Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
26. čer 2008

Holky na stránkách www.lotties.cz maj bejt bio věc,i prášky atd ... pro citl. kůžičku bobánků. tak mrknite ... já tam zatím teda taky nebyla 😅

petul.a
autor
26. čer 2008

Mic, my jsme si nenechali říct pohlaví dopředu. Kluk byl moje vnitřní přesvědčení 😉

artuse
27. čer 2008

🙂 ahoj holky 🙂

Petulo, Barunka je moc krásná, ještě jednou velká gratulace 🙂 K tomu pohlaví - my je také neznali dopředu, nechtěli jsme si to nechat od doktorů říct a já se také spíše domnívala, že bude kluk 😀 úplně přesvědčená jsem nebyla, ale myslela jsem si to 🙂 na sále jsem byla taky chvíli rozčarovaná 😀

Mic, na stránku jsem zběžně koukala, teda ty ceny za ty oblečky jsou drsný, ještě kouknu pořádně na tu kosmetiku 🙂

co ekzém? doufám, že u vás v pohodě...

mějte se hezky 🙂

micanek
27. čer 2008

Art: já tam ještě nemrkla.... 😀
Co se týče Michálka, tak ekzem dobrý, akorát má ty potničky, ale to má asi každej bobánek.

Já to teď mám zas na krku a na nohách mám takovou jakoby kopřivku ... holt ten porod asi na mě nezabral. ... ale proti těhu to fakt ujde. A jak si na tom ty a Stelinka???

gaba3
29. čer 2008

ahoj holky 🙂
co je nového, co miminka? micanku: vůbec nepíšeš co michálek, jestli je to spavec či řvavec hm? 😀
jinak u mě ekzém ok, artus, co ty a lupen.? doufám, že taky ok!! 😉
a barunka je krásná princezna 🙂
já moc net nestíhám, tak se omlouvám, vojtík si vyžaduje dost pozornosti a ráda si s ním hraju, vidím, že mu to hodně dává a je šikovnější a šikovnější a taky furt lítáme po venku, ale ty tepla nám teda moc nesedí 😠

lenickak
29. čer 2008

Ahoj. Tak já mám dva malinké čertíky. ten mladší (15měsíců) má hodně citlivou pokožku a měl problém s ekzémem. Pak mně kamarádka doporučila ekologické výrobky české firmy. Začala jsem v tom prát, používám přípravekna nádobí, na dezinfekci, kluky koupu v jejch sprcháčku a ještě pijeme bylinky. Prostě super. Už po měsíci byl vidět výsledek. Ted asi po půl roce používání máme od ekzému klid. Vím, že to zkusili více maminek a jsou velice spokojené. Když některá budete mít zájem, ráda odpovím meilem. Klidně napište. Všem přeji hodně štěstí. lenka.koprivova@centrum.cz 🙂

pecina
30. čer 2008

Ahoj, zdravím všechny a hlásím se mezi atopičky..gratuluju těm, které už máte miminko.
pročetla jsem zhruba celou diskusi a přidávám se s příspěvkem..
micanek-tak jak jsem to "načuchala", tak si fakt s atopákem užíváš svoje, obdivuju, jak to bereš a jsi statečná!, hlavně že se to aspoň malinko po porodu zlepšilo..
já jsem atopik od svých šesti týdnů, nebyla jsem kojené dítě, v dětství jse měla ekzém fakt děsnej, po pubertě o něco lepší, ale víc se mi přesunulo na obličej. Loni se projevilo mírné astma při pylech (přestože jedniný prokázaný alergen je u mě kočičí srst), letos solární dermatitida-předtím mi vždycky v létě potíže spíš mizely, teď je to fakt hrůza.
Minulý týden jsem zjistila, že jsem asi v 5.tt. (HCG 1029), na UZ jen "dutinka", UZ kontrolu mám ve středu, tak doufám že to bude v pořádku. Nicméně v pátek v podvečer jsem byla asi 2 hodiny venku, bylo pod mrakem, ale na sluníčku jsem se asi chytila (teď je i oslabená ozonová vrstva) a jsem úplně rudá, slité fleky přes celý ksicht, teď se to i místy loupe a svědí, místy praská do krve. Vypadám děsně, jsem z toho úplně v prčicích, protože takhle brzo na začátku těhotenství se kortikiioidama namazat nechci. Mám i pocit, že by stejně zabraly jen celkově-píchnout hydrokortison. Což nejde. Jediné co snesu je panthenol a otrubový obklad, zkouším i konopnou mastičku, manžel vyrazil pro polysan-někdo (gaba?) jste ho tu mazal s dobrým efektem. Pálí mě Jarisch roztok i Ambiderman krém, ještě jsem nezkusila Indulonu. Vzala jsem si Zyrtec, ten se může, jelikož mám oteklá víčka-vypadám jak číňan. Nejradši bych se zahrabala 100 metrů pod zem.
Poradíte ještě něco? Moc děkuju že jsem se mohla "vyplakat na rameni", a za každý případný tip co zkusit...

jenniffer
30. čer 2008

Ahoj holky, tak jsem tu po dlouhé době. Ekzém se mi teď dost zhoršil, ach jo zase. Ale za čtrnáct dní jdeme k moři, tak se ho zbavím. Teda snad, alespoň vždycky to tak bylo. U mě jinak žádná změna, pořád snž. ☹

Gaba3: čtu, že ekzém je pořád o.k. - super...dáváš mi naději. 🙂

Micanek: v albíčku máš moc hezkou rodinnou fotečku....moc vám to na ní sluší. Na www určitě mrknu, každý typ vítán. 😉

Pecina: Proto tu jsme, aby jsme se měly komu "vyplakat na rameni". Je mi líto, že tě obličej trápí, jestli jsi četla tuhle diskuzi, tak jsi určitě na pár rad narazila. Já tě asi zklamu, ale na mě bohužel kromě moře spolehlivě zabírají jen ty kortikoidy 😠 . Všechno ostatní je pr mě dobré na promazání a udržení klidového stavu. Vydrž určitě bude líp. 🙂

micanek
30. čer 2008

Gábi .. Michálek je spavec i řvavec 😀 Přes noc teda spinká moc pěkně, ale vždycky večer má tak 4 hodinyy, kdy se musí nosit. jinak přes den taky moc nespí. Mám kočárek i na autosedačku a ta na něj platí .. to když někam jedu, tak tam chrní jak Barynek.

Tak konečně jsem byla dneska poprvé za tu dlouhou dobu na solárku .... holky hrůza ... 😀 .. jak se mi nahřálaprsa, tak mi teklo mlíčko a jak jsem pak vstala, tak to byla bílá potopa. ... ještě že tam měla ubrousky, takže jsem to mohla utřít ... no, ale nic příjemnýho 😀 😅 ... no a tak jsem se těšila 😅

Pecina: skus pít calcium, nebo vápník v tabletkách ... to ti neublíží a mě tpo tenkrát trochu pomohlo. Náhrada kalciové injekce, ale i ty můžeš. ... jo a ta dehtová mě pomáhala hodně(mastička)

Jinak musím teď sem tam taky máznout ty hnusi, a víčitky jsou ještě větší, než při těhu. teď už toho bobečka vidím .. jenže ta krupička dost svědí až pálí. dnes se mi to trošku zhoršilo po solárku, al evždycky když jsem chodila tak 2x 3x jsem se trochu osipala a pak dobrý. No ... teda už nesmím na to TURBo ... denska jsem byla na obyč.

pecina
1. črc 2008

ahoj..díky za podporu
micanek-díky, kalcium už piju tři dny, po dvou tabletách (v těhotenství je to naopak dobře). dehet by se neměl v létě (fotosenzibilizuje), tak až na podzim. Aspoň to vydržet ten první trimestr, pak se klidně máznu dermatopem, stejně nic tak efektního (a svinského) jako kortikoidy bohužel není, ach jo🙂) zatím se zdá, že to zklidňuje panthenol pěna a ten polysan, ten je asi nejlepší. Nejhorší je to přes noc, protože se kůže hrozně vysuší a praská. včera jsem se byla večer na hodinku projet na kole, a na tom čerstvím vzduchu se to krásně zklidnilo. ovšem teplá sprcha s chlorovanou vodou následně udělala svoje...

petul.a
autor
1. črc 2008

Pecina, tak to jsi na tom naprosto stejně jako jsem byla já v době, kdy jsem tohle téma zakládala. Mně nezbylo než vydržet do konce prvního trimestru 😒 Ten začátek byl fakt děsnej, ale ve 13tt (nebo tak nějak) se to začalo lepšit a taky už jsem se začala sem tam uchylovat k Elocomu. Takže VYDRŽAŤ 😉 Neboj, ono to uteče, ani nebudeš vědět, jak.

artuse
1. črc 2008

ahoj 🙂

vítám pecinu a gratuluju k těhu 🙂 🙂 na ten ekzém každýmu zabírá něco jiného, já mám lupénku, ale úplně chápu, jak ti je, protože já po porodu byla slítá úplně strašně 😠 uvidíš, že ten první trimestr uteče rychle, kdybys přece jen nechtěla ani pak kortikoidy, tak mě napadlo vyzkoušet homeopatii...jinak mě zabírá i tato léčebná kosmetika: http://www.drmichaels.cz/prodej-dr-michaels/, je to sice na lupénku, ale dočetla jsem se, že zabírá i na ekzém, kdyžtak můžeš na těch stránkách položit dotaz...píšou, že se to může v těhu i při kojení, já mám ještě oblívenou kosmetiku Biodermu, pro atopiky je dobrá Aderma...

micánku to solárko 😀 😀 mně to taky vždycky pěkně nahřívalo prsa 😅 ale tak mě to teda neteklo 😅
jinak já už skončila s fototerapií, když tak až zase na podzim...mám se opalovat, ale nemám kde teda 🙂 jinak mně sluníčko dělá dobře, no a dost mi pomohla ta fotorepie a i ta kosmetika Dr.Michaels... musím zaklepat, ale stačí nějakej stres nebo větší únava a sviňa se ozve 😒

jenniffer, závidím moře, snad se ti ekzém zlepší, taky bych jela, ale s malou pojedem až příští rok snad🙂

holky, tak se držte a opatrujte mimíse 🙂

gaba3
2. črc 2008

ahoj holky, opět nestíhačka, tak se omlouvám, včera jsem měla příspěvek rozepsaný a nedopsala jsem ho, klasika 😒
vítám pecinu 😉 abych řekla pravdu, mě pomohl pouze polysan + zyrtec, beru ho stále.. holky se ho tady bály, že se nesmí, ale nejsem stejného názoru, kojím a mám ho dokonce od pediatra přikázán brát, že pak vojtíšek je též pod kontrolou....a taky mi píchli injekci hydrocortisonu, ta taky pomohla, ale nesmí se v prvním trimestru, bohužel ☹ dr. mi říkala, že za to můžou hormony a že každé těhotenství ekzematik bude mít hrozný... určitě to zvládneš, miminko zato stojí 😉 a ten vápník taky dělá hodně, brala jsem utrogestan 3x denně....
ahoj petulko 🙂
jenifer: užij si moře, závidím 🙂
micanku: super, že ti malej spí 🙂 my teda ted zase hrůza, v noci šílený, jestli jak jsou ta vedra a má žízez 😅

paolin
2. črc 2008

ahoj holky, obcas sem nakouknu, tak se dnes pridam 😉
ja jsem atopik, jak poleno 😅 prvni tehu des a bes, doskrabana az do krve, po porodu supr. druhe bylo v poho, ale po porodu to jede, jak po masle ☹ jsem ted osypana snad i na zubech 😀 no, des..tuhle jsem rikala manzelovi, ze kdyby se vedle me nekdo tak skrabal, jako ja, tak se po par dnech asi odstehuju..od kozni jsem dostala misto Zirtecu tablety Aerius. pry je to na stejne bazi, akorat je tam mensi hladina skodlivych latek nebo co. jinak mazu zinkovou pastou a Polysanem. no a zacala jsem bastit B-komplex a Vapnik. jestli to k necemu bude..kozni mi rekla, ze jsou to hormony a ze se to spravi s nastupem menzes. tak to mam na rok o zabavu postarano 😀 predstava, ze nekdy pujdu v plavkach mi pripada, jako male sci-fi..snad se nam podari zajet k mori. hlavne kvuli klukum. taky jsem si rikala, ze vyzkousime solne jeskyne. nezkusila jste je nektera z vas?

petul.a
autor
2. črc 2008

Ahoj, Gabi, taky jsem měla kolikrát rozepsaný příspěvek... A pak jsem se dostala k notebooku a koukala, že se mi mezitím stihla i baterka vybít 😅

Paolin, vítej
Teda Aerius neznám. Je to nějaká novinka? Kdyžtak písni, jaký má účinek. A ještě se chci zeptat - ten B-komplex a vápník se při kojení nejspíš můžou, že jo? Mně se totiž ekzém taky začíná objevovat 😕

pecina
2. črc 2008

ahoj...
Aerius je prakticky totéž jako Zyrtec, je to ale lepší molekula a neměla by mít takové vedlejší účinky (tlumit, atd.)
Z vlastní zkušenosti je to na efekt to samé, jen se na aerius hodně doplácí (aspoň to tak bylo). Osobně mám tu zkušenost, že pokud je to brutálně rozjeté, nejúčinnější je stejně Dithiaden-možná právě proto, že není tak selektivní. Mám pocit, že informace jsou fakt protichůdné. Od jedné alergoložky mám zase Zyrtec zakázán.
Včera jsem se koukala do své učebnice gynekologie (jsem doktorka, ale jiný obor), na ty kortikoidy v prvním trimestru a žádné malformace a teratogenní efekt u toho uveden není, pouze perorální kortikoidy ve vyšších dávkách v posledním trimestru můžou udělat mazec (mrtvě narozené děti, nízká porodní váha, útlum hypothalamo-hypofyzární osy). Fakt je, že k hodně typů léků nejsou v těhotenství údaje, protože se paušálně zakazuje všechno. Lokální kortikoidy jsou úplně něco jiného, než brát třeba Prednison, moc by se to szstémově vstřebávat nemělo a ty koncentrace jsou i tak hodně nízké. Dermatologové se tolik nebojí (mám i info, že se kortikoidy můžu v klidu mazat), gynekologové jo. Ale musím říct, že se nemažu, zkusím se poptat ještě nějakých dermatologů-zatím se bojím, nemám z toho dobrý pocit...
Sháněla jsem ještě info o lázních v těhotenství, ale kvůli teplotě minerální vody je to kontraindikace.

Na promaštění mi dělá dobře indolona, ani se po ní nedrbu, při té solární dermatitidě se mi loupou šupiny, někde až do krve. Ten polysam je taky o.k.-díky za tip, gabo.

V ěthotenství vápník určitě ano, B-komplex takz asi nebude problém. Mě se atopák rozjel (taky po sluníčku) těsně před svatbou a to jsem si nechala ještě píchnout B12 a Milgammu. Nejvíc ale stejně pomohl píchací kortikoid🙂)

paolin
2. črc 2008

ten Aerius ma byt pry novinka. mam brat jeden na noc. vic spaci po nem nejsem a ani se moc neskrabu. no, ty vitaminy urcite papkat muzes. premyslela jsem, jestli mi nejake nechybeji, kdyz kojim. manza rikal, ze mu na ekzem pichali nitrozilne kalciovku a davky B vitaminu a za 4 dny to mel dobre, tak treba to zabere..kez by 😵

micanek
2. črc 2008

Paolin: Ze solných jeskyní jsem nadšená. Je to fakt super ... a taky je to dobrá věc na kocovinu 😀 😀 😀

Jinak vždycky když se osipu ... a je to fakt mazec, tak mě dali 10 kalciovek na napíchání ... pěkně mi to vždy pomohlo už po druhé třetí ... v těhu jsem jich měla 12zasebou každej dšen a nezabralo to vůbec. Holt to těhotenství dá s tělem div.

Jinak pro mě je tak favorit modrá indulona ... jenže ji mám třak na 3 dny ... tak si nechávám ještě do kyblíku napsat leniensku ... ta taky hodně promaže.

artuse
2. črc 2008

ahoj,

já byla v solné jeskyni pouze jednou, takže žádný pozitivní vliv na kůži to nemělo, ale bylo to tam příjemný, aby to mělo efekt na kůži musí se tam tuším alespoň 10-15x...

petulo, B-komplex se při kojení může, vápník nevím...

co se týče mazání kortikoidů a názoru dermatologů, tak já toto řešila při kojení, schválně jsem si zašla na kožní ambulanci do velké nemocnice, abych se poradila co při kojení můžu a kortikoidovou mast mi s klidem předepsali a to jsem měla postiženo 70% kůže, takže fakt docela velké plochy, nicméně já se ani jednou nenamazala...mám ke kortikoidům trochu odpor a zvlášť při kojení jsem se prostě mazat nechtěla, takže při příští návštěvu v nemocnici jsem se s nimi domluvila na světloléčbě a to mi pomáhalo...ale to se zase nesmí v těhu a ne všem to dělá dobře...

co se týče těch mastí a léků v těhotenství, tak já si myslím, že spousta se jich na těhotných a kojících prostě netestovala, takže vlastně nikdo neví, co ten který přípravek může udělat, proto je výrobci nebo dr. většinou nedoporučují...

Lenienskou mažu dcerku a zdá se mi dobrá, jednu dobu měla hodně suchou kůži 🙂

paolin
2. črc 2008

tak tu masticku musim zkusit 🙂 nejvic mi zatim sedi lotio od Vichy a ted jsem zkusila Biodermu. je to ale drahy, jak potvora 😠 jinak mi kozni predepsal Advantan-ten je s hormony. pry to smim, muzou to i deti od 4 mesicu. jenze je to malinkaty baleni. uz me to mazani vazne leze krkem! chtelo by to nejakou vanu plnou kremecku, kam bychom si mohly jen na chvili lehnout a bylo by to 😀
Artuse mas pravdu. spousta leku neni na tehotnych logicky testovana.

micanek
3. črc 2008

Paolin: já si vždycky nechám napsat 1kg leniensky a zaplatím pouze 30,,-kč za recept. fakt se to vyplatí a je to dobrý.

nadenka
3. črc 2008

Ahoj všem, zase po dlouhé době🙂 Ekzém se mi celkem klidní, tak doufám, že to vydrží a jen pro info píšu, že jsem " objevila" další přípravek co pomáhá a to jsou výrobky od Vincentky - koncentrát - používám na koupele, výborné na odrudnutí a proti svědění, hydratační krém a hydratační sprej....dá se sehnat na www.vincetka.cz nebo objednat přes lékárnu - já osobně jsem s tím moc spokojená. A pak ještě používám měsíčkovou Weledu - tu pro miminka🙂

petul.a
autor
3. črc 2008

Nadenka, mně ty stránky nejdou zobrazit 😕

Já mám teď ekzém tam, kde se nejvíc potím - vepředu na krku, v lokrtních jamkách a na předloktí, jak se při kojení potíme společně s Barunkou 😅

janika7
3. črc 2008

Ahoj holky, jsem taky atopicka, jsou treba mesice kdy mam klid a pak pul roku se skrabu jako blazen. Mam dobrou zkusenost s Elidelem a taky ale s hermankem, ten to dobre vysusi, pak treba namazat Excipialem. Doporucil mi ho Prof. Bartak a mazu se tim skoro porad, je skvelej!

petul.a
autor
3. črc 2008

Jj, Excipial je super. Občas použiju i Excipial mast 😉

nadenka
3. črc 2008

Petul.a : tak zkusime takhle http://www.vincentka.cz/produkty.php
nebo si dej do vyhledavace vincentka a ono uz te to odkaze primo na stranky🙂

nadenka
3. črc 2008

tak jsem to ted zkousela a melo by to fungovat....

gaba3
3. črc 2008

ahoj holky, jen vás jdu pozdravit, nestíhám dočítat 😅 vojtík mi únavou usnul a ještě nejsme vykoupaný nic, to pak zase bude čučet do 22hod. to bude 😅 😅
pohladte miminka, zatím papa

petul.a
autor
3. črc 2008

Nadenka, už to funguje 😉

Gabi, tak se na koupání vy... a nech ho spinkat, prdelku 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru