Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
28. lis 2007

Petula, tak to jseš šťastnej človek 😉 To Calcium je volně prodejné, na netu nevím, ale koupila jsem normálně v lékárně, stála mě 41kč a je dobrá třeba i na popraskané bradavky během kojení... no podobné bepanthenu, jen nééé tak drahá 😉

erko
29. lis 2007

Ahoj holky. Taky jedna z vás, zoufalá ekzematička. Dřív jsem na něm trpěla hlavně na rukou, ale teď v těhu ho mám na obličeji a ve vlasech. Byla jsem u kožařky, nic mi nepomohlo. Mám ho teda ve vlasech, kompletně celý obličej včetně víček očí, okolo pusy. Začínají i nohy a záda, kupodivu ruce ne. Jsem z toho zoufalá a nic nezabírá, naopak ☹

gaba3
29. lis 2007

Ahoj holky 🙂 Erko: to mě moc mrzí! jedině zkusit rady viz předešlé příspěvky a hlavně vydržet! třeba já se ted drbu jak blázen, nevíte někdo, jak to zastavit?mě to nějak nejde 😠

jabber
29. lis 2007

Ahoj holky,
naše malá má atopický ekzém, byla jsem s ní u homeopatky a ta nám, kdyby to svědilo, doporučila obklady z kořenu rudbekie. Zatím jsme to ještě nevyzkoušeli, protože to má teď jakžtakž v dobrém stavu a nic jí nesvědí. Takže předávám dál 😉

erko
29. lis 2007

gaba - taky se drbu a nemůžu přestat, nebo vůbec nezačít s drbáním 😒 Teda obličej si hlídám, ale ty nohy!
Já už jsem si vymyslela léčbu - jela bych k moři 🙂 Ale teď vážně, láká mě ta mast z konopí, švagrovi pomohla.

gaba3
29. lis 2007

🙂 jéé tak to já bych jela taky hned 😉 já zatím zkouším ty solné koupele a je to lepší, ale být u moře, tak to je do 3 dnů pryč úplně. Ale naše veškeré finance jdou na miminko, takže o moři si nechám asi jen zdát.... jinak obličej si taky hlídám, u mě zase ty ruce a krk 😠 A o masti z konopí jsem slyšela, myslíš, že fakt pomůže?to se furt investuje do mastiček, kdyby některá pomohla tak, že by to úplně zmizelo že? 😉

hacina
29. lis 2007

ahoj holky🙂včera jsem absolvovala svůj 1. ultrazvuk a moc moudrá nejsem 🙂)) Dr. nejdřív řekl, že vidí jedno, pak chvilku mlčel a vypadlo z něj že vidí dvě, ale pak zase říkal, že spíš jedno🙂)) no ono je to hodně brzo, takže si mě pozval za týden na další ultrazvuk, tak snad bude už jistější🙂)) jinak od včera si dělám ty obklady z járischova roztoku a zatím nevím.... nehorší se to, na rukách to docela zmírnilo pálení a je to dobré, ale ten obličej to zatím moc nezachránilo. no budu pokračovat 🙂

gaba3
29. lis 2007

ahoj Hacina: tak to je hezký, možná budou dvojčátka - gratuluji 🙂 Jinak u mě Jarisch zklidnil, ale nevyléčil ☹ třeba pomůže, uvidíš.... Ted jsem se bavila na kurzu, že mastma se to nezachrání a že by to chtělo alternativní med., jako bylinky, léčitelé.... tělo se vlastně kůží čistí, takže to můžou být zanesená střeva, játra,... (plísně...), ale když ani čistící čaje se v těhu nemůžou, tak je to těžký no ☹ věřím, že to vydržíme a pak už se jenom budeme kochat mimískama ne? 😉
Petula si vzala elocom a je vysmátá a už ani nepíše....

hacina
29. lis 2007

já se utěšuju tím, že když to takhle vybouchlo při těhoten., tak po porodu to určitě zmizí a ta hormonálni změna způsobi třeba velký odstup ekzemu potom už delší dobu.

gaba3
30. lis 2007

No já si taky myslím a hodně jsem o tom slyšela, že pak to bude, jako když mávneš kouzelným proutkem 🙂 Já se dnes v noci vůbec nedrbala - musím se pochválit 😀 ale zato ted jsem se namazala tou kalciovkou a držím se zuby nechty, ale neeeeeejde to ☹

petul.a
autor
30. lis 2007

Gabi, tak já teda píšu 😀 Bohužel práce mi nedovoluje psát tak často, jak bych chtěla. No Elocomem jsem řeščila jen to opravdu nejhorší, jinak se snažím dodržovat to, co tu ale všechny znáte - promazávání atd. Tu mast z konopí jsem zkoušela, ale mně nepomohla. O tom pročištění organismu taky něco vím, ale spíš od homeopata, byla to příšerná dieta, která sice nejspíš pomůže (spolu s homeopatiky), ale já si ji prostě nemohla dovolit ani vzhledem ke své postavě (příšerně jsem zhubla, a to jsem do té doby byla hubeňour i tak) a nakonec ani finančně. I když to už bylo před léty, dneska by to bylo lepší, ty potraviny jsou dostupnější. V podstatě to byla dieta bezlepková, bezmléčná a bezvaječná. No zkuste si to představit. Ale s těmi střevy na tom něco bude, teď o tom mluvil v TV MUDr. Jonáš (ten založil právě tu homeopaticko kliniku, na kterou jsem jezdila). Říkal, že teď je novinkou "střevní sprcha" - že to vyčistí střeva dokonale, i včetně stěn. Jenže to v těhu taky asi nebude moc vhodné 😒

petul.a
autor
30. lis 2007

Tady je něco o té střevní sprše: http://www.salome.estranky.cz/clanky/alternativ...

gaba3
30. lis 2007

Peťo hurááá 😀 já vím, mě se to povídá, když jsem doma na neschopence 😉 Jinak jsem četla a zajímavé, šla bych hned, jen ty výplachy asi nebudou nejpříjemnější co? A v těhu to asi nebude moc dobrý si myslím.....No a myslíš, že u mě je to těma střevama? protože mě ekzém trápí jen na podzim a začátek zimy, jinak zbytek roku absolutně OK.... jak jsem už psala, jsem alergická na podzim.pyly a plísně a těch se ve vzduchu nezbavíš 😠 No až letos je to takovej extrém, od září si to pěěěěěěkně užívám, ale to bude asi tím těhu co?
Jinak o MUDr.Jonášovi jsem hodně slyšela a četla a s tou dietou se ti nedivím, v těhu bys možná toto ani absolvovat nemohla.a kolik vážíš ty nínítko? 😀 Já to mám asi podobné, baštím-baštím a nepřibírám, až ted mám 5kilíček nahoře, ale přijde mi, že jsou jen v pupíku, ruce a nohy mám jak párátka 😀

petul.a
autor
30. lis 2007

Jé, Gaga, to jsem ráda, že nejsem sama, kdo měl problém, že byl hubeňourek. U mě se to spravilo tak nějak samo. Dřív jsem mívala max. 57 kilo při 180 cm, ale pak se tak nějak podařilo přibrat na 65 😉 Toť moje startovní váha před těhu, teď mám 67 😀 Jinak, co se týká těch výplachů, tak na jiných stránkách píšou, že to vůbec není nepříjemné, ale v těhu se to nesmí. Nicméně - je to vhodné právě pro ekzematiky, alergiky, astmatiky... MUDr. Jonáš to vysvětloval zhruba takhle: Jak se v tlustém střevu usazují ty potraviny, tak naleptávají stěny toho střeva (hlavně v těch místech, kde je širší, protože ono vlastně vypadá trošku jako věnec špekáčků 😀). No a odtud se ten "bordel" uvolňuje do krevního oběhu, takže působí vlastně na všechno, co v těle je. No a ta "střevní sprcha" dokáže vypláchnout i ta širší místa 😉 Dokonce říkal, že ten výplach pomůže člověku zbavit se i třeba bolestí zad, hlavy apod. Proto jem po tom pátrala, protože můj manža má právě bolesti zad - svalové. Jak jsem tak koukala, tak jedna aplikace vyjde kolem 700,-- Kč, musí se opakovat aspoň 3 + potom pravidelně třeba jednou nebo dvakrát za rok. Ty další aplikace jsou pak asi už levnější. Ale stejně si myslím, že jako investice do zdraví to za to stojí a zas to není až tak hrozný peníz. I v porovnání s tou dietou, ta teda byla příšerně drahá. Teda já bych určitě šla spíš do toho výplachu než do té diety 😉

gaba3
2. pro 2007

😀 ahoj Peťo 😉 hmmm, tak to není zase tak hrozný těch 700kč, když spočítáš, co narveš do mastiček..... tak je to pakatel 🙂 a když to pomůže, což dost věřím, tak se to určitě dá vydržet... A nevíš, jak je to v období kojení?? já bych na to šla hned, samozřejmě kdybych mohla. Ale ted je to se mnou jak na houpačce 😉 ekzém mi pěkně mizí ted, ale když se snažím nejíst čokoládu, rajčata, mléko.... tak najednou zase horší ☹ Možná to ted závisí i na hormonech 😒 A manžel na ten výplach půjde? že bys mi dala vědět 😉

petul.a
autor
3. pro 2007

Gabi, manžel z toho nakonec vycouval, hrdina 😀 Ale já, až bude mimčo na světě, bych do toho určo šla. O kojících matkách tam právě nic nepsali, pouze o těhulkách. Podle mě by to v době kojení vadit nemělo. A jak říkáš, ekzém je teď asi závislý fakt na hormonech, u mě je to totéž. Takže vydržať 😅

gaba3
3. pro 2007

áááá chlapi hrdinové co? 😀 u nás doma by to bylo podobné 😀 Jo já jsem měla šílenou chuť na mandarinky a čokoládu a tak jsem to do sebe asi 2 dny pořád ládovala a hle, ekzém je ted mnohem lepší 😀 To je šílený, fakt hormony, ale nejhorší je, že když potřebuju vypadat dobře (někam jdeme...), tak vypadám jako debil 😀

hacina
3. pro 2007

ahoj holky🙂 u mě zatím také žádná změna - tedy k lepšímu. ekzém se bouří jak to jen jde🙂 járischuv roztok nijak nepomohl, tedy možná trochu zklidnil, ale jinak nic. jsem taková celá oteklá, červená no kočičanda🙂) jsem na nemocenské, takže aspon nemusím tolik mezi lidi, ale to teda parádička, už aby bylo vše ok 🙂)) a ty výplachy žaludku zní dobře, už jsem o tom také četla a hned jak to bude možné to určitě vyzkouším.

gaba3
3. pro 2007

Holky, já jsem se ted dočetla, že na ekzém je výborný pivo 😀 ale fakt jsem to četla, že obsahuje vyvážený poměr vitamínů jako kyselina listová a vitaminy sk.B (což je v těhu důležité) 😉 tak mi manžel hned koupil nealko, tak si zrovna teď malinkou skleničku pocucávám 😀

hacina
3. pro 2007

no to je dobrá zpráva, já jsem normálka měla ráda pivo, teda né nijak hodně, aby jste si nemyslely, že jsem byla denně v hospě 🙂 ale mám ho raději než víno, a ted v těhu po obědě, jsem manžovi uplně záviděla, mám na něho tak strašnou chut 🙂 tak tedy zkusím aspon nealko🙂 to je dobrý poznatek🙂

gaba3
4. pro 2007

jéé hacina, kup si Radegast Birel, ten je nejlepší 😀 Já teda pivo nemusela, spíš to víno, ale nějak jsem si už zvykla, dnes jsem měla malou skleničku zase 😉 Prej to má víc vitaminu než ovocný džus, samozřejmě pro nás jen to nealko 😉 A na kurzu nám taky doporučovala i během kojení, ale tam se může i alkoholický, ale jen tak malinkatý a jednou týdně....

petul.a
autor
5. pro 2007

Holky, já jsem asi hříšník, ale občas si dám i trochu normálního piva. Jedno malý měsíčně určo neuškodí. A nealko pivo mám doma neustále v zásobě. Holky, a citrusy a čokoláda, o tom mi ani nemluvte. Zrovna jsem zbodla pomeranč, no a znáte to, je Mikuláš, takže ta čokoláda... 😝

gaba3
5. pro 2007

Petula 😀 pivo je zdravé 😉 já si dávám děnně 1 malou nealka 🙂taky se ted nehorázně cpu a ekzém fakt lepší, to je divný co? 😉 jo a víte, co dělám? musím se přiznat, v noci se vždycky nachytám, že se strašně škrábu, aniž bych o tom kolikrát věděla a pak se ráno vzbudím pěkně rozškrábaná 😠 tak jsem si ted pár nocí za sebou dala na ruce rukavice 😀 asi ted vypadám jako blázen, ale kůže je krásně čistá a ekzém heky mizí a dokonce nosím už i výstřih a to je co říct 🙂

gaba3
5. pro 2007

jo jen manžel se mi tlemí, že mi klidně víc zatopí, jestli mi je vážně taková zima, když musím spát s rukavicema 😀

petul.a
autor
5. pro 2007

Gabi, takže sexy kočka, co? No, musí to s námi ti naši chudáci přežít 😀

petul.a
autor
5. pro 2007

Hacina, koukám, že se vám mimi povedlo po IVF. Tak to moc držím palečky. My se snažili "jen" dva roky, byly i nějaké léky, ale k IVF jsme nedošli 😉 Myslím, že i ta stimulace před IVF musela být pro ekzematika docela záhul, ne?

gaba3
5. pro 2007

jojo fakt sexy 😀 včera mi Dr.říkala, ať vydržím, že to je v těhu naprosto normální..
a tak koukám, že si teď pořídit miminko není žádná sranda co? Petula, ty dva roky? to musela být hrůza co? My 14 měsíců, rvali do mě hormony .... chodila jsem furt na UZ... 😒 a jednou začátkem července mi Dr. říkal, že ovulovat tento měsíc nebudu, tak at se zbytečně nestresujeme... a měli jsme jít další měsíc na IVF s tím, že mě po měsíčkách budou hormonálně připravovat... tak jsme se těšili na IVF a pustili to z hlavy a měsíčky nepřišly - prostě šok, i přesto,že Dr.potvrdil, že otěhotnět nemůžu a přece - no příroda je mocná 😉
A jak jste to měly vy? Hacina, co to IVF, dalo se to? asi jsem o moc nepřišla co? 😅

petul.a
autor
5. pro 2007

Tak já jsem takhle měla naplánovanou laparku. Začala jsem si obíhat předoperační, čekala na mrchu... No, a ona nepřišla. A BT neklesala. Třetí den zpoždění jsem našla na testu // a brečela a brečela a brečela... Takovým tím uvolněním, jak to ze mě i z manžela všecko spadlo. Naprosto skvělý zážitek. Tak si myslím, že problém s ekzémem je pro nás, holky, celkem maličkost, když to tak vidím 😉

gaba3
5. pro 2007

jasně hlavně, že budeme mít ta naše zlatíčka, to vydržíme 😉 tak to je petula taky pěkný teda 😉 Já vždycky obrečela ty testy s / a když tam byly //, tak jak jsem to nečekala, tak jsem si to ani neužila a čučeli jsme na to jako dva puci a nemohli tomu uvěřit 😀

petul.a
autor
5. pro 2007

No, to my taky 😀 Střídavě pláč (teda u mě, manža se držel, ale měl červené oči 😉) a sřídavě prohlížení testu, jestli tam ta čárka fakt je 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru