Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

petul.a
autor
6. bře 2008

Gabi, není zač 😀 Já bych řekla, že nejvíc se prodává malá lampa pro domácí použití - podle mě ji nejvíc kupujou důchodci (pak že nemaj prachy, co? 😀). A tu velkou kupujou téměř výhradně kliniky. Ale jestli kožní, to nepoznám, vidím jen názvy. Ono to má celkem dost široké použití, takže bych řekla, že to bude asi od každýho něco. Já si třeba i myslela, jestli se některá sz vás nechce zeptat ve svém okolí někde u kožního, jestli ji nemají 😉 Jo, a ještě perlička - ta velká lampa je asi tak dvakrát dražší než ta malá... 😅

micanek
10. bře 2008

Ahojk ymoje babulky. 😵
Pořád jsem bez internetu. Dneska jsem byla v Brnisku a zase jsem nakupovalůa, tak jak budu na svím počítači, tak Vám to dám do albíčka ... i pupíka 😵
Ekzem pořád stejný den klid 3 dny na hovno a pořád do kola.
Teď jedu na 3 dny k mamině, tak tam bych se eventuelně měla připojit z jejího počítače. Ale fotky bohužela až mi pojede můj. Prostě internet mi stávkuje.
Gábi..... co prďolínek ... pořád nic? 😉

gaba3
10. bře 2008

Peto: já myslím, že má dr. tu lampu má, se schválně zeptám (ale doufám, že tam ted dlouho nebudu muset jít) 😉
Micanku: ahoj 🙂 na fotečky v abíčku se budeme moc těšit 😉 držákuj, za chvilku se od ekzému určitě uleví, však už se terapie pěkně blíží 🙂
jinak u nás nic, od 30tt jsme měli obavy, aby nebyl narozenej brzoučko a ted, když už by mohl vykouknout ven, tak se mu nechce, nooo nadělá hold drahoty 😀 ale břicho mi tvrdne furt a dost, tak snad se to rozhejbe a nebudeme přenášet 😉
a co dělají vaše zlatíčka? nezlobí v bříškách? 😀

anki
10. bře 2008

Ahojki holky zkoušely jste prát v eko prášku permonu ?Je to super sestra měla osypané děti a jsou obě v pohodě vanu čistila mediem používala sprcháč kulíšek a mazala je modrou indulonou pokud by jste chtěly bližší info kde se to dá sehnat písněte mi na email AnnaVrablikova@seznam.cz vyrábí to firma missiva je to česká firma a ceny jsou super 🙂 😉

jenniffer
10. bře 2008

Ahoj holky, jsem zase po dlouhé době mezi vámi. Jak se daří? Koukám, že gaba3 už bude mít každým dnem Vojtíška u sebe ... přeju ti pohodový a rychlý porod. 🙂

Asi už se blíží jaro, protože mě se v posledních dnech dost zhoršil ekzém - na dva dny jsem nasadila Elocom a je to naštěstí zase v klidu.

Jak je to vlastně s ekzémem a striemi? Je k nim třeba větší sklon? Hormonální mastičky zeslabují kůži, nemůže pak víc praskat?

gaba3
11. bře 2008

ahoj holky 🙂
jeniffer, děkuju 🙂 a s těmi striemi, já zatím nemám ani jednu a to jsem se bála, že mám velmi suchou pokožku, že to pojede jak..... tak musím zatukat 🙂 myslím, že hodně záleží na elasticitě pokožky.. já se třeba nemazala vůbec (protože jsem žádný krém a mléko nesnesla) a ted mažu normální modrou niveou, ta je super a pěkně mastná 🙂 ale slyšela jsem, že se mršky můžou objevit po porodu i třeba s celulitidou...😠
jinak se drž! jaro je zlo co? holky, mě zmizel ekzém, ale začíná mi senná rýma 😅 ale musím říct, že bych radši i na podzim tu rýmu než ten blbej ekzém 😉

bakule
11. bře 2008

gabca! jakto, ze nechrniiiiis!! jak ti tam dnes naskocila 39tt, co 😉 jinak preju vsem mamuskam a skoromamuskam pohodove tehu a co nejmin problemu s ekzemikem 😉

petul.a
autor
11. bře 2008

Ahoj, kočky. Já hlásím zatím celkem klidový stav. Pokud jde o strie, taky jsem se jich dost bála, ale zatím nic. Nepoužívám žádné speciální mléko, páč i tak jich používám dost. Překvapivě mi docela dost vyhovuje noční tělové mléko s olivovým olejem od Avonu. Prckovi asi budu dávat do koupele trošku olejíčku a pokud bude třeba promazávat, tak koupím obyčejnou Leniensku, beztak je prý pro děti nejlepší 😉

Gabi, teda to to letí, docela ti závidím, že budeš mít za chvíli to své zlatíčko u sebe 🙂 😲

jenniffer
11. bře 2008

Holky, to jste mě s těmi striemi potěšily. 🙂
Gaba3: senná rýma u mě začíná taky 😠 Používáš nějaký prášky nebo kapky? Já když je nejhůř beru Flonidan a do nosu mám Flixonase sprej.
Petul.a: těl. mléko s oliv. olejem od Avonu jsem taky zkoušela, taky mi vyhovuje, nedráždí a celkem dobře promastí.
Jestli se někdy dočkáme miminka, tak budu ráda za každou radu, jak se starat o pokožku miminek, aby se předešlo ekzému. 😉

micanek
11. bře 2008

Ahojky. Hlásím se od mamky z internetu.
Klávestnici už jsem ji pěkně zamastila .... no. jako doma 😀
Já a modrá indulona jsme taky velký kamárádky. Na to, že dělám avon, tak nemůžu mít ani jeden krém. Takže jen dělané, nebo modrá indulona.

Jo a strie. Na to ž emažu pupík 50x denně, tak mám tak suchou kůži, že mi teď pěkně popraskal. Fakt dost. Takže u mě zase špatně.

Homeopatie už se mi blíží ..... od zítřka za týden ...... už se těším a jsem hlavně zvědavá... 😎

gaba3
12. bře 2008

ahoj holky 🙂
petulko: to je super, že klidový stav 🙂 a od Avonu bohužel nic nesnesu, ani tu modrou indulonu... takže to ted radši nepokouším a když se mi to objeví na rukách z jaru nebo z chladu, tak plácnu pudr a pupíka mastím tou niveou 😉
Jeniffer: naštěstí ta rýma není tak hrozná (i když podle mě hrozná senná rýma lepší jak hroznej ekzém), beru Zyrtec, dřív na ekzém 1x denně a pak jsem dle zlepšování omezovala.... ted beru 1x za 3dny a naštěstí funguju 🙂 sice mi tady tři dr. tvrdili, že prckovi zyrtec neublíží v tomto stádiu těhu, ale nechci se tím cpát zbytečně denně, když stačí občas že? a je to chemie...... a moc přeju, at se to snažilková zkrátí a brzo nosíš cvrčka 🙂 🙂 🙂 budu se těšit, až nám tady nahlásíš tvé těhu 🙂 😉 o péči pokožky mimíska jsem se radila s dr., tak jsem dostala pár pokynů(podobné jako u nás), tak pak dám vědět, až ozkoušíme 😉
micánku: ty strie mě mrzí, ta tvoje kůže ti teda dává vid? asi fakt záleží na elasticitě! já mám ten pupík ted takovej červeno-fialkovej (taková jiná barva od ostatní kůže), to asi jak se kůže napíná, tak snad ještě nepopraská 😕
a homeopatika super, to už je za chvilku!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

artuse
12. bře 2008

ahoj holky 🙂

tak vás zase moc zdravím 🙂 Gabi, ty už to máš opravdu za pár 😅 kolikrát si vzpomenu, tak ať to proběhne vše bez problémů 🙂

já chodím 2x týdně na tu světloléčbu, zatím teda zlepšení nic moc, i když na obličeji a na rukách přece jen trochu zlepšení je, už to tam není takové rudé, ale růžové, ale nohy jsou pořád krize, tam mám asi chronická ložiška 😒 jsem kapku z toho opálená, všimla si toho i sestřenice 😀

co se týče těch strií, tak já v těhu žádný neměla, nebo jsem je nikde neviděla 😅 a po porodu se mi jich pár udělalo v podbřišku, ale opravdu jen pár, po porodu jsem se zapomínala v tom shonu mazat, takže nezmizli, ale oproti té lupénce to není nic, takže strie jsou mi jedno 😅 v těhu jsem poctivě mazala, tak mažte a i po porodu pak 😅

micanku, držím pěsti s homeopatií, i když to bude asi běh na dlouhou trať, ale věřím, že pomůže...já o ní výhledově taky uvažuju, ale teď toho mám moc, už tak mám co dělat, abych si zařídila hlídání...

už by mohlo přijít jaro se vším všudy, mám ráda, když svítí 😎 ale nevím, jak jaro působí na ty ekzémy 😕
jo a se Stelinkou jdu na kožní v pondělí, má pod kolenem červenej flek, kterej se začíná zvětšovat, taky v podpaží a pod krčkem trochu, nelíbí se mi to... 😒

tak se mějte krásně

michelyna
12. bře 2008

Zdravim vas vsechny.Jsem tu dnes poprve a rada bych se podelila o me zkusennosti a AE. Trpim jim od detstvi, je mi 26let a jsem ve 12tt.Trosku se mi behem tehu zhorsil,ale spis nez tehu to pripisuji pocasi-takova nijaka podzimni zima a trosku psychice. Kortikoidy nepouzivam,ale mam od jedne bylikarky sedobilou mast - zrejme je to ta mast s dehtem - pry se v tehu muze a pokud je cerstva,tak velmi pomaha. Namazat ji vecer na loziska a rano je po cervenych lozicich a nic nesvedi.Vrele doporucuji.Alespon me pomaha. Jen se chci zeptat,zda mate take ekzem treba n avickach kolem oci,pripadaji mi moje vicka nekdy takova opochla a svedi.Mejte se krasne,zatim 🙂

smudlinka2
12. bře 2008

Holky zdravím všechny, už týden mám ekzén na rukou, úplně zarudlý a strašně svědí, hlavně v noci a ráno.Chci si zítra dojít na kožní ale mám říct že jsem těhu?Mohou nějaké mastičky (co by mi kožní napsala )škodlivé pro mimčo??? 😲

gaba3
12. bře 2008

ahoj holky 🙂 a artuse 🙂 díky, že na nás myslíš, už se to opravdu krátí a já se nemůžu dočkat 🙂 koukala jsem do albíčka a stelinka pěkně roste, fakt taková krásná řechtačka, všude se pěkně směje 🙂 🙂 🙂 a budu myslet, aby to s tou světloléčbou bylo lepší a lepší.. jaro a sluníčko nám určitě prospěje 😉 a budu myslet, aby to stelince rychle zmizlo a nebyl to hlavně ekzém!!

michelyna: já taky trpím podzim-zima (+to hnusné počasí) a s těma víčkama, jak píšeš, jsem to měla také - takové červené opuchlé kruchy okolo očí a hrozně to svědilo a pak se mi to rozlezlo po celém obličeji, nemohla jsem se líčit, nic... ale doted používám Lipobase repair (dá se sehnat v lékárně) a mažu očka i celý obličej a pohoda 😉 jinak je fajn, že máš něco, co ti pomáhá, na to bychom tady potřebovaly přijít všechny, ale bohužel na každého platí něco jiného...a ty tu mastičku máš od nějaké bylinkářky vid? takže se asi těžko dá sehnat že?

smudlinka: určitě kožnímu dr. řekni, že jsi těhulka !!! kortikoidy by se třeba moc neměli, hlavně ne v prvním trimestru... však dr. ti řekne 😉 přeji hodně zdaru 🙂 😉

michelyna
13. bře 2008

Gabo3,diky za info ohledne vicek.Mast je od bylinkarky.Mozna nektera z Vas bude znat "Babu radnickou"-pochazela z Plzne a lecila vsechno mozne.Ja k ni jela prave kvuli AE a ona mi dala tuhle zazracnou mast.Dnes uz je bohuzel posmrti,ale miva po CR ucednice,ktere umi tyto masti pripravit.Mohu Vam dat kontakt na tuhle pani,co to uni a celkem Vam i vysvetli,jak to mazat.Nejlepsi na ekzem jsou caje,ty vycisti krev a pak se mi ekzem uplne ztrati.Dala mi jeden,ale preci jen se ho v tehu bojim.Je tam asi 10 druhu bylinek.Prestoze mi rekla,ze je to caj pro miminka a ze se v tehu muze,radeji ho nepiju.Jen se mazu.Co se tyce lipobase-ta je skvela a pokud si ji vyzadate u kozniho,tak pouze doplatite malou cast.Nejvice se mi osvedcila modra indulona - nedrazdi a promaze a stoji por kurunek.Zkuste,ikdyz vim,ze kazde z Vas pomuze neco jineho. U me se to meni, nekdy mi pomuze tohle a jindy zas neco jineho.Kazdopadne tim nic nezkazite. Drzim palecky,at to uzvladate v pohode.

gaba3
13. bře 2008

mychelyna: díky za info, babu radnickou neznám 😕 čaje bych být tebou ted v těhu taky nepila - radši že? 😉 teda já už jsem ted sice ok, ale kontakt na ty úřednice bych docela ráda měla, tak pokud bys byla tak hodná a poslala mi ho třeba do IP? a dělají i ty čaje? jinak Lipobase od dr. ta klasická mi nepomáhala, naopak jsem jí nesnesla... tohle je Lipobase Repair, není na předpis a ta je podle mé kůže lepší 😀 😉
tak držím palečky, at je ekzém lepší a lepší 😉

michelyna
13. bře 2008

Telefonni cislo:377 985 561,jmenuje se p.Cesakova a bydli v Řenčích - kousek od Plzne 20km.Ale mozna bude znat nekoho,kdo to umi a bydli blize k tobe.Co se tyce caju,tak je caj jmenem: Deti od baby Kamenicke.Delaji ho normalne v lekarne - lekarna se jmenuje v Sipce a je take v Plzni.Caj radeji nepiju,ale po porodu by se uz asi mohl,protoze je pro male deti,zrejme i miminka. Ja ho pila take v detstvi a jak jsem rostla,tak se pomer a zastoupeni bylinek menil.Mohu ti poslat presne slozeni tech caju.M.

micanek
15. bře 2008

Ahojky těhulky..... u Gábinky už možná maminko z Vojtíškem 😵
Pořád mi ten internet doma nejede a už si s ním nikdo neví rady. Asi mě s toho jebne.

Jinak co se týče ekzemu, tak vcelku dobrý ..... nebo už jsem si na to zhoršení tak zvikla, že mi to nepříjde.

Teď co daly indulonu do nového obalu, tak mám pocit, zda tam není jiné složení. Smrdí mi jinak. Tak doufejme, že ne.

Gábi, jak píše Michelyna o té mastičce ... to je podle mě přesně ta, co mám tu dělanou od kožařky... jak mi taky chvilku pomáhala ... ta dehtová.

Nahoře už mám necelejch 6kg, tak se bojím, že se váha ve finále rozjede. Doufám, že ne.

Gábi, pokud jsi celá, tak jaké to je čekat každou chvilkou na miminko?

Jo a taky mám pocit, zda se mi to taky trošku nezlepšilo po tom, že každej den piju to calcium a beru ten vápník....možná.
Samozdřejmě kortikoid sem tam máznout musím, ale jen fakt kapinenku.

micanek
15. bře 2008

Přidala jsem vám do albíčka pupíka a zase jsem utrácela, tak mrkněte. 😵

gaba3
15. bře 2008

Michelyna: díky 🙂
micanku: tak jsem zrovna koukala do tvého albíčka, moc pěkný a sluší ti to tam a ekzém není vůbec vidět 😵 😵 😵 a to je fajn, že se ti to zlepšilo, bude stále líp a líp 😉
jinak u nás vše při starém, stále 2v1, prcek podle uzv je docela macík, tak snad už brzo půjde ven 😀 ale vypadá to, že se mu asi moc nechce 😅 no a micanku, je to docela únavné, spím čímdál míň, chodím a funím jak muflon a mám šílený chutě na sladký a táhne se to jak......takže prcka pořád ukecávám, at už se rozhodne a vykoukne, že se na něj hrozně těšíme 😀 😀 😀
a co vy a pupíčci? jak se cítíte budoucí maminky? 🙂

micanek
16. bře 2008

Gábi, ty fotky jsou schválně tak, aby nešlo nic vidět. Dneska jsem tam prdla ještě jedny. Ale díky za pochvalu. Jinak mám sice ještě čas, ale už se kroutím tak yjak had. Záda mě bolí, takže chvilku stojím a chvilku sedím.

Jo a už mi jede doma net ........ jupíííííí 😀

micanek
17. bře 2008

Gábi, kde seš? Už rodíš ... jsem netrpělivá, co-. Tak za 2 dny už jedu na tu homeopatii. To t o uběhlo,co.

gaba3
17. bře 2008

ahojky 🙂 micanku, neboj jsem tady 😀 já jen tak rodit nebudu, neboj 😀 a pěkně to uteklo teda! už jen za dva dny 🙂 jsem fakt zvědavá, jaký z toho budeš mít pocit a hlavně výsledek že? 🙂 😉

artuse
18. bře 2008

ahoj holky,

Gabi 😀 myslím na tebe, za chvíli si budem předávat miminkovské starosti 🙂

micanku, jsem strašně zvědavá, jaké pocity budeš mít z homeo, musíš pak dát vědět 🙂 jo a koukala jsem na fotky a vážně ti to moc sluší, fakt kočka 🙂

se Stelou jsem byla na kožní kvůli vyrážce pod kolínkama, je to lehká forma ekzému 😒 ale prý jen nějaký miminkovský, tak snad to nebude tak strašné, máme zelenou vodu na potírání a vše od toho zabarvené, jak u vodníků 😀

gaba3
18. bře 2008

ahojky artuse 🙂
jejda, to mě mrzí se stelinkou, neboj, to bude určitě jen ten miminkovskej, jak píšeš 😉 to má hodně mimínek... tak toho vašeho malého vodníčka od tetiček pohlad 😉
jinak doufám, že ty rady už budeme vážně řešit brzo a prcek nebude chtít hajat v bříšku přes termín že? 😀

a co petula? dlouho tady nebyla že?

artuse
18. bře 2008

Gabi, prý miminkovský, kolem roku by s toho mohla prý vyrůst 😕 tak budu doufat 🙂
a neboj, říká se, že mimčo dobře ví, kdy je pro něho nejlepší vykouknout 🙂 jen dlouhé přenášení je nepříjemné, ale snad se tě to nebude týkat, jen zůstaň v klidu 🙂

já se tak těšila, že už bude jaro a tady ráno chumelilo a je zima, no snad to brzo přejde

Peťulu jsem taky dlouho neviděla 😕

gaba3
18. bře 2008

Artuse, určitě 😉 párkrát namažete a bude to pryč 😉 jinak tady ted vykouklo sluníčky, ale doted 😝
tak snad je Petula vpořádku!!

micanek
18. bře 2008

Ahojky moje babule.
Tak mám špatnou správu. Ještě si budu muset na homeopatii počkat, do 16.4.. Dneska mi volala sestra, že doktorce umřel otec a ruší zítra nemůže. Přepsala mě až na 16.4. Protože dřív není místo. A já se už tak strašně těšila.
No nic, rychle uběhly ty 3 měsíce co jsem tam byla objednaná, tak už ten měsíc nějak zvládnu. 😒

Jinak v ránci možností jsem teď v klidu. Teda jak se to vezme. Kdo mydí moje ruce a nohy, tak mi říká chudáku ty ale vypadáš. A já si už asi na to zvikla. Nejhorší teda jsou ty nohy. Kor jak se pořad chodí ještě v kalhotech, tak mě to strašně vysušuje. O silonkách ani nemluvím.
Už se těším, až budu moci chodit bez silonek v sukni. ( jenže se zas asi budu stydět, jak ty nohy vypadají.

Gábi, no já to uplně prožívám s tebou. Vždy si říkám zda tady ještě budeš, nobo už ne. doufám, že pak dáš hned vědět. Vím že teda už toho času nebude, ale pokus se.

gaba3
18. bře 2008

micanku, tak to mě moc mrzí! ale jak píšeš, už to vydržíš a rychle to uteče 😉 jinak to počasí ti ted taky moc nepřeje vid? tak snad brzo to jaro začne!!!! 😉 a díky, že to se mnou prožíváš, to jseš hodná 🙂 určitě dám vědět, ta chvilinka se vždycky najde 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru