Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
7. čer 2008

artus: na stránky juknu 🙂
ahoj micanku: to je fajn, že je ekzém mnohem lepší 🙂 a letí to co? prdíci nás taky trápily a hoooodně! sab jsem taky dávala, malej po něm vždycky mlaskal, ochutnej, je to taková srajda umělá sladká 😀 ale přišla jsem na to, že nám po sabíkovi bylo hůř, přestala jsem ho dávat a dr. mi doporučil Lacidofil (dobré kultury do bříška), dávám mu jen půlku té tabletky a to tak, že jí vysypu a rozmíchám na lžičce v odstříklém mlíčku, trvalo to teda si 14dní než ot začalo zabírat a už je to ted pohoda, občas večer se kroutíme, jak leží a nehýbe se..... jo a když budeš malého koupat, dávej mu teplou plenku na bříško, to taky pomáhá + masáže (já mám od Hádka přírodní fenyklový olej - je i pro ekzematiky a super) 😉 tak snad jsem ti aspoň trochu poradila, vím, jaké to je trápení, já jsem z toho byla úplně hotová...... a at malej pěkně papá 😉
jinak holky, vyzkoušela jsem hádka a teda musím říct, že jsem s ním moooc spokojená 🙂 😉

micanek
9. čer 2008

ahojky babule ... tak začalo teplo a krk a ruce zase svěděj ... no a ruce mám pěkně dodělaný od praní těch plenek ... no ale těch 5 enděl už to vydržím. 😀 Pěkně to a le bolí ... dneska mě chytala až křeč do ruky.
Holt ty prací prášky jsou všechny svinstvo ... taky si pořád meju ruce a to mýdlo na těch rukách není taky praví ořechoví. ..... ale bylo 100x hůř. Tak jsem ráda za to co je a hlavně, že to nemá to moje sluníčko.
Jinak ten sabík nám asi zabírá ..... nebo si to aspoň myslím. Tu teplou plenku na pupíček určo vyskouším 😀

micanek
11. čer 2008

Ahojky babulky.
tak mám pocit, že se mi ekzem zase rozjíždí ... teď mám strach ještě větší na sebe dát kortikoidy, než v těhu ... člověk jak toho bobánka vidí, tak je to zas uplně jiný.

Malej má na ručičce v ohybu takoví červený flíčky ... příjde mi to jak potničky ... nevíte zda je tonormální, nebo už to může bejt nádech ekzemu ☹

slunickooo
11. čer 2008

Micánku - ještě jednou moc gratuluju, Ty jsi měla epidurál???? Můžu se zeptat jaký to bylo?

gaba3
11. čer 2008

ahoj holky 🙂
micanku: to nic nebude, to děti mívají, neboj 😉 a jakej teda bobík je? hodnej, spinká a určitě nepláče co?
no a epidural by mě taky zajímal, to tě normálně umrtvili půlku těla a jak si rodila, to přece nic necítíš ne? já ho taky měla, ale kvůli císaři, vím jen, že mi to napíchli asi na posedmé a já se jen modlila, at už to napíchne a ty příšerný porodní bolesti přestanou a ani jsem to necítila, jen štípání do zad (někdo to popisuje, že to hrozně bolí) 😅 a jak to napíchla - to byla úleva 🙂 😉
slunickooo, uvažuješ o epi?
a co petulka, ani za náma nejukne...doufám, že se mají dobře! nevíte někdo o ní?

slunickooo
12. čer 2008

Gabo - ahojík

při prvním těhu jsem epidurál chtěla - jenže jsme přijeli jaksi pozdě 😀 😀 tak mi ho už nestihli dát, no a pak jsem byla před pár lety na operaci kolene a právě mě umrtvovali jen do zad, - mě to hrozně bolelo, fakt to bylo šílený, až jsem se jim tam složila -takže mám hroznou zkušenost že už epidurál nidky v životě - takže já jednoznačně NE

micanek
12. čer 2008

Já mohla hejbat i nohama ... to umrtví ten vnitřek.. Jinak nápich byl fakt hnus ... ale nevím, zda spíš nebolele ta umrtvovací injekce. Byl to takovej hnusnej tlak a museli to rozmasírovat. Do porodu jsem ale vůbec necítila kontrakce. Cítila jse, že jsou, ale vůbec to nebolelo. Jak se šlo rodit, tak epi stáhly ... takže porod mě bolel asi jako každou. No a na šití jsem měla epi, ještě umrtvovací injekci a byla to pro mě bolest strašná.
Ale šla bych do toho asi znova. Promě byl u porodu hnusnej vpich ... asi 20minut ..... porod 16minut ... no a nekonečný šití.
No a 24 hodin po porodu jsem nesměla vstávat s postele. I když jsem vše cítila. No chvilku jsem se lekla .... šáhla jsem pod peřinu a říkám ... co to je?... co tam mám?? ... mrknu a to byla moje noha. Necítila jsem stehno 😀 ... ale zvednout jsem ji mohla.
Je pravda, že jsem myslela, že z epi mě nebude bolet ani porod ani šití.

Ale fakt bych šla do toho znovu.

Jinak špatně jsem to napsala ... u toho epi to nebyla bolest ... ale takovej fakt hnusnej tlak.

artuse
12. čer 2008

Ahoj holky 🙂

tak já klasicky nic nestíhám a teď nám dva dny nejel net 😠 Stela je nezmar, dneska přes den všehovšudy spala něco přes dvě hodiny, ale je to šikula, pořád stoupá, plazí se, nejradši by už běhala 😀 dneska tu byla na návštěvě tchýně, včera jsme měli taky návštěvu...

Zuzko, ty červený flíčky můžou být ze zapocení třeba, Stelinka to taky trošku na jedné ručce dřív měla...

já taky rodila s epi, vpich mě teda vůbec nebolel 😕 epi mi ulevila od bolestí, ale trošku jsem je stejně měla a nohy jsem normálně cítila 😕 hned po porodu jsem skočila z postele 😀 a šití mě bolelo trochu, jen si vzpomínám, že mi tak strašně divně bolely asi tři dny záda po tom vpichu epi...

gaba3
13. čer 2008

ahojky kočky 🙂
teda to čučím, že vás to bolelo 😕 mě taky ne, sice to štípalo, ale... no asi to bude vážně tím, že už jsem byla úplně hotová, asi po 30hod. bolestech mi to asi bylo jedno a byla tak bolavá, že nic 😅 a já jsem nohy necítila, ale to bylo asi tím císařem, dávají asi něco silnějšího... pak ale ta hlava,to bylo něco, musel mě příjít i proklepnout neurolog, takovou bolest hlavy jsem holky nezažila, jsem se nemohla zvednou z postele a do toho prcek a ten kříčel o 106, takže jsem se zvednou musela, no děs! nakonec mi bylo řečeno, že mi napíchli blbě a vytíkala mi míšní tekutina či co..... jinak až budu rodit po druhé (pokud to půjde přirozeně), tak chci epi na 100%, bolesti to byly šílený, to ten vpich trvá chvilku, takže sluníčko moc se toho neboj 😉 jen pak ty stavy no... jak píše i artus... artus chudáku, záda to muselo být taky něco vid? ☹

artus: stelinka je šikulka 🙂
co ta petula?
holky, bobík pípá, tak k němu letím 😉 papa

slunickooo
13. čer 2008

Gaba - tak to se máš 😉 😉 , já se toho už nebojím - protože do toho NEJDU 😀

micanek
13. čer 2008

Ahojky.
Peťula se neobjevila ani v květnovkách.
Je možný, že ten epi u mě trošku stávkoval kuli váze .. měla jsem skoroo 100 ... ale jen skoro 😀

Chci mu ty pupínky n aruce zapudrovat, ale pořád je má tak křečovitě zohlí, že se bojím, že je bambulovi zlomím. ... co jsi na to dávala ty Art?

slunickooo
13. čer 2008

ahojík kočky,

Micánku - máš moc - teda máte 😉 - moc krásného chlapečka 😉 , 😉 chtěla jsem se tě zepta, četla jsem, že jsi od Brna - Boskovice????? My letos chceme s rodinkou jet do Dinoparku, původně jsme mysleli Plzen, ale prý je ve Vyškově lepší.... tak jsem kouakala cestou na nějaké místa, kam bychom se mohli jet podívat - a přišla mi dobrá machocha + jeskyně a okolo Boskovic je to wester. městečko????? Snad tu nemelu nesmysly a je to tam někde u vás.... jestli ted jo , můžeš mi napsat jestli tam je ještě něco na shlídnutí???? A nějaký kempík, kde by se dalo přenocovat ve stanu?????? Dík moc 😉

micanek
14. čer 2008

slunickooo:
Tak v Dinoparku ve vyškově jsme byli a horší vejlet jsme si nikdy neudělali. Bylo to strašný. Prvně jdeš do Zooparku ... tam jsou slepice, prasata, kaza, ovce .... pak tě navalej do přeplácanýho autobusu a drkotak tě přes celej Vyškov do DinoParku.. .. zhlídneš Dinopark ( je to spíš hodně pro děti) a pak čekáš na ten přeplněněj autobus, než tě dodrkotá spátky. Brácha si nechal vrátit i vstupný. Hrozně jsem se na to těšila a pak jsem myslela, že mě jebne. 😖

Jinak v Boskovicích je Westernoví městečko ... moooc pěkný. mají moc pěkná vystoupení. Do městečka je vstup zdarme a pak si jen kupuješ co chceš. To představení myslím stojí 160,-kč, ale stojí za to. V Boskovicích je i hrada zámek. 20km od Boskovic jsou Letovice ... tam je Keltské měěsto ... ještě jsem to tam ale nestihla 😀 ... a mám to za barákem. jeskyně jsou ve Sloupu, v Ostrově u Macochy .... no a pak naše Macocha. Pak je tady osada Vísky ... tam se dá jezdit na koních, pronajmout bazén .. je tam moc pěkně.
Kemp je v obci Suchý ... jezdím tam každej rok ... o jiném tady bohužel nevím.
V Letovicích je taky Hotel Koupaliště a pronajímají i chatičky ... cca...150,-kč na osobu ... jinak pokud budeš ještě něco potřebovat ráda odpovím ... holt jsem bejvalím povoláním recepční 😀 .

artuse
14. čer 2008

čau holky 🙂

Zuzko,malej je fakt rozkošnej a připadne mi už takovej velkej, jakoby starší 😀 Stelinka to na té ručce měla jenom malinko, tak jsem jí to myslím jen trošku mázla Bepanthenem a pak jsem jí začala celou mazat Lenienskou a mažu ji dodnes. A čím to chceš zapudrovat? aby to dýchalo... Jinak na ten ekzémek pod kolenama nám dala kožní pudr Endiaron + nějakou zeleno-modrou vodičku připravovanou v lékárně a to celkem pomáhá...

Letovice, Boskovice znám, je tam moc pěkně, hlavně Boskovice jsou takový pěkný město, v tom westernovým městečku jsem taky byla, ale tam mě to moc nebavilo, protože já nejsem na western, ale pro děti jak dělaný 🙂 a na Macochu jsme v dětství podnikali výlety furt 😀

Petula asi nestíhá...já ze začátku kromě mimíse taky nic nestíhala...

slunickooo
15. čer 2008

Micánku - moc díky, 😉 😉 my právě do Dinoparku jedem kvůli naši mladý, tak jí se to snad líbit bude --- ještě jednou moc díky za info.... 😉

micanek
15. čer 2008

slunickoo: není zač

artuse: mám hypoalergení pudr od oriflame a zatím nám dělá dobře ... moc krásně i voní.

theresa
17. čer 2008

Ahoj holky, trápí mě taky od narození atopický ekzém, v čem budete nebo jste už prali výbavičku pro miminko? Já stále váhám, mám strach z ekzému.

artuse
17. čer 2008

Ahoj theres, já peru v Lovele a máchám v trošce octa 🙂 příjemné těhulkování 🙂

gaba3
18. čer 2008

ahoj holky 🙂
theres: my taky v lovele, občas dám i aviváž od silanu sensitiv (je tam namalované miminko) 😉 a vojtík má dle pediatra hodně jemnou a citlivou pokožku a lovela nám nic nedělá, takže bych se jí nebála 😉 😉

a co dělají miminka?

micanek
18. čer 2008

Tak já peru jen v persilu sensitive. Aji mám v něm namočené plíny. Nevím proč, ale lovela mi začala strašně smrdět ... hlavně že ji mám doma nakoupené litry a litry.
Jednou jsem v ní prala plenky a ani mi všecho nevyprala. Fakt s tím Persilem sensitive jsem spokojená jak z vypráním, tak z vůní a hlavně to nejdůležitější ... envadí nám.

Jinak bobánka jsem dala vedle do baráku k taťkovi (mému otci) ...pěkně mu spí na pupíku 😀 ... je to ale takoví divný ... ještě jsem bez něj nebyla. Přitom je odemě 30 metrů. 😅
Ve 2:00 jedou pryč .... tak ho dostanu spátky ... je to fakt strašně divný. 😒

micanek
18. čer 2008

Jinak včera jsem vyděla jeden příspvek od Peti v Květnovkách ... no a za náma se ani neukáže. 😅

artuse
18. čer 2008

ahoj holky 🙂

já v Persilu sensitiv peru prádlo normálně pro nás 😀 ale pro Stelu ne, má taky hodně citlivou pokožku a ta Lovela je určrená právě pro mimina a to si myslím, že Persil ne...je fakt, že Lovela všechno nevypere, velký fleky se musí hned zaprat nebo namočit nebo něco no, a když mám trochu flekatý plíny tak mi to tak nevadí 😅 oblečení zapírám, ale taky už mám něco flekatý, počkejte až začnete přikrmovat zeleninkou, taková mrkvička je fakt téměř nevypratelná 😀 a fleky od mrkve máme od začátků krmení na oblečení i já a manžel 😀 😀 😀 holt začátky byly legrační, teď už papá pěkně, už nám stačí bryndáček 😀

Zuzko, jo bez mimi je to divný, to znám, a už to asi jiný nebude, já byla bez Stelinky asi nejdýl pět hodin a byla jsem celá nesvá 🙂 a co Michálek a Vojtík??

micanek
19. čer 2008

Art: mě dr. říkala, že Persil sensitive je i pro miminka. a jak říkám musím teda hooodně zaklepat, ale zatím nic.

jen mě zatím pěkně svědí krk ... no a to jsme kuli malímu na dietce... ach jo.

gaba3
19. čer 2008

micanku: se ti nedivím, já byla bez vojtíka necelou hodinku (hlídala má mamka) a byla jsem totálně nesvá, honem honem jsem k ní pádila a když vojtíka viděla spokojeného a vysmátého, chtělo se mi normálně břečet, takže jsme takový citlivý magorky 😀 😀
artus: o mrkvičce jsem slyšela, že je to prevít, takže už se moc těším, jak snám vojtíka, to bude všude 😀
jo zuzí, pokud ti a malému persil nevadí, tak vpohodě ne? já mám tady vzoreček a peru v něm plenky (dávám malému látkové, když je rozbalenej na přebalováku, tak aby mi nečůral, kam se mu zachce a kolikrát i kaká, jak má volno) a persil mi tu jeho žlutou stoličku vypere nebo ještě vanish (ten chce pak ale hodně vymáchat), ale lovela ani náhodou 😠
a co se stalo té petule?

petul.a
autor
20. čer 2008

AHOJ,KOČKY.STÁLE JSME NA CHATĚ U RODIČŮ,NENÍ TU NET,A TAK VÁS SLEDUJU ASPOŇ Z MOBILU.ZKOUŠELA JSEM NĚKOLIKRÁT NAPSAT,ALE PŘÍSPĚVKY SE NEULOŽÍLY.VÍM,ŽE JE TU PO MNĚ SHÁŇKA,TAK TO ZKOUŠÍM ZNOVU,ABYSTE VIDĚLY,ŽE ŽIJEME.A NEJEN TO,MÁME SE PŘÍMO SKVĚLE.VÍC NAPÍŠU,AŽ BUDEME DOMA,VRACÍME SE V NEDĚLI.VŠECHNY VÁS A VAŠE MIMINKA JÁ I BARUNKA ZDRAVÍME!

micanek
20. čer 2008

Peti ... no konečně, že se aspoň ozveš. jak se vrátíš, tak musíš hned napsat jak bylo.

Gábi já zatím látkuju ( šestinedělí .. chci kuli nožičkám) takže deně těch pokaděnej plenek mám haba kuk 😀 ... jinak malej mi to tak yna přebalováku děla .. počůrá mě skoro vždycky a někdy teda i pokaká. 😀
No aty plenky taky peru jedině v persilu. jednou jsem to skusila v lovela ... amusela jsem prát znovu. fakt zlatej persil sensitive ... to už bych se spíš bála toho vanishe.

petul.a
autor
23. čer 2008

Achoooj, kočkyyy!!! Tak jsme doma. Píwšu jednou rukou, na druhé držím to naše zlatíčko a kojím. Jak se tu všechny máte? My přímo skvěle. Na chatě bylo bezvadně, naši se o nás starali přímo ukázkově. Chtěla jsem se zapojit do nějakých prací a oni mě ani nenechali. Že prej po císaři ať nic nedělám 😉 Starala jsem se jen o malou. Ale ona je takový zlatíčko, většinou jen spinká nebo baští. Áby plakala, to už ji musí něco hodně bolet (staré známé prdíky) nebo ji musím něčím hodně s.át, třeba koupáním v době, kdy už má hlad 😉

Jinak co se týče porodu atd.: V neděli 18. 5. nástup do špitálu, v pondělí ráno císař. Původně se mělo začínat v 8.00, ale malinko se to šouplo na 8.20. Nejdřív teda byla příprava jako u klasického porodu, pak mi dali úžasný protitrombózový punčošky, na hlavu čepeček, no vyšperkovali mě. Jak tam byl frmol, tak přehlídli, že v předsálí sedí manža, a jemu řekli, že tam ještě nejsem. Takže před porodem se mnou oproti původnímu plánu nebyl. Ale to mi ani nevadilo, hlavně, že tam byl potom. V 8.20 mi píchli spinal, jen to tak nepříjemně bodlo, ale nic hroznýho. No, a pak to teda začalo naostro. Byl tam takový mladý anesteziolog, strašný sympaťák. Celou dobu se mnou vtipkoval Ptal se třeba, v kolikátým jsem, a já na to, že v 39tt. On prý, že to není možný, že jeho žena je 33tt a má břuch daleko větší. Taky se ptal, proč jdu na císaře. Nechtěl i věřit, že ve mně je velký miminko (kromě polohy KP), že prej kam by se tam vešlo. Hm, docela koukal, když malou vytáhli a ona měla 3740 gramů a 52 cm A to se stalo v 8.41. Pan doktor povídá: "Někdo nám tam čůrá... a teď kdo nám to tam čůrá... HOLČIČKA!!!" Holky, já byla snad na 200% přesvědčená o klukovi. Chtěla jsem Barunku reklamovat, že to není možný, že já mám mít přece kluka Po porodu jsem řekla sestře, aby se mi koukla po manžovi, tak se ke mně konečně dostal. Musím říct, že ty dvě hodiny po císaři pro mě byla jeho přítomnost strašně důležitá. Byl jedinečnej, přesně věděl, kdy mi dát napít, jak na mě mluvit, no zlatíčko. Ale teda, když mi začala rána přicházet k sobě a ještě jsem nemohla hýbat nohama, tak to se teda přiznám, že jsem nenáviděla celej svět, včetně toho mimča, který mi tu bolest "připravilo". Jenže - pak zabrala první kapačka a bylo líp. A když mi pak malou prvně přivezli a dali k prsu... nádhera... to už jsem věděla, že ji nedám. Prostě láska sice na druhý pohled, ale na pořád Normálně tam prý nechávají maminám po císaři mimča třetí den. Já ji druhý den už sestrám nevrátila A dospělácký sestry říkaly, že prej jak jsem srdnatá - několikrát jsem odmítla léky na bolest. Ale proč si je brát, když jsem necítila potřebu. Taky musím pochválit hořovickou porodnici, všichni se chovali výborně a vybavení je taky dobré. Hlavně se mi líbilo, že to není továrna na děti, ale že mají osobní přístup ke každému.

micanek
23. čer 2008

Peti: no paráráda ... taže dá se říct porod taky v pohodě. 😀

Já už jsem zapoměla ... ty jsi si nenechala říct pohlaví, nebo se trefily blbě. 😀

Mám pod kolenem klíště ... zaptý a okolo červenej flek .... já si to ale nevítáhnu, tak doufám, že brzo někdo přijede domů a nic s toho nebude.

petul.a
autor
24. čer 2008

Mic, my jsme si pohlaví říct nenechali, ale já byla snad na 200% přesvědčená o Jakubovi 😅

micanek
26. čer 2008

Peti .. no a řekli vám holčičku nebo kluka? ... pořád tě asi trochu nechápu 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru