Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
18. únor 2008

ahojky 🙂
micánku, o akupunkturře jsem taky slyšela, že může pomoct, tak to zkus a pokud ti něco pojištovna proplatí, tak to je super... já uvidím, jak na tom budu po porodu, určitě chci taky něco podniknout - nějaká homeopatika či taky akupunkturu, jestli se to teda při kojení bude moci absolvovat....
musíš nám pak dát určitě vědět, březen je za rohem, tak vydrž 😉

micanek
18. únor 2008

Jene to homeopatika, prej nezabírá hned. Že je to prej dlouhodobá léčba. Ale pak určitě vše popíšu jaké to bylo 19.3. už se blíží. A pokud fakt něco pojišťovna proplácí, tak jdu do toho .... byla bych blbá. Kde se v této době dává něco zadarmo.

micanek
18. únor 2008

Gábi, a jak vůbec je, Už to máš za pár.

artuse
18. únor 2008

ahoj holky 🙂

micanku jsem moc zvědavá na tu homeopatku, já homeopatii věřím, k homeopatce jsem chodila, s něčím mě pomohla, ale s tou lupénkou teda ne, ale je pravda, že tehdy se zaměřovala na něco jinýho, protože ta lupénka mě zdaleka tak netrápila 😔 a homeopatie je opravdu na dlouho, mě homeopatka říkala, že kožní nemoci se léčí ze všech nemocí úplně nejdýl, ale pak to asi stojí za to🙂)
jinak já ty léky od kožní ještě vůbec nepoužila 😲 já k těm kortikoidům mám prostě nějaký odpor nebo co...nepužívala jsem je nikdy a teď zrovna když kojím...nějak se mi to příčí 😒 příští týden mám jít na tu kožní kliniku na kontrolu, tak mi asi vynadá, že nedodržuju léčbu, ale já až po kojení, mám fakt nějakou blok i když vypadám děsně 😒 a na té klinice mi brali i krev a stěr z krku, jestli nemám zánět v těle....používám teď mast Vitella Zn., je pro silně suchou kůži, zdá se mi dobrá 🙂

micanek
19. únor 2008

No to jsem taky zvědavá, ale je pravda, že jsem i hodně silnej alergik a ten ekzem je tak yhodně spřáhlej s tím. Takže by mohla prvně léčit alergii a mohl by ustupovat ekzemos. jé ta by byla paráda.

Normálně holky, já už mám katastrofický sny, jak jsem ublížila Michálkovi...... asi už mě fakt hrabe.

petul.a
autor
19. únor 2008

Micanku, já když jsem byla u homeopata, tak mi řekl, že alergie a ekzémy mají stejný původ - ve střevech. Takže když se ti povede zbavit jednoho, zbavíš se i druhého. Ale je to opravdu dlouhá a složitá cesta. Držím palce!!!

micanek
19. únor 2008

Tak si nechám dát ppyč střeva .... a bude to 😀

micanek
19. únor 2008

Gábi, ty máš tak krásný bříško ....... ty porodíš a budeš hned jak laňka. 😵

gaba3
19. únor 2008

ahoj kočky 🙂 😉
jak se vede? micánku, moc děkuju, mě všichni říkají, jak jsem štíhlá, ale já se cítím jak mamut 😀 😀 😀 a mám zatím +12kg 😉 jinak micánku, já to mám taky spojené s alergií, jak jsem alergická na podzimní pyly, tak se to vždycky rozjede od podzimu, jinak mám klid, ale jak píše petulka, ta střeva tam asi budou hrát taky roli no 😠 jen na to přijít že? budu moc myslet, věřím, že ti pomůžou 😉
jinak micánku: už se mi to pěkně krátí a nemůžu se dočkat, i když jsme byli s manžou prohlídnout dvě porodky, nejen že jsem se ještě nerozhodla kam (beztak se rozhodnu až to na mě přijde 😀 ), ale taky se začínám pěkně bát - to prostředí.... nějak to na mě padlo 😅 😕

Artuse: tak at krev a stěry dobře dopadnou!

micanek
19. únor 2008

Gábi já pujdu rodit do Boskovic a 3.3. se tam chceme jít mrknout. pak už tady mám jen Brno. Boskovice jsou ale blíž a narodily jsme se tam všichni s tohoto kraje. Taky to chci jít radši předem omrknout, ať vím, do čeho jdu. Máš už zbalenou kabelu?

micanek
19. únor 2008

No a jinak ty máš 12kg na hoře, ale kde nic, tu nic .... já 4kg nahoře a mám takovej turbo pupík 😀

gaba3
19. únor 2008

micánku, boskovice znám, ale o porodnici nic nevím, určo se zajdi podívat 🙂 i když na jednu stranu jsem si říkala, proč jsem tam lezla, protože to prostředí.... fakt na mě padlo a začala jsem se porodu tak nějak bát no 😅
za turbo pupík 😀 bud ráda, aspoň víš, že michálek pěkně roste 😉 🙂 ty 4kg závidím, to já měla v 27tt mnooooohem víc 😀

petul.a
autor
19. únor 2008

No s těma střevama - já tehdy u homeopata dostala kromě léků i přísnou dietu. To byl taky důvod, proč jsem to vzdala - jednak jsem strašně hubla a jednak to vyšlo na dost peněz (bezlepkové potraviny apod.). Ale věřím, že by to pomohlo.

gaba3
19. únor 2008

Peto, no jo, ale vydrž to a pak, abys zase normálně nezačala jíst a nebylo to zpět že? 😅 jinak se ti nedivím, já bych to taky vzdala a kor v těhu - mě ted stačí těch pár omezení ... 😀

micanek
19. únor 2008

No,.... já jsem na jídlo hooodně vybíravá a pokud mi nastolí něco co nejím, tak teda nevím, nevím.

Gábi já už čučela na porodní sál na netu, takže trošku tuším .... ale jak se znám, tak je pro mě lepší vědět do čeho lezu. je mi jasný, že to nebude žádnej 4hvězdičkovej hotel ☹

micanek
19. únor 2008

Jo kdyby 🙂

petul.a
autor
19. únor 2008

No já nedávno slyšela od MUDr. Jonáše, že teď hodně používají na pročištění tu střevní sprchu. Pro mě by to tedy bylo schůdnější než ta dieta. No vemte si to - ona totiž ta dieta je bezmléčná, bezvaječná a bezlepková. A třeba ten lepek je skoro všude. Teď už je to teda klepší, že se ty potraviny dají aspoň běžně sehnat (taky celkem pravidelně kupuju zdravou výživu), ale tohle bylo už skoro před 10 lety. A víte, co mi doporučovali nejvíc, jako že je to teda pro ekzematika naprostá jednička? Mořský řasy 😒 No to bych se pročistila, jen se na ně podívám. To jsem nedostala odvahu ani ochutnat. A že jsem holka odvážná!!! 😉

jenniffer
19. únor 2008

Ahoj holky, já mám za sebou roční "léčbu" dr. Jonáše. Teda brala jsem jen ty jeho bylinné preperáty a bylinkový čaje, na střevní sprchu nedošlo. 🙂 Bohužel musím konstatovat, že kýžený výsledek to nepřineslo. Ekzém a alergii mám pořád, bohužel. ☹ Tím ovšem nechci jeho metodu nijak snižovat, někomu třeba zabírá výborně. Berte to jen jako moji zkušenost. Navíc musím říct, že i když to nijak výrazně nepomohlo, tak to alespoň neublížilo. A pročistit si tělo asi není naškodu nikdy. Třeba se mi ty vynaložený penízky zúročí na dětech, které nebudou třeba mít stejný trable jako já. (Tedy jestli se mi zadaří otěhotnět. 🙂 )
Gaba3: už to máš koukám za pár, přeju rychlý a pohodový porod.

jabber
20. únor 2008

Holky, perete některá v Permonu od Missivy? Maminky si to dost pochvalují, že to jim i dětem od ekzému pomohlo 🙂. Jak tady čtu průběžně vaše problémy, tak by to možná stálo za zkoušku, určitě je to snazší než všechny diety, kor v těhotenství a možná by se to aspoň trošku zlepšilo 😉 .
Já mám dceru s AE, vypadá to, že to nemá z jídla, ale že by jí právě mohly vadit chemikálie v pracích prášcích, tak chci Permona vyzkoušet. Zatím máme Ecover.

petul.a
autor
20. únor 2008

Jenniffer, tak ať se rychle zadaří 😉 A díky za zkušenosti.

Jabber, Permon neznám. Já teda peru v Lovele.

Gabi, jak jsme se bavily o té krosničce (no možná to bylo v jiném tématu 😅), tak včera přišla a je fakt super. Zrovna jsem té mamince psala a děkovala. Fakt je ve výborném stavu, nikde žádný škrábanec, nikde potrhaná, nic 😉 Takže Sbazar můžu jen doporučit.

micanek
20. únor 2008

jabber: Já vím, že to mám z alergie ............. nebo mám aspoň za těch 28let takovou skušenost. Přestala jsem prát s aviváží a používám tekutej pervol a chci taky přesedlat na Lovelu.

Tu prmonu ani ecover neznám.

Petulo, co máš za krosničku. chceme si na bobánka pořídit tu na záda se stříškou, ale 3000,- a více se mi za ni vůbec dávat nechtějí ...... hlavně když nevím, zda to unosíme.

petul.a
autor
20. únor 2008

Mic, mám od Chicca, podobnou jsem dala do albíčka. Akorát ta naše je se sundavací stříškou. Dá se použít na břicho i na záda, zkusila jsem si ji vzít i tak, aby v ní mohl mimísek ležet, a myslím, že to půjde. Koupila jsem ji za 500 na Sbazaru, nová stojí kolem 2000. Je jen do 9 kilo, ale podle mě to bude stačit. Kámoška ji měla taky a unosili ji fakt hodně 😉 Nosila v ní malou i třeba do nákupního centra...

gaba3
20. únor 2008

ahoj mamušky 🙂 jak se máte? venku je jaro, to je super 🙂 🙂 🙂 malej je nějakej divokej, tak doufám, že to jaro na něj taky neleze a nebude chtít brzo ven, manža je ted totiž v německu a to by byl průšvih 😕

Petulko: to je super, že krosnička je naprosto ok, už jsem krapet koukala na bazary, moc díky za info, půjdu asi taky do chicca 😉 chicco už máme kočárek a taky jsem z něho nadšená, ale uvidíme co reál že 😉

Jeniffer: moc moc díky, já vám pak napíšu 😉 přeji ať se mimísek co nejdříve podaří 😉

Jabber: prášky, co píšeš taky neznám 😕 kde se to dá vůbec koupit? já taky peru v lovele, aviváž používám jen jaro-léto (klidový stav bez ekzému) a to stejně sensitive pro miminka 🙂 takže u nás se pere už dlouho jak s miminkem, tak nebude žádná změna 😉 🙂

jabber
20. únor 2008

Ecover i Permon jsou ekologické prací gely, takže neobsahují žádné fosfáty, fosfonáty a další chemikálie, které právě můžou AE taky způsobovat nebo zhoršovat 😒 , Lovela je sice pro miminka, ale tohle všechno (snad kromě fosfátů) obsahuje, takže taky nic moc, my jsme od ní utekli 😖 .
Proto mě napadlo se zeptat tady vás, jestli v tom některá náhodou neperete, protože teď z vlastní zkušenosti s dcerou vím, že je člověk ochotný zkusit cokoliv jen aby se toho zbavil 😔 , takže my do toho jdeme.
Kdyby vás to některou zajímalo, tak mrkněte na missiva.cz a Ecover je např. na rozmaryna.cz 😉

artuse
20. únor 2008

ahoj holky,

já ten prášek co píše jabber taky neznám a zajímalo by mě,kde se dá koupit 😕 já to od prášků určitě nemám, peru teď v Persil sensitive, prádlo Stelinky peru jen v Lovele, naše občas taky v Lovele 🙂

holky, jak jste psaly o těch porodnicích, tak já se byla podívat před porodem tady v Brně v Bohunicích a na Obilňáku, obě mají super porodní boxy, pěkný skoro jako v pokojíčku 😀 na Obilňáku má každý box i sprchu a WC, jeden box má i vanu, v Bohunicích jsou sprchy a WC na chodbě, jen nadstandartní boxy mají svoje WC a sprchu, já rodila na Obilňáku a doktoři i sestry v pohodě, jen jsme měly hnusnou žloutenku po porodu, tak mi malou odebrali a byla skoro pět dní na fototerapii, kvůli tomu jsme měly i problémy s kojením 😔

jinak o těch Boskovích jsem si četla někde na netu a maminky byly vesměs dost spokojené 🙂 budete mít tatínky u porodu? 😅 ten náš tam byl a bylo to k nezaplacení, dokonce mi předčítal i z knížky 😀 a malou pak hned choval 😵

artuse
20. únor 2008

jabber, já se na ty stránky určitě mrknu, díky 🙂 ale já to mám spíš z oslabení imunity - únavy, hormonální změny, atd.

jabber
20. únor 2008

artuse - dají se koupit na netu, Ecover mívají i v obchodech s bio výrobky

gaba3
20. únor 2008

jabber: díky, mrknu 🙂 😉
artuse: s tou žloutenkou u malé mě to mrzí, ale mívá to hodně miminek po porodu vid? 😉 jinak si to hezky napsala o manželovi u porodu 🙂 😉 ten můj půjde také 🙂 trošku se toho bojím, ale na druhou stranu ho tam strašně chci 😉

micanek
20. únor 2008

ARTUSE: I když manža s toho není 2x na větvi, tak porodu pujde. Holt já budu asi trpět víc než on 😀 tak to musí nějak zvládnout. je pravda, že ze začátku jsem ho tam prostě chtěla, ale teď mi to je jedno. teda na chodbě aspoň sedět musí. Ať ho bolí aspoň prdel 😀 Ale je už srovnanej s tím, že jde.
Jo a na ty Boskovice někdo nadává , někdo si je moc chválí, ale to je si všude. Já to mám prostě nejblíž a to rozhodlo. Mám Boskovice 15km a Brno 60km.

artuse
20. únor 2008

gabi, žloutenku mívá hodně dětí, většinou to samo ustoupí nebo se dají na ozařování jen na pár hodin, ale my ji měly extra silnou 🙄 a v porodnici byly osm dní, z toho skoro pět dní v tahu ozařování...šlo tam i o Rh inkompabilitu, já mám Rh faktor negativní a malá zdědila po manželovi Rh faktor pozitivní a to někdy dělá neplechu 😒

manžel ti u porodu určitě pomůže, navíc to bude zážitek i pro něho 🙂 i když já jsem u porodu na něho chvílema byla hnusná a chtěla, aby mi dal pokoj, ale zpětně vidím, že mi jeho přítomnost fakt dost pomohla 🙂 a manžel byl pak dojatej, když držel malou, tekly mu slzy 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru