Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
20. únor 2008

Peti, já sháním jinou, velkou pevnou na záda. Ta prej tak neubližuje miminku a je celkově pevnější. Prostě na dlouhý tůry. Jinak je ale moc pěkná.

artuse
20. únor 2008

micanku ty jsi primo z Blanska? Ja Blansko dobře znám 🙂 pocházím z vesničky nedaleko Blanska 🙂

gaba3
20. únor 2008

artuse: aha chudáčci, hlavně, že jste se z toho dostali, 8dní se dá 😉 jen je blbý, že nemáš miminko u sebe vid? ☹
jinak já se taky bojím, že mu třeba nadám a pak mě to bude mrzet.... a o těch slzičkách radši nepsat, já už břečím, jak to čtu 😅 myslím ale, že manža bude taky pěkně naměkko - no prostě vytoužené miminko dělá divy 🙂
micánku: nemyslím, že by ta klokanka miminku nějak ubližovala, my budeme taky kupovat nějakou takovou jako petulka, jen je pravda, jestli budete dělat nějaké náročné a dlouhé tůry, pak je lepší si připlatit pro to pohodlí mimíska 😉 my nic extra dlouhého provozovat nebudeme, jen prostě nechceme být omezováni na výletech, když se někam nedostaneme kočárem - hrady..... 😉

siola80
20. únor 2008

Ahoj holky, potřebuju poradit. Nikdy jsem na žádný ekzém netrpěla. Ale v těhu se mi objevily pupínky na rukách i nohách. Tak jsem si říkala, že to je hormonama, ale pupínky mám stále, ještě kojím. Teď fakt nevím, jestli je to stále hormonama nebo mám atopický ekzém. Nikdy jsem s tím u doktora nebyla. Navíc jsem zjistila, že mám alergii na kočky a asi i na roztoče. Může to s tím souviset ? Malá naštěstí nic nemá, zatím.

micanek
20. únor 2008

Gábi, mi právě chceme cestovat hodně a hodně jsem kuli těm krosničkám pročetla a celkově je moc nedoporučují a na to miminečko vůbec. Tu krosnu chceme do 13kg a začaly by jsme ji používat až kolem toho roku. Mám s toho fakt strach. Nechci domů ani to chodítko. Je to sice pohodlný, ale..... to je na každýho věc. jedn říká to a druhej zas todle .... pak ať si člověk vybere.

Artuse: Jsem přímo z Blanska, ale teď bydlím kousek od Letovic. Ale je to pořád okr. Blansko

Siola80. já bejt tebou, tak jdu radši k doktorce. Ekzémů je milion druhů a každej prožívá jinak i ten atopickej. skus kalciovou mastičku. Ta se může i v těhu a při kojení.

gaba3
20. únor 2008

micánku: ty jo, si nedokážu představit tahat třeba 10kg dítě 😕 to bude asi manža ne? 😉 jinak jasně, záleží jak moc a dlouho to používat budete... myslím, že občas a na krátkou dobu to nevadí, samozřejmě, že v tom nebudu tahat měsíční mimí - to v žádném případě, viděla bych to nejdřív od toho 3.měsíce - no na to léto 🙂 jinak s chodítkama jsem s tebou za jedno 😉

siola80: těžko říct, jestli máš atopický ekzém, být tebou tak si zajdu na kožní - řekne ti oč se jedná a něco napíše 😉

micanek
20. únor 2008

Holky, já fakt nemůžu mít tejden klidovej režim. oblišej mám zas rudej, loupu se jak had nohy ruce bolaví, pupík mě svědí............. 😠

už jen 3 měsíce, už jen 3 měsíce, už jen 3 měsíce ...............................

gábi, to bude nosit manžel. máme tu krásné lesi, ale bohužel kočárkem by jsme jely tak 2 metry a šel by do šrotu. proto volím variantu té krosny.

gaba3
20. únor 2008

micánku, vydrž,už jen ty 3 měsíce 😉 já si zase v noci poškrábala ruce 😠 dělala jsem manžovi večeři a trošku jsem to přehnala s pepřem a docela dost to pálilo a já blbec jsem se s tím večer nacpala, tak jsem se v noci drbala 😠 😝

jenniffer
20. únor 2008

Ahojky, koukám, že jste řešily praní. Já peru taky v Lovele, aviváž od Lovely nevoní, takže občas používám i "normální" aviváž (Lenor,.....). Nevím, jestli to tu už padlo, ale důležité je hlavně pořádné máchání, prostě na vodě nešetřit. 😉
Micanek,Gaba3: Držte se. 🙂

gaba3
20. únor 2008

jeniffer: jojo máchání máchání 😉 jinak já zase ok 🙂 jen mám krapet ručky jak struhadlo po včerejší ostré noci 😀 holky, zyrtec dělá divy, už ho sice neberu každý den, snažím se ho pomalu vysazovat, tak ho ted papkám obden 😉

artuse
20. únor 2008

ahojky, kožní mi ještě radila dávat do máchání trošku octa, jako desinfekci, tak to dělám 🙂

gabi, jo s tou žloutenkou bylo blbý to, že jsem ji vůbec neměla u sebe a hlavně kvůli tomu kojení, protože je ze začátku potřeba přikládat často, aby se kojení rozjelo a já ji chodila kojit jen ve stanovené době a jen na chvíli ji vytáhli z toho ozařování a ono nám to zrovna moc nešlo a pak už jí zase brali zpátky 🙄 no a dokrmovali ji UM a doma jsem teda měla fakt co dělat, abych vůbec kojila 😔 jo a ještě měla pořád zalepená očka, aby ji to záření nepoškodilo zrak a málokdy jí to sestry oddělaly, takže jsem ji kojila se zalepenýma očkama chudáčkama 😔 bylo mně jí líto

jabber
20. únor 2008

Holky, to se může máchat jak chce, ale ty chemikálie v těch vláknech prostě zůstanou 😠

Jinak jsem si ještě vzpomněla, jak to tady tak čtu (holky - si teda užíváte ☹ držte se!), že jsme s jednou maminkou na kojencích taky řešily ekzém a ona psala, že syn ho má teď v pořádku, ale že vyskákal strašně jí - na rukách - a že si vzpomněla, jak tam jednou jedna maminka radila potřít vlastní močí, tak to už víceméně ze zoufalství zkusila - počůrala si ruku - a říkala, že to za pár hodin měla o hodně lepší, k nepoznání a praskliny se zacelily 😉 . Tak to jedna taková babská rada 😀

artuse
21. únor 2008

jabber, něco na té radě možná bude, protože např. já používám na promazávání Excipial U Lipolotio a to obsahuje taky ureu...já už jsem o tom taky přemýšlela, no možná to fakt někdy zkusím 😅

micanek
21. únor 2008

To bych musela spadnou dosvé vlastní žumpy, aby se mi to dostalo všude 😀 jinak do to ho asi nepujdu 😀

Včera jsem se zas natřela tím dehtem azas mě to svědí míň a obličej mám taky o něco málo lepší. Prcla jsem tam i trochu kortikoidu ☹ V tom dehtu je i zinek a ten myslím hodně sklidňuje svědění.

No s tou aviváží jsem četla, že je právě největší svinstvo a ještě prací prášky 2v1.

jabber
21. únor 2008

micanek - tak to třeba zkusit jen na ruce, nebo tak, nevím no 😖

Aviváž je největší svinstvo, to souhlasí, to bylo taky první co mi dětská dr zatrhla, když se dceři ekzém objevil.

micanek
21. únor 2008

Ten persil, nebo ariel, ale jsou fakt dobrý a pěkně provoní prádlo. Jo a hlevně mi vyperou tu krev, co mám všude. Boux, tix, rex .... to mi ta krev tam zůstává. no a o tom dehtu co mám teď pořád v postely ani nemluvě.

jabber
21. únor 2008

micanek - to je pravda, voní krásně. Jenže to, že všechno vyperou svědčí bohužel právě o tom, že obsahují víc chemikálií 😒 . Já na skvrny používám žlučové mýdlo, zatím všechny skvrny od mrkve apod předpírám v ruce. Ale jsou i nějaké eko čističe skvrn a bělící prostředky, tak to musím vyzkoušet.

micanek
21. únor 2008

jabber: To jsou právě prášky, které mě nevadí. 😉 V ruce prát nemůžu nic a rukavky taky nemůžu. takže co nevypere pračka, tak tam zůstane. ☹

gaba3
21. únor 2008

Artuse: to je smutný, chudáku ☹ já bych to tam určitě obulela 😅 jste šikulky, že jste to zvládly a koukala jsem do albíčka, že se Stelinka umí pěkně řehnit 🙂 😉

Micánku: persil a ariel ti nevadí? ty jo, mě jednou mamka půjčila tričko na převlečení (pere hlavně v arielu) a já se pěkně osypala 😠 ale je pravda, že proti lovela pere suprově, jsem zvědavá, co budeme dělat až bude prďolka.... jabber, píšeš žlučové mýdlo, to je co??

jinak urea je i ve výrobcích eucerin, já mám mléko s nejvyšší ureou 10 a dobrý, ale samozřejmě hezky promastí, ale nevyléčí... to s tou močí je teda zajímavý, ale nedokážu si to představit teda 😅

jabber
21. únor 2008

micanek - ty jsi včera psala, že to máš z alergie...a ty teda víš na co máš alergii? Jinak na těch stránkách missivy píšou i o nějakých krémech na ruce, myslím, že se to jmenuje Rtýna a že prý to třeba rozpraskané ruce a různé kožní problémy i s ekzémem krásně zahojí. Já nevím, nemám s tím žádnou osobní zkušenost, dcera se léčí homeopaticky a já zatím řeším jen ty prací prášky.

jabber
21. únor 2008

gaba3 - to je mýdlo, které obsahuje býčí žluč, vypadá zhruba jako mýdlo s jelenem. Prodávají to v Bille u pracích prostředků, je to taková menší zelenobílá krabička Dr. Beckmann, anebo se to dá i objednat po netu, vyrábí to víc firem, takže jsou různá.
micanek - právě třeba zrovna to mýdlo by ti na ruční praní vadit nemuselo, protože je přírodní a hypoalergenní 😉

Jinak přece to, že vlastní moč je léčivá - to je známá věc. Je fakt, že já si to taky neumím pořádně představit, jak to jako funguje, taky se mi to zdá trošku jako eklhaft, ale věřím, že to funguje, když se tím - a úspěšně - zabývá celá urinoterapie. A taky se doporučuje, když je člověk třeba někde v divočině a řízne se, roztrhne si nohu nebo co já vím a nemá při ruce peroxid, tak to dezinfikovat vlastní močí.

petul.a
autor
21. únor 2008

Holky, a zkusily jste na praní Amway? Na květnovkách se o něm psalo v souvislosti s praním pro miminka. Já mám obecně s jejich výrobky super zkušenosti. Prácí prášek jsem teda nezkoušela, mám jen přípravek na nádobí a LOC - to je odmašťovač. Jó, a teď jsem si vzpomněla, že minule jsme dostali jako vzorek dvě prací tablety a ty byly naprosto super. Akorát nevím cenu 😕

micanek
21. únor 2008

jabber: Ano mám alergii od malička a skoro na všechno. jídlo , zvířata, sluníčko, zima, pyl, roztoče .....

Co se týče praní v ruce, tak mě poslední dobou, hlavně teď v těhu vadí celkově voda ... tak strašně vysuší, že se mě ekzem hned rozjede víc. Takže pokud to jde, tak se koupu ob den a nádobí umejvá manža. Samozdřejmě ruce si umívám, ale žádný dlouhý protahování. Mám je fakt hnusný.

Gági, ty prášky mám fakt vyskoušený a nevadí mě ..... persil tedy používám víc. nedala mamka do toho aviváž. Na tu aviváž jsem teď hodně chytlavá.

Teď teda dávám do prádla i žabku, tak nevím, nevím, ale mám všechno tak mastný, hlavně noční košile, že to bez toho nejde.

No teď prostě budu spolíhat na tu homeopatii a na to, že se mi to po porodu trošku zlepší. Tak už aby to bylo.

jabber
21. únor 2008

micanek - no to je teda úplný peklo ☹ , já měla jako malá sennou rýmu, v pubertě mi zmizela - a úplně to stačilo. A tu homeopatii už bereš?

artuse
21. únor 2008

jabber, a jak jste vy spokojený s homeopatií? psala jsi, že dcerka se tal léčí...

Amway měla tchýně a asi dobrý, ale teď nevím, kde se to dá sehnat? 😕 asi taky na netu co..

gaba3
21. únor 2008

micánku: tak aspoň prací prášky ti nevadí 😉 a mamka do toho aviváž nedala, mám vyzkoušenou lovelu, ta jediná mi nevadí.... a copak je žabka?? to neznám 😕
jo holky, já jsem ted debil umyla nádobí (jarem sensitive) bez rukavic 😠 tak si asi dokážete představit, jak ty ruce vypadají 😠
artuse: amway na netu, kdybys mrkla o pár stránek zpět - petula psala odkaz 😉

jabber
21. únor 2008

artuse - no zatím se léčíme 3 měsíce, střídavě je to lepší a horší, což mi homeopatka řekla, že je v pořádku. Tak prý vypadá normální průběh léčby homeopatiky, není to jako alopatická medicína, že si člověk vezme lék a je mu líp a líp a ne hůř. Řekla mi, že až se Adélčin stav stabilizuje, tak ekzém zmizí. Celkově je to ale mnohem mnohem lepší, se stavem před těmi 3 měsíci se to nedá vůbec srovnávat 🙂 . Příští úterý jdeme na kontrolu, mrkne na to a buď léky změní nebo přenastaví jinak, bereme totiž troje různě na střídačku podle rozpisu. Je to běh na dlouhou trať a čím dřív člověk začne, tím líp, u malých dětí je to právě výborně léčitelné. Čím déle totiž do sebe člověk pere různé léky a zamoří tělo chemikáliemi, tím je pak léčba zdlouhavější 😖

gaba3
22. únor 2008

hmmm holky, já ta homeopatika chci taky zkusit a může se teda při kojení?? ted před porodem už to hrotit nechci, ale pak bych ráda začala... 🙂

petul.a
autor
22. únor 2008

Jabber, tak držíme Adélce palečky. Ona má opravdu velkou šanci se homeopatiky vyléčit. Mně homeopat říkal, že u malých dětí je úspěšnost největší, protože nemají tělo zamořené jednak těmi chemikáliemi, ale taky špatnými potravinami, takže nedostávají ani tu šílenou dietu, co jem měla třeba já.

Pokud se jedná o homeopatické léky, já tehdy brala dvoje kapky - Analerg a Ekzemex. Myslím, že se dají koupit i na netu, ale bez homeopata (a pro dospělého i bez té diety) to nejspíš nemá smysl.

micanek
22. únor 2008

Ahojky....
tak dneska jsem se probudila a vypadá to, že budu mít dneska klidovej den. Včera jsem byla s taťkem na večeři dala si vínko a asi jsem ten ekzem opila. 😀 Né, měla jsem 2dc. ale mám vyskoušeno, že mi víno nedělá dobře ... no jo, zase hříšek. Když já nic jinýho z alka nepiju ( dokážu se teda s toho pořádně zmrskat).
Loupu se tedy jak had a jak mám černou teplákovku, tak vypadám jak z reklamy na lupy. 😀

Jabber: Ještě na homeopatii nechodím. Jsem objednaná do Brniska až na 19.3. Tak už aby to bylo.

Holky, ale jak je to nedávno, co jsme se bavily, že se tam objednám a bylo to na začátku ledna a za chvilku už to bude. Jo to to letí.

Gábi, já si právě myslím, že ty homeopatika se při kojení můžou, ale zeptám se ti. No a ty neznáš Žabku? Vždyť to používaly už naše babičky a maminky ... je to takovej pytlik a je na sic na změkčení vody, ale taky pěkně odmastí oblečení. Ten sáček stojí asi kolem 20,- až 30,-kč

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru