Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

gaba3
15. říj 2008

ahoj kočky 🙂
micanku: teda sakraš, jaktože zase trpíš, co ty drahé procedury a homeopat, kudla, je toto možné! 😠 chudáku náš, teda ty si to vyžířáš opravdu zatraceně 😒 moc myslím!
já stále nic, musím zaklepat... snad vás chudinky s tím nebudu štvát, že jsem ok 😅 moc vám všem přeju, aby to bylo rychle pryč, na ty dlouuuhé těhu chvíle s ekzémem jen tak nezapomenu! ale stejně se pořád obávám, že se to může vrátit, ještě není podzim a zima(mé super ekzémové období) za mnou 😒
nevím, jak ta homeopatika zabírají, ale nejvíc věřím té jehličce, co mám v uchu, věčně mě svědí či pobolívá a podle dr. mi to dost reaguje, no tak uvidíme 😉

micanku: michálek je krásnoučkej 😵 a jak hezky dudynká dudlíka, to vojtík ani náhodou, neví, co s ním, vždy si ho vytáhne z pusy a prohlíží si ho a pak ho ucucává jak hračku, drdlo, aspon ho to nebudu muset odnaučovat, ale kolikrát by se hodil, abych mu tu pusinu uřvanou zacpala 😀 😀 😀 😀 jinak máme venku 2 zuby a klubou se další, mazec, vojta si v noci před vyklubáním každého zubu rád zařve 😀 já mám za sebou střevní chřipku, chutovka 😒 a nakazila jsem i manžu, doufám,že vojtíka to mine!

tak se mějte krásně, pohladně miminka a pupíčky a jenni skoro pupíčka (určitě za chvilku bude-myslím) 😉

citracka
15. říj 2008

Zdravím všechny !!! Pročetla jsem další příspěvky. Nedávno jsem tu psala svou zkušenost s exémem a s mastmi, které používám v těhotenství a fakt zkuste si nechat od lékaře nepsat míchanou mast Dermatop se Syndermanem. Vím, že na každého zabírá něco jiného, ale pro mě je bezkonkurenčně nejlepší, vůbec nemám potřebu používat kortikoidy (podotýkám, že mám exém úplně po celém těle - dříve i mokvavý). Nedávno mi mast došla a než jsem si zajistila u lékaře novou, exém se rapidně zhoršil, všechny místa s exémem opět úplně zrudly a to nemluvím o svědění. Jakmile jsem se zase začala mazat výše uvedenou namíchanou mastí, exém se během dvou dnů dal do klidu. Kůže má svou přirozenou barvu, má původní hydrataci a vláčnost a pokud je namazaná tak extrémě nesvědí. Takže pokud někdo neví jaké mám problémy, na kůži by to na první pohled nepoznal. Ten Synderman je hodně mastný, něco jako vazelína, ale lépe se do kůže vstřebává. Na obličej nepoužívám žádnou kosmetiku, jen mýdlo na atopickou pokožku a pak jej namažu a mám pocit, že jsem ho neměla snad nikdy tak čistý a hebký 🙂.
Tak zkuste, mast je navíc i bez doplatku (asi máme všichni zkušenost s nemalými finančními částkami, vynaloženými na kosmetiku na at.e.). Nechávám si předepsat jakékoliv množství, teď mám kyblík se 400 g, tak fakt nemusím šetřit 🙂. Snad někomu má zkušenost pomůže. Zatím ahoj Eva

nanai
15. říj 2008

No jo, ale Dermatop je prece taky kortikoid? Mne moje kozni ale rikala, ze kortikoidy v tehotenstvi pouzivat muzu, spise ty slabsi jako Locoid, a ne na velke plochy..vbez kortikoidu bych neprezila :(

sirinka
15. říj 2008

mne v tehu dala dr k ruke pimafucort a ocny hydrocortison, kedze som mala najhorsie stavy okolo oci a ust. pripomenula mi, ze nie viac ako tri dni a na tenucko natierat.
mne velmi pomahalo natierat si preventivne tvar kremom lipikar baume od la roche posay, pouzivala som klasika 2x denne, teraz uz iba na noc.
inac po prvom tehu som mala este jeden akutny stav a odvtedy tazka pohoda...musim zaklopat, snad sa ten moj organizmus umudril 😀

jahodka11
15. říj 2008

ahojte, tak som nasla temu....a neda mi nenapisat..ja som mala pred tehu atopicky ekzem a pocas tehotenstva uplne zmizol a dodnes sa neobjavil....a to som zajtra presne rok po porode.....neviem, maly je alergik, mal aj ekzemik trocha, ale ze by sa to dalo takto preniest nanho s tym, ze ja uz ho nemam, to asi tazko, nie? alergia mi ostala, ale veeelmi mierna, skoro ziadna.....tak neviem, mate niektora aj takuto skusenost?

sirinka
15. říj 2008

jahodka tvoja konkretna alergia urcite nie, ale bohuzial predispozicie svojim detom odovzdavame...

kaca007
16. říj 2008

ahoj holky, tak já jsem dnesk konzultovala se svou mudr. užívání kortikouidu. mám předepsaný locoid už x let, ted v tehu se mi ekzém zhoršil, hlavně se objevil na nových místech.
ujistila mě, že locoid používat můžu, pokud není ekzém na velké části těla, tak to nevadí.
natírám vždycky když se ložiska zhorší, snažím se to omezit ale jak to jde

citracka
16. říj 2008

Ještě k tomu Dermatopu, nemá se užívat v prvních třech měsících, pak může, používá se i na miminka. Dnes jsem byla na kontrole (chodím přímo k primáři) a ujišťovala jsem se, jestli je Dermatop míchaný se Syndermanem bezpečný a ujistil mě, že ano. Zdraví Eva

andu
17. říj 2008

Tak jak koukám, čím dál více doktorů je ke kortikoidům shovívavější. Už po X-té píšu, že je rozhodně nehájím, nicméně spousta z nás by se teď bez nich asi zbláznila! No ne? 😉

A doufám, že všechny budeme následovat Gabu 😉 Držím pěsti, ať tvůj pohodový stav ani neoblíbené podzimní a zimní období nezkazí 😉

zuzka.o
17. říj 2008

Ahoj 🙂 Já se na těhulkování teprve připravuju, chceme začít v prosinci 😉 Tak se zatím rozhlížím, co mě čeká a nemine ... a narazila jsem na tohle téma. Sama mám od dětství atop.ekzém, usídlil se mi na prstech rukou (kůži na prstech mám jako stařenka), zatím se mi ho daří držet i bez kortikoidů (těch jsem se v dětství napatlala až dost). Docela jsem se zděsila, co tady píšete ..... že během těhu by se mi exim mohl pořádně rozjet! 😖
Nedávno jsem četla o rybičkách GARA RUFA, že by prý měli pomoct i při atop.e. Nemáte s nimi některá zkušenos? Léčba je dost prý dost drahá .....

Všem vám přeju zdravá miminka bez ekzému 😉

andu
17. říj 2008

Ahoj, Zuzko. Já o těch rybičkách slyšela a kdybych na to měla, určo bych vyzkoušela 😉 Ale zas je to, podle mě, zas léčba povrchová, dočasná a že to chce hlavně léčit zevnitř. A rybičky třeba jako doplněk 😉

jenniffer
17. říj 2008

Micanek, Gaba3: nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že se nám konečně zadařílo. Radovat se ale začnu, až to potvrdí doktor. 🙂

Gaba3: ekzém se mi zatím nerozjel, uvídím, jak to bude pokračovat. V každém případě počítám s tím, že po porodu zcela zmizí jako u tebe. 😉

Zuzka: o těch rybičkách jsem viděla kdysi dokument. Ale tuším, že to nebylo z Evropy. Ty rybičky vykusovaly postižená místa kůže a ta se pak krásně hojila. Ten dokument se týkal tedy hlavně lupénky a ti lidé měli problémy na celém těle. Jestli máš info, že je to i někde tady ve střední Evropě, tak dej vědět kontakt.

Kaca007: mám taky Locoid. Moje dr. mi řekla přesně to samé, co tobě.

gaba3
17. říj 2008

jeee jeniffer, to jse perfektní zpráva, mám obrovskou radost 😵 😵 😵 😵 😵 určitě ti to dr. potvrdí, jak ti vyjde pozit. test, tak už je to jasný 🙂 😉 a třeba se ani nerozjede a pak nebude po porodu muset nic mizet, myslet pozitivně 🙂 😉
vojtík je usínací řívák, ted jsem vzpomínala na bříško a na jednu stranu bych si ho tam na chvilku zase šoupla 😀 😀 😀 ale nesmělo by to být konec těhu, to už bylo moc únavné, ale je to zlatíčko, život bez něj už by nešel 🙂

jinak rybičky taky neznám 😅
a zuzko: nechceme tě určitě strašit, třeba budeš úplně v pohodě 😉

no nic, jdu utišit řvací zvířátko, hezký večer..

norik1
20. říj 2008

Ahojte, ja mam atopicky ekzem od pol roka (takze mam uz 30-rocne skusenosti hi hi) a tehu bolo jedine obdobie, kedy som ho NEMALA...ziadne kychania, senne nadchy, koza na mojich prstoch (ako u Zuzky.O) bola krasna, vlacna... takze tehulky uzite si to obdobie, ekzem sa totiz vratil mesiac po porode 😝 😝 😝 Ale asi je to naozaj tak ze organizmus matky chrani dieta pred vsetkymi svinstvami a tak sa ta matka popri tom zvezie 😵 😵 😵 Z pohladu ekzemu by som chcela byt tehu furt (inak nie 😀 😀 😀 )

Vsetkym tehulkam a snazilkam prajem bezproblemove a bezekzemove tehu a o to krajsi porod 😀 😀

gag
20. říj 2008

Ahojky...norik: opravdu se ekzém v těhu ztratí? Mě se právě vrátil, ruce mám,jak nevím co...jediné co mi jakž takž pomůže je cannaderm či lipobase repair...žádné kortikoidy nechci..

veruska007
22. říj 2008

Ahojte, holky. Ja ted v tehu s ekzemem strasne trpim, hrozne svedi, mam ho i tam, kde jsem ho nikde nemela, no hruza. Ale chtela jsem se zeptat, vyrazil se mi dost osklive ekzem na prsou, primo kolem bradavek. Mate s tim nektera zkusenosti? Budu pak moci kojit? Diky.

norik1
22. říj 2008

Babule ja mozem odporucit od firmy Just (je aj v cechach aj na Slovensku) krem s cajovnikom (tea tree) a manukou, je to cisto prirodne a vysoko ucinne, ja som uplne strateny pripad a cele tehu som prezila s tymto....pouzivala som ho aj predtym, aj teraz a nedam nanho dopustit. Vyliecit to nevylieci - to sa uz totiz nikdy nevylieci - ale velmi rychlo dostava kozu do normalu a ak sa mastite, tak jej nedovoli vyschnut...a pritom vobec nie je mastny. 😎

micanek
22. říj 2008

jenifer ... moooc gratuluji ... no že jsi si dala na čas 😀

Holky tak ty rybičky by mě asi teď sežrali 😅
Jsem zas rozjetá nehorázným spůsobem

Začali mě padat vlasi a přestali fungovat kortikoidy .. dr. mi řekla, že kor s těma vlasama to tak po porodě bejvá .. a jelikož pořád kojím, tak bobešek je parazitek, kterej ze mě všechno dobré tahá ( doufám že né i to špatné)
Takže mi napsala B 12 .. janže tam se píše, že se člověk po nich může osipat .. baly jsem rozjetá a po včerejší injekci (nevím zda je to i stoho) se bolestí zase nemůžu hejbat.
kortikoidy ž nezabíraj.

Gábi, jsem za tebe mooc ráda, že jsi v poho ... jak bych si to přála taky. 😅

norik1
23. říj 2008

Gag: ono je to velmi rozdielne, niekomu sa ekzem zlepsi a niekomu zhorsi....Vsetky tehule maju vraj super krasne huste vlasy.... ja som mala desne, mastili sa mi asi hodinu po umyti proste hruza....zato ekzem sa mi zlepsil tak ze az doktorka nechapala....ale to je jedno, ved on svina na mna nezabudol a sa vratil... 😝

micanek
23. říj 2008

holky s tím ekzem v těhu, je to fakt všude jinak .. vemte si teřba Gábču a mě .. mal to špatné jen ze začátku a pak dobrý .. te´d taky .. Já měla strašný celé těhu a teď se začínám tam pomalu dostávat taky.
takže vám přeji, ať jste na tom jak Gábinka.

Jo a už nesnesu ani Leniensku ..... koupila jsem si od Weledy krém 30ml za necelé 300,- (hrůza) tak jak se trochu sklidním, tak s skusím máznout .. no ale jak se znám .. všechny drahé krémy ůletěli do koše 😅

micanek
26. říj 2008

Tak včera se mi ekzem hodně zlepšil .. baštím hodně vápník a piju calcium .. no a dala jsem si večer colu a nutelku a jsem zase pěkně dneska v obličeji osipaná .. sákryš fakt nemůžu ani trochu zhřešit.

Ten krém krém od Weledy se jmenuje madel .. .. vyskoušela jsem ho zatím na ty moje ruce a mám je lepší, tak o 200% .. že by konečně něco začalo pomáhat .... 😀

eldobi
26. říj 2008

Veruska007, ekzem na prsiach (aj v okoli bradaviek) som mala pocas tehotenstva aj ja, po cca.6 mesiaci tehotenstva sa to upravilo, a teraz kojim bez problemov. Ekzem sice opatovne mam na krku, hrudniku a rukach, ale nastastie na prsiach nie. Neboj, urcite budes moct kojit, mliecko je sterilne a dokonca ma hojive ucinky. Ja som pre istotu kupila aj klobuciky na kojenie, ak by som mala ekzem, ale nastastie som ich zatial nepotrebovala.

micanek
27. říj 2008

holky já mám taky ekzem na prsách a jelikož jsem ho měla i na bradavkách, tak mi to začalo mokvat ... takže kojím jedině přes kloboučky. Ale uplně v pohodě se na to zvikne ...

veruska007
29. říj 2008

Diky. Ja z toho mela trosku strach ☹.

micanek
29. říj 2008

Holky .. zjišťuji, že když dávám majzla na kyselinu citronovou, tak mám ekzoš lepší .. jenže ta sviňě je skoro ve všem 😅

andu
29. říj 2008

No, Micanku, to máš co dělat, což?😉 Mě už to omezování ve stravě neba ☹ Vždycky jsem to vydržela max 3 měsíce a pak mě to začalo štvát, páč jsem žádný efekt nepozorovala... Jinak teď taky zkouším (myslím, že to tu kdysi psala Gabka) slané koupele. Už jsem je samože zkoušela dříve, ale ne každý den. Takže teď se čvachtám poctivě každý večer (říkám, že jdu na pláž 😀) a ekzém leze ven - tak doufám, že je to tou solí a že to za chvíli začne mizet 😉 Našly jsme s mamkou v DM kilo a půl za 80 Kč, což není tak strašné, jsou tak 3 pytlíky po půl kile, tak uvažuju, že to zkusím vydržet aspoň 3 týdny...Hezky jako u opravdového moříčka 😉 Holky, já bych tak jela se někam plážit...! 😅

micanek
29. říj 2008

Andu .. já bych taky mořovala 😀 jenže máme jen sprcháč, takže musím počkat až do nového. Pak budu uplně jak u Jadranu 😀 Tu mořskou sůl mi poradila i homeopatka na ty ruke .. jako koupele .. tak jsem si koupila v lékárně pytlík .. myslím že ani né půl kg za 40,-kč .. takže ta cena z DM je super. No .. jenže nejsem schopná si udělat na to čas .. no a když je, tak si nevzpomenu. 😅

Jinak to omezování mě taky nebaví .. kor moje závislost na coca cole .... nebojte .. dneska ještě neproběhla 😀

andu
29. říj 2008

Jojo, micanku, ta cena v DM je zatím nejlepší co jsem viděla 😉 Hihi, já si vždycky představuju jak se ráchám v nějaké vyhřáté zátoce - ta vizualizace by mohla taky pomoct 😀 A to jsem si dělala srandu, že si k tomu ještě pustím horské sluníčko 😉 😀

micanek
29. říj 2008

Jasný .. pořádně se odreagovat .. stres přeci taky zhoršuje ekzem 😀

gaba3
30. říj 2008

ahoj holky 🙂
andu: koupele jsou fajn a ta cena v dm super, já měla nějaké z mrtvého moře a kupovala jsem si je v solné jeskyni, ale myslím, že v tom nebude rozdíl, jenže ty moje byly zbytečně drahé 😒

holky, je mi vás opravdu líto, moc myslím, at je líp, vzpomínám na minulej rok touto dobou a mám husí kůži 😝 zatím nic, tak snad mi to vydrží!!!tuk tuk tuk..... micánku, ještěže jsou ty kloboučky vid? a kyselina citronová, to ti mě nenapadlo... já si musela dávat pozor na umělá barviva, hlavně limonády, sladkosti.....ted bublinky vůbec nepiju kvůli malému, ale ve sladkým jedu o 106, vojta je cucík a já vycucánek, takže doplnuju 😀 😀 😀
micánku: ty jo 5měs. super 😵 už začínáš přikrmovat? já od 5. začala se sinlac kašičkou, šetrná na alergie a pak už to jelo zleninka, masíčko a ted už i ovoce, vojtik se neosype ani po čerstvém jablíčku, snad opravdu má kůžičku po tatínkovi 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru