Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micanek
24. kvě 2008

Gábi ... ani poslíček, ani jedno stvrdnutí pupíku, ani pupík neklesl, ani hlenová zátka fuč, ani menstruační bolesti ... prostě rodit asi fakt nebudu ... a je mi dobře 😀

micanek
26. kvě 2008

jen hlásím ..... pořád nic 😅

gaba3
26. kvě 2008

micanku, no nekecej! to ti asi fakt budou vyvolávat... nic si z toho nedělej, já na tom byla podobně, jen ty poslíčky jsem měla jako blázen 😅 😉 jinak moc myslíme!!! a máš někoho mobil, abys dala vědět?
holky, kdo by měl zájem, dala jsem dnes na net nové fotečky vojtíka, tak mrkněte 😉

http://petrasovi.rajce.idnes.cz/

gaba3
26. kvě 2008

micanku: hezký fotečky, pupíček super 😉

micanek
26. kvě 2008

Gábi ... já pořád žádnej příznak ... ale jsem tak nějak v pohodě. 😀

Fotečky náááádherný ... já už chci taky!!!!!!!!

No a tobě jak to sluší ... ty máš popstavu, jako by jsi nikdy nebyla těhotná ... jééé to bych si přála taky. Jenže mě typovali, že jsem těhotná a ještě jsem nebyla. 😀 😠

No jsem fááákt zvědavá. ... no a už se taky hlavně těším, jak budu kočárkovat. Já jsem se narodila 1.3. tak Michálek asi čeká na 1.6. ... no až na to dlouhý a už bolestný tahání malího by to nebylo špatný datum. 😀 😀 😀

micanek
26. kvě 2008

Jinak samozdřejmě, že se pokusím, aby dal někdo vědět, že už přišel den D. 😀

gaba3
26. kvě 2008

micanku, užívej si tu pohodu, pak fakt začne šrumec, teda pokud nebudeš mít zlaté dítě, které kam položíš, tam bude v klídku a bude spinkat a neplakat 😀 😀 budeš vzpomínat na ty chvliky klidu...i když toto je krásné,ale náročné, takže uvidíš, že kilečka půjdou dolů samy a taky nepůjde poznat, že jsi byla těhotná 😉 😉 však já měla nahoře skoro 15kg 🙂
a určitě, at nám dá někdo vědět, myslíme!! a co ti řekl dr. a vyvolání....? už docela dlouho přenášíš, tak nechce ti pomoct?

micanek
27. kvě 2008

Gábi ... já přenáším od pátku 23.5. ...na tom koníkovi to trošku nesedí 😀 ... jinak už chodím doma od deseti k pěti ... je to takové čekání na houbelec.
Jinak mám zase cosi na rypáčku a na rukách ... no asi to teplo. Jinak Dr. jdu zítra ... tak pokud dnes nic, tak budu zítra chytřejší ... doufám.
Gábi, jak by jsi popsala toho posla? Mě včera sem tam pobolíval pupí ... ale spíš tak jak kdyby mi Michálek rajtoval na stydké kosti a na močáku ... tak si myslím, že to nebylo ono. Bylo to toví jiný. Jinak příznaky pořád žádné. 😅

micanek
27. kvě 2008

No začínám bejt pěkně rozškrábaná .... ach jo ... teď jsem totál sušenka.
Co ta Peťule ... už musí bejt doma,ne?
Čekám na nějakou tu fotečku.

gaba3
28. kvě 2008

micanku: aha,já jsem si říkala 😕 a poslíci? bolení bříška jako na MS, takový křečovitější a tvrdnutí bříška + mě chytaly dost záda,u porodu taktéž křížové bolesti, to je nepříjemný......s tím močákem, to ti asi malej rejdí 😉
petulko: no a kde je fotečka no? 😉 😉 😉

micanek
28. kvě 2008

Gábi, tak to asi oslíci teda nebyli ... já si to myslela. Příznak taky pořád vůbec žádnej. Ani jednou mi nestvrdlo břicho. ... na 12:15 jedu k Dr. Tak kdyby náhodou držte pěsti. 😀

micanek
28. kvě 2008

Tak jsem zpět .... nikde mě nechtěj 😀
Malinkej prej už ale zestupouje ... aspoň něco. Pokud do pondělí neporodím, tak v PO. ráno nástup na vyvolání ... ach jo. Doufám, že to stihneme dřív. 😅

jenniffer
28. kvě 2008

Micanek: jéé, tak pořád nic? Taky doufám, že to stihnete dřív, protože od pondělí budu týden bez koníka a byla bych jinak děsně napnutá, jak všechno probíhalo. 😀

Gaba3: nádherný fotečky, jedna krásnější než druhá.... 🙂

micanek
29. kvě 2008

Jen hlásím ... pořád nic 😀

gaba3
31. kvě 2008

micanku, tak co? už?

adrous
1. čer 2008

holky velice se omlouvám,ale měla jsem dat vědet jak se malej michalek od mici narodi,ale nějak jsem trošku zapoměla 😅 😅 a taky nějak nestiham tak se předem omlouvam 😝 😵 ahoj světe jmenuji se michálek mach.Narodil jsem se mamince a tatinkovi 30.5 v 6:31,vážím 3,55 kg a měřím 54 cm.Všechny vás zdravíme.Michalek,zuzka a Mirek.ještě se omlouvám zato spoždění 😉 🙂

jenniffer
1. čer 2008

Jééé, tak konečně. Micanku posílám velikou gratulaci k chlapečkovi. 🙂 🙂 (Tak přeci jen jste to stihli než odjedu na týdení služebku.)

gaba3
3. čer 2008

jééé zuzí, veliká gratulace 😵 koukám, že taky pěknej dlouhánek 😵 😵 co porod?

slunickooo
4. čer 2008

Micánku - moc moc vám gratuluju ke zdravému chlapeččkovi 😉

micanek
4. čer 2008

Ahojky babulky.
tak už jsme od včerejška doma. Nejel mi zas kompl.
Jdu jen skokem ... mám možnost spát asi 2 hod. tak jdu na to. padám na hubu.
Porod vcelku dobrej. Kontrakce byli v poho, pak mě píchly epi (to byl hnus) a do porodu jsem něměla bolesti žádný ..... porod ... no co vám mám povídat ... šitá jsem od ucha k uchu.
Zítra se pokusím dát nějaké foto .... no je nááááádhernej 😀

micanek
5. čer 2008

Michálek už má albíko. 😀

artuse
5. čer 2008

ahoj holky 🙂

po dlouhé době zase nakukuju 🙂

Zuzko, hrozně moc gratuluju a přeju hlavně zdravíčko, malej je opravdu nádhernej 😵 krásný fotky 🙂 a teď už se nezastavíš 😀 😀

holky a co ekzém, máte to teď při sluníčko aspoň lepší?

gaba3
6. čer 2008

micánku: malej je krásnej 😵 a jak? plače, že nespíš?
artus: ahoj 🙂 já ekzém ok a vojtík taktéž 🙂 co vy?

artuse
6. čer 2008

Gabi, já to teď mám také lepší, ale musím zaťukat (ťuk, ťuk, ťuk 😅 ), používám tu léčebnou kosmetiku Dr. Michaels a ta zabírá... Stelinka má sem tam pod těmi kolínky pořád něco, snad se jí to přes léto víc spraví, doufám...Gabi a co Vojtík? 🙂 Máte taky krásný album 😵 Stelinka se v noci pořád budí, asi tím, že ji rostou zubiska a ráno má vyspáno mezi pátou a šestou, fakt ďábel 😀

Micánku a jak se cítíš jako čerstvá maminka? 🙂 Teď to bude asi hodně i o únavě, ale bude to lepší 😀 kojíte? Já už pomalu končím s kojením, jak jsme začaly od 6. měsíce s příkrmy, tak už se malá pomalu odstavuje...

tak se mějte krásně 🙂

gaba3
6. čer 2008

artus: tak to je fajn 🙂 a cože je to za kosmetiku? jinak se spaním je to u nás podobné, jak byla ta tepla, tak děs, vojtík chtěl pořád pít a já vycucaná jak.... a zoubky hmm, to je asi taky sranda co? už se na to taky připravuju, končí prdíky, nastoupí zubiska 😀 a taky tak brzo vstáváme 😉 jinak vojtík je řechtačka, má se čile k světu a vyloženě si užívá a pořád se řehní 🙂 takovej náš miláček, sice dá zabrat, ale stojí to zato 😉
no a když píšeš o tom kojení, tak už aby vojtík vstal, protože mám prsa jako šutry, jak ted hodně piju, tak to je mlíka, to je šílený 😅
pohlad stelinku 🙂

gaba3
6. čer 2008

teda artus: ted jsem koukla do tvého alba a stelinka je čertík šikovnej 😉

artuse
6. čer 2008

Gabi, jedná se o tuto kosmetiku: http://www.drmichaels.cz/lecba-lupenky-dr-micha..., je to vyloženě na lupénku, ale někde na těch stránkách jsem četla, že to zabírá i na AE...já dostala tu sadu (mycí gel, mast, tělové mléko) v nemocnici,kam chodím na kožní, protože to tam jako testují jak to lidem pomáhá, mělo by to být na přírodní bází, v mycím gelu je teda dehet...a kojení to údajně nevadí...jinak je ale ta sada celkem drahá, asi 1800,-

Vojtík vypadá opravdu jako velký pohodář 😀 Gabi s mlíkem je to dobře 😀 naopak by to bylo horší 🙂 my už jsme naštěstí velký, hrozně to letí, už máme 8 měsíců, takže jsem ráda, že jsme to s kojením vydržely do teď, já o mlíko docela občas bojovala 😝

micanek
6. čer 2008

Ahojky Babulky .... povedl se nám co 😀

Jinak musím zaklepat ... na to jak mimísci byli v porodce flekatí, tak náš Michálek nemá na sobě ani jeden flíček, Tak doufám, že mu to vydrží.

Já jsem se osipala v porodce a jak jsem přijela domů, tak jsem musela máznout kortikoidy .... a teď vcelku dobrý. Myslím, že to bylo ale tím, že jsem padala únavou na hubu. Teď se mi jen strašně loupou rty a ekzem mám na rukách. Jenže na těch rukách je to asi s toho, když se malej posrajdí a já du přemáchnout plínku a pak to dám do kyblíku s práškem ... tak to dělá ten prášek.
Jinak teda musím fakt zaklepat, .... dobrý.

Mlíčka máme taky hodně, ale jsme velcí jedlíci, takže nás trápí prdíky. Ale dr. mi dala sab simlex, tak si myslím, že to asi pomáhá ... hlavně to malímu strašně chutná 😀

Jinak jak se cítím jak maminka?
Mám to nejkrásnější stvořeníčko na světě ... proti pláči už jsem imuní ... akorát mipříjde, že nic nestíhám. A den prožívám od kojení ke kojení. Ale je to nádhera bejt maminkou, když víte, že ten človíček vás potřebuje k životu 😀

artuse
6. čer 2008

Micánku, to je fajn, že si to užíváš 🙂 ono to hrozně letí, je to chvilka co Stela byla maličký mimino a teď má osm měsíců, uteklo to jak voda 🙂 Sab simplex jsme taky dlouho používali, ty prdíky trápí snad všechny miminka, no a když přejdou prdy, tak zas budou trápit rostoucí zuby, jak už zmiňovala Gabi 😀 a v těch Boskovicích v porodce jsi byla teda spokojená?

micanek
7. čer 2008

Jo, jo porodka byla super i sestry. Měla jsem nadstandart jak na porod, tak pak i na šestinedělí. Takže manža mohl kdykoliv za mnou, spaly jsme všichni 3 na betly a nikdo nám nemohl nic říct ... a po tom epi jsem nemohla 24hod. vstávat, tak mě nosily mísu ... tak už kuli tomu jsem byla moc ráda.
Jinak je to prostě nemocnice .... takže doma je doma. Nám je dneska 8dní .... a taky mám pocit, jak kdybych rodila včera 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru