Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
18. dub 2008

Petul.a: tak na jedné ruce nech vatáhlej ukazováček a datluj 😀

micanek
21. dub 2008

Ahojky Babulky .... nikde nikdo ... tak si budu psát zesebou 😀

Normálně ty jehličky asi fakt zabírají. fakt mě to tolik nesvědí, tím pádem se tolik neškrabu a tím pádem se mi to vcelku hojí. Vakcína příjde asi tento tejden... tak jsem zvědavá.
Jinak homeopatika papkám taky. Takže zatím veliká spokojenost. 😵

petul.a
autor
21. dub 2008

Tak vidím, že moje pěsti, celé modré od toho, jak je držím, asi trošku pomáhají, co? 😀

micanek
21. dub 2008

petul.a: jo, jo ... tak pokračuj,ju?!!! 😀

Artuse: no ty jsi na nás nějak zapoměla ... ty nové fotky Stelinky jsou nádherný .... jo ať už mám toho mího prďolíka u sebe. 😀

micanek
21. dub 2008

Jo, ale mám na obličeji 2 beďáry, to se mi nikdy nedělalo. Přijdu si jak puberťák 😠

petul.a
autor
22. dub 2008

Mic, hele, radši dva beďary, než tělo plný ekzému 😉 Mě v noci pěkně svědily ruce. Jestli ono to není tím, že jsem včera snědla (celý ČTYŘI!!!) jahody. Ani jsem si moc nepochutnala, přecejen to zatím není ono. Ale když my 😉 květnovky si jich v létě asi moc nedáme...

gaba3
22. dub 2008

ahoj kočky 🙂
micanku:zlatý beďary 😉 😉 😉
hlasím, že se mi dělá krapet ekzém okolo očí 😢 ale to bude asi tím, že skoro vůbec nespím a neodpočívám a ta psychika že? ještěže mám ty kruhy pod očima, aspoň to není tolik vidět 😀
a co je nového? moc nestíhám dočítat 😅
co ekzém u stelinky, dobrý?
micanek, petulka: teeeeda - 36tt, už se to blíží 😵

artuse
22. dub 2008

ahoj holky 🙂

já nezapomněla, občas juknu, ale minulej týden jsem marodila s průduškama a ještě nejsem úplně ok 😒 navíc Stelinka je akční, tak vůbec nestíhám, už normálně leze 😀 ekzém u Stelinky celkej dobrý, pořád to má trošku pod kolínkama...ale mně, jak jsem byla nemocná a taky jak jsem kvůli tomu vynechala světloléčbu, tak lupénka se mi zase objevuje 😠 😠 😠

gabi, četla jsem o tom porodu, to sis teda užila 😒 ale hlavně, že jste oba ok 🙂 malej je krásnej a pěknej cvalíček 😀 pomáhá ti někdo trošku teď v šestinedělí? já měla chvíli manžela doma, to šestinedělí byl záhul, než jsme si na sebe vůbec zvykly a tak... 🙂

micanku, ty sis všimla fotek 🙂 jinak super, že jsi spokojená s tou novou léčbou, přiznám se, že jsem té Dr. taky napsala o dotazník, poslala mi ho, musím to ještě všechno prostudovat a podle toho se rozhodnu, napsala mi, že na lupénku by byla vhodná ta metoda SIAB, ale moc ty vakcíny nechápu, to jako si kapeš vakcínu z vlastní krve a moče 😕 😕 no musím si o tom něco přečíst nebo kdyžtak o tom něco písni víc prosím 🙂

holky květnovky, no vám se to taky pěkně krátí...hmm těště se a hodně odpočívejte, vážně se vám to bude hodit 😀

micanek
22. dub 2008

ARTUSE: V dubnové Betynce se o té metodě SIAB zrovna píše. .... v dobrém

Oni ti udělajií jednu vakcínu z moči a krve .... a to se pak kape pod jazyk .... jou to ale nějaké parní výpary ... bezbarvé a bez zápachu ... takže neboj. Každým dnem čekám, že mi ta vakcína příjde. Píšou tam teda, že tak na 14 dní se může stav zhoršit a pak už se jen lepší.
Sice s tím nemám ještě skušenost, ale fakt to znělo tak dobře, že jsem do toho šla. A jak jsem psala, tak to stojí na čtvrt roku 750,-kč ( ta vakcína) + 500,- návštěva ... takže to jde.

Jinak co se týče ruk a noh, tak pořád samozdřejmě ekzem mám, ale nedá se to vůbec srovnat s tím jak bylo. Zase se mi teda dneska udělala na obličeji, tak večer budu muset máznout kortikoida.

Gábi ... jinak jak to mateřství jinak zvládáš??? jak moc nečtu, tak jsem si 2 hoďky dneska četla o porodu .... ten strach fakt na mě přišel pěkně.

artuse
22. dub 2008

micanku: aha výpary, já myslela, že se tam kape snad rovnou ta krev a moč 🤐 musím si o tom něco přečíst, ty peníze jsou mi skoro jedno, já už utratila za různou kosmetiku snad majlant...jsem moc zvědavá, jak to na tebe bude působit, věřit, že dobře, já o té SIAB nikdy neslyšela, o homeopatii a akupunktuře jo, ale SIAB je mi ještě teda záhadou 🙂 jo ještě jsem se tě micánku chtěla zeptat, jestli si při té léčbě můžeš normálně mazat kortikoidy a různé masti, atd., protože vím, že u některých těch alternativních metod se to nedoporučuje...

a porodu se neboj dopředu, fakt v klidu 🙂 já měla porod docela v pohodě, u každého je to prostě jiné, ale fakt se nestresuj 🙂

petul.a
autor
22. dub 2008

Gabi, Vojtíšek je fak nádrherný miminko, fotky máte super 🙂

Artuse, tak Stelinka je akční, jo? No je to rozhodně lepší než kdyby byla nějaká buchta 😉 A je prima, že nás, skoromaminy, uklidňuješ ohledně porodu 🙂 Díky 🙂

micanek
22. dub 2008

artuse: neříkala nic, že by se nesmělo ... holt když musíš, tak musíš. 😀

gaba3
23. dub 2008

ahoj holky, jdu jen na skok a dočetla jsem vás jen malinko narychlo 😅
artuse: at jseš brzo zdravoučká! 😉 stelince to uritě zmizne 😉 čím že mažete? nám se udělala malinko vyrážka na obličejíčku...asi jsem snědla něco agresivního 😕
micanku těš se, porod bude ok a stojí to zato - počkej, až si budeš malého ňufat 🙂 já jsem štastná, že ho mám bobíčka 😵 a ta léčba určo zabere, zní to dobře! musíš nás pak informovap 😉
jinak zvládáme, už to začíná být lepší, tak snad to není jen vlaštovka.... i ty prdícíi po kapičkách - masážích se dají... jen víc spánku, to bych potřebovala 😀 a manža byl se mnou týden doma, moc mi to pomohlo!!! holky. tak at si miáčci vezmou dovolené 😉 jinak mamka mi pomůže občas, manža je ted d na služebce, tak válčíme samušky a dobrý 🙂
zdravíme stelinku a pupíčky 🙂

artuse
23. dub 2008

ahoj holky 🙂

přejeme se Stelou Vojtíškovi vše nej k prvnímu svátku! 😵 Gabi dej si za něj něco dobrého v rámci možností 😀 ten ekzémek mažeme zelenou vodou namíchanou v lékárně - je to desinfekce a pak na to pudr Endiaron, když se to maže tak je to celkem dobrý...my měly na tvářičce i seberoickou dermatitidu, ale to se dá dobře zvládnout... 🙂

jo Stelinka je vážně akční, já nemůžu nic od ní udělat, právě mi tak dlouho bušila do klávesnice na notebooku až odlítlo písmeno g a h 😲 a máme skoro novej notebook, snad to tam půjde nějak nandat 🤐 a rorcupovala už i knížku - Saturnina 🙄 😅 😅

pěkný den!

slunickooo
23. dub 2008

Ahoj holky,

tuhle jsem vám psala, mám ten ekzém na ruce a dal mi něějakou mast - hněědou, smradlavou - snad s dehtem - ale vůůbec nezabírala, spíšš se mi to zhorššilo - tak jsem dneska zajela na kožžní a dal mi - LOCOID 0,1 % - prý slaběě žže si to mazat můůžžu ale ne dlouhodoběě - myslíte žže to opavdu nemůůžže ublížžit miminku??? V lékárněě mi taky lékárnice řříkal, žže to můůžžu ale málo a ne dlouho....

mám to opravdu užž hrozný, hrozněě měě to pálí ažž bolí - tak snad se nic nestane ... ☹

micanek
23. dub 2008

sunickooo: Já měla lokoid na obličej, je myslím nejšetrnější. na ruce a tělo jsem musela mít silnější.
Otázka zda to neublíží miminku???? .... musíš doufat, že ne ... je to holt kortikoid .... ale já bych těhotenství bez kortikoidů nezvládla.
Pokuď nemusíš, tak nedávej. Ale na druhou stranu je lepší si do dát, než aby se ti to rozjelo víc a muselas bejt na něm celé těhu jako já.

Gábi ... malilinkej je fakt kouzelnej ... já už chci taky 😀

slunickooo
24. dub 2008

Micanku - moc děěkuju za odpověěd, vččera veččer jsem si to troššku mázla a dneska užž to vůůbec nesvěědí, takžže to máznu zase troššku veččer - to snad nemůůžže vadit v takovým malinkém množžství... jinak mi doporuččil koupit si na promašštěění Lipobáze Repair - a zdá se to dobrý, takžže tím sem ti to mázla ted... moc doufám, žže mi to zmizí--- ješštěě jednou díky 😉

micanek
24. dub 2008

Tak už mě vypadla jedna jehlička z ucha ... doktorka teda říkala, že to tak asi bude, ale ostatní dvě držej jak přibyté. zase se mi trošku zhoršl ekzem, ale je pravda ... čestně se přiznávím, že jak mi bylo lépe, tak jsem samozdřejmě začala hřešit. No a je to hned vidět. Jo a beďary už mám 4 ... panebože, kde se to u mě vzalo. A na obličeji svítěj jak semafory. Jelikož nepoužívám ani make up, tak ani nemůžu ven .... puberťák hadra.

slunickooo: Drřím pěstíky, ať ti to zmizne ( Michálek taky) 😵 ... ale jak říkám, pokud ho nebudeš potřebovat, tak ho nemaž. Co mi říkala doktorka, tak miminku v bříšku těma kortikoidama narušujeme kůži, u chlapečků potenci ....atd... bylo toho víc, ale už si to nepamatuju. Taky jsem měla a Mám ohledně Michálka výčitky.
Holt ale když to jinak nejde ...... 😖

slunickooo
24. dub 2008

Micanku tak budete mít chlapečka??? Moc gratuluju,, už se vám to blíží vid??

No máznu to ještě dneska - jen slabě až půjdu spát a pak když to nebude svědit tak to nechám, kůži mám teda hnusně hrubou 😠 😠 , ale to vydržím...

jenniffer
24. dub 2008

Micanku: koukám, že už se ti to krátí....nemá ta tvoje dr. nějakou internetovou stránku, kde by se o tý metodě dalo načíst víc?
Slunickooo: Locoid mám doma taky, na některý místa na mých rukou nezabírá, musím mazat Elocomem.
Holky fakt vás obdivuju, jak se držíte. U mě není týden, aby se nemusela kortikoidama mazat. Jak to budu dělat v případném těhu, to fak nevím. ☹

micanek
24. dub 2008

Jenniffer: Hodila jsem ti do IP info, tak mrkni tam. Třeba tam něco najdeš rozepsanýho.

slunickooo: proti tomu svědění beru homeopatika a myslím, že to zabírá. Normálně se to dá koupit v lékárně .... jmenuje se PAUMON HISTAMINE 30CH a bere se až 5x děnně 3 kuličky. Tak to skus, třeba ti to pomůže a nebudeš muset kortikoidovat. ... tím právě že to tak neškrábu, tak to mám o něco lepší.

gaba3
25. dub 2008

ahoj holky 🙂
artus: díky 🙂 vojtík má zase průjem, takovej hlenovej chudáček, dr. mi říkala, že takhle začíná alergie a ekzém se projevuje až po 3. měsíci, tak bojím bojím ☹ a díky s tou zel.vodou - slyším poprvé, vůbec neznám... já jsem ho ted začala koupal v linole na ekzém a má kůžičku nádhernou, jen te ksichtíček ještě trochu, ale jak se třeba vzteká, tak se i poškrábe a všechny pupínky mu vylezou, šíša jedna 😅 stelinku od nás pohlad, je to pěknej čertík, to má tatka s těma písmenkama v notebooku určitě radost že? 😀
micanek: jsem ráda, že ti je líp, až mě chytne svědivá, hned poletím do lékárny 😉 je to moc drahý? a neboj, 37tt, to už máš taky za chvilku, bude mimííí - už se těším 😵
slunicko:drž se, bude určitě líp 😉 já mám taky vždycky hrubou a hnusnou kůži jak stará bába 😉 a dívej, ručky mám už zase krásně hladký 😉
no holky, jen ta moje očka, mám šílený kruhy, jak nechrním a trošku červený okolo, tak pudruju pudruju a pudruju, snad se to nerozjede 😅
jo a baštím opět zyrtec!!! těm, co se ho tak strašně bály, tak mi taky dětský lékař říkal, že v těhu nevadí, hlavně držet alergii pod kontrolou (je to moc dobrej dr.) a ted při kojení ho mám brát taky, když mám potíže....když zvládnu ekzém a alergii u sebe, tak není ohrožen ani prcek...a při kojení nevadí 😉 jo a vojtík je po něm trošku spavější, takže si i odpočnu trochu 😀

slunickooo
25. dub 2008

Gabo - a co po porodu ?? Pozoruješ nějaké změny???? Mě se právě ekzém hodně zhoršil - dřív jsem ho skoro neměla - po porodu první dcery před 9 lety...

gaba3
25. dub 2008

slunicko: v těhu jsem měla ekzém šílenej a po porodu úplně zmizel, už ke konci těhu to začínalo být dobré... nevím, jestli třeba nepomohl i klystýr, že se vyprázdní střeva? fakt nevím 😕 jen ty očka ted, hodně záleží na psychice, ale na těle nemám ani jeden flíček, takže vám to určitě taky po porodu zmizne, holky nebojte 😉

petul.a
autor
25. dub 2008

Gabi, tak ať je Vojtíkovi brzy dobře 😉

jenniffer
25. dub 2008

Micanek: ještě jednou díky za kontakt na dr.. K tomu Paumonu - platí o něm taky, že se alespoň půl hoďky před a po nesmí jíst a pít?

Gaba3: Pylová alergie se mi před pár dny rozjela na plný obrátky. 😠 Od té doby, co se snažíme o mimi, se lékům snažím vyhýbat. Ten Zyrtec jsi brala i v těhu? Používalas i nějaký sprej do nosu? Mě dr. píše Flonidan a Flixonase sprej, na obou píšou, že v těhu by se nemělo. Když jsi byla těhu, radila ti dr. alerg. záchvat spíš přetrpět bez léků nebo se má raději vzít lék?
Super zpráva, že u tebe po ekzémku stále ani památka. 🙂

micanek
25. dub 2008

jenniffer: to že půl hoďky před a ponesmíš jíst, pít a čistit zoubky platí u všech homeopatik.

Gábi .... stojí to asi 63,-kč ..... v každé lékárně je to trošku jinak, ale tak o 5,-kč.

micanek
25. dub 2008

Jinak dneska mi došla ta vakcína. Trošku jsem to spletla. Došly 2 lahvičky. Jedna z moči a druhá z krve. Jedna z nich stojí 745,-kč. Takže za celej balíček s poštovným jsem platila 1555,-kč. Ale pokud to bude pomáhat, tak i tak to jde..... musí se při té léčbě taky hodně pít. Nejmíň 2litry vody denně.
To bude pro mě asi náročné. piju strašně málo.

micanek
26. dub 2008

Gábi, dívala jsem se na to moje homeopatikum a měla jsem tam cenu 67,-kč, takže tak nějak.

Jinak dnes jsem poprvé brala vakcínu ... je to čirá voda, chuť jakousi má, ale určo ne po čůrání, nebo krvi 😀
takovou bdoktorskou, ale v poho.

petul.a
autor
28. dub 2008

Micanek, tak co, jak to všecko zabírá? Je to lepší?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru