Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

alterna
18. únor 2009

Holky poradte mi kosmetiku při ekzému. Trpím atoúp. ekzémem, dřiv jsem ho mela hodne. V tehotenstvi ne. A ted se rozjel. Malý je 10 měsíců. Mám celé ruce riudý, musim na kožní............
Na jidlo si dávám pozor, jím delenou stravu.poradte díky

andreasek82
18. únor 2009

alterno tak to mame podobne..
jukni na predesle prispevky, treba ti neco pomuze..
je to porad dokola, clovek zkousi a zkousi a ekzem ma porad ☹

micanek
18. únor 2009

Tak já má zas osipanej ksichtík ... jsem teda nachcípaná, takže tomu taky nepřidá ... no jo holky, holt se tohi trápení asi nezbavíme ... ale pořád můžu říct, že po zé vakcíně je to u mě o 100% lepší.

Ale stojí mě to 2000,- na čtvrt roku.

andreasek82
19. únor 2009

micanku co je to za vakcinu jestli se muzu zeptat? penez je to dost, ale kdyz to ma pomoci.. 🙂

micer
19. únor 2009

Ahoj holky. Tak vás po dlouhé době zdravím. Ekzém se mi po porodu zlepšil, ale pořád to není nic moc. Nejhorší mám ruce. To mám na kloubech prstů prasklinky až do krve. Včera jsem si taky koupila tu mořskou sůl, jak doporučujete, ale úplně se toho bojím. Bude to asi pálit jako čert.
Včera jsem byla na kožním, změnila mi doktorka kortikoidy za jiné mastičky, ale zase jen na 2 dny a zkusit co nejdéle vydržet. Prostě dokud budu kojit, tak budu asi trpět.
MICANEK: Mluvila jsi o nějaké vakcíně, co je to za vakcínu? O peníze nejde, kdyby to pomohlo....už zase začnu chodit na solárko...hrozně mi to před těhotenstvím pomáhalo. Jezdili jsme 2x v roce k moři a jednou týdně na solárko a ekzém jsem neměla vůbec...doufám, že se mi to časem vrátí do stejné podoby....

susik77
22. únor 2009

Ahoj holky, ja jsem dnes vyzkousela vzorek kremu Cannaderm = Atop krem a vypada to super1 Pujdu si ho koupit 🙂

andreasek82
23. únor 2009

ahoj holky, chtela jsem se vas zeptat, cim se myjete?
ja trpim atopickym ekzemem pouze na rukou a jinak mam kuzi uplne v poho, ale jde mi o to, ze pres ty ruce jde vsechno, kdyz se sprchuju, myju si vlasy, proto si myslim, ze i na myti bych mela pouzivat neco specialniho na atopicky ekzem, aby mi to prave ty ruce nedrazdilo.. nemate tip na nejaky pripravek misto sprchoveho gelu a samponu na vlasy, aby mi to nedrazdilo ty ruce?

susik77
23. únor 2009

Ahoj, Bioderma ma special kosmetiku na atopicky ekzem. Nebo jeste je rada Menalind Derm. Ja mam menalind derm myci olej, ale ruce mi vysusuje vic jak tekute mydlo:(. Tak jradsi pouzivam tek. mydlo Dove a po kazdem umyti si promazavam ruce kremem Atoderm od Biodermy. Jinak ostat. kosmetiku pouz. obyc.. Gliss kur na vlasy, Dove sprchac.

nimaro
24. únor 2009

cafte, tiez mam ae uz piaty rok, udajne ho spustila alergia na psa+stres. velmi by ma zaujimali tie cvicenia od alfomilky, takze ak ich niekto mate preposlane alebo ak si, alfomilka, este na prijme, prosiiim, poslite mi ich. inak mam dve deti, 8 a 6 a zatial u nich nic, len u 6 🙂 zacervenanie okolo ust asi sest krat po tri dni v priebehu dvoch rokoch a u 8 😀 dvakrat dvojhodinova cervena reakcia na ruke. ja sa ukludnim tak, ze do nich cpem dophilus a u nich zjavne funguje placebo efekt 😵. snad ich to necaka v dospelosti a ak, tak dufam, ze to ludstvo uz bude vediet zvladnut lepsie ako dnes...moj ekzem sa vyrazne lepsi, ked sa hybem, sportujem a drzim dietu, akukolvek. ale alergolog si mysli, ze by stacilo zbavit sa psa 😅 . u nas-v blave-su dnes pussycatky, idete?

ivusa1
25. únor 2009

Ahojky. Mě se rozjel ekzém půl roku po předčasném porodu 29tt a hodně mi na to pomáhá zinková mast a na proměštění Menalind derm 😉 Mám to na obličeji, krku, rukou a začínající na nohou a zádech, ale teď se mi to dost zlepšuje, poctivě promazávám tak jsem zvědavá. V těhotenství jsem ho neměla, tak jsem zvědavá na druhé těhu, jestli bude zase v pohodě. U mě je spoštěč přesušená pokožka (nemazal jsem se ☹ ) a ten stres z předčasnýho porodu a také kyselé jídlo a citrusy, kořeněné jídlo a další teprve zjistím po výsledkách na alergologii, jsem zvědavá co budu jíst 😒

jenniffer
25. únor 2009

Andreo, já si myji vlasy normálním šampónem (Gliss kur) a sprcháč mám od Menalind derm. Mě se hlavně nejvíc osvědčilo si ruce po umytí šetrně vysušit ručníkem, nedrhnout a co nejrychleji promazat. Teď momentálně používám krém od Biodermu (řada pro atop. derm.) a jsem spokojená. 😉

andreasek82
25. únor 2009

ivuso a jenn, diky moc za tip, zitra si v lekarne koupim asi ten krem a sprchovou emulzi menalind derm..
jenn a od biodermy mas ted presne co? krem na oblicej nebo ruce? at nam ten previt ekzem vsem co nejrychleji vymizi! 🙂

senja
26. únor 2009

Ahoj holky, s atopickym ekzemem mam spoooooustu zkusenosti uz od narozeni.

V posledni dobe jeste pred tehotenstvim jsem na to vyzkousela spoustu kremu a masti (Bioderma, La Roche Possey, Vichy, ...), dokonce i spoustou lupenkaru a atopiku opevovanou kosmetiku s konopim, ktere vubec nezabraly, nektere to dokonce jen zhorsovaly (hlavne po mastich s konopim se mi to rozlezlo do nehoraznych rozmeru a zacalo priserne mokvat, a to i pres leto). Pochopitelne tim nejucinnejsim byly kortikoidy 😀

Pred par tydny se mi to zase rozrostlo a desne svedilo, ale podarilo se mi to prelecit. Chci se podelit o cerstve zkusenosti, protoze i ja jsem byla prekvapena jak mi to pomohlo:

Hlavnim bylo nasadit na par tydnu tvrdou dietu, coz mi odmalicka zabiralo nejvice. Znamenalo to zadny cukr, vejce, kakao, citrusy (jen bile grepy), ryby, kureci maso, koreni, rajcata, banany, ananas, ovoce a zelenina jen zelene barvy bez slupky, oriske, mleko (jen kefirove, jogurty, syr a tvaroh - vsechno neochucene), pecivo jen tmave (zitne) a hlavne vsechno z cerstvych potravin, nejlepe bez konzervantu.

K tomu jsem se nekolikrat denne natirala kremem Avene TriXera z lekarny. Je to sice drazsi zalezitost, ale vazne to za ty penize stalo. Myslim, ze i dalsi vyrobky teto rady jsou skvele, jen na sprchace a mydla navic uz mi bylo lito penez.

Po 2 tydnech mi to zmizelo.

Nechci delat reklamu, ale vim co to je mit ekzem a vim, jak je kazda rada dulezita, protoze kazdemu sedne neco jineho a nezbyva nic jineho nez zkouset a zkouset dal, kdyz navic kozni a alergologove se vam na to kolikrat vybodnou a poslou vas domu s kortikoidy. Doufam, ze jsem nekomu aspon trochu poradila.
Tak hodne stesti! 🙂

andreasek82
26. únor 2009

senjo diky za informace, akorat s tou dietou.. cos vlastne tedy jedla? 😅
jinak holky, muze vam kozni predepsat treba locoid nebo jinou mast s kortikoidy v tehotenstvi??

kamulda
26. únor 2009

Ahoj holky, atopickým ekzémem trpím taky už od narození, naštěstí v posledních letech to není tak hrozné 🙂
Musím plně souhlasit se senjou, i u mě je nejúčinější dieta ( hlavně se vyhýbat kyselému ovoci ) a pak promazávat nějakým dobrým krémem ( u mě se osvědčil Excipial, v lékárně stojí cca 80Kč a na suchou pokožku je výborný ), pak používat neparfémovaná mýdla, nosit bavlněné oblečení atd.

Holky, která máte ekzém hlavně na rukou, zkuste zajít párkrát do solné jeskyně a "přehrabovat" se tam v té soli, mojí neteři to dost pomohlo a ručičky má zase krásně jemné 😉

andreasek82
26. únor 2009

kamuldo, taky bezva tip 😉

andreasek82
26. únor 2009

holky vite co asi udelam?
asi si koupim hydrocortison mast normalne v lekarne, ta neni na predpis, je tam nizky obsah kortikoidu a proste se s ni zkusim maznout.. uvidim, co to na poprve udela, snad to zabere.. prijde mi, ze at je to takova nebo takova masticka, vsechno je na houby.. 😒
co vy na to?
nemate nektera zkusenost s hydrocortisonem masti?

jenniffer
26. únor 2009

Andreo, od biodermy teď používám toto: http://www.docsimon.cz/zbozi/bioderma-atoderm-p....
Když je nejhůř máznu se občas i Locoidem. Občasné máznutí podle mé kožařky v těhu nevadí.

Tak dieta u mě taky spolehlivě funguje, ale díky chutím je to u mě bohužel nerealizovatelné. 😅 Nemám žádnou vůli. 😀 😀

Kamulda: ta sůl zní zajímavě. 🙂

susik77
27. únor 2009

andreasek: kdyz si ji predtim nepouzivala, tak zabere. Mne uz prestala ucinkovat, ale brala jsem ji ted celou sezonu, ono se to musi stridat s jinnou kortik. masti. Aj ty obyc. kremy na promazav. se musi stridat. Biodermu0Atoderm krem pouzivam uz asi 3.rok a taky uz neucinkuje. Ted jsem zacala promazavat tim kremem atopos od Cannadermu a ekzem mizi 😵

andreasek82
27. únor 2009

holky tak jsem nevydrzela a skutecne si hydrocortison koupila..
lekarnice na me tedy div nevyjela, ze kortikoidy v tehotenstvi ne, ale jak pise jenn, obcasne maznuti snad neni na skodu, urcite lepsi, nez byt kvuli prisernemu svedeni celou noc vzhuru ☹
opravdu me v noci nic nesvedilo a vubec jsem se nedrbala, takze uuuleva.. 🙂
hezky den holky 🙂

ivkaivka
27. únor 2009

Ahojet, som v 14.tyzdni. Mam atop.ekzem na rukach - niekedy krvave prasklinky, inokedy mokvave pluzgieriky - ktore bolia. Bola som ta koznom v 10 t. Dal mi len Excipial na premastenie. Ze az po 12 t. mi moze dat nieco silnejsie. Potom mi predpisal Belogent - nanesiem len 1x za den v priebehu 2 dni (ma len maly kortikoid, ktory sa aj tak cely nevstreba len nejakych 8 % - a ak budem ho uzivat s prestavkami nemoze ohrozit babo - potvrdila mi to aj gynekologicka) - uplne to prejde - potom len premastujem Excipialom - ak sa urobia pluzgieriky pomaha mi Imazol - dava sa babatkam na zadocek pri zapareninach - Imazol pluzgieriky vysusi a potom len prejdem Belogentom a opat mam zhruba tyzden pokoj. Dufam, ze vam to pomoze. Drzim palce a neumyvajte riady Jarou, je velmi agresivna - nechajet to na polovicky, alebo na umyvacku. 🙂

andreasek82
27. únor 2009

ivkaivka s tim jarem to je jasnacka, to si ani neumim predstavit, umyvat nadobi bez rukavic.. au au.. 😔
preji ti at ekzem brzy zmizi.. myslim ze ten hydrocortison je take s nizkym obsahem kortikoidu, jelikoz je v lekarne bez predpisu..

ivkaivka
27. únor 2009

Andreasek82, ale aj rukavice skodia - zvlast gumenne, aj lekarske obsahuju nejaky puder, ktory skodi. Svokra robi v nemocnici a vravela, ze aj zdravotne sestricky maju podrazdene ruky od rukavic. Takze pozor. Pekny den. 🙂

jenniffer
1. bře 2009

Já si do gumových rukavic dávám ještě slabé bavlněné. Chce to sice cvik, protože člověk trochu ztratí cit v prstech, ale ruce jsou chráněné. 🙂

micanek
1. bře 2009

Holky, já umejvám jedině bez rukavic ...vadí mi teda i rukavice ......ale ani v nich dělat enumím ...ale podle toho taky vypadají moje ruce 😅

andreasek82
2. bře 2009

ahoj holky, tak jsem se zatim mazla tim hydrocortisonem 2x, zlepseni extra zadne, na poprve se to zlepsilo, podruhe uz moc ne, ale myslim si, ze je to tim, ze jsem si nepromazala ruce zadnym kremem a rovnou mazla hydrocortison a to asi nestacilo a mela jsem je dost vysusene, takze me to nutilo si je skrabat i tak..
jinak jsem se rozhodla, ze asi vyzkousim toto: http://www.nejlevnejsizdravi.cz/shop.php?action...
zkuste treba take.. 🙂
a kaslu na vsechny ty masti a kremy z lekaren, od vcerejska se mazu veprovym sadlem, tak jsem zvedava, co to se mnou udela 😀, ale je mi to prijemne.. akorat bellinka me porad chce olizovat, asi cejti pasika 😀 a tomas, kdyz se ke mne pritulil, tak rika, ze jsem jak ve veprine, tak jsem dostala zachvat smichu.. pekny den! 🙂

jenniffer
2. bře 2009

Andrea: zajímavý odkaz. Až vyzkoušíš, určitě písni, jestli to pomohlo. 😉 Sádlem jsem se taky kdysi mazala. Promastí dobře, ale na už rozjetý ekzém bohužel u mě nezabírá. Ten smrádek..... 😀 😀 Alespoň se doma pobavíte. Stres může být taky spouštěč ekzému, tak to sádlo zafunguje třeba takhle. 🙂

kalu
12. bře 2009

Ahoj holky,
taky se připojuji do "klubu".
Já se s AE potýkám až od těhotenství ( 29 let), do té doby nikdy nic. Po porodu se to stále horší. střídají se období relativního klidu s obdobími horšími, což je právě teď. AE mám na rukou, na prstech, mezi prsty a kolem prstních kloubů. Ani to moc nesvědí, spíše bolí a pálí.
Já zatím mažu jen balzám Atopikderm od Saloosu, ale účinky nic moc valné nejsou.Myslím, že se mi to te´d hodně zhoršilo i psychikou, protože se rozvádím a měla jsem velké nervy a ruce mám jak prašivec. Kortikoidy používat nechci, za prvé ještě kojím a za druhé si o nich nemyslím nic dobrého ( je to vyhánění zla ještě větším zlem). toto fórum jsem našla až teď, , tak se snažím prokousávat staršími příspěvky a najít nějaké dobré rady a recepty na to naše trápení.Zatím ahoj a všem přeji zdravou a krásnou kůži bez drbání.Káťa

andreasek82
12. bře 2009

ahoj holky, take se hlasim po delsi dobe.. vcera jsem absolvovala navstevu alergologie..
tak mi pani doktorka rekla (zna me od malicka), ze ted se mnou nic nezmuze, zadne testy mi nemuze udelat, ale ze promazavani sadlem je pry skvele, tak budu pokracovat a pak mi doporucila panthenol od dr. müller pharma, primo mi ho na ruce v ordinaci mazla a zadne stipani nic, tak jsem si ho dnes koupila v lekarne a uvidime.. musim ale rict, ze mam ekzemek o neco malo lepsi.. kortikoidem jsem mazla jen 2x, uz radeji nemazu..
tak hodne stesti a trpelivosti vsem co se trapi ekzemem.. 🙂

senja
14. bře 2009

andreasek82 Hovezi varene maso, hovezi polivky, z koreni jen cibule, cesnek a trochu cerneho pepre, zitne pecivo s maslem a tvrdym syrem, hodne kefir (pro leceni ekzemu je dulezite pravidelne vyprazdnovani strev), zelena jablka bez slupky, kiwi, salat z cerstveho zeli, okurky, netucny neochuceny tvaroh, ryzove chlebicky, ovesna a pohankova kase, ... Myslim si, ze vesmes je to hodne zdrava strava. Neni to tak obrovsky vyber, ale od toho se tomu take rika "dieta" 😀

Excipial mne take kdysi predepsali. Zacalo mi to po tom mokvat jak neco, takze ruce pryc od toho.
Na promasteni ekzemu se mi spise osvedcil mastny balzam na rty Helle z drogerky (pochopitelne bez prichuti, ten Natural).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru