Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

petul.a
autor
8. pro 2008

Gabi, Analerg jsem taky brala. Ten institut je super, založil ho přímo MUDr. Jonáš, což je přední český homeopat. Napsal i knížku o celostní medicíně, vlivu potravin na lidské zdraví atd. - to vím od tchyně, ta ji četla.

artuse
8. pro 2008

ahoj holky,

jdu vás po dlouhé době pozdravit 🙂 doufám, že si mě ještě pamatujete 😀 😀 jen pro připomenutí nemám ekzém, ale lupénku, no hnus jako hnus 😠 koukám, že s ekzémém pořád bojujete 😔 holky to je fakt běh na dlouhou trať...micánku a co ta léčba SIAB? doufám, že se to tak píše 😅 úplně na 100% to asi nepomohlo, že?
já se celkem držím, mně se to psorka horší fakt hlavně po velkým stresu, únavě, nevyspání a nemoci, jídlo, atd. na to nemá žádný vliv, takže musím spát osm hodin denně, být v klidu, odpočívat a pak je to dobrý...nojo, ale s malým dítětem se člověk moc nevyspí a neodpočne, že 😉 navíc Stelinka je teď nachlazená, dost kašle, dnes jsme byly u dr., tak má léky 😔 ty nemoci jsou děsný...jo a pod kolínkama se ji bohužel udělal ekzém + flíček na stehně, byly jsme na kožním a je prý náběh na atopický ekzém ☹ mám dojem, že se ji to udělalo po mandarinkách, tak nedáváme citrusy, ale ona už to jednou pod těma kolenamam měla jako úplný mimino, pak byl asi 3/4 roku klid a teď znovu 😒

koukám jak mimísové rostou, toto letí 😀 Gabi já mám taky takové šídlo doma 😀 navíc teď už přes den spí jen 1x a někdy třeba jen hodinu nebo 45 minut, to bývám vyřízená 😅 😀

holky a co solárko? to vám nedělá na ekzém dobře? mně, když jsem vypadala nejhůř, moc pomohla ta světloléčba 🙂

a současným těhulkám přeju pohodový těhu, pokud možno bez ekzému 🙂 Jeniffer moc gratuluju k těhu 🙂

micanek
8. pro 2008

Gábi .. malej má ted v 6m8kg a 71cm, takže taky nejsme žádná lehká váha 😀

Artu: ahojky .. kde se touláč? 😀 Chudák Stelinka, doufám, že to bude dobrý a nebude mít tady tohle trápení. 😔

Jinak ted mi tu vakcínu Siab zase troch změnila, tak čekám, než příjde .. hold je to běh na dlouhou trat ..ale když už jsem se na ní dala ..... 😅

Něco pro vás 😀 .. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... domácí práce.

jenniffer
9. pro 2008

Holky, nechci vás s tím dr. Jonášem odrazovat. Ale já mám za sebou rok léčby podle jeho zásad. Postupně mi pomocí těch jeho tinktur čistili celé tělo. Bohužel výsledek z mého pohledu téměř nula. Na ekzém to nemělo podle mého vliv žádný, na pylovou alergii možná ano. Proč možná? V té době jsem chodila už třetím rokem na vakcíny k alergoložce, takže nedokážu přesně posoudit, jestli se alergie zlepšila po nich nebo po Jonášově léčbě. Celá ta "jonášova" léčba přišla odhadem na 5 tisíc. Peněz nelituji. Zkusit se má všechno. 😉 Každopádně mi to nijak neublížilo a jestli se mi trochu vyčistilo tělo, to není nikdy na škodu. 🙂

Petul: četla jsem od Jonáše taky jednu knihu, jen si ted´nemůžu vzpomenout na název. 😅 Mám doma i jednu jeho kuchařku. Ale ty recepty tam jsou na mě většinou moc "zdravé", takže ji nepoužívám. 😀

gaba3
9. pro 2008

jéé ahoj artus 🙂 to jsem ráda, že vojtík není jedinej hyperaktivní blázínek 😀 😀 koukala jsem do albíčka a moc vám to tam sluší a malá je kočka a tobě to taky sluší, máš hezký brýle 😉 a co to máte za kočárek, cam? pěkné barvičky 😉 nepřehnala jsem to s těma lichotkama? 😀 jo a krteček dortíček je taky krásnej 🙂

micanku: teda taky klacík, no máme to pořádný chlapáky 😀 😉 super fotka, jak si to udělala? něco takovýho mám v plánu pro známé jako pohlednici na vánoce a jaksi nevím jak na to a najednou ty to tady rozbalíš 🙂 😉

jeniffer, jak se cítíš? jsem vzpomínala na ekzémové těhu a je mi pořád smutno po pupíčku, ale po ekzému teda nenene 😀 občas si říkám, že bych si ho tam bobíka zase strčila, když zlobí a to zlobí rád a často, jak píšeš artuš, nespinkáme a nespinkáme nebo když ano, tak maminku rádi odudáváme 😝

micanek
9. pro 2008

Gábi, oblíkla jsem ho do toho oblečku ..., položila ho na bílou deku, tak aby vše okolo bylo jen bílé ... skoušela jsem to i na červené dece , ale to nebylo ono a v Coreli photo house 2 jsem udělala ten rámeček a nápis ...vůbec nic ńa tom není. Originál vánoční přivezu v pátek od foťáka, tak už se moc těším.

micanek
9. pro 2008

tady je jedna nesoustředěná 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

andu
10. pro 2008

Jé, Micánku, moc pěkné fotečky! 😵

No, Jenn, já tu u Jonáše taky vzdala. Jednak to je pro mě z Ostravy dost daleko a druhak, musela bych být milionář. Vždycky mi toho naordinovali hafo a to pak stálo finančně za to 😖 No ale jak říkám, pokud mě nepotká tokové štěstí jako Gabču, tak se po kojení taky vrhnu do pořádné očisty - a vidím to na Aloe Vera, nebo na lněný olej...

gaba3
10. pro 2008

micanku: aha, moc pěkný, jsi šikula 🙂 tak asi půjdu hledat pidi santa oblečky 😀 😉
andu: jak píšeš, člověk by musel být milionář, děsný 😠 ale myslím si, že já zase takové štěstí nemám, sice se mi to zlepšilo, ale domnívám se, že hlavní podíl na tom má ta jehlička a když mi jí poprvé napíchla, tak jsem se taky pořádně vyčistila (nevím ,jestli to s tím mělo souvislost nebo to byla viroza a náhoda), trvalo to asi 14 dní - průjmy a pěkně mě bolelo břicho a žaludek 😝 😝 😝

andu
10. pro 2008

No, Gabi, a teď si tu jehličku necháváš dávat zas? A ehm asi jsem natvrdlá, ale to se píchá do ucha přesně kam? A nosí se to jako naušnice, nebo jak? Jsem o tom nikdy neslyšela, tak jsem zvědavá😉

gaba3
10. pro 2008

andu: v pohodě 🙂 mám jí už asi píchlou po třetí, první mi vypadla po 14 dnech a ta druhá asi po 2 měsících....a asi záleží, jakej problém tě trápí, tam se to pak píchá... na alergii a ekzém mi ot píchá do ucha, do toho záhybu, neee jak se nosí naušnice ( i když někdo má naušince až vršek ucha, tak vlastně i jo😀 )... víš? nevím, jak to nazvat 😅 no a ona ti to tam píchne, kde to nejvíc cítíš a bolí to a pak mi to zalepí a nosí se to... ale ta náplast, mi většinou po dvou umytí vlasů upadne, musí se opatrně při mytí, česání a vojtík ten mě tam furt rejdí rukama, takže je to docela mazec 😒

gaba3
10. pro 2008

jee chtěla jsem napsat naušnice a až po vršek ucha.... omlouvám se za překlepy a chyby 😅
jdu chrnět, za chvilku se vojtík vzbudí na kojení a pak se snad vyspím jako včera.. to noční kojení je děs 😝

micanek
11. pro 2008

andu .. já nosila 3 najednou na jednom uchu ... ze začátku me trochu bolelo, když jsem na tom spala´, ale pak jsem si zvikla. ... mě to zjišťuje jakýmsi přístrojem , kam to píchne.... rozhodně to navypadá jak naušnice.... a taky jsem to měla přelepené malou náplastičkou ... ale je tělová, tak to ani nejde vidět.

andu
11. pro 2008

Ahá, au 😀 No ale tak jestli to zabírá, tak to nemusí být špatné 😲 Jé, Gabi, nočního vstávání se děsím nejvíc! 😀

micanek
11. pro 2008

andu ... neboj .. já vždy byla strašnej spáč a taky jsem si zvikla 😅

artuse
11. pro 2008

gabi, lichotky se poslouchají vždycky dobře 😀 kočár máme jané 😉 se asi taky budu ptát blbě - ta tvoje jehlička v uchu to je jako akupunktura nebo něco jiného? 😕

mic, pěkný PFko 🙂 já nejsem schopna Stelu nikdy pořádně vyfotit, nechce vůbec pózovat, hned se mi sápe po foťáku 😀

petul.a
autor
15. pro 2008

Ahojda 🙂

Artuse, ahoooj po dlouhé době 😀 Jasně, že si tě pamatujeme. Tedy chudák Stelinka 😔 Tak ať to zůstane jen u náběhu.

Micanek, Michálek je prostě krásnej chlapeček 😵 Má po kom, koukla jsem na všechny tvoje fotky a jste fakt moc hezká rodinka. A hele - že prej je cvalík, jo? Tsss 😀, naše Barča váží 7,1 kg a měřit bude taky k 70 cm. Tedy soudě podle oblečení - velikost 68 už jí je těsná 😀 Pokud to ovšem není od Coccodrillo nebo z Puntanely, ti mají ty oblečky trošku větší. Naše Baru začala rychle přibírat právě v momentě, kdy se začala budit v noci na kojení. Do té doby přibírala 350 gramů za měsíc, kdežto teď 750 gramů za 3 týdny 😀 Asi bude dlouhá zima a ona si dělá zásoby 😀

Jinak, musím to zaťukat, ale Barunku stále každý chválí, jakou má pěknou pleť. Pusinu jí mažeme Lenienskou a celé tělíčko dětským pleťovým mlékem Zepter (= můj zaměstnavatel, dostali jsme celou sadu dětské kosmetiky 😉). Používáme ho asi od 6 týdnů a došlo až teď 😉 Tak jsme objednávali nové. Sice stojí kolem 500, ale fakt to stojí za to. Navíc mám slevu, takže mi vyjde tak na 300.

Jo, a byla jsem teď s malou u doktorky, páč už 14 dní má rýmu a začala i kašlat, tak dostala ATB kapky do nosíku a Stodal na kašel. Zabralo to okamžitě (ťuky ťuk 😉). Paní doktorka potvrdila moji domněnku, že je to k zubům, ovšem docela jsem se lekla, když řekla, že jich tam vidí 6!!! 😀 No a já už to vidím taky, dásničky má Barunka slušně nalité. Ale zvládá to ukázkově, kočka moje. Celé dny se směje, není skoro vůbec protivná (taky zaťukávám). Ona teda vždycky dobře zvládala bolest, ale myslím, že teď pomohla i homeopatika. Už dřív jsem pro jistotu koupila Chamomilla vulgaris, tak jsem jí je začala dávat. Pak ať mi někdo říká, že homeopatika nefungují a že je to jen "věř a víra tvá tě uzdraví". Tak jak to, že našemu miminku zabral na kašel Stodal, který je také homeopatikum? To dítě přece neví, co dostává 😉 Jé, teď aby to nevypadalo jako narážka na debatu ohledně MUDr. Jonáše, to neee! 😉 Já tu jeho metodu taky vzdala, ze stejného důvodu, prostě to stálo strašné peníze. A taky po dietě, která je nezbytnou součástí, jsem začala hubnout, což je u mě nežádoucí.

gaba3
17. pro 2008

AHOJ HOLKY,
posíláme s vojtíkem kravinku a přejeme kouzelné vánoce....

http://elfyourself.jibjab.com/view/88MpZVmBzcJ2...

jenniffer
17. pro 2008

Gaba3: super 😀 😀.

micanek
17. pro 2008

Holky to bylo dělané podoma .. tohel už je to pravé ořechové https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😀

micanek
17. pro 2008

Gábi .. mě to nejde otevřít ☹

Jinak dnesk ajsem byla na kožním a alergologii.. . v lednu mi budo dělat testy a kožařka mi doporučila taky tu světlo léčbu. Jenže já chci pořád zůstat u svejch doktorů a mám to 35km a když si představím3x týdne z malím dojíždět .. no uvidím.
Taky mě vymrazovala bradavici na ruce, co se mi udělala v těhu .. nikdy sem je neměla .. etď je na tom pěkně velkej pliskejř, tak doufám, že to vypadne .. nechci to.

Jinak prej až přestanu kojit, tak mi prej napíše nějakou hooodně drahou mastičku .. ale zaplatí topojišťovna, a ta prekj je super .. atk jsem zvědavá.

Peti ... děkui za lichotky .. to se tak pěkně čte ... já si tak totiž vůbec nepřipadnu .. kor jak mi padaj ty vlásky .. ale dr. mi říkala, že už tam vidí podrustky, tak doufám, že už to poroste. Taky bzch si potřebovala obarvit hlavu ... vypadám jak kretýnocs .. no a pořád ty červený fleky po sobě .. no krasavice k pohledání ....

micanek
18. pro 2008
jenniffer
18. pro 2008

Micanek: nádhera. 😵 Já chci taky takový fotečky.... 😵

Ekzém se mi zase parádně rozjel. Tedy jen na rukou, všude jinde je klídek. 😠 Ale je mi úplně jasný proč. Jednak za to může zimní období, to se mi to vždycky zhorší. Hlavní příčina je ovšem moje předvánoční žravost. Po dlouhé době nevolností se zase vrátily chutě a já se rozhodla, že se do ledna nehodlám nijak zvlášť omezovat. Takže uzobávám cukroví a jiné podobné spouštěče ekzému. 😅 Po Novém roce se budu snažit být zase disciplinovaná, ale teď kolem Vánoc si to chci prostě užít. Co taky jiného bych z toho života měla, kdybych se pořád jen "týrala dietou"?!

micanek
18. pro 2008

Jenifer .. jasně užij si to .. i po vánocích, vždyť jsi těhulka. ... jianak neboj .. příští rok takové fotky budeš také mít .. no pořádně na ně mrkni, protože já rodila 30.5. .. takže to bude velikostně přibližně stejné děťátko 😀

Jinak po dlouhé době mě včera kožařka napsala dělanou matičku se zinkem a nádherně mě sklidnil .. tak to skus taky prubnout.

micer
19. pro 2008

Ahoj holky. Tak jsem vás dnes objevila a doufám, že s vámi můžu pokecat. Jsem 34 + 5 tt. Mám ekzém úplně šílenej - od obličeje až k nohám....šíleně to svědí a nemůžu ani spát. 😖 Objevil se mi asi od 4. měsíce a čím blíž mám termín porodu, tím je to horší. Dlouho jsem se bála používat kortikoidy, ale už se to nedá vydržet, takže snažím se 4 - 5 dní vydržet a pak si to někde (kde je to nejhorší) máznu. Musím ale říct, že mám Advantan mléko a za celé těhotenství jsem ho ještě ani nevypotřebovala a podle mě tam budu mít ještě tak asi 1/3. Četla jsem dost vašich příspěvků a chtěla jsem se zeptat, zda-li kortikoidy v těhotenství neuškodily. Dost se bojím o naší Elinku. 😢

eldobi
19. pro 2008

Ahoj micer, ja som kortikoidy nepouzivala, radsej som si dala 1/2 tabletky Dithiadenu vecer pred spanim proti svrbeniu. To vraj tehulky mozu. Ako vidim, kazdu ten ekzem trapi v rozdielnych fazach, mne napr. po 6. mesiaci ustupil, ale po porode sa zial objavil znova 😢 . Mimochodom tiez mam Elinku 🙂 .

petul.a
autor
21. pro 2008

Ahojky, kočky,

Micer, já se taky občas uchýlila k použití kortikoidů a myslím, že na naší Barunce to znát není, je naprosto zdravá (zaťukávám 😉).

micer
22. pro 2008

Ahoj holky,
řeknu vám, že už jsem na tom psych. dost zle. Ekzém svědí jako blázen a mám ho už téměř úplně všude všetně prsou, takže to s kojením taky vidím bledě. ☹ Mám 5 týdnů do porodu, ale někdy mi připadá, že to už nevydržím. Manžel mě pořád přemlouvá, ať se těch kortikoidů nebojím, ale já nevím.....jednou či dvakrát týdně to snad vadit nemůže, ne? Už to bez nich asi nevydržím.... ☹

andu
22. pro 2008

Ahojte, holky!

Gabi, ten tvůj odkaz je dobře zběsilý, hihi 😀

Mic, krásné fotečky 😵

Micer, já bych souhlasila s tvým manželem! Já se jich opravdu nebojím a mažu, když je třeba. Prostě jsem se rozhodla, že bude lepší, když budu v klidu, než kdybych trpěla jako zvíře bez mazání. A to mi je jasné, že bych trpěla, páč už ze startu jsem byla olezlá úplně celá a musela jsem si poležet 14 dní v nemocnici než mě z toho dostali... Teď vždycky mažu do vymyzení ekzému a pak ta zhoršující se místa. Dokonce i kožař s gynekologem se nezávisle na sobě shodli, že to ničemu nevadí. Takže tomu věřím a zbytečně se nestresuju ani černými myšlenkami, ani ekzošem. Navíc jsem se byvila se sestřenicí, která má problémy s imunitou. Celé těhotenství musela taky brát kortikoidy a to nejen zevně, ale i vnitřně a to v mnohem větších dávkách, než jsou v mastičce pro ekzematiky... Má 10 měsíční holčinu a je naprosto zdravá a šikovná 😉

Po pravdě, ani si nedovedu představit, že bych rodila celá olezlá ekzémem! Psychicky náročná situace, takže bych byla asi pěkně dorasovaná... 😖

gaba3
22. pro 2008

ahoj holky 🙂
andu: vid, vojtas je fakt elfík 😀
micer: moc mě mrzí, co prožíváš, my maminky a těhulky jsme to taky prožívaly a prožíme, no těhotenství je pech, prej se nám to bude každé těhu horšit podle mé dr. 😝 já teda osobně kortikoidy nemazala, nedělali mi pak dobře, furt se to vracelo a horší a horší... tak jsem ve třetím trimestru začala brát zyrtec (povolila moje gyndařka, obvodák + ještě dětský pediatr, jím ho dosud a to kojím) a taky jsem ze začátku měla ten dithiaden, ale byl moc silnej, vojtík po něm spala a já necítila pohyby a pak jsem zase stresovala takto.... jinak nejvíc mi pomohlo to, že jsem si šla lehnout na pár dní do špitálu a tam mi píchli jednu dávku injekce hydrocortisonu (prej neškodná a v takové míře ekzému akutní) a ta mě postavila na nohy, mazali mě tam polysanem a do toho udržovačka půlkou zyrtecu a vojtík nemá chybu 😉 😉

holky: já se koukala na fotky lonských vánoc, takovej pupek, to ani není možný 😀 a jen radím, užívejte klidu, spite a odpočívejte, chodte do kina, na večeře.... pak už to nedoženete 😀 aspoň u nás a toho našeho hyperaktivního draka to tak je 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru