Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

bejca
31. říj 2008

ahojte kocky 😵

chcem sa opytat ci nahodou niektora nemate zaujem o krém od firmy bioderma Atoderm PO zinc 100ml nepoužitý stal 439,- za 300,- +poštovné 🙂 ak hej dajte vediet do Ip 🙂 poslem . dik 🙂

jenniffer
31. říj 2008

Micanku, holka, jak je to možný, že tě to pořád takhle trápí?! 😠 Drž se. Já si vůbec nejsem jistá, jestli bych to kojení raději neukončila. ☹ Zkus vydržet, všude se píše, že čím déle se kojí tím líp. Chráníš tak broučka. 🙂

Já jsem zatím zcela v pohodě. Po ekzému ani památka. Připisuji to hlavně tomu, že mě trápí nevolnosti, a tak mám takovou "dietní" stravu. Navíc mi úplně přestaly chutnat sladkosti. Kéž by se už ekzém nikdy neobjevil.

Holky, vyřadily jste z jídelníčku nějaké potraviny př. mléko?

alias313
31. říj 2008

ahojte, ja mám atop.ekz.od 3 mesiacov..a teraz ako som tehotná, sa mi ešte dosť výrazne zhoršil..ale z rodiny je to tak, že starká z maminej strany ma E a ma dve deti-syna a dceru...ujo ale ekz.nemá a moja mama ano..a zase ja som sama a tiez ako dievca mam ekz..je v tom nejaka suvislost, ze sa to u nas taha len na dievcata?je to vobec mozne?

andu
31. říj 2008

Gabi, no teď jsem na tebe myslela - chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvalo, než se ti při těch koupelích začal ekzoš zpravovat? Já se dneska namáčela už osmý den a jsem pěkně osypaná - takovou krupičku jako mám teď jsem už dlouho neměla 😲 Tak stále věřím, že je jen zhoršovací fáze... Nicméně už by se to mohlo obrátit 😉

Alias, no nad tím jsem nikdy neuvažovala - u nás jsou z té strany, ze které přišel ekzém samé baby - ekzém měla moje babička, mamka trochu, její sestra vůbec a já, moje sestra i sestřenky jsme něly ekzém všechny. Akorát, že těm sestřenicím a sestře se ekzém ztratil a já si ho nesu dále 😉 Takž kdo ví, podle čeho se ta potvora ekzémová rozhoduje 😉

katkaf79
31. říj 2008

Zdravim vsechny v diskuzi a rada bych se zapojila do rozhovoru 😅 . Mam rocniho syna a od 4.mesice trpi na atopicky ekzem - vypada to ze jsme v zacatcich kdyz jsem si to tady tak precetla 😖 ...Doktorka nam rikala ze se to vetsinou kolem roka zpravi a skonci to, ale ono naopak. Ondra ji uz skoro vsechno, snazim se mu z jidla vyradit drazdive potraviny (citrusy, rajcata - na ty trpime snad nejvice -, korenovou zeleninu a dalsi...) ale zase si rikam ze by bylo potreba jeho telo pripravovat ne tyhle veskere veci, tak mu davam z mlecnych vyrobku jogurty, syr - to by pry taky nemel. No nevim...promazavam Excipialem U Lipolotion, ale to mi doktorka rikala ze muzeme jen tak 14 dni a pak dat pauzu, tak promazavame modrou indulonou a kdyz to ma opravdu osklive (nekdy az do krve) tak nastupuji kortikoidy - osvedcila se mi masticka Fucidin. Pry je i lehce antibioticka...ale proc tu pisu. Slysela jsem i o urinoterapii - lecba vlastni moci. nekdy na zacatku roku jste to tu resily taky 😉, tak se chci zeptat, jestli s tim uz mate tedy zkusenosti???? Prosim poradte....Diky moc, Katka

katkaf79
31. říj 2008

jeeeee, ted jsem si teprve vsimla ze jsem v tematu TEHULEK 😀 , tak to se omlouvam ale i presto prosim poradte jestli mate co, K.

andu
1. lis 2008

Ahoj, Katko, no ony jsou prý různé druhy urinoterapie, respektive různé způsoby. Kdysi jsem o tom našla celý článek na netu. Taky jsem asi 10 let zpátky zkoušela kůži potírat močí, ale prostě jsem to nevydržela... No a k pití bych se asi nepřemluvila nikdy - holt to máme zafixováno jako něco nečistého, tak se to špatně překonává. Malému bobkovi by to tak asi nepřišlo, což mi přijde jako jistá výhoda 😉 Ale bohužel, žádné zkušenosti v podstatě nemám, takže nemohu sloužit ☹

petul.a
autor
1. lis 2008

Ahoj, kočky, tak se objevuji po delší době 🙂

Katko, to vůbec nevadí, že nejsi těhulka 😉 Tady se probírají i dětičky. S tou urinoterapií má zkušenosti Micanek, zkus jí písnout do IP, určitě ti sdělí své zkušenosti. Čas od času se objevuje na květnovkách, takže určitě koníka sleduje.

A holky, mám prosbu. Na květnovkách (tedy přesně řečeno na Undatrách květen 2008 😀) jsme se jen tak z hecu rozhodly uspořádat soutěž MISS a MISSÁK. Mám tam Barušku a Micanek Michálka, tak hádejte, o co vás chci požádat 😉 Je to v albech, kde je jako uživatelka Kvetnovamimi2008: https://www.modrykonik.cz/album/index_basic.php...

alias313
1. lis 2008

katkaf79
starká mala jedného času velmi zlý ekzem a nepomahali jej ziadne maste ani lieky..a vtedy sa liecila ureou.bolo to ucinne, ale vies, dost ludi na nieco taketo nema zaludok. ja osobne tiez nie.a ktovie ci to vobec zarucene zaberie kazdemu.Inak a Excipial U Lipolotion je fajne telove mlieko, ja som ho pouzivala vyse 6 rokov, no potom mi uz zacalo aj to robit zle, tak som presla na Eucerin Urea..

babi, ake maste teraz pouzivate, ked ste tehotne? mne kozny povolil pouzivat elocom, vlastne mi ho nevysadil a je to kortikosteroid...

andu
2. lis 2008

Alias, mě doktor (ani kožní ani gynekolog) používání kortikoidních mastí nezakázali. Naopak mi řekli, že to vůbec nevadí Ze začátku mi kožař napsal hydrocortison, ale ten nezabíral, tak jsem si nechala napsat Beloderm. Teď zas nemažu vůbec (jako myslím kortikoidama a dávám si tu solnou kůru, jak jsem psala 😉) Ale Beloderm si u pana doktoro určitě opět vyzvednu pro případ nouze.

micanek
2. lis 2008

katkaf769: začala jsem chodit k homeopetovi a začali jsme z metodou siab ... odebere krev a moč ... a s toho udělaj vakcínu ... neboj jsou to nějaké jen páry .. kapeš si to do pusi ... je to jak voda 😀 ... stojí to na 3 měsíce 1500,-
Začalo mi to perfektněfungovat, ale při kojení, se mi to zas trochu zhoršilo .. no a to mi udělala jino vakcínu .. krev, moč a stolice ... no .. zní to strašně .. no a ta je prej agresívnější ke střevům ... jako k léčení ... jenže mě se to po téhle asi začalo zhoršovat, tak jsem jí vysadila ... ted čekám na meil od homeopatky jak dál ...
sousty lidí si to chválí ... na Brno ti můžu dát kontakt.

S tím kojením to chci naplno zvládnout do 6m. ... i když já trpím, ale Mikyho chráním, takže to určo zvládnu.

Jeniffer: mlíko se nemá na ekzeš vůbec .. ale já to nikdy nevydržela .. ptrotože mám ráda sýr a juogurt ... ☹

Gábi ... v tom co ty píšeš, že musíš vynecht , tak je taky kys. citronová ... ta je prej taky strašný svinstvo.

Jinak stav můj je na hovno ... ruce brutus ... asi začnu s tou solí ale Miky v poho, takže ještě štěstí, že tak.

katkaf79
3. lis 2008

ahoj holky, moooc dekuju za zpravicky, asi tedy pro zacatek zkusim je poter tou jeho moci a uvidime jak to bude...kdyby nic, tak zkusime i neco jineho. Ta Ondrova moc mi prijde preci jen prijatelnejsi nez od dospelaka 😖 . Porad se delaji 'pokusy' na jinych lepe nez na sobe - to jsem tedy matka, takhle premyslet co 😅 .
Jinak musim podotknout - jsou to fakt super stranky a myslim ze k vam obcas zavitam! Mejte se a zase nekdy ne na videnou, ale na psanou 😉

andu
3. lis 2008

Katko, z toho si nic nedělej, já byla taky jako dítě pokusný králíček a žádné trauma z toho nemám 😉 Tak vám držím palce, ať to vyjde 😉

micanek
3. lis 2008

Ta vakcína vím že se dělá i dětem .. ale jen z moči ... né z krve ... ale samotné potírání močí ... myslíš, že ton nebude moc agresivní?

andu
3. lis 2008
katkaf79
3. lis 2008

micanek: musim rict ze mi to nejdrive taky prislo moc agresivni jenom moc a tak jsem to redila prevarenou vodou, ale jednou jsem ho (prozatim jenom nozicky) potrela samotnou cerstvou moci a vysledek byl uzasnej. Musim rict, ze mu to asi zabralo - tak ho zacnu potirat celeho.

andu: dekuju za stranky...takze curani do vany je jak jsem cetla zdrave a my za to detem hubujeme 🙂...jinak s tema potravinama - vim ze bych se mela vyvarovat agresivnim potravinam, ale nam zase doktorka vstepuje, ze pokavad je ekzem unosny, tak zkouset davat vse...ja Ondru jeste kojim na spinkani - nekdy ma misto materskeho mlicka Sunar a ten mu problemy nedela, ale co mu vzdy zhorsi stav pokozky jsou instantni kase, ktere mu davam obcas k veceri. Tak ty asi opravdu vypustim z jidelnicku...bez nich se da zit!!!

andu
3. lis 2008

Jojo, ale tak to pak děti musí čůrat víc, ať to dělá ty 2 litry 😀 Tak to je fajn, že mu to zabralo 🙂 Já myslím, že na tom není nic špatného - hlavně jak jsem psala, malému je to asi šumák, co naněj patláš, no ne?😉 A když to pomáhá!😉 Mě se to právě po tom potírání zhoršilo - možná to zas byla zhoršovací fáze, ale já to nevydržela. Teď jsem přemýšlela o tom kapání pod jazyk, protože sklenici bych fakt nevypila 😖 , ale mám strach, že se mi to zas zhorší. A to by byla škoda, protože se už 11 dní čvachtám v mořské soli a vypadá to, že se to lepší... I když krupičku mám po těle pořád. Ale na to, že co se solím, nepoužívám kortikoidy a jen promazávám, je to dost pohoda🙂

katkaf79
3. lis 2008

jo to jsem cetla o te soli ze se v ni koupete, taky jedna z moznosti...ja z DMka pouzivam na stridacku s Excipialem ULip. telove mleko Babylove Milk mit mandelöl a sheabutter - oranzovy obal 500ml, to taky hezky pramastuje a dobre se roztira - to zase muzu doporucit ja 😉

katkaf79
3. lis 2008

a o vikendu mi kamaradka rikala ze ji detska sestra v porodnici radila, at si ruce potira materskym mlickem, ze pry to taky funguje - zkusenosti nemam a nechci ted kombinovat vice pokusu 😀 najednou...
mozna na tom ale neco bude, ja si s nim potirala popraskany bradavky a fungovalo to, hojily se dobre...

veruska007
4. lis 2008

Ahojte, tehulky s ekzemem. Mne doktorka zakazala vsechny kortikoidy, a to si je mazu od 4 tydnu veku az doposud. Ekzem mam hrozny, svedi jak svina 😠 . Zkousela jsem kde co, ale vcelku mi pomaha vitaminova mast (vyrabeji ji v Bilem dome v Brne), zinkova mast s kalciem (puvodne jsem ji mela na zpevneni nehtu, ale na ekzem taky zabira suprove), a od kamaradky jsem dostala Konopnou mast, z vyroby mi rekli, ze se smi i v tehotenstvi, tak si ji mazu ruce a malinko se to zlepsilo. Ale kdybyste nektera vedela o lepsim zazraku, sem s tim! 😅

janika7
4. lis 2008

veruska:Ahojky, taky to znam, sileny svedeni, praskani...Me nejvic pomaha Excipial Lipolotio, mleko na velmi vysusenou kuzi, to je skvely na cely telo, hydratuje to a nedusi to to bolavy jako maste. Na vysusovani je zase super Holtova pasta, ale ne ta kupovana, ale normalne michana. Taky obcas pouzivam Elidel, funguje jako kortikoid, ale neobsahuje je. Kdyz jsem na tom byla spatne, delala jsem si lazne z otrub a hermanku, taky docela dobry. A jeste je dobry slezovy krem o Justu. Me teda kortikoidy nezakazali pouzivat, ale snazim se je nepouzivat uz nekolik let, mam pocit, ze se vse vyhoji a pak jeste zhorsi. Chodim k prof. Bartakovi do GHC kliniky a je fakt trida, jen kontrola stoji 1000Kc a vstupni prohlidka 1500...

veruska007
5. lis 2008

Diky za typ. Neco z toho urcite vyzkousim. Excipial taky pouzivam, ale ted v tehu min, nejak mi nedela dobre. Promazavam infadolanem, ten ted zvladam bez potizi.Tak jsem zvedava, jak budu vypadat po porodu 😅

micanek
5. lis 2008

Ahojky babulky..
janika7: ... ůžu se zeptat, kde je ta klinika ... v Kladně?

Já tu konopnou taky zkoušela astrašně mě svědí ... takže zase nic.

Holky a jak tím bobeša potřete .. jako tou močí .. tak to tak necháte, nebo smijete? .. Miky teda naštěstí žádnej ekzoš nemá, ale ptám se, kdyby náhodou. 😨

Andu .. k tomu čvachtání .. víš, že když jsi těhulky, tak by jsi se moc něměla koupat? .. Teplá voda plodečku nedělá dobře. 😅

No nic valím .. pan starosta si mě žádá 😀 ....

micanek
5. lis 2008

Jo ještě ... jinak pořád chodím na injekce ... ale mám pocit, že žádnej zázrak ☹

janika7
5. lis 2008

micanek: ta klinika je v Praze, primo u Vaclavaku, ulici si nepamatuju. Je tam skvelej pristup k pacientum, ja nesnasim, kdyz mam pocit, ze doktora otravuju a tady se chovaji skvele. Myslim, ze maji stranky www.ghc.cz, tam jsou napsany i doktori. Ten profesor Bartak je ceska jednicka na akne a atopickej exem, porad neco publikuje. Jen uz je starej, tak je na klinice jen jeden den v tydnu, ale uplne v pohode se tam dostanes.

andu
5. lis 2008

No, Micanku, ja myslím, že by se to pak nemělo smývat, ale jen nechat zaschnout a promazat... Ale to nevím, jestli bych vydržela... Jinak s těma koupelema jsem to slyšela, ale říkám si, že když si je nedávám moc horké a jsem už ve 2. trimestru, snad to nic nezpůsoubí 😉 Dnes jsem byla na kontrole a mimin je v pohodě, tak jsem zas spokojená 🙂 Akorát jsem dnes nevydržela a mázla kortikoidem ☹

katkaf79
5. lis 2008

micanek: ja Ondru tou jeho moci jen potirala (napustila jsem gazu cerstvou moci a prikladala na postizena mista) a uz jsem nemazala a koupala az vecer - neboj, vubec to nesmrdi 🙂. Ale fakt musim rict ze ty nozicky na kterych jsem to zkousela ma vazne cisty a na telicku a rucickach se mi zase osypal - fakt nevim z ceho, ale na nozicky to nedoslo...ted mi odmita curat do nocniku, tak nemam zadnou vakcinu, tak mazeme jenom kremikama...

micanek
5. lis 2008

Janika7: tak do Prahy se asi s tím mím bobáškem teď nedostanu ... ale u té homeopatky jsem taky platila 1000,- za vstupní prohlídku a 500,- za každou návštěvu. + 1500,- za vakcínu na 3 měsíce.

gaba3
6. lis 2008

ahoj holky,
andu: na tu sůl si moc nevzpomínám,a le taky se to zezačátku strašně zhoršilo, pak zlepšilo apak zase zhoršilo 😅 až píchnutí hydrocortisonu mě nakoplo 😉
jinak o té moči jsem taky slyšela 😉
jdu vám mrknout do albíček, co je nového.... 😵 🙂

andu
6. lis 2008

Jo, Gabi, tak jsem měla podobný průběh jako ty 😉 Teda čvachtám se i dál, ale jak jsem psala minule, máznutí kortikoidu jsem neodolala 😀 Neb do nemocnice už by se mi nechtělo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru