Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
10. dub 2009

Andry ...já rkavky vůbec nesnesu ...takže mám ruce pořád zrasovaný ...ale už se těším do nového ..tam bude myčka, tak aspoň něco mi uleví ...malího koupe manžel apodlahy taky umívé on ..takže doufám, bže se to zlepší.

andreasek82
10. dub 2009

micanku, je perfektni, kdyz se chlap neboji prilozit ruku k dilu, vid 🙂
take mam to stesti, ale nechci to zakriknout.. 😀
jinak na vytirani pouzivam mop od viledy, vlastne si ruce vubec nenamocim, coz si neskutecne chvalim 🙂

micanek
10. dub 2009

Andry ...sice u toho mručí, ale udělá to 😀

Taď bydlíme v provizorním mini doměčku ...v září se stěhujem do nového ...tak tam už taky povalím na mop ...ale tady ho nemá anoi cenu vytahovat ...a hlavně ho nemáme ani kam dát 😀

andreasek82
10. dub 2009

my bydlime v domku u tomove babicky, ale take se to bude muset do budoucna nejak vyresit, no uvidime, zatim to jde. 🙂
ale moje heslo zni: "tridit, tridit a zase tridit kramy!" protoze by se clovek za chvili nehnul, bohuzel nemame nafukovaci bydleni 😀

micanek
10. dub 2009

Andry .... já toho taky moc nemám .... ale všechno zabírak Michálkovi hračky ...však to za chvilku taky poznáš 😀 a ty se válej uplně všude. No ..už ať jsme v novém 😀

micanek
10. dub 2009

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

andreasek82
11. dub 2009

micanku 🙂
za chvilicku odjizdime na sumavu, tak preji pekny vikend, ma byt opravdu nadherne! uzijte si ho s michalkem!
papaaa 😵

micanek
12. dub 2009

Andry ...jéé ty se máš na Šumavě jsem nikdy já ani manžel nebyli ..taky se tam NĚKDY chystáme 😀 ...spíš jezdíme směr Jeseník 😵

taky si to mooooc užij a ať ti moc nenaplácají 😀

andreasek82
14. dub 2009

jee micanku, tak v jesenikach jsme 2x do roka, tom ma ve vrbne pod pradedem babicku 🙂
no ze sumavy jsem fakt nadsena, bylo tam nadherne! jestli chces, poslu ti do ip odkaz na ubytko, idealni pro rodiny s detma a pejskama 😉

lenocka3
15. dub 2009

kocky ahojte. Neviem na koho sa obratit.... Mam nas uzasny ekzem od maleho babatka. V siestich rokoch mi uplne zmizol. Pamatam si len to, ze vsetky tie masticky strasne smrdeli 😠 . Odvtedy az doteraz sa mi sice raz za rok niekde na tele objavil, no nikdy to nebolo vacsie ako 1-2 cm a vzdy to zmizlo za tri dni po tom, co som manzelovi ukradla trosku kremu, ktory ma on na svoj atopicky ekzem 😅 😕 /dufam, ze nase babo to nejako zvladne/
Teraz som tehu a pred dvomi tyznami sa mi objavili dva kusky naraz pod kolenom. Vobec som sa nad tym nepozastavila, lebo som cakala, ze samozrejme za tri dni zmizne.... bohuzial sa mi objavil aj na stehne a pod krkom, a od dnes rana mam hrozny pod pazuchou... zvacsuje sa mi to vsetko z hodiny na hodinu..... Vobec neviem, k akemu ist lekarovi, kedze ku koznej nechodim uz asi 15 rokov, lebo ekzem sa dlho neprejavoval. A netusim, ci mi na to pocas tehu nieco da... manzelove masticky su samoska hormonalne, takze sa ich ani nedotykam....
Nemate nejaky "babsky recept", resp. masticku, ktoru by som dostala volne v lekarni? Obavam sa, ze kym ma kozna objedna, tak ma moj ekzem zozerie.... 😖

andreasek82
15. dub 2009

ahojky lenocko, to je mi lito, ze se ten darebak ekzem takhle rozjel, je to neprijemne..
vim, ze jedina masticka s obsahem kortikoidu dostupna bez predpisu v lekarne je hydrocortison, ale ja sama ho pouzila jen dvakrat, nemela jsem proste z toho dobry pocit..
jinak co fakt na me zabira, je to veprove nesolene sadlo, proste se mi to ted zlepsilo o dost diky nemu, na uklid pouzivam rukavice (i kdyz pri dlouhem uklidu jsou blbe, protoze se ruce pod tim zapari) a snazim se moc ve vode nerachat, sprchoveho gelu, mydla, samponu atd. pouzivam opravdu minimum a ted kdyz je slunicko, tak je to na ekzem taky dobre si myslim nez v zime.. konopne masti mne osobne nepomohly vubec, fakt nedam dopustit na to sadlo 🙂
drzim palce, at je brzy lip 😉

lenocka3
16. dub 2009

🙂 Dakujem Andreasek 🙂 hydrocortison - uz si spominam, to mi nieco hovori 😅 to sadlo kupim v obchode? 😀 s rukavicami mam ten isty problem - hned zaparene ruky. Skusim tieto recepty, nech nesedim zbytocne den u kozneho lekara, ktory mi povie, ze ked som tehu, nemoze mi dat nic 😉
Dakujem este raz!

andreasek82
16. dub 2009

lenocko neni zac.. 😉
sadlo koupis normalka v krame, hlavne nesolene!!!
asi by bylo nejlepsi si ho sama vyskvarit, ale ja to delam tak, ze koupim normalne kostku v obchode (cca. 30 kacek) a pak ho rozpustim v hrnci a naliju si ho do ruznych krabicek od kremu no a je to.. na me to fakt zabira.. 🙂
v pripade nouze se treba slabounce mazni tim hydrocortisonem, v malinkem mnozstvi by namaznuti rozhodne nemelo mit spatny vliv, jak jsem psala, ja se mazla dvakrat.. tak hodne stesti! 🙂

wsmoulinkaa
16. dub 2009

kuk 😕

andreasek82
16. dub 2009

smouli 😀

ivkaivka
1. kvě 2009

Zdravim, hlasim sa po dlhsej dobe. Stale si raz za 2 tyzdne natriem ruky Belogentom, ale zistila som, ze velmi dobre zabera aj obycajna Calciova mast - da sa kupit bez receptu a stoji len okolo jedneho eura. Ruky mi ukludni a dlhsie vydrzia bez kortikoidov.

micanek
2. kvě 2009

lenocka: ...skus taky pít calcium .. to mi v těhu taky trochu pomohlo ..holt miminko ho s tebe bere a mi kezematici ho potřebujeme.

ivkaivka
2. kvě 2009

Ahojte, chcem sa opytat, nema nahodou niektora z vas skusenost s Histagou? Moja kolegyna mala ekzem po celych rukach - ten ju svrbel, mokval, koza sa jej zosupovala. Kozna lekarka jej predpisala Histagu (v Krompachoch) obsahuje antihistaminika a kortikosteroidy - takze v tehot.urcite nie...- v injekciach - brala ich 1 rok v urcitych davkach - 1 polrok kazde 2 tyzdne potom menej... . Ekzem jej uplne zmizol a uz 6 rokov ma ciste ruky. Moj kozny s tym skusenost nema, experimentovat asi nechce, tak ci nahodou nemate skusenost vy.

micanek
3. kvě 2009

inkaivka: ...já o tom neslyšela.

andreasek82
3. kvě 2009

ivkaivka ja to take neznam.. ale jsi tehu a kdyz pises, ze bys to nemela, tak bych se po tom ani mozna nepidila.. mne fakt zabralo to sadlo musim rict.. 😉

ivkaivka
4. kvě 2009

Andrasek ja by som to teraz urcite neskusala. Mozno potom. Skusala som aj to sadlo, dala som si ho pred spanim, ale do rana som mala ruky uplne vysusene a popraskane. Takze nic. Teraz si este okrem kalciovej maste skusam ruky premastovat aj kozmetickou vazelinou. Uz asi 13 den som bez kortikoidov a dufam, ze este nejaky ten den vydrzim, ale je to des -to svrbenie a popraskana bolava koza. Dufam, ze po porode sa to zlepsi, pretoze do tehotenstva som to take hrozne nemala.
Skusali ste aj Holtov krem? Dala mi ho v lekarni, ale na internete som nasla pribalovy letak,ze v tehu sa nesmie. Tak neviem comu verit.

andreasek82
4. kvě 2009

ridila bych se pribalovym letakem nebo doktorem..
ja jsem kolem 24 tt mela ekzem take nejhorsi mam pocit.. ted uz se to zase vraci do normalu.. tak jsem moc rada, vim, jake to je.. 😒

ivkaivka
4. kvě 2009

Andrasek, kortikoidy si si vobec nedavala? Ja len dufam, ze neublizim malemu. Gynekolog aj primar kozneho ma ubezpecovali, ze v malom mnozstve to nemoze ublizit,len minimum kremu inde do krvi, ze aj placenta filtruje skodliviny a horsie je to v tabletkovej forme. Tak mi ostava len verit. 😅

andreasek82
4. kvě 2009

ivkaivka mazla jsem se za cele tehu 2x hydrocortisonem.. mela jsem takovy blby pocit no..
ale pokud se obcas proste maznes a neni to na velkou plochu tela, tak se urcite nic nestane, pro jistotu se porad s gynekologem nebo na koznim.. 😉

micanek
5. kvě 2009

Já musel av těhu kortikoidy používat ... sice z víčitkama, ale bez nich bych se v těhu asi bolestí šla zhoupnout ..... a špatná psichyka je pro mimnko možná ještě horší.

andreasek82
5. kvě 2009

souhlasim s micankem 😉 🙂

ivkaivka
5. kvě 2009

Vcera vecer som si skusila - ako poslednu moznost-natriet ruky telovym mliekom Panthenol forte (obsahuje dexpanthenol+vitamin complex) a mi tie scervenale ruky uplne ukludnilo. Je tam este trocha cerveny nadych, ale po premasteni vazelinou to vobec nepal a ani nepraska. Skuste stoji to okolo 5 eur, z tejto kozmetiky maju tusim aj sprchovy sampon. 😀

andreasek82
5. kvě 2009

ivkaivka bud rada, ze ti to takhle zabralo, ja si take koupila panthnenol na doporuceni alergolozky a me to tedy stipalo.. proste na me zabira to sadylko no 😀

petul.a
autor
22. kvě 2009

Ahojky po delší době. Až se stydím, že sem nechodím 😕 😅

Já v těhu taky občas mázla kortikoidy - Elocom. Micanek má pravdu - psychika je strašně důležitá. A k prckovi se fakt nic nedostane (mám to potvrzeno dvěma gynekology a třemi kožními doktory 😉). Gynekoložka (doktorka v porodnici) říkala, že občas dávají kortikoidy i maminám po porodu, páč někomu se to právě po porodu šíleně rozjede, takže nezbývá nic jiného. Mně teda po porodu ekzém zmizel a 6 neděl se neukázal 😀 Pak už jo. Teď to mám tak nějak střídavě. Jak furt kojím, tak se to holt objevuje, no. A jak jsou vedra a já se zpotím, tak je to v pr... Takže ten Elocom taky prostě sem tam použiju. Naštěstí Barunka zatím žádné flíčky nemá (hooodně zaťukávám). Akorát jednu dobu měla vždycky ráno suché boky, ale v tu dobu hodně povyrostla, tak si myslím, že to prostě jen její kůžička chvíli nezvládala. Bylo to fakt jen asi 4 - 5 dní, pak už zas dobrý 😉

cicimon
25. kvě 2009

caute,

mne sa nedavno objavil ekzem resp nejaka alergia medzi prsiami, celkom to svrbi...a kedze som v stadiu vybavovania si vseob. lekara, ani som s tym este nikde nebola. Mate niektora skusenost aj s ekzemom na tejto casti tela?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru