Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

petul.a
autor
15. črc 2008

Paolin, já to o těch 40 a 60% četla taky. Docela mě to potěšilo. U nás jsem ekzematik jen já, manža je v poho, takže malá má docela velkou šanci to nemít. Snad. Nepřála bych jí to, prdelince naší.

Holky, co myslíte, můžou dětem v tomhle směru škodit parfemované plenky? Mě docela překvapilo, že Pampers jsou navoněné. Malá nejdřív měla Huggies, ale v těch byla opruzelá. Pak jí mamča koupila Pampers New Baby, ty byly v pohodě, teď máme Pampers Sleep and Play a Barunce se udělala vyrážka. Ale udělala se jí v době, kdy bylo vedro a my museli dávat dvě plenky navíc. Jsou to takové tři celistvé flíčky, jako by krupička, střídavě je to červené a střídavě se to loupe. Naše mudra má dovču, tak se chystám volat doktorovi, co ji zastupuje. Případně se poradím v lékárně 😉

micanek
19. črc 2008

Peti... podle mě to může taky spůsobovat alergii ... vem si to, kolik je různejch alergii.vJá používám ty tesco pleny a jsem s něma spokojená. ZÁ MÁLO KAČEK VELKÁ HYTPARÁDA. 😀

gaba3
21. črc 2008

ahoj holky, jdu jen na vás čučnout a pozdravit vás 🙂
peti: myslím, že ta parfemace může vadit, já sleep and play, radši nepoužívám, jsou hodně navoněné, normální pampers taky voní, ale není to tak hrozný a nevadí nám... zkus ještě z DM babylove, ty jsou super, sání jako pampers a nevoní vůbec! a jsou vzadu vyvýšený, takže hovínka nemají šanci protéct, což u pampers jo 😉
micanku: taky jsem zkoušela tesco, byli fajn tak přes den, na noc moc ne, malého totiž v noci většinou vůbec nepřebaluju, až ráno, jen když se pokaká, tak přebuluju a ta tesco plenka ho studila, ale na den teda u nás za ty korunky fajn 😉 asi jsme moc učůraný 😀 a at je brzoučko po potničkách !!
nás stále trochu trápí na hrudníčku ekzémek, malej si to drbe, tak ho hlídám, ale nic strašného! naštěstí! namažu polysanem a je to 🙂
a co prdelky malý, jak rostou?

micanek
23. črc 2008

Gábi .. my už máme od porodu 7cm nahoře ... takže rosteme jak z vody ... no, spíš z mlíka.
Já přebaluju při každým kojení ... takže za noc asi 2x.

Gábi a jak jsou na tom cenově ty plenky z DM? Ty tesco mají v zadu gumičku a proto nám pěkně sednou a pampersky ne a to mě štve .. taky už ám párkrát s toho coso vyteklo 😀

orinka
23. črc 2008

Neviem presne o čom sa bavíte.. pretože pri takom množstve príspevkov sa zvykne od témy aj odbočiť 😀 ja len prispejem mojou skúsenosťou... moja sesternica má od narodenia problémy s atopickým ekzémom.. keď bola malinká tak práve vďaka ekzému sa naučila na nočník, lebo keď jej dali dole nohavice, tak si mohla v kľude škrabať nôžky.. ale nie to som chcela 😀 jej pomohlo kozie mlieko... takže vyrastala na ňom 🙂

micanek
23. črc 2008

orinka: vždyť první záada pro ekzematiky je, že vynechat všechny mléčné vírobky ... a na mě to fakt sedí ... nejím je a jsem lepší ekzouš. 😀

petul.a
autor
24. črc 2008

Čauky, holky 🙂 Tak já se nakonec poradila v lékárně a tam mi potvrdili, že to bude plenková dermatitida. Koupila jsem mastičku (myslím, že se to jmenuje Imazol), stačilo tak 3 dny mazat a je to v pohodě. Ale teda Sleep and Play už NIKDY!!! Dost i protékají. Teď jsme teda koupili velké balení Pampers New Baby, ty se nám osvědčily a teď jsme sehnali do 6 kg, takže nějakou dobu vydrží. Ale až se dostanu do Tesca, tak půjdu do těch Tesco plenek. A Gábi, díky za tip na ty DM Babylove, už jsem o nich taky přemýšlela a když je s nima dobrá zkušenost, určo je taky vyzkoušíme. Akorát tedy na noc zůstaneme nejspíš u těch Pampers, páč já v noci taky nepřebaluju, pokud není jaderný odpad 😅 😀

Naše míra a váha v 6 týdnech: 4280 g a 57 cm. Taky roste jak z... mlíka 😀 Teď už má určitě zas víc, je jí plná vanička 😅 Taky to poznám na kalhotách, už jsme museli i něco vyřadit a kočička nám dorůstá do těch parádních věciček, co byly o něco větší. Pomalu začínáme oblékat některé věci velikosti 62 😉

orinka
24. črc 2008

micanek: jej sa robil atopický ekzém z čokolády a južného ovocia... lekárska im odporúčila kozie mlieko a zabralo, tak neviem 😅

micanek
24. črc 2008

Peti .. já už jsem v něčem na 68 ... takže spousty věcí ani neunosíme .... no a pak mi určo najednou všechno dojde.

jenniffer
28. črc 2008

Ahoj holčiny, hlásím se po delší době. Koukám, objevilo se tu pár dobrých typů na plínky. Snad je už konečně někdy budu mít příležitost v praxi použít. Už mě to čekání nebaví. 😠

U moře bylo fajn, no jak taky jinak. Ale hlavně: konečně mám zase ruce jako "normální" člověk - ekzém se ztratil. Huráááá. Jsem jen zvědavá, jak dlouho mi ta radost vydrží, doufám že hoooooodně dlouho. 🙂

Orinka, Micanek: o tom, že kozí mlíko pomáha jsem slyšela taky. (Možná to ale bylo jen v tom smyslu, že když už mléko, tak ne kravské, ale kozí.) Nikdy jsem to ale nezkoušela, neboť kozí mlíko má takovou zvláštní chuť a navíc lehce smrdí. Vlastně ani nevím, jak bych ho sehnala - v krabici se asi koupit nedá nebo jo?

petul.a
autor
28. črc 2008

JENNIFFER,KOZÍ MLÍKO ŽE "LEHCE" SMRDÍ? TO JE HODNĚ SLABÉ SLOVO! JEDNOU MANŽA KOUPIL KOZÍ JOGURTY...FUJ,TEN SMRAD JE NEPOPSATELNEJ,NEDOKÁZALA JSEM TO POZŘÍT.MANŽA SICE JO,ALE JEN S HODNĚ VELKÝM SEBEZAPŘENÍM.A ŘÍKAL,ŽE UŽ NECHCE ŽÁDNÝ KOZÍ PRODUKT ANI VIDĚT 😀

jenniffer
30. črc 2008

Petul.a: 😀 😀 plně to chápu. Slovo lehce jsem použila jen s ohledem na případné zájemce o "léčbu" kozím mlíkem - to jako abych je hned neodradila. 😀 Jo a mimochodem ve Francii jsem si v hotelu dala k snídani kozí sýr a dal se jíst. To mlíko je 100 x větší humus. 😀

gaba3
1. srp 2008

ahoj holky 🙂
micanku: ty plenky, my používáme 3 midi: a vyjde 100ks na 349kč, což je krásný 🙂
peti: jdete na 62 jo? no to je krásný 🙂 to máš prdolku malou, my už 62 neoblíkli v měsíci, hlavně taky dýlka, vojtík má rád, když v tom není narvanej (volnost asi kvůli prdákům)+ plenka že?... ted máme 74, buřtíček můj malej 😀
jina o kozím mlíku mi nemluvte, jako malá jsem ho musela vypít ( u známé na vesnici, byla jsem na prázdninách a to přímo podojené) a blila jsem jak alík několik dní 😝

micanek
4. srp 2008

Gábi, děkuji za info .... teď jsou v akci huggies č3 je po 74 ks za 299,-kč v albertu ... + vlhené ubrousky huggies ... tak jsme nakoupily. Dívala jsem se, že v tom Tescu mají ještě pleny v modrým obale a ty jsou strašný .... takoví igelitoví. Musí mít fialovej obal.

Jinak teď kromě strašnýho ekzemu na dlaních, tak dobrý .... ale ty ruce mi i mokvaj a pěkně to bolí ... jenže já v rukavicích neumím dělat 😖

jenniffer
4. srp 2008

Micanku: uff, tak tebe taky trápí ruce? ☹ Ty rukavice zkus, já nosím gumové + ještě dovnitř bavlněné (je to lepší, tolik se ty ruce nezapaří.) - chce to zvyk, nejdřív má člověk pocit, že nemá vůbec cit v rukou. Já dělám v rukavicích úplně všechno - nádobí, vytírání, praní, práce na zahradě, bez nich by to vůbec nešlo. 🙂

petul.a
autor
10. srp 2008

BAF 😀 Tak se jdu na vás zase mrknout. Jak se všechny máte?

Já teď bojuju s ekzémem na rukách, páč jak kojím malou a obě se v těch vedrech potíme, tak je to teda síla. Pak ještě trošku na krku, no prosgtě přesně v místech, kde se teď nejvíc potím. Je to pěkně na prd, pálí jak sviňa a jak to vypadá, o tom ani nemluvím. No, znáte to...

jenniffer
10. srp 2008

Ahoj holky 🙂
Ten můj ekzém se už zase rozjíždí na plné obrátky. 😠 A protože už mě to fakt nebaví, tak jsem se zase po několika letech rozhodla proti němu zabojovat a začínám sbírat informace. Mám na vás hned několik dotazů.
1. Pořád slyším o negativních účincích kortikoidů. Ale vlastně pořádně nevím, jaké to jsou?
2. Sestra se teď objednala do Prahy k dr. Klubalovi. Prý je nejlepší. Máte někdo nějakou zkušenost?
3. Na internetu jsem objevila prací prášek Neutral. Používala jste ho některá?
Jo taky chci přestat jíst čokoládu... ale nejsem si jistá, jak dlouho mi to odhodlání vydrží. 😀

petul.a
autor
11. srp 2008

Jenniffer, mezi negativní účinky kortikoidů určitě patří zeslabování kůže a změna pigmentace. Ale je fakt, že víc o tom vlastně taky nevím 😕 Vidíš to, ani jsem si to neuvědomila. Pokud se týká praní, zatím jsem Neutral nevyzkoušela. Ale už v těhu jsem začala prát ve slizu a čéče, maximální spokojenost. A navíc to vyjde fakt hooodnně levně. Co se týče čokolády, taky jsem měla tohle předsevzetí, ale nějak... ehm ehm... nic 😅 😀 To je pitomý, že zrvna takhle dobré věci škodí, co?

jenniffer
11. srp 2008

Petul.a: zeslabování kůže a změna pigmentace - to osobně nepovažuju za nic hroznýho. Navíc u sebe nic takového nepociťuju. Určitě to musí být i něco horšího - bohužel. 😠 Pereš ve slizu? To mi blíž popiš. Kde se to kupuje? Kdyžtak písni kontakt sem nebo do IP.
Mimochodem krásný nový fotečky. Barunka má krásnej kukuč. 🙂

petul.a
autor
11. srp 2008

Jenniffer, díky za pochvalu dcery, dmu se pýchou 😀 Co se týče toho slizu, tak ten se nekupuje, ale vyrábí: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😉 Já byla nejdřív líná, ale nakonec jsem zjistila, že to není žádná práce. Jo, a na strouhání mýdla se mi osvědčila stará škrabka na zeleninu.

jenniffer
12. srp 2008

Petul.a: díky za odkaz. Jsem zase o něco zkušenější. Vypadá to zajímavě. Někdy možná vyzkouším. Ale zatím jsem líná. 😀 Nepozoruji, že by mi nějak prac. prášky nebo aviváž vadily (používám většinou lovelu nebo persil) a tak u nich asi zatím zůstanu. Možná až bude mimčo (teda už jsem skeptická, ale věřím a doufám 🙂 ), tak se pustím i do slizu. 😉

veronikaprostenika
16. srp 2008

Ahojky, jestli muzu prispet i ja "svou troskou do mlyna", tak doporucuju zkusit neutral-ja tuhle kosmetiku pouzivam, protoze mam lupenku a maj v tom i prasek na prani a avivaz, ale ta avivaz ani prasek nevoni-neni to schvalne parfemovany, ale jajsem fakt spokojena, driv jsem musela pradlo jeste premachavat.

veronikaprostenika
16. srp 2008

jee" ted koukam, ze uz ste se o neutralu bavily;), tak jdu s krizkem po funuse 😀

marusinka
25. srp 2008

ahojky holky, dostala jsem odkaz od petul 🙂
naší Elišce vyskočili pupínky v prvním měsíci, měla je po celém těle, no hrůza ☹ na kožní nám řekly že to je zřejmě atopický ekzém a že už se ho nikdy nezbaví. jsem alergička na pyly a zjištuji,že začínám mít alergii i na některé ovoce, ekzémem ale netrpím, jen mám sušší kůži. Psaly jste tu taky o plínkách pampers sleep and play, v té době jsme je právě používali, teď po mastičceco nám mudra předepsala, Elišce pupínky zmizeli a kůžičku má opět hladkou, tyhle plínky máme koupený, tak aspon vyzkouším jestli to třeba není z nich

petul.a
autor
25. srp 2008

Maru, tak tě tu vítám 🙂 Ať to Elišce zůstane klidné hodně dlouho 😉 Ona ta klidová fáze je dost často i několik let, proto si někteří lidé myslí, že se vyléčili. Jo, a k těm plínkám - to měla naše Barunka. A má to vždycky při přechodu na nové plenky. Jsou to takové drobné červené pupínky a když jsme neměli mastičku, tak se vysušily a oloupaly. Zabral na to Imazol, volně prodejný v lékárně.

veruska007
27. srp 2008

Ahojte, tak uz jsem taky tehulka, v 10. tydnu. Mam atopicky ekzem, alergii, astma, manzel to samy, takze nic moc. Jen se chci zeptat, zda nemate nektera nejakou dobrou zkusenost s nejakou mastickou na ekzem, ja ho mam ted v tehotenstvi opravdu strasny, uplne se stitim nekomu podat ruku 😝 , navic silene svedi, skrabu se i ze spani 😠 . Ptala jsem se lekarky, Jarisovy obklady se vubec nesmeji, obsahuji kys. boritou, ktera se v tehu nesmi (jak doporucovala pred casem nejaka tehulka). Mam doma masticku z konopi, ale nevim, zda to neni take v tehu skodlive 😒 . Nemate nektera nejaky typ?

petul.a
autor
27. srp 2008

Veruska, moc gratulujeme a přejeme, ať je těhu pohodové, miminko zdravé a ať jste spolu moooc šťastní 🙂 Připomínáš mi mě na začátku těhu. ekzém jsem měla šílenej. Dostala jsem namíchané mastičky, ale upřímně - moc to nepomohlo. Po 3. měsíci mi už dali Elocom, že prý se může. Malinko, samozřejmě. Ale pomohlo to a já byla bez problémů. Takže ještě 2 týdny vydrž 😉 Je to síla, já vím, ale ono se to po tom 12. týdnu nejspíš začne i samo srovnávat - jak se mění hladina hormonů atd. Snad tě potěším, když napíšu, že až do konce šestinedělí jsem byla úplně čistá, bez jediného flíčku. A to jsem rodila císařem, takže spousta chemikálií do těla, no operace jako každá jiná 😉 Jo, a konopnou mastičku bych se nebála použít, toho konopí v tom nebude tolik, aby to proniklo k miminku 😉 Prý se v těhu může i Zodac, mně ho doktorka psala. Ale nebrala jsem ho, radši jsem to vydržela.

veruska007
27. srp 2008

Mne doktorka napsala velmi slaby kortikoid, ale pry ho muzu tak max. jednou tydne, coz je na muj sileny ekzem fakt bida. Kdyby to aspon tak nesvedilo ☹ . Taky spoleham na to, ze od tretiho mesice uz bude dobre. Snad aspon ta unava pomine 😝 . Jinak dik za podporu, doufam, ze po sestinedeli budu taky v pohode 😵 . Jen aby se miminkovi u mne libilo. Uz se nemuzu dockat, jak ho v breznu budu drzet v naruci 😵

petul.a
autor
5. zář 2008

Zdravím vás, kočky 🙂

Veruska, a kdy máš termín? Já jsem totiž taky narozená v březnu - 6. 😉

Holky, normálně jsem zjistila, že já i manža sledujeme Barunce každičký flíček, jestli to náhodou není atopák 😅 Zatím jsme teda nic neobjevili (hooodně to zaťukávám), ale ještě jí nejsou ani 4 měsíce a ona tahle potvora může udeřit kdykoli 😠

Já to mám teď na rukách, a to tak, že dost. Hlavně na prstech, taková ta suchá místa, sem tam až mokvající. To by se jeden pos.al, fakt. Nedovolala jsem se doktorce a přiznám se, že jsem to malililinko mázla Elocomem. Říkám si, že když nevadil v těhu, tak teď ta trošička snad taky nic neudělá 😕

andu
5. zář 2008

Ahojte, holky, jestli můžu, přidám se kvám 😉 Taky jsem klasický atopik a 19. srpna jsem se sbalila a dobrovolně jsem se nechala odvézt do nemocnice, protože jsem se nemohla vyspat, vůbec nic dělat, jak se mi ekzém rozjel. Tak si mě tam 13 dní nechali a já ke konci toho báječného pobytu našla na testu //. Tak jsem se vyděsila, neb mě samože patlali kortikoidníma mastičkama, dávali dithiaden, antibiotika augmentin a sandimmun neoral 😲 Ale to těhu bylo v takovém začátku, kdy si snad "miminko" z matky ještě nic nebere, navíc mě uklidnil i pan dr. z www.porodnice.cz, kde píše, že pokud se tyto masti používají např. 2 týdny a né např 4 týdny v kuse, nic se nestane. Je to prý nějaký nový poznatek, že ty kortikoidy nepronikají přes placentu. Tak mě to trochu uklidnilo, navíc zpětně už s tím nic neudělám...

Ale vrátila jsem se ze špitálu a jupí, ekzoš je tu zas 😒 Taky pěkně svědí a uvažuju, jak bych ho co nejlépe zvládla bez mastí... Taky jsem četla, že Zodac se může, tak nad ním v nejhorším případě taky uvažuju - na zklidnění. Protože znáte ty rozharašené nervy, kdy se nemůžete uklidnit a tím víc to svědí atd., že? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru