Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
2. dub 2008

Ahojky Babulky.
Tak jsem dnes prošla tam kde se prášilo a už v tom lítám zase. Ksichtík už mám zas jak angorák, všechno mě svědí. Holt mi to dlouho nevydrželo.

Jinak jsem si hlavu taky barvila a v pondělí jdu zase ... asi na růžovo. Naštěstí jsem se neosipala .... a malímu doufám neublížila. A co takhle vím, tak holky těhule taky barví o sto šest.

nadenka
3. dub 2008

Micanku, děkuju za odkaz, studovala jsem to a vypadá to, že barvení nevadí, tak se mi ulevilo....Dlouho jsem nosila melír, pak jsem to sjednotila skoro na stejnou barvu jako mám svoje vlasy a říkala si, že až budu těhotná,tak nebudou vidět odrosty, jenže se mi nedařilo otěhotnět a tak jsem si jednoho dne plácla na hlavu červenou a měsíc poté otěhotněla 🙂 Takže barvu budu muset tak nejpozději za měsíc nějak řešit,ale asi nebudu doma experimentovat,ale svěřím se do rukou kadeřnice....

nadenka
3. dub 2008

odkaz byl od Jenniffer - omlouvám se, děkuju 🙂

misa.cekatelka
4. dub 2008

slunickooo-od malička trpím atopickým ekzémem.co jsem otěhotněla,šíleně se mi zhoršil.měla jsem ho i po celém obličeji.jediná rada-zajdi ke kožnímu,řekni že jse těhotná a ten ti napíše mastičky,které těhotné můžou používat.já už jsem celkem v pohodě.dělá se mi už jen na předloktích.,ale už s tím tak nějak umím žít.má to celá naše rodinka...... 😒

jenniffer
4. dub 2008

Misa.cekatelka: jaké mastičky máš konkrétně na mysli, napiši prosím názvy těch, co ti doktorka v těhu napsala. U vás má ekzém celá rodina? To je mi líto. Mě to ale bohužel čeká taky. Manžel je totiž taky ekzematik. 😢

Micanek: to mě mrzí, že tak tvoje "průjmová dieta" zabrala na tak krátkou dobu... ale hlavně, že už je ti teď fajn. Nemáš nějaké nové zprávy nebo fotečky Gaba3?

gaba3
5. dub 2008

zdravím mamulky 🙂 my už jsme doma, tak jen nakukuuju 😉 děkuji za gratulace, až bude čas, fotečky urččitě přiložím 🙂 doufám, že jste všechny i miminka vpořádku 😉

slunickooo
5. dub 2008

ahoj holky tak v pátek jsem byla na kožním

kožní mi dala nějakou dělanou mast, ještě ji nemám, vyzvednu si ji v lékárně až v pondělí, je prý nějaká našedlá, mám si to mazat ve slabé vrstvě a prý to přestaně svědět i se to prý ztratí,,, na promazání těla - mám i suchou pokožku, ted v zimě už děsně , v létě to je v pohodě, tak to mi dala nějakou mast s mandlovým olejem, přijde mi to podobné jako Lipobáze...

Misa-čekatelka - mě se dělá ekzém jen na rukách, a jen na určitých místech, občas mě i pálí obličej a udělá se pár flíčků i tam, tak to mi dala nějakou dělanou vodičku, večer na odličování místo vody a kdykoliv během dne na zklidnění... tak snad to budu zase na chvilku v pohodě. 😉

micanek
6. dub 2008

Gábi ... ahooj ... jak budeš moct, tak se hned ozvi .... jsem strašně zvědavá.

Slunicko: ta dělaná by mohla bejt ta dehtová ... ta je taky našedlá ... ta mi hodně pomáhala, aji od svědění .... ale jen dočasně, jako všechno u mě.

Jinak po dlouhé díbě, zase nemám skoro žádnej ekzem, ale kůže svědí jak v ohni .... tak teda nevím.

theresa
7. dub 2008

Ahoj holky, prosím jakou kosmetiku kupujete pro mimi? Mám taky atopický ekzém, pořád a už jsem se s tím naučila od narození fungovat, ale nevím si rady, co koupit mimískovi, aby se mu hned taky neudělal.

petul.a
autor
7. dub 2008

Ahojda, kočky, tak jsme už i doma připojeni 🙂

Konečně jsem mohla i stáhnout nějaké fotky do alba, tak jestli chcete, mrkněte.

gaba3
7. dub 2008

ahoj kočky 🙂 moc nestíhám, tak se nezlobte...... 😅 dala jsem do albíčka nějaký fotečky (a budu se snažit doplňovat), tak pro zvědavé - mrkněte 🙂
micanku: porod byl zajímavej a docela náročnej 😅 nakonec jsem ale porodila císařským řezem.... nechci nikoho strašit, ale stálo to zato - sice o další miminku ted nechci ani slyšet, ale je super pocit, těhulky - těště se!!!!! 🙂 🙂 🙂

jenniffer
7. dub 2008

Jééé ahoj Gaba3: Ještě jednou obrovská gratulace k Vojtíškovi. 🙂 Už jsme se nemohli dočkat, až se nám pochlubíš a to čekání stálo za to - Vojtíšek je nádhernej. Dokonalá je ta fotečka, jak mu taťka dává pusu. 🙂

Jestli někam budeš popisovat porod, tak dej vědět, ať si to najdu.

Co dělá ekzém po porodu? Nedošlo tou zátěží k nějakýmu extrémnímu zhoršení? Doufám, že ne. Naopak, doktorka mi kdysi říkala, že se někomu ekzém po porodu úplně ztratí, tak doufám, že jsi mezi těmi šťastnými. 😉

gaba3
7. dub 2008

jenniffer, děkuju 😵 porod jsem zatím nikde nepopisovala, nějak nestíhám... nakonec jsem byla císařem, takže ono není ani oč stát 😅
jinak kočky: ekzém úúúúúplně pryč!!! věřím, že až porodíte, všem určitě také zmizí 😵

petul.a
autor
7. dub 2008

Gabi, Vojtíšek je teda fakt krásnej chlapeček 🙂 Už se taky taaak těším na toho našeho drobečka 😲 Kolem mě se válí vyžehlené věcičky, všechno je to takové voňavoučké, tak už v tom to miminko vidím.

Jinak holky, jak tu byla před časem debata o praní a já tvdrila, že se slizem se NIKDY nebudu vyrábět... Víte, jak se to říká... nikdy neříkej nikdy... Na radu kámošky jsem to zkusila. No a je to super. Oblečení je daleko příjemnější na omak než z prášku. Akorát na takové ty problematické fleky to nefunguje, ale na ty jsem stejně vždycky dávala Vanish 😉

micanek
7. dub 2008

Gábi .... no Vojtíšek je nádherňoučkej. 😀 Uplně ti závidín, že už to máš za sebou. jakto, že jsi rodila císařem. Měla jsi nějaké komplikace? ☹

Holky, jinak jsem na tom vcelku ok, až se sama divím .... že by obrat k lepšímu? 😀

Jinak co se týče kosmetiky, tak od každého mám koupeno něco, takže budu testovat co bude dělat malímu dobře. Teď jsem taky koupila tu novou řadu pro mimi od oriflame, že je hypoalergení ... tak to taky testnu ... jinak bepanthen, aviril a něco od Nivea. Myslím, že ale každé dítě snáší něco jiného ... takže teprve zjistím co a jak.

Jinak už se tak tak nesu ... problém stávání, ležení ..... no už je bobánek tíha 😀

petul.a
autor
8. dub 2008

Micanku, tak to jsme na tom stejně - s tím vstáváním, leháním... Já si při obracení připadám jako velryba 😀 A nejlepší je,k když miminko uzná za pohodlnou úplně jinou polohu než já 😉

misa.cekatelka
8. dub 2008

jennifer:teď si na názvy mastiček nevzpomenu.napíši je příště.mám je doma,na internet chodím jinam.vím,že jednou si mám natírat jen nejhorší případy.pak mi dala jednu,která šíííííííííííííííííííííííííííííííííííííleně smrdí.skoro jak čpavek-tu samozřejme ne na obličej.ta má v názvu jméno nějakýho chlapa.na obličej mast dělanou-ta mi hodně pomohla.asi měsíc už nemám na obličeji nic.no a olej,který musím používat místo mýdla.to je pro mě nejhorší.nemůžu vůbec používat normální sprchový gely.pro miminko mi byla doporučena kosmetika BUBCHEN.
Ekzem má moje mamka,moji dva bráchové i já.počítám,že malá to bude mít taky.
Berunda:to je divný,že ti napsala elocom....já ho hned od začátku těhotenství musela přestat používat.ale asi ví co dělá.

micanek
9. dub 2008

misa.cekatelka. Mě doktorka celé těhu psala taky Elocom ..... samozdřejmě, že to není dobré, ale když ti nic jiného od špitálovích stavů nepomůže, tak šáhneš i po kortikoidech. Prej takjednu tubu na 1-2měsíce.

Jinak mám holky teď staršnou chuť pořád na čokoládu a nemůžu odolat ... jo,jo to je zas pěknej podpalovač na můj ekzem.

jenniffer
9. dub 2008

Micanku: tak to mě jedna tuba Elocomu 2 měsíce vydrží i normálně, takže asi v pohodě. Když je nejhůř, tak se mažu obden. Když zvládnu to nejhorší, stačí třeba jen jednou za týden. 😉 Jak často se teď v těhu mažeš kortikoidama ty?

Čokoládu taky miluju, každý den si musím dát alespoň kousek. Jestli ti jak píše Gaba3 ekzém po porodu taky zmizí, tak za měsíc a kousek máš pokoj. Tak se těš. A pak se můžeš ládovat čokoládou třeba pořád 😀

Misa.cekatelka: U nás to bude asi podobný jako u vás. Ekzém mám já a manžel bohužel taky trochu. Takže pravděpodobnost, že se objeví i u našich potomků (teda doufám, že nějací budou) je velká. 😢 😠

micanek
9. dub 2008

jenniffer: To že se ekzem po porodu zlepší ... tak v tojen doufám. Co se týče těhu, tak jsem si prožila fakt peklo a strašný bolesti. Nikomu bych takové těhu nepřála ... a to si člověk řekne jen blbej ekzem.
Samozdřejmě jsem chtěla do 3roku Michálka, aby jsme měly druhé dítě ... ale po těch skušenostech nevím, zda nebude Michálek jedináček. Představa, že si tím projdu ještě jednou mě straší k smrti.
Je pravda, že pokud bude vše ok, tak na všechno zlé zapomenu a tradá na druhé dítě ..... ale teď jsem fakt na váškách.
Já jsem měla 1 tubu tak tak na měsíc a to jsem si fakt dávala majzla, abych se nemazala moc. Jenže když je to na celém těle, taj jedna tuba je nic moc ... vždycky mi to zabralo tak na 2 dny.

Ale neboj .... co se týče doktorky, tak mi říkala, že jsem ten horší případ ekzematiků, takže neznamená, že si to prožiješ stejně.

Manža sice ekzem nemá ... ale předpoklad je prej u mě velikej, že Michálek to bude mít po mě. 😵

hame
9. dub 2008

Holky musím se přidat, ekzem mám od narození a vždycky střídavě oblačno, horší v zimních měsících lepší v letních ale mám ho furt. Co sem těhu, tak se mi to šíleně rozlezlo, nejvíc na nohách a mám to porpvé i ve vlasech což vypadá strašně. Nezabere mi na to nic jinýho než Elocom ale kožarka po tom co sem jí řekla že sem těhu mi ho domítla napsat a zase na mě patle ty smradlavý mati co vůbec nezabíraj.

Zlepšilo se Vám to někomu třeba v pokročilejším stádiu těhu? ☹

micanek
9. dub 2008

Teď jsem v 34 týdnu a mám pocit, že až teď to mám o něco lepší. Ale že bych byla uplně čístá, tak to v žádném případě.

Hame: Skus na hlavu ten mentholovej šampon od head and Schoulders. měla jsem v hlavě strašný boláky a zabral mi hned, až jsem se tomu divila a ve vlasech je teď fakt jediné místo, kdy ekzem nemám. Jinak holky, co jsou tady, tak si ho taky chválily. Tak to vyskoušej. Fakt jsem s ním spokojená na 1000 procent. Dokonce teď v pondělí jsem byla u holičky a ta mi řekla, že tak pěknou kůži na hlavě už dlouho nevyděla. Že tam není ani náznak lupů.

marky29
10. dub 2008

Ahoj těhulky,jsem alergik a taky trpím na ekzémy,je to hrůa dneska jsem měla hroznou noc pořád jsem se drbala (mám to hlavně na rukách) a dneska to mám hrozný,už jedno dítě mám ale takhle hrozný jsem to při něm neměla zhoršilo se mi to hrouzně po porodu a pak jsem to už nemohla vydržet tak jsem šla ke kožaři a ten mi tal dělanou mastičku,protože jsem kojila a to taky nic nemůžeš,syn na topický ekxém trpěl skoro do dvou let ,bylo to hrozný musela jsem používat jen nějakou kosmetiku(mazali jsem expicialem a na koupaní mi doporučili mýdlo sebamed ),asi to je dědičný,doufám že mě to teď čeká znova,nevíte nikdy jsem se po tom nepídíla má jídlo vliv na ekzém o víkendu jsme měli menší oslavu grilovali jsme,vypila jsem i dost pomeranč.džusu a to ho normál skoro nepiju a připadá mi že mi vadí i čaje ,co jsem těhu tak piju převážně ovocné,budu ráda když poradíte .

nadenka
10. dub 2008

Ahoj holky, tak jsem byla včera na kožním - doktorka se docela zděsila, když viděla moje ruce a divila se, že chodím do práce.Ale řekla mi, že mi teď asi nemůže pomoct, že musím vydržet do konce třetího nebo ještě lépe čtvrtého měsíce. Takže mi dala takový octanový roztok na koupele rukou - docela to zlepšuje zarudnutí, potom zinkovou pastu s olivovým olejem a doporučila mi, koupit si kosmetiku Bioderma nebo A-derma. Později mi dá dithiaden,ale teď ještě minimálně 2 měsíce musím vydržet. Jinak jsem si zkoušela udělat odvar z kopřiv a nalila jsem si to do vany a měla jsem pocit, že se mi to svědení trošku zmírnilo.

petul.a
autor
10. dub 2008

Marky tak potraviny souvisí s ekzémem určitě. Vadí cokoli ostrého, otřechy, čokoláda, citrusy, mléko... na všechno si asi nevzpomenu, ale holky mě určitě doplní. Já si myslím, že u tebe asi zapůsobil ten džus. Taky je v nich chemie, tak možná i to vadí. Někdo tu psal, že jsou blbá i jablka. A holky tady mají zakázané ovoce jako takové, dokonce i syrovou zeleninu. Taky bacha na umělé vitamíny. Co se týká ovocného čaje, tak mně vadil taky, místo něj jsem si koupila nápoj pro těhulky od Hipp (http://www.docsimon.cz/zbozi/hipp-napoj-pro-teh...) - chutná mi a nic nezpůsobuje. Akorát je kapku dražší.

Nadenka, vydrž!!! Pamatuju si na sebe, ty první tři měsíce byly k nevydržení. Ale od čtvrtého měsíce to bylo o dost lepší. A ten pocit, když jsem jako poslední záchranu mohla začít sem tam používat mastičku.. k nezaplacení 😉

Tak držím palce, ať se to všem zlepší 🙂 Ekzém dokáže pekelně znepříjemnit život. Kdo to nepoznal, nepochopí.

micanek
10. dub 2008

Marky29: Jídlo ovlivňuje ekzem na 100 procent. Já nesmím ani nic ovocného, ani zeleninu. O mlíčnejch vírobcích, ostrých věcech , čokoládě .... ani nemluvě. Pokuď bylo to maso naložené v koření, tak to je spouštědlo jako sviňa. Na to fakt bacha. Piju akorát čistou nebublinkovou vodu a sem tam kombajnérku ... to je taková ta světle žlutá jalová sodovka. jako děti jsme tomu říkaly zednická sodovka. Není totiž moc sladká.

Nadenka: koupila jsem si i hypermargan a vždy jsem si dala vodu do vandlíku 3 zrníčka hypermanganu ( aby to bylo jen světle fialové) a dezinfikovakla jsem si ekzem v tom. taky mi to pomohla. Hlavně když už jsem to měla pěkně dorvaný. Jinak jsem lepší až teď v tom 34týdnu .... ale doufám, že po porodu mi to vymizí. Aspoň doufám. Pomáhá mi taky solárko ( né turbo) takže jak odrodím, tak valím hned na solárko.

nadenka
11. dub 2008

Ja jsem si dneska v lekarne koupila Ovesnou koupel. Pisou na tom: Pro velmi suchou a atopickou plet, regeneruje,zvlacnuje a zklidnuje, ulevuje od svedeni a podrazdeni, k podpurnemu osetreni pokozky. Tak to vyzkousim a pak vam dam vedet, jak to funguje. Jinak vcera vecer uz jsem se cela namazala tou zinkovou pastou s oliv.olejem - jsem teda cela bila, nejak to nejde dolu🙂,ale skoro vubec to nesvedilo a spala jsem. takze hurááá, aspon neco zacalo fungovat 😉

gaba3
12. dub 2008

ahoj holky 🙂 tak koukám, že řešíte stravu 😕 já byla taky pěkně dlouho na dietce 😠 ted po porodu fakt paráda, určitě vám to taky zmizne, nebojte!!! 😉 jen s tou stravou musím tak nějak pokračovat ☹ vojtíšek sice ekzém nemá, ale podle dr. máme velmi citlivou pokožku, takže nesmím mléčné výrobky a ovoce jako pomeranče.....(vše jde do mlíčka),to uvidíte taky při kojení, je to samé omezování, ale co bychom pro ta naše zlatíčka neudělaly maminy že? 😉
micanek, petula: už se vám to pěkně krátí 😵

micanek
12. dub 2008

Gábinko achoooj .... to je fajn, že ti to zmizelo.... taky doufám. Včera jsem zas musela kortikoidivat, ale nemám to už zas tak hrozný. měla jsem ale ekzem a na striích na pupíku a to bolele jak sviňa. Dneska už zase dobrý.

Nadenka: Už jsem tady psala, že když jsem byla v lázních, tak jsem měla tady ty koupela z otrub a ovse, ale musela jsem to zrušit .... strašně mě to svědilo. Ale třeba tobě to pomůže. 😵

nadenka
12. dub 2008

Micanek: vcera jsem si udelala prvni koupel a dneska druhou a jsem nadsena - uplne se mi zjemnila kuze, nesvedi to tolik jako predtim a myslim, ze uz to nemam ani tak zarudle. Proste moje zkusenost je nastesti pozitivni, mam velkou radost, protoze uz druhou noc spim🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru