Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

andu
23. pro 2008

Gabi, s těmi radami těhulkám tě beru za slovo! A asi to dám přečíst i příteli, aby se nedivil, že si ráda pospím 😉 No já bych brala, kdyby naše dítko bylo po mě. Prý jsme byly se sestrou zlatá mimča, skoro jsme nebrečely a prospaly jsme celou noc. No ale nebudu si dělat naděje, ať pak nejsem nemile překvapena a raději počítám s tím, že už se nikdá nevyspím 😉 😀

andreasek82
23. pro 2008

holky take mam ekzem bohuzel, ale jen na rukou, jakoby mezi prstama.. ☹
nic prijemneho to tedy neni.. tak take nevim, co s tim..

micer
23. pro 2008

Ahoj holky. Díky za rady. Zase mě to trošku postavilo na nohy. Když už se to nedá vydržet vezmu si 1/2 dithiadenu (doporučila mi ho kožní i na gyndě). Ale holt 2 x týdně se trošičku těma kortikoidama namažu.
Jinak, aby toho nebylo málo, tak máme celou dobu Elinku v bříšku obráceně. 😒 Porod koncem pánevním ale nechci. Když jsem se na to informovala, tak mi bylo řečeno, že si vybírat nemůžu. Jo a to jsem se jednou zhroutila, když mi doktorka na ultrazvuku ve 32. týdnu řekla, že má malá malou hlavičku a je zpožděná asi o 3 týdny. Nemohla jsem v sobě ani udržet jídlo, takže čípky a tak.. 😠 No, ale pak jsem jela na vyšetření do Ústí a dost četla na internetu a zjistila jsem, že děti, co jsou KP mají menší hlavičku v průměru o 16,2 dne a že by hlavně doktoři neměli maminky stresovat a raději jim vysvětlit, že je to normální (ten jeden index)..... prostě se opravdu těším, až malou uvidím....bude zdravá a vše bude v pořádku....řeknu vám, že jsem si takhle to těhotenství nepředstavovala. Ani se mi nechce do druhého ... když navíc říkáte, že se to dalším těhotenstvím ještě zhorší....
Zatím hodně sil. 😉

gaba3
26. pro 2008

ahoj holky, tak jaké vánoce? u nás super 🙂 🙂 🙂 🙂
micer, jsem ráda, že se ti to pozastavilo! a neboj, malá je určitě v pořádku, nenech se vystresovat, nestojí to za to!!! mě to udělali dr. za těhu asi 3x, byla jsem na nervy a ted vidím, že zbytečně, mysli pozitivně, vše je v pořádku! 🙂 😉

micer
26. pro 2008

Ahoj holky. Vánoce super. Dostala jsem hodně dárečků. Asi jsem byla mooooc hodná. Příští rok je ale budeme už slavit s Elinkou, takže budou krásnější. Ekzém pořád stejný....bojujeme. Teď jsem si vzala 1/2 dithiadenu a až to trošku přestane svědit, tak snad usnu.
Vzhledem k tomu, že je malá stále hlavičkou nahoru, tak přemýšlím, zda-li docílím toho, aby mě doktorka poslala na císaře. budu i ráda, když jí vyndají dřív, abych se mohla začít léčit....nějaký Elokom nebo tak něco. Máte s tím některá zkušenosti?

alias313
27. pro 2008

micer: ahoj mam skusenosti s Elocomom. Mne viac zabera mast, krem je pre mna slaby...a pouzivam ho prakticky stale a som v 28tt, doktor povolil, ze sa nedostava do krvi, takze je to pohoda..teraz mam dost zhorseny ekzem, asi to bude tym pocasim 😒 lieky som nebrala ziadne ani dithiaden ani nic, to mne zase neodporucil, tak som si len obcas natrela a ked svrbelo tak som veselo skrabala...ale elocom je fakt dobry, lebo je silny, aspon mne dobre zabera 😉

eldobi
27. pro 2008

gaba3: ten Zyrtec si brala od zaciatku kojenia? V akych davkach? Ja mam teraz ekzem strasne zhorseny, cele ruky, tvar, krk az po prsia a uz zacina aj nohach no a samozrejme to strasne svrbi... Lieky sa bojim brat, kedze este stale plne kojim, preto si ma trocha "posmelila", ze aspon sem-tam by som si mohla dat aspon 1/2tbl.

micanek
29. pro 2008

Micer: Já bych taky určo mázla ...psichyka je na miminko taky pěkná svině ... co se týče kortikoidů, zda ublížili, či ne .. to se podle mě ještě nezjistí .. četla jsemm, že u chlapečků to má třeba špátný úinek na plodnost a to nemám jak zjistit.
micer .. jinak já měla těhu taky uplněj brutus .. stračnej ekzem, strašný bolesti .. fakt hrůza .. a tvrdila jsem, že niikdy už nechci bejt těhotná .. ale teď když vidím to naše štěstíčko, tak na bolest jsem zapoměla a vím, že u jednoho rozhodně nezůstanu. ale držím moooc palečky, ať je vše v poho.
Jo a na baloně je jden cvik, aby se mimoušek otočil ... klečíš, opřená o balon a válíš se po něm nahoru a dolů .. ale tak aby jsi se neopírala o bříško.

Jo a s tím kojením .. já taky měla prsa samej ekzem a sem tam pořád mám, a požívala jsem kloboučky ... fakt mě to hodně pomohlo .. už to, že malej se mě nedotýkal slinama a mě to nedráždilo .. takže ti to mooc doporučuji
A hlavně skus kojit co to jde ..chráníš s tím svého broučka ... mě prsa uplně brutus mokvala a taky jsem si porávala z myšlenkou, že skončím, ale vydržela jsem, protože jsem si vždy uvědomila, že kojínkování Michálka chrání ... zatím musím zaklepat, ale nemá nikde nic, takk doufám, že to tak i zůstane.

Jinak já ekzoš tak nějak v rámci možností ... řekla bych , že mi zase začala zabírat ta nová vakcína .. jenže vánoce a já hřeším ... takže .. no prostě takže

Holčičky moje .. kdybych náhodou se sem už letos nedostala, tak vám přejí náááádhernej novej rok plnej zdravíčka vám i drobečkům nározeným i nenarozeným 😀

gaba3
13. led 2009

ahoj holky 🙂

micánku: děkujeme zá přání, tobé také přejeme vše nej 😉

eldobi: zyrtec beru pravidelně od 3. trimestru, takže celé kojení a v pohodě, už jsem tady psala, pediatr mi ho dokonce poručil, že tím chráním i vojtíka... zezačátku jsem brala 1 tebletku denně a ted, když jsem ok, tak beru preventivně 1/2, nepřestávám, znám svůj případ, mohlo by to zase přijít 😒

chulieta
13. led 2009

ahojte baby, na atopak je velmi dobry teetrickovy olej, ak chcete viac info dajte IP.

eldobi
13. led 2009

Gabi,velmi pekne dakujem. Dva krat som si skusila dat na noc 1/2 Dithiadenu, a malo to vplyv asi aj na malinku, lebo jej zmizli na lickach take cervene flaky, ktore sa po vysadeni zase vratili ☹, i ked ospala z toho na rozdiel odo mna nebola 😀 . Inac, ja si davam z Rakuska nosit taku zarabanu mast bez kortikoidov, vola sa UU-Pflegesalbe, obsahuje hydratacnu a vyzivnu zlozku, celkom dobre mi premasti suchu pokozku.

emjee
15. led 2009

jarulai • 9tt • Dnes o 08:32
ahojte babulky, podobná téma tu už zrejme bude, no nenašla som.
podla USG som v 5tt a už dlho mám atopický ekzém. neviete mi niekto poradit ako sa starat o pokožku, hlavne čo sa týka rastúceho bruška a pokožky dekoltu? a neviete, či sa dá už teraz robit niečo aby moje bábo túto nepríjemnú chorobu nezdedilo? či to možem ovplyvnit napr.stravou.
určite je dost žien s týmto problémom, tak šup sem

jarulai • 9tt • Dnes o 10:17
no tak dievčatá, to tu s tým fakt nikto nemá problém? nenechajte ma v tom samu

eldobi • 2d • Dnes o 12:58
jarulai, uz je tu taka tema v casti Tehotenstvo, pripajam link:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ja som si na brusko davala tehotensky olej z Weledy, dostat ho v DM. Na ekzemy som nepouzivala kortikoidy, aby to neprechadzalo k babatku, obcas som si dala proti svrbeniu Dithiaden, ale prvych 6 mesiacov som si to kvoli svrbeniu poriadne odtrpela. Ekzemy som si mastila indulonou, calciovkou, infadolanom,... Samozrejme, pravdepodobnost zdedenia tam je, ale dedicnost neovplvnime.Prajem Ti bezproblemove tehu.

jarulai • 9tt • Dnes o 13:06
dakujem

micanek
16. led 2009

Ahojky Babulínky.
Neříkám, že je ekzoš uplně ok, ale vypadá to, že mi konečně ta vakcína pomáhá ... sem tam se něco objeví, ale dost málo ... až teda na ruce, jsou teda o mnoho lepší, ale přece se s nima pořád máchám v nějakejch saponátech, tak to není 100%
Homeopatka mi říkala, že to je běh na dlouhou trat .. takže po 3/4 roce můžu říct konečně mi něco zabírá .. takže doporučuji těhulkám i netěhulkám.

grajcaricka
16. led 2009

No ja som práve odštartovala svoje vytúžené druhé tehotenstvo a mám takú skúsenosť, že v prvom tehotenstve sa mi alergia a ekzém utlmil skoro až vytratil a objavil sa iba občas a to vo veľmi v malinkom rozsahu (to som použila Locoid lipokrem 0,1% zmiešaný s Indulonou). A odvtedy som mala "skoro" pokoj. Znamená to že už počas prvého tehotenstva až do tohto druhého som nemusela užívať nejakú dlhodobú liečbu ako za slobodna. Ale nastala zmena! Po piatich rokoch som opäť tehotná a s tým aj prišiel môj kamarát-nekamarát ekzém. Takže mám vysypaný krk a oblasť čelustí. No ale lekárka mi opäť poradila zmiešať absolútne minimálne množstvo Locoid lipokrem 0,1% (tuším sa to tak volá) s Induonou a potreť. Urobila som to skutočne v nepatrnom množstve iba 1x a ekzém sa mi mierne utlmil inak si to potieram niekolko krát denne iba s Indulonou. A dá sa to vydržať. Ale v skutočnosti mi to nevadí, myslím ten ekzém. Sem tam sa poškrabem, ale inak to vydržím. Mne sa ekzém ukáže iba ak to preženiem s citrusmi a čokoládou a ak mám nejaké emotívne výkyvy (radosť, stres, nervozita, prípadne hormonálne výkyvy) takže si na to pokúšam zvykať a brať to ako jednu s mojich tehotenských ťažkostí. Mimochodom čo sa týka dedičnosti, môj synček to bohužiaľ zdedil po mne, ale chvalabohu nie ZATIAĽ s takým hrozným priebehom ako som mala od malinka ja.

jarulai
16. led 2009

ahojte babulky,tak vidím, že ja mám asi slabšiu formu proti vám. mám síce suchú pokožku celého tela /ked sa po osprchovaní nenatriem tel.mliekom, neviem sa doškriabať/ a len sem-tam suché fliačky, hlavne na rukách. takže sa asi nemám na čo tak sťažovať, že 😉

grajcaricka
16. led 2009

Neviem zhodnotiť koho forma je ťažšia a koho ľahšia, ale v porovnaní s tým čo som mávala počas puberty je toto malina 😒 . Uvidím či sa to bude zhoršovať počas stúpajúcej gravidity, ale v podstate mi to je jedno a vôbec si z toho nerobím ťažkú hlavu a ani ty si nerob. Po kúpeli sa ponatieraj (neparfemovým mliekom) prípadne si kúp v lekárno olej do kúpeľa Oilatum alebo Balnea Hermal a bude to určite lepšie. Držím ti palce a heslo ekzematikou je NEŠKRAB SA!!! (to som počúvala celé detstvo 😀 )

jarulai
16. led 2009

OK, pozriem nejaký ten olej. a hlavne sa budem snažit neškriabať 😉

micer
18. led 2009

Ahoj holky. Tak ekzém se mi natolik zhoršil, že mě poslali do nemocnice. Navíc Elinka nepřibírala, protože mi špatně fungovala placenta a byla otočená hlavičkou nahoru. Tudíž se doktoři rozhodli ukončit těhotenství dříve. Elinka se narodila 7.1.2009 v 9.12. Jsem nejšťastnější maminka. Byla malinká - jen 2,2 kg a 47 cm. Včera večer už nahá měla 2450, takže je šikovná a hezky papá.

Kojení jsem tak nějak zmákla. Na ten ekzém na prsou mi pomohl Bepanten, takže kojíme bez čepiček. 🙂

Bohužel jen co jsme se vrátili domů mě začala teplota a kašel....chodila jsem s rouškou, ale malá stejně dostala rýmu. Myslela jsem, že jsem jí nakazila, ale začala mi červenat a hrozně bolet jizva po tom císaři. Včera jsem byla s manželem v nemocnici a mám tam zánět, takže vše bylo z toho a rýmu měla asi z toho převozu. Přece jen ten velký rozdíl teplot. Nasadili mi nějaké slabé antibiotika, které můžu při kojení. Chudák Elinka Kortikoidy a ještě antibiotika. Doktoři nám dovolili se mazat tím Advantanem. Prý je můžou i kojenci, takže do toho mléka nejde nic, nebo minimum......takže je to dobré.

Jsem ráda, že to všechno takhle dopadlo a Elince už i ta rýmička ustupuje.

Holky a co berete při kojení za tabletky a krémy?

eldobi
18. led 2009

Micer, gratulujem k Elinke, prajem jej vela zdravicka a aby bola stastna. Skus Elinke vytierat nostek materskym mlieckom, vraj to pomaha.
Pri kojeni beriem sem-tam 1/2tbl Dithiadenu, ale som z toho strasne ospala... Ja mam egzos takmer po celom tele, tvar, cely krk az po prsia vratane, brucho, ruky, chrbat, nohy, ...proste vsade, strasne to svrbi, koza na krku ma z toho strasne boli, ani otacat hlavou poriadne neviem... som z toho zufala. Advantan man aj ja, ale moja skusenost s kortikoidmi je taka, ze sa mi to potom rozsiri este viac.

susik77
19. led 2009

Ahojte. Ja som mala poslednu noc dost desnu ☹ Atop. ekzem mam uz asi 5 rokov, hlavne na rukach-medzi prstami. V 1.tehu som mala aj na krku, a zacal mokvat 😒 Dr. v nemocnici mi dal hydsrokortizon, za dva dni to uplne zmizlo. Teraz si to natieram kazdy vecer hydrokortizonom, ale uz moc nezabera. V noci ma to zacalo tak strasne svrbiet, ze som si to asi polhodinu skrabala, potom som rezignovala a isla som to natriet hydrokortizonom, potom to este polhodinu svrbelo. predtym mi zaberal aj ten Bioderma krem-Atoderm, ale mam pocit, ze uz moc nezabera...Kozna mi pred par mesiacmi povedala, ze by som vobec nemala umyvat riad v rukach ani prat rucne. Tak to minimalizujem, ale nejde to uplne vynechat.
Musim najst nieco, co by mi v tehot. pomohlo, nej. babsky recept....skusali ste nieco?

petul.a
autor
20. led 2009

Micer, velikánská gratulace k Elince 🙂 🙂 🙂 Ať je zdravá a ať jste obě moc šťastné.

Holky, nezkoušely jste ten krém Lipobase Repair? Slyšela jsem na něj reklamu v rádiu, ale zatím jsem ho nezkusila. Tady o něm něco píšou: www.atopickyekzem.cz

eldobi
20. led 2009

petul.a: skusala som Lipobase dermalny krem (neviem, aky a ci je rozdiel medzi Lipobase Repair a dermalnym kremom. Vyrobca je o oboch ten isty - Astellas), mne to nepomahalo, navyse ma to po namasteni stipalo. Konzistenciou mi to pripomina calciovu mast, ale ta je pre mna ucinnejsia a nestipe 🙂.
Este mi celkom dobre robi krem z DM - Babylove Ultra Sensitive Pflegecreme, aj cenovo je prijatelny (u nas stal cca 70 Sk).

andu
21. led 2009

Micer, taky gratuluji k Elince (v kolikátém týdnu, že se tedy narodila?) a přeju, ať jste obě zdravé a Elince ať se ekzoš vyhne obloukem! 😉

jenniffer
21. led 2009

Petul: kdysi jsme měli doma tento Lipobase Repair: www.lekarnaparizska.cz/lipobase-repair-cream-p-.... Na promaštění dobrý, ale na hojení u mě k ničemu. Mě zabírají jen kortikoidy. 😠

micer
23. led 2009

Ahoj holky.
andu - rodila jsem 37 + 2 císařským řezem. Docela jsem si ale užívala...najdřív jsem měla teploty a kašel, tak jsem si myslela, že mám chřipku, ale jizva se začala nadouvat a červenat a bolet stejně jako kdybych měla čerstvě po operaci...jeli jsme tedy na pohotovost a dostala jsem nějaké antibiotika....v PO ráno mi to ale prasklo a vyteklo takového hnisu, že jsem nechápala, jak jsem to mohla vydržet...teď už mi vytéká jen málo. V PO jdu ale do nemocnice, ať se mi na to kouknou, jestli je vše v pohodě.
Jinak ekzém mění vzhled...mám ho spíš suchý, stroupkatý, ale na prstech na rukách je úplně šílenej, čekám, až doberu ti antibiotika a zase to musím máznout kortikoidama - tím Advantanem. Snad se to ale zase začne hojit. V to doufám.

micer
23. led 2009

Holky - děkuji všem za přání - hlavně k tomu zdravíčku. Budeme to s Elinkou potřebovat...děkujeme moc. 😉

micanek
24. led 2009

Micer .. jé mooc gratluji k Elince 😀

Ja to Lipobas zkoušela taky a u mě to vůbec nezabírá .. taky jen kortikouši

micer
25. led 2009

Ahoj holky. Tak nevím, zda-li to mám z jídla nebo co...ale ekzém byl na ústupu a teď se to zase strašně rozjelo. Už jsem z toho opravdu vyřízená. Moc bych si přála, aby mi na kožním už napsala doktorka něco silného, aby mi to zabralo...ale zase to kojení....chtěla jsem kojit Elinku co nejdéle, ale nevím nevím..... jak jste to dělaly po porodu, aby se vám to vyléčilo???

eldobi
25. led 2009

Micer, asi nam neostava nic ine len vydrzat. Aj ja mam ekzem strasny, od hlavy po paty, mam toho plne zuby, vsade same supiny z koze, najhorsie je to svrbenie, ale asi nam neostava nic ine len vydrzat, kym kojime. Nevzdaj kojenie, ked mas mliecko, urobis tym maximum pre svoje babatko. Ja viem, ze je to hrozne, zazivam to na vlastnej kozi, ale ked sa pozriem na moju Elisku, ako jej chuti a aka je spokojnucka, tak to mi dodava silu vydrzat.
Tiez som rodila cisarskym a po porode som mala kozu uplne cistu, lebo som niekolko dni nic nejedla, ale akonahle som zacala prijimat stravu, tak to zacalo ☹. Cakam uz asi len na zazrak 🙂. Drz sa, prajem Ti, nech ten ekzem zmizne, este mas sancu, si kratko po porode, mozno sa este vyrovnava hladina hormonov.

andreasek82
26. led 2009

ahojky holky, vim, ze oproti nekterym z vas mam zatim jen maly problem, ale i tak me trapi.. mam ekzem na rukou mezi prsty, je to velmi neprijemne, hlavne proto, kolik toho rukama za den musite udelat.. pres den mi ani tak problem se neskrabat nedela, ale zato v noci!!! jak spim, tak se nekontroluju a rozkskrabu si ruce tak, ze je rano pomalu nepoznavam.. ☹ moc to pali, je to hruza.. jednou je to lepsi, pak se to zase zhorsi.. pouzivam ted krem z konopi od cutis help, rekla bych, ze je moc fajn, ale i tak je na me asi slaby, zkratka a dobre - ekzem v tehotenstvi je tedy neco, tak moc bych si prala, aby se mi vylecil nebo alespon zmirnil, jinde ho na tele nemam.. mate take nektera z vas ekzem pouze na rukou? chvili je vysuseny, pak zas mokvajici, objevuji se po rozskrabani i bile pupinky.. ☹ 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru