Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gabuse
7. kvě 2008

ahojky,
tak Dithiaden na noc pomohl, ale ty stavy byly horší, hodinu po spolknutí jsem musela odběhnout 2x na záchod,jak mne to prohnalo, a k tomu takové pálení v těle, ale šla jsem to zaspat a ráno OK. Jinak mám taky výčitky, že jsem si ho vzala, ale nešlo to už jinak....dnes mne pobolívá v břichu, tak doufám, že to nejsou nějaké následky....stále čekám, kdy se mimčo pohne( pohyby),abych věděla, že je to OK....a stále nic...už asi BLBNU!!!!
petul.a: díky...zkusím se po té kosmetice - sprch.gelech podívat.To se kupuije pouze v lékarně?

micanek
7. kvě 2008

Gabuse: Mám takovej pocit, že jsi vzala štafetu odemě. Jinak od 34 týdnu se mi o 100% zlepšil. Sice né úplně ... ale fakt velkej rozdíl. Dávám teda za vděk těm homeopatikám a vakcíne, o které jsem tady psala. Fakt od té doby je to lepší.

Jinak jsem byla dneska u dr ... a prej 22.5. se ještšě určo uvydíme ... ach jo.....

petul.a
autor
7. kvě 2008

Nazdárek, kočky, tak se hlásím po poradně a po návštěvě u ségry.

Holky, všechno je jinak. Bude císař. Z několika důvodů - jednak Plaváček se neotočil, jednak je velkej (3600 gramů podle UZV), k tomu moje úzká pánev a taky to, že je to první děcko 😝 Takže jsem se domluvila v porodce, že půjdu v pátek ještě na ultrazvuk k nim, pak taky k nim do poradny a dají mi termín. Holt opravdu všechno musím mít s bonusem. Vlastně tohle se dvěma bonusy - kvasinky!!! Nikdy jsem na ně netrpěla, takže kdy jindy se mi mají objevit než teď, že...

gabuse
7. kvě 2008

micanek:
tak já doufám a a budu se modlit,ať se mi to taky zlepší v tom těhu... 🙂 už je to pro mne vysilující ☹
jinak jsem si napsala ta homeopatika, tak se zkusím na to zeptat v lékarně...jdu do všeho,jen ať se to už zlepší 🙂

micanek
8. kvě 2008

Petul.a .... teď nevím, zda mám říct chudáku, nebo ty se máš ... an každým je asi něco,že? Já se fakt bojím, že malinkej u mě bude až v červnu .... ach jo. Prostě se tam zahnízdilk a nechce se mu ven ... a to jsem ještě v nedělu hodila držku.... tak jsem myslela, že si řekne ... mámo, když se neumíš ke mě chovat, tak jdu ven ... né, mu se to snad líbylo, nebo já nevím. 😅

Gabuse: držím ti moc pěstíky ... fakt bylo to těhu pro mě uplně strašný ... jak mě každej říkal, užívej si dokud můžeš ... vůbec jsem si ho neužila ... fakt až teď chodím do města, baví mě se oblíkat ... každej mi říká jak mi to sluší ( i když si tak nepřipadnu) ale fakt nebe a dudy. Jinak to homeopatikum u nás v lékárně nebylo, ale do druhýho dne mi všude řekly, že mi ho seženou.

Jinak co se týče streptokoka a kvasinek, takl u mě dobrý ... taky jsem s toho měla strach ... no aspoň něco se na mě neusadilo.

Jo a le škrábe mě v krku 😀

petul.a
autor
8. kvě 2008

Micanek, to je fajn, že ti ten ekzém dal pokoj aspoň teďka ke konci 🙂

Pokud jde o toho císaře, tak jsem vlastně ráda. Nebudu muset řešit přenášení. Když vidím, jak to některé kočky trápí... A jak mi začala odcházet zátka, tak jsem se docela bála té nejistoty. A to ze mě spadlo. Prostě budu vědět, že ten a ten den to bude a hotovo dvacet 😉

micanek
8. kvě 2008

petul.a: ty už máš zátku fuč? .... já si myslím, že já ne. ... co jsem se bavila, z maminkama, v mém okolí, tak ani nevěděj, že nějaká hl. zátka je .......... je to asi lepší. Člověk se tak nesleduje 😀

Sem tam ještě kortikoidy máznout musím, ale fakt proti tomu, jak jsem na tom byla, tak se to nedá srovnat .... jsem teda jak sušenka. Mám strašně suchý tělo a promazat ho nejde ani za nic ... tak doufám, že tím porodem bude vše uplně ok ... jo a hned pohrnu na solárko 😀 😀 😀

petul.a
autor
8. kvě 2008

Micanek, já taky netušila, co to je. Já prostě objevila narůžovělý hlen, tak jsem se lekla. Psala jsem tady na poradnu porodní babičky, ta potvrdila, že to nejspíš bude zátka. Pak jsem to řekla v poradně a doktor to taky potvrdil. Odchází teda pořád, ale růžová byla jen dva dny po sobě, a to jen maličko, takže to spíš byla jen nějaká ruplá cévka. Já se právě lekla, že je to konec zátky. Ale evidentně nebyl.

Jo, tak sušenka jsem taky, ale my jsme na to zvyklé, že... Na solárko se taky těším, ale u mě to holt bude chvilku trvat, než se na něj dostanu, s jizvou po císaři to asi hned tak nebude 😀 Hele, porodem bude vše určitě O. K., zasloužíš si to - ty snad nejvíc, za to, co jsi si od začátku těhu prožila 😉

horajda
9. kvě 2008

Tak som tu zamkli mi temicku a poslali ma sem 🙂 takze davate si tie kortikoidne masticky na ekzem?lebo ja nie skusam vselico mozne aj insie ale samoska nic mi nezabera

gaba3
9. kvě 2008

ahoj holky 🙂 teeeda, tady je nových tváří 😉
petulko: zátka je pryč, tak že by???!! 😉 🙂
micánek: to je super - máme radost 😵
jinak se moc omlouvám, vůbec nestíhám, vojtík je hyperaktivní divoch 😀

micanek
9. kvě 2008

Gábi ... já ti tak závidím , že už to máš zasebou ... pořád se bojím .... ale už tak nejak jinak. Malinkej je už fakt tíha.

Dneska jsem začala baštit ty homeopatyka na ten porod, tak třeba to pomůže ... no doufám.... jinak pupík mám pořád pěkně nahoře. .... malej si chce asi počkat na sourozence, nebo už nevím 😀

Nejradši nosím černý oblečení a to vypadá teď fakt šíleně ... jak se škrábu, tak ten suchej prach pěkně svítí. ...

Gábi co ekzem ... pořád ho máč u očí? A co ty Peťi je to teď lepší, nebo ne???

petul.a
autor
9. kvě 2008

Micanek, já ani nepočítám s tím, že bych někdy nebyla sušenka. Asi bych si na to nezvykla 😀

Holky, musím se s vámi podělit o dnešní zážitky. Měla jsem jet do porodky JEN na ultrazvuk. Takže tedy: v 9.30 jsme byli na místě, ale na UZV jsem se dostala tak nějak po 10. Pak nás poslali na monitor. Tam jsme čekali znovu, pak mi ho natáčeli místo 20 minut 40, protože to chvíli natáčelo moje srdce místo Plaváčkova. No, a pak nás poslali ještě na poradnu. Tam jsme čekali 2 HODINY jen na to, než mě sestra zapsala. A čeká se tam ve stoje 😠 V 1 se sestra zvedla, vzala si od nás průkazky a řekla, že jde na oběd, protože by jí ho jinak nedali. A nechala nás tam stát, i když tam viděla těhule s bříškama (mimochodem taky hladový, protože od těch půl desáté jsme tam byly všechny). Mezitím odešel doktor k neodkladnému případu. Měl se vrátit ve 13.15, ale sestra řekla, že to má poradu (je to primář), takže vůbec neví, jak to bude. Objednat na jindy nešlo - prostě neobjednávají. No, tak mě teda pak vzala ta sestra přednostně. Jenže potom tam zas nebyl ten doktor, takže na řadu jsem šla kolem druhé hodiny. Jo, a doktorka na UZV mi řekla, že mimi nemá 3600 gramů, ale 3080, a jaký prý je můj názor na toho císaře. Nakonec se taky přiklonila k tomu, že teda jo (mimi je prý štíhlé, ale má velkou hlavičku). A pan primář byl názoru zcela opačného - že prý bych normální porod koncem pánevním zvládla atd. Nakonec jsme teda domluvili termín 19. 5. (na manžův svátek 😅), s tím, že bych 16. nastoupila s předoperačníma vyšetřeníma, pustili by mě na víkend domů a v ponděli by to udělali. JENŽE: Naměřili mi vyšší tlak. Třikrát po sobě. Aby ne, když tam člověk trčí od rána, je hladovej, nasranej... a ještě si chytře dá kafe, že... Ale pan doktor byl neoblomný a řekl, že mám přijet na přeměření, buďto dneska večer nebo zítra dopoledne. Já pak ještě volala té naší známé doktorce a ona řekla, ať jedu zítra, nechám si natočit znovu monitor a ať mi změří tlak tam, že jak ty maminy leží 20 minut v klídku na monitoru, tak pak mívají tlak pěkný. No, holky, takže kdybych se od zítra neozývala, tak jsem ve špitále 😠 Pěkně mě to vykolejilo. Až teď jsem se trošku uklidnila, ale přijde mi, že ten dnešní dne se mi snad jen zdál.

artuse
9. kvě 2008

ahoj holky,

moc vás zdravím po dlouhé době, občas koníka čtu, ale moc nestíhám přispívat, Stelinka vyžaduje neustálou pozornost, leze, musím jí mít pořád na očích 🙂 a jakmile otevřu notebook, jede po něm 😀 tak nemůžu riskovat, že mi rozcupuje klávesnici 😀

micánku, to je super, že ekzém se ti zlepšil, vážně si to zasloužíš 🙂 a neboj, třeba tě Michálek překvapí, určitě se dočkáš 🙂 já včera mluvila s kamarádkou, která měla termín až 30. a dneska brzo ráno porodila holčičku 🙂

Petulo, četla jsem o tom císaři...taky jsem si říkala, že jsi aspoň připravená, kdy to bude...s tím tlakem si myslím, že to může být zítra úplně jinak...já měla vyšší tlak celé těhu, ale jenom v ordinaci u gynekologa 😀 nevím proč, ale byla jsem tam vždy nervní, tak jsem si pořídila tlakoměr domů a doma to bylo ok...určitě jsi ho měla vyšší z toho děsnýho čekání 🙄 tak to někdy v nemocnicích a porodnicích chodí 😠 je to děs, ale snad to byl jen mimořádně nevyvedený den...takže buď úplně v klidu, myslím, že to s tím tlakem nebude tak horké, zvlášť, jestli jsi ho měla celý těhu ok...a jakto, že ti předtím na utz naměřili tak rozdílnou váhu mimi? 😕

jinak já lupénku měla lepší, když jsem chodila na světloléčbu, pak jsem byla nemocná, tak jsem vynechala, trochu se to zhoršilo a teď mají zase rozbitou tu solární kabinu už druhý týden 😠 takže nic moc a nutně to potřebuju ještě trochu opálit...

Gabi, co Vojtík? 🙂 to je kolem mimča běhání, co? 😀 😵

petul.a
autor
9. kvě 2008

Artuse, s tou váhou mimi - ono se to prý počítá podle různých vzorců. Holt můj doktor používá jiný vzorec než oni. Pak si ale myslím, že celé měření je na prd a je to zbytečný stres.

artuse
9. kvě 2008

no právě, to pak vůbec nemusí měřit, to je divný...hlavně se moc nestrestuj, budu ti držet zítra pěsti...dej pak vědět 🙂

gabuse
9. kvě 2008

ahoj holky,
mičanek: díky...já doufám, že mi to taky s postupujícím těhotenstvím zmizí jako u tebe...jsem na tom stejně..každý mi říká to samé,ale já jsem si to těhu ještě nezačala pořádně užívat. Do konce 3 měsíce mi bylo blbě, pak naráz super ( necelý měsíc) a pak od velikonoc ekzém...a od té doby HRŮZA....jsou dny,kdy fakt brečím a a mám chuť to vzdát ☹ .Ale kde je do konce?? holky vám závidím, že to máte za pár.... 🙂

micanek
10. kvě 2008

Tak jsme včera grilovaly já dala maso ... no a obličej mi už zase červená ... jo a celou noc mi bylo zle. Fakt člověk vůbec nemůže hřešit.

Peti ... to by mě taky nasralo takhle čekat .... včera jsem se taky vytočila v obchodě. U pokladny ve spodním regále byli lízátka ... plná krabice . Já samozdřejmě do toho najela nechtěně vozíkem a všechny se tam vysipaly .... klečela jsem na kolenách jak blbec ... zbírala lízátka achlap kterej stál vedle mě ve frontě mě celou dobu pozorovala vůbec ho nenapadlo mě pomoct ... fakt ochota. Říkala jsem si, že to není ani možný.

klarikp.
10. kvě 2008

Holky i mně se rozjel hodně ekzém, mám ho hlavně na rukou (prsty a dlaně) takže když vařím a máchám se ve vodě, je to pak úplně zarudlý a pálí to a v noci bych se úplně tzv.udrbala.Ted se mi to už rozlejzá na prsa a břicho.Myslíte že ekzém nějak miminku neublíží?někdy už jsem z toho totiž opravdu na hlavu a přemýšlím zda se nemůže k němu dostat nějaká infekce nebo něco, ale manžel mě uklidnuje že je to jen prostě na kůži a nemá se to k miminku jak dostat tak se pokouším mu věřit, ale někdy celou noc nespím jak mě to svědí 😖 Mám na to antibiotikovou mast, ale kvůli těhu slaboučkou takže mi už ani moc nezabírá 😒 Jojo, je to práce 😢

artuse
10. kvě 2008

micanek, ti chlapi 😠 fakt ochota...

klarikp, já osobně si myslím, že ekzém sám o sobě by neměl miminku ublížit, přeju pohodové těhu 🙂

petul.a
autor
10. kvě 2008

Micanek, to je teda síla. Fakt zabedněnci.

Klarikap, ekzém sám o sobě určitě mimískovi neublíží, neboj. Ale je normální mít strach, tak si zas nemysli, že by ty tvoje obavy nebyly normální.

Jinak, jak vidíte, jsem po přeměření tlaku a po monitoru zpátky doma. Oboje naprosto vzorové - tlak 120/80 Dneska mi ho totiž měřili nahoře v pododnici při tom monitoru. Byla tam skvělá sestřička, hezky všechno v klídku, povídala si s námi... taky říkala, že včera jsem to určitě měla po tom děsným zážitku. Když jí manža řekl, o kterou sestru dole na ambulanci šlo, tak prý že se ani nediví. Ptala se, na kdy máme plánovaného toho císaře, a když jsem řekla, že na 19., tak se rozzářila a řekla, že to má zrovna službu. Manžovi řekla, jak to bude - že mu miminko ukážou, až ho ponesou na umytí a na novorozenecký. Tak z toho byl až dojatý. No, dostane do ruky foťák a bude dokumentovat

gaba3
12. kvě 2008

ahoj holky 🙂 nestíhám, jak píše artus, s vojtíkem je zápřah 😀 😀 a jinak moc artus zdravím, co malá? 🙂
petulko: tak tobě se to už pěkně blíží jééé 🙂 neboj, císař není fakt hroznej, aspoň tady nebudu sama 😉 manža vše vyfotí, já se pak taky kochala a laktace v pohodě, vojtík byl přiloženej asi 5-6 hod po narození a přisál se bez problému 🙂 neboj a budeme na vás moc myslet!!v kolik hodin to máš mít?
micanku: ahojky 🙂 tak ty nemůžeš ani grilovaný masíko? to je pech, zkus příště málo kořeněné... já ted ekzém vpohodě, jen jsem trochu suchá, ale ok - tuk tuk 🙂 jen to omezování v jídle kvůli kojení... holky, nacpěte se pořádně vším možným 😀 vojtík má prdíky, tak jsem už 6neděl neviděla čerstvé pečivo, čočku, mléčné výrobky.... a ovoce to samé kvůli alergii... no děs, ale my to všechno zvládneme 😉 😉 😉

hankakynclova
12. kvě 2008

ahoj holky tak se přidávám do klubu ekzematiček 😅 už asi přes dva měsíce mám ekzém (flíčky zarudlé a suché které dost štípou)na rukou (dlaně, prsty)a už nevím co s tím.Na kožním mi Dr. dala mast ale hodně slabou že ani nezabrala.Ale chtěla jsem vám říct že jsem ted četla v časopise že na kožní problémy pomáhá med se skořicí - 3 lžíce medu a lžička skořice smíchat a mazat na ekzém, tak to zkuisím a dám vědět, ale pochybuju že to pomůže 😕 😒

micanek
12. kvě 2008

klarikp. u mě to je taky tak s těma rukama ... jo a rajčata ... to by mě zhořely ruce.

Gábi den po tom masu jsem dělaly obyč párky na grilu ... a problila jsem celou noc ... takže teď už mám pěknej trénynk na to kojení ...že prostě zase můžu hovno.

včera jsem se zase trochu osipala ze slunka ... umejvaly jsme auta a jak jsem se spotila .... no jo no ....

micanek
13. kvě 2008

ahojky Babulky ....
dneska teda byl pařák jako sviňa ... jel ajsem půl hoďky autem .... no a jak jsem se potila, tak mám zas pěkně olezlej krk, záhyby na tikách a obličej .... ach jo .... každý počasí má něco. Holt budu zase muset večer kortikoidovat. Doufám, že Michálek celí to moje blbí těhotenství ustojí dobře. No už aby byl venku a já mu nemohla ublížit .... s kojením se dá v nejhorším přesta ... ale takhle ☹

micanek
14. kvě 2008

tak jsem včera večer ortikoidovala .... ach jo ... dneska teda zase dobrý ... do doby, než se zase spotím.

Jinak malej je pořád navrchu .... drží se mě zyby nechty. 😖

lilikla
14. kvě 2008

Ahoj holky, prosím vás, taky trpím ekzémem, mám ho hlavně v okolí loktů a ted jak se potím tak v podpaždí ale chtěla jsem vás poprosit o radu - jakým krémrm promaštujete pokožku?Já používám modrou indulonu ale nevím zda je dobrá, třeba existuje nějaký lepší krém.Děkuju předem 🙂

gabuse
14. kvě 2008

ahoj holky,
micanek: já taky mažu kortikoidama...chtěla jsem se tě zeptat, mažeš tím krémem větší místa na těle?já mám ekzém skoro všude, ale mažu jen ty místa, kde mne to nejvís svědí,ale i tak si myslím, že mažu hodně po těle...tak nevím.... ☹ já mám ten Locoid krém,ale zdá se mi, jak by mi už moc nepomáhal...nevím....jsem si už včera musela dát 1/2 tabletky Dithiadenu,ještě ve 2 hod. jsem nespala, jak mne všechno žralo a nervní jsem byla jak prase ☹

petul.a
autor
14. kvě 2008

Lilikla, Indulona určitě dobrá je. Jinak podle své zkušenosti můžu doporučit Excipial - pro extrémně suchou pokožku dělají vyloženě mast, pak jsou mlíka: Excipial U Lipolotio je hutnější, Excipial Hydro Lotio lehčí. Taky je dobrá kosmetika A - Derma a pak mají holky dobré zkušenosti i s Biodermou. A hlavně - do spršky (nebo koupele) přidávat olej, buďto je taky A - Derma anebo Linola Fett. Jo, a Linola dělá i výbornej krém, taky je hutnější.

micanek
14. kvě 2008

lilikla: mažu se taky modrou indulonou, nebo v lékárně mě kožařka něchá udělat mastičku leniens. Je taky pěkně mastná. Napíše mi 1kg a platím pouze 30,-kč za recept. Rozhodně to vyjde levněji než indulony. 1 indulonu mám tak na 1 den.

gabuse: Locoid byl pro mě slabej ... já ho používám pouze na obličej a krk. ... ale víčitky mám tedy pořádný. No a't už je Michálek venku. ... ale teď ke konci jhe to fakt lepší ... kortikoidu tak jednou až 2x za 14dní. Myslím, že mě fakt hodně pomohla ta homeopatyka a ta vakcína. Jsem fakt ráda, že jsem do toho šla. Sice 1550,- za 3 měsíce za vakcínu ... ale ty strašný bolesti jsou pryč. Pořád mě to svědí ... ale už se to nedá vůbec srovnmat.

petul.a
autor
15. kvě 2008

Pravda, na starou známou oblíbenou Leniensku bych zapomněla!!! Prý je skvělá i pro miminka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru