vis cca 3 roky.. uz bydlime v praze.. ale do berouna samozrejme jezdim, to zasejc joo 😀 na berounacky jsem nikdy nepsala..
kasli znam taky, podle videni i ferinku 😉 obcas vas tam zkouknu, si nemysli 😀 😉

petul.a
autor
10. zář 2009

Andrej, no jo, já koukala, že máš v passu napsanou Prahu 😉 Ale klidně na nás jukej 😀

andreasek82
19. zář 2009

ahoj holky, tak ekzem na rukou uz je zase o chlup lepsi, ale zadna krasa to teda neni..
co pro zlepseni delam?
kdyz ekzem mokva, koupu v odvaru z repiku, piju koprivovy caj 2 - 3 denne, mazu veprovym nesolenym sadlem, davam si bacha na kavu, cokoladu, mleko, vejce, rajcata.. snazim se ted moc neprat, neuklizet, nemyt nadobi, vsak oni to chlapi delaji radi 😉 😀 proste ty ruce tolik nenamahat a kdyz, pouzivam rukavice, bez nich ani ranu, ale taky v nich nejsem dlouho, pak se ruce zaparuji.. na noc proti rozskrabani nekdy bavlnene rukavice, nehty mam ostrihane na kratko.. jim tabletu zinku denne.. pak jsou pry dobre navleky/obvazy coverflex, pokud to v noci hodne svedi.. takze asi tak, neda se to srovnat s tim, co jsem mela na rukou v pondeli, to byla fakt akutni faze, kdy ekzem mokval, ted je to spis suche, takze hodne promazavam tim sadlem, no je to fakt sexy, ale co ma clovek delat? 😀
vsem preji zlepseni ekzemu a pekny vikend, jsem koukam na konikovi prvni ranni ptace 😀 padim do skoly.. mejte se pekne.. 😉

andu
28. zář 2009

Ahojte, holky 🙂
Zdravím po dlooouhé době! 😉 Gabi, děkuju moc za gratulačku! Amelinka nám dělá radosti až až. Je poněkud hyper, takže se opravdu nenudíme! 😀 😀 Ekzém kočka na štěstí nemá, což jsem hrooozně ráda! No však si to umíte představit! 😉

Jinak u mě je to s ekzošem furt stejné. Mé přání, aby ekzém zmizel po porodu, se holt nevyplnilo, takže u mě i nadále probíhají kortikoidy atd. 😒 Ale což, zas radši, ať ho mám já, která jsem na to zvyklá, než aby ho měla Melinka! 😉

Gabi, koukám, že už se snažíte o dalšího potomka 😉 Tak hodně zdaru, hihi! 😉

gaba3
13. říj 2009

ahoj holky,

andu: teda chudáku, to mě mrzí, že ses toho nezbavila ☹ maličká je moc krásná, sluší vám to 😵 jinak u nás vše ok, ekzém nemám, jen ted od chladna schnou ruce, tak snad vydržím! a druhý bychom chtěli, uvidíme, jestli se zadaří 😉

jinak jsem vyzkoušela firmu EURONA BY ČERNÝ, holky, super prací prášky a aviváže a hl. nedráždí a perou!! a mají i dětský, najdete na internetu....jinak mají i čistící prostředky, jary...a musím říct, že fakt dobrý 😉 jukněte...

andreasek82
29. říj 2009

ahoj holky, zdravim zas po nejake dobe.. 🙂
jak se mate a jak bojujete v techto podzimnich dnech s ekzemem?
moje ruce momentalne nic moc, ale neni to zas tak hrozne, od dr. mam predepsany kortikoidni krem beloderm, pry se do mlicka dostava minimum, takze kdyz je to rozjete, proste se na noc maznu.. a docela zabira..
gaba3: jarischuv roztok jsem jeste nezkousela, i kdyz jsem o nem slysela, tak vyzkousim, diky za tip 😉
take jsem slysela o ovesne koupeli.. nezkousela jste ji nektera z vas? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru