Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

petul.a
autor
27. únor 2008

Ahojky, teda koukám, že si asi taky koupím slunečnici 🙂 Co ještě všechno nevíme... A to jsme takové zkušené ekzematičky.

Micanek, třeba ti bude líp právě proto, že sežereš na co přijdeš 😉 Lidské tělo je záludné. A když ne, tak si aspoň něco užiješ.

Když jsme u toho jídla, my nedávno s manžou zjistili, že mlčíme jen když jíme. Takže vlastně mlčíme docela často, protože my jíme... no zkrátka FURT... 😀 Zrovna před chvilkou jsem zbodla koláčky - takový ty v igelitu z automatu, a jak mi, panečku, chutnaly 😀 😀 😀

artuse
27. únor 2008

ahoj holky 🙂

dopředu všechno nej k narozeninám a hlavně zdravíčko 🙂 a dej si jednou pokud možno do nosu...

já dneska byla nakontrole na kožní klinice, tak jsem Dr. řekla, že ty mastě nepoužívám,že se mi to při kojení příčí, že to nechám až po kojení, tak nejdřív koukala a pak řekla, že chápe, že nechci ohrozit dítě...hlavně, že mi to nejdřív pžedepsala 😕 no a nakonec jsme se domluvily na světloléčbě, tak mě tam hnedka šoupli, tak mám první zasebou, budu chodi 2x týdně, snad to kvalitu MM neovlivní 😕 a pěkně mě teď svědí celý tělo, tak asi reakce... 😒

artuse
27. únor 2008

přání k narozkám je samozřejmě micánkovi 😀

micanek
27. únor 2008

Holky moc dík za přáníčko. 😀

Artuse: jaá jsem na tu světlo léčbu chodila v lázních a ze začátku mě to taky štípalo. Měla jsem i trošku krupičku po sobě. A to jsem tam byla asi 30vteřin ... ale pak to bylo dobrý.

Co jsem koupila Michílkovi, tak jdu dát do allbíčka ..... nadávám tam návštěvu sekáče , to by se tam nevešlo 😀 U těch maskáčovejch kalhot jsmem to trošku přepískla z velikostí. Holt budou muset chvilku počkat. Koupila jsem to u Froga a platila jsem kolem 400,-kč ... takže za pusu.

Tu slunečnici taky skusím ... hned jsem to řekla manžílkovi, aby mito zítra koupil.
😀 😝
Ten pudr mije doktorka pořád neví. Dívala se i do knihy. Říkal, že každej doktor má na něco svoje přídavky.
Gábi, až pujdeš na kožní, tak se prosím skus zeptat, co tam všechno přesně je .... prosím,prosím.

artuse
27. únor 2008

micánku, oblečky super 😵
micánku a pomohla ti ta světloléčba? a jak dlouho jsi na ni chodila a v jaké frekvenci? já tam byla dneska minutu a tak nějak to štípe, jak říkáš...a je to stejné jako solárko nebo je to silnější? 😕

já jsem včera Stelince našla první dva zuby 😀

gaba3
27. únor 2008

micanku:ohledně toho pudru, mě dr. napíše jen recept po telefonu a já si to jen vyzvednu, bývá tam totiž hrozně narváno 😝 ale až si budu vyzvedávat nové balení, tak ti to z receptu opíšu, teda jestli to přelouskám, ale budu se moc snažit!!! 😉 nebo se prostě zeptám v lékárně 😉 jinak oblečky super 😵

artuse: to je paráda, k zoubkům gratulujeme 😵 😵 😵 😵
jinak slunečnici pěkně papkejte, třeba aspoň trochu pomůže 😉 ale chce to jí sníst víc, jako pár dní za sebou....

micanek
28. únor 2008

Artuse: gratuluji k zoubečkům. Vím, že jsem začínala 0,5 minutou a pokaždý mi to o půl minuty posouvaly. Jestly to pomohlo, tak to ti bohužel nepovím. Protože asi po tejdnu v lázních jsem jak mimino, Vzduch, koupele, světloléčba, masáže, solárko, .... prostě relax. Takže ti neodpovím, zda je to zrovna s toho. Sprchuješ se před tím. Já jsem to měla vždy po koupeli, abych měla vlhký tělo. Připadala jsem si vždycky jak kuřátko na rožni ... jé ... dala bych si. 😀
Za další mám ráda nordic Walking, tak tím tam trávím každej den a je mi v té nádherné přírodě nádherně. Hold psichyka je hodně důležitá.
Kor jak jsem vždy pěkně opálená ze solárka, tak nemám na sobě žádné fleky a žádnej šrám ... kor když jsem opálená tak si přijdu hubenější .... kždej den chodím tancovat ..... no je mi tam fakt nádherně. Letos v dubnu nepojedu. Tak doufám, že příští rok v dubnu už to nějak vyjde a babička bude hlídat a manžel z Michálkem na víkend přijede.

Jo a ještě k té světlolečbě ... myslím, že tam jdu tak 10x, ale nejsem si jistá.

micanek
28. únor 2008

Jo a jinak stav zase katastrofa 😒

artuse
28. únor 2008

micanku, díky za gratulace, kvůli zoubkům je plačtivější...ty lázně zní báječně, také bych si dala říct takový relax 🙂 a to si platíš sama nebo ti něco přidává pojišťovna? a psychika dělá hrozně moc, to máš pravdu...ty jo, taky bych jela, akorát by se mi strašně stýstalo, předevčírem jsem byla šest hodin mimo domov bez malé (tak dlouho jsem od jejího narození ještě nebyla) 😅 a stýskalo se mi jak blázen 😅
Stelinka má pod kolenem a pod krčekem takový suchý trochu červený proužek, tak se děsím, jestli to není akzém ☹
jo a o sprchování před tou světloléčbou nic neříkali 😕
micánku tak vydrž, třeba ti pomůže ta homeopatka 🙂

gaba3
29. únor 2008

ahoj holky 🙂
artuse: to chápu, já bych si to bez prcka taky nedokázala představit (a to ho mám ještě v bříšku že? ) 😅 a neboj, stelinka nemusí mít ekzém, třeba se jen zpotila, mysli pozitivně 😉
micánku: držákuj, za chvilku tě čeká léčba, hlavně tomu věř!!! to taky pomáhá.... 😉

petul.a
autor
29. únor 2008

Micanku, vše nej... k narozkám - hlavně dvě věci: ať je Michálek zdravý a ať se Ti aspoň trošku zlepší ekzém. To by byl fajn dárek, ne?

Ty maskáčky jsou super!!! My si zrovna říkali, jak se těšíme, až prckovi pořídíme úplně malinkatý maskáčky - já si totiž vzala za manžela trampa, tak se těšíme na vandry 😀

micanek
29. únor 2008

Ahojky holky.
Tak jsem včera musxela zase na sebe naplácat drogi a dneska jsem na tom lépe. Jo, jo\... zas jak dlouho mě to vydrží. Holt bez kortikoidů ani ťuka. ☹

Artuse. Já bejt tebou, tak se taky nenervuju, je milion miminkovskejch ekzemu, které nic neznamenají.
No a ty lázně mě hradí pojišťovbna. Nějaký poplatky jsem tam měla, jako větší komfort ( fén na pokoji 😀) ale to tamplatí asi každej a vzdušný 10,-kč na den. Že tam můžeš dýchat 😀 jezdím tam na 4 týdny. Teď se to ale o 60,-kč na den zvedlo ... tak počítám, že poplatky vyjdou na 4000,-kč + jsem tam nechala tak 10000,-bokem. Masáže a solárko si třeba musím platit. Samozdřejmě čekáš na procedůru a tam si dáš kafíčko, tam jusíka, tak priessnitze(kořalku) ..... jo a to se kutálej penízky. Hlavně jsem ale utratila za procedury na víc. Co jsem se dívala, že za mě vykazovali pojišťovně, tak to bylo nějakejch 26 000,-kč

micanek
29. únor 2008

Artuse. kté světloléčbě. Nevím zda to musí bejt, ale byla jsem vždycky před tím 20minut v neckác ( teda v koupeli) pak pě řekly ať se jen trošku utřu, ať je to tělo vlhký a šuply mě do komory. tak nevím. třeba je to všude jinak.

Peti děkuji za přáníčko. Dneska jedeme do makra, tak tam nakoupím vše conesmím a pak to vše sežeru 😀 ať se jednou taky mám. Jinak taky jezdíme stanovat a na hony jako honci. takže maskáče se u nás užijou. Ale to co jsem koupila tak jsou jen tepláčky. takže bych chtěla ještě kalhoty.

Gábi co melej ... ještě nechce ven? 😅

Jo a k tomu stesku po miminku. Teď můžu tvrdit jedno a za rok to bude uplně jinak. Ale je pravda, že jsem si tam strašně odpočinula, i psichyka a jsem tam fakt šťastná. 😀

micanek
29. únor 2008

Gábi, v pondělí jdu čučnout na tu porodnici. Tak jsem zvědavá, zda ně taky chytne depka. 😒

gaba3
29. únor 2008

ahoj holky 🙂
micánku: tak čučni, pak písneš, jaký to bylo a jaký z toho máš pocit 😉 a koukám, že ty lázně musely stát zato, fakt paráda co, jak to tak čtu.... 🙂 jinak prckovi se ještě nechce, však má ještě časík 😉 😉 😉 dnes jsem byla u dr, tak bobík naléhá a tlačí se dolů a bříško sice kleslé taky máme, ale ještě ne tolik, aby to bylo na porod či co..... tak uvidíme 😕 já pořád říkám, abych se nedivila - nepřenášela a netěhulkovala tady s váma až do dubna 😀 😀 😀

gaba3
29. únor 2008

holky, dívejte, co jsem objevila... nevím, jeslti to teda bude dobré, ale jak už jsme se tady bavily, mají i prací prostředky,...... tak třeba jen pro zajímavost 😉
www.mujneutral.cz

denses
2. bře 2008

ahoj holky, muzete mi poradit, co zabira na rozjety ekzem? Mam od mala atopicky, ale ted se mi to za posledni tydny desne rozjelo, mam uplne otekle prsty na rukou, rozmokvane a popraskanou kuzi, a pak ten oblicej...skoro mam chut dat si make up uz jen kdyz jdu vynest kos, aby se me nikdo neleknul. Hruza. Normalne mam kortikoidni masticku, ale tu ted nesmim a kozarka ma prave na mesic dovcu, takze k ni pro nic noveho jeste dalsi dva tydny nemuzu.

lucyel
3. bře 2008

Ahojte, obracim se na Vas s prosbou. Jsem na zacatku tehotenstvi a nikdy jsem netrpela ekzemem, momentalne se mi objevili na vnitrni strane stehen, brise a boku tela takove podivne cervene svedici svrnky, relativne male a neni jich mnoho. Nemate s tim nekdo zkusenost?

petul.a
autor
4. bře 2008

Lucyel, různých vyrážek a ekzémů je tisíc druhů, bude lepší si zajít na kožní, tam ti poradí. Ale přeju ti, ať to atopický ekzém není 😉

petul.a
autor
4. bře 2008

Gabi, ten Neutral vypadá fakt slibně, ani nemají nějak příšerné ceny 😉

gaba3
4. bře 2008

ahoj holky 🙂
petulko: vid? ale nevím nevím, my jsme takoví případi už 😅 jinak jsou tam ceny, je to sice dražší, ale že by to byly nějaké šílené páky, třeba ten šampon vyjde na 149,- 😉 já jen, že tam je i něco jako jar a prací prostředek 🙂
jinak holky, jak píše peta, zajít ke kožnímu (i když ten vám beztak nepomůže), aby aspoň diagnostikoval a pak zkoušet zkoušet zkoušet. nechci strašit, ale každému sedne něco jiného ☹ ale micánek by měla jít na tu terapii už ne??? to jsem zvědává, chci jít po šestinedělí taky, už se těším, to bude příprava na podzim 😉 a taky hlavně finanční 😕 😕 😕 😕
a co ty petí? jaký to ted máš, lepší doufám?!!

petul.a
autor
5. bře 2008

Gabi, já tam koukala na ten prací prášek a na ten "jar". Fakt to vypadá dobře. A myslím, že tam i psali, že se to dá koupit v některých lékárnách - to podle mě znamená zajištěnou určitou úroveň. No tak to teda možná vyzkouším. Jinak já jsem teď celkem v pohodě, až na pár flíčků. Je to asi týden, co jsem je mázla mastičkou, aby se nerozjely. Musím to zaklepat. Na to, jak si s námi teď počasí hraje, to je dobrý. Možná na těch pár hojících se míst zkusím biolampum, když už ji mám doma. Nedávno jsme zjistili, jak výborně pomáhá na plno věcí - manžovi aktuálně na opar. Normálně si nasvítil začínající opar a druhý den ho neměl. Taky jsme si uvědomili, že ještě loni měl problém s kolenem - meniskus téměř před operací, tak to pravidelně nasvěcoval a až teď skoro po roce nám došlo, že od té doby ho to vůbec nebolí. Zaklepávám 😉 Nemluvě třeba o bolestech zad; taky to působí na hojení pooperačních ran, jizev, jako prevence strií... Teď to vypadá jak kdybych propagovala nějaký "všeobecný zázrak", ale ono je to vlastně jen světlo 😉 Gabi, a co ty, jak jsi na tom?

gaba3
5. bře 2008

Peto, taky myslím, našla jsem to právě někde v časopise, že se to dá koupit i v lékárnách (a kdyby ne, myslím, že by i objednali), asi vyzkouším ten jar 🙂 a jinak, to je moc fajn, že jsi ok a určitě naplno užíváš těhulkování vid? 🙂 koukám, že už jsi ve třetím trimestru, takže se mazlení miminka taky blíží 🙂 😉 a ta lampa, hmmmm... to koukám, jenže už si myslím psala, že to je hodně drahý vid? manža je sportovec a taky by se doma hodila, to je furt něco otlučeného a bolavá kolena..... a na prevenci ekzému, opary...a nevadí, jen propaguj, když to pomáhá ne? 🙂 😉
jinak u mě ted ekzém taky ok, mám ho jen krapet na zápěstí (myslím, že je to z chladu, když si nevezmu rukavky) a pak se občas objeví okolo podpaží, když se třeba zpotím, tak mě to trošičku zčervená a občas se neudržím a poškrábu si to, ale dám si pudr a je klid, musím zatukat!!!!!! jinak interval braní Zyrtecu zkracuju - beru už jen jeden za 3 dny a funguju, tak to je taky super 🙂 jen, abych to ted tady nezakřikla vid? jinak, co se týče porodu, tak nevím nevím, kdy se malému zachce, jednou mi je zle s poslíkama jako blázen a podruhé pohoda a je mi výborně 😀 to bude překvápko 😉 a co ty, jak se cítíš jako nastávající maminka? máte nakoupeno, nachystáno? 🙂

micanek
5. bře 2008

Ahojky holky.
Teď se tady neukazuju, protože mi doma z neznámého důvodu nejde net .... no, to už mě asi jebne uplně 😠
Dneska jsem u táty, tak hned zneužívám jeho kompl.

Gábi na tu homeopatii jdu až 19.3. takže ještě chvilku čas.

Byla jsem se mrknout v té porodnici a v těch Boskovicích to porodní vypadá fakt dobře. Až na ty plecháče nachystaný mezi nohama ( asi na krev a placentu)
holt to bude trošku taková zabíjačka 😒 😵

Jinak jsem měla teď 4 dny klidovej režim ( to už se mi dlouho nestalo) včera teda zase buch aměla jsem obličej jak na víměnu. Takže večer zase kortikoidy a dneska vypadám trošku slušnějc. Asi mi ty 4 dny dalo tělo jako dárek.

Gábi,Já už jsem napnutá jak kšandy na ten tvůj porod. Pak musíš detajlně popsat 😀
Hlavně ať dlouho netrpíš.

petul.a
autor
5. bře 2008

Gabi, nachystáno máme tak z 80%, řekla bych. Máme takové ty větší věci (jsou v albíčku) a pár hadříků, takže zbývá ještě dokoupit další oblečky, plenky látkové i papírové, odsávačku soplíků, nůžky na nehtíky... prostě spíš už takové drobnosti. S oblečkama čekám, co mi poradí ségra - asi jsem tu psala, že má krámek. Chci se jí zeptat, kolik čeho tak maminy berou, abych to nepřehnala. Ale tuhle jsem udělala úlovek v sekáči - tři nové značkové věcičky (dvoje kraťasy s laclem a jeden "fakt velikej" 😅 svetr - zn. Next, Marks+Spencer) dohromady za 200.

To je fajn, že jsi mohla omezit braní Zyrtecu. Přecejen čím míň chemie, tím líp, že? Jinak, co se týká té lampy, tak fakt není zrovna levná. Přesto si ji ale kupuje hodně lidí (i když hlavně na úvěry) a jsou s ní dost spokojeni. Já ji teda dostala, takže celkem klika 😉

micanek
5. bře 2008

Peti, já už jsem tak na tom nějak stejně. Nemám ještě kočárek, ale je v Brnisku vybranej, takže ho koupíme až v dubnu. Lehátko do vaničky a ještě musím navštívit lékárnu. Ale taky se chci prvně poradit se švagrovou, co je na co dobrý.
Jinak hader mám tak na 5 dětí (trošku jsem to přepískla) hodně ze sekáču. A pořád a pořád nakupuju. 😀

petul.a
autor
5. bře 2008

No tak na kosmetiku jsem zatím nemyslela. Dostanu balíček v práci - vyrábíme ji, tak to by bylo, aby pro zaměstnance neměli 😉 Pak kdyžtak dokoupím zbytek.

gaba3
5. bře 2008

ahoj mamulky!
micanku: tak to jsem zvědavá, musíš nám napsat, jaké to bylo .... už se to krátí, za chvilku na sobě nebudeš mít ani flíček 😉 😉 😉 a to je moc fajn, že se ti v porodce líbilo a copak, plecháč tě vystrašil? 😀 není to nejhezčí, to máš pravdu, v havl.brodě jsem to myslím ani neviděla, ale v novém městě to taky mají 😉 a neboj, přijdu vám se o porodu poreferovat, teda jestli se prckovi bude chtít vůbec ven (i když do termínu máme ještě čaaaaaaaasu) 🙂
Petulko: na kolik teda ta lampa vyjde asi? to bude síla, když si to lidi berou na úvěry 😕
jinak jste holky parádně připravené, to je super 🙂 já snad mám taky všechno, bohužel mi nemá kdo poradit.... a když něco bude chybět, tak prostě dokoupíme ne? 😉
přeji hezký den

petul.a
autor
5. bře 2008

Gabi, to je právě ten problém, že já ceny nesmím sdělovat - jsme firma přímého prodeje, ceny se hýbou, taky záleží, jestli někdo podepíše smlouvu třeba někde na festivalu nebo tak, jestli přivede další lidi... Tak akorát můžu říct, že taková nejmenší, pro domácí použití, rozhodně asi nikdy nebude pod 10.000. Pak jsou ještě dvě větší, ty si dost kupují právě zdravotnická zařízení. Tak si říkám, když to používají doktoři, tak to vážně asi funguje 😉

gaba3
5. bře 2008

jasně, díky 🙂 hmmm a myslím,že asi budeme bez lampy 😀 😀 😀 a kdo to nakupuje, kožní lékaři normálně, nevíš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru