Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

petul.a
autor
12. únor 2008

Gabi, tak jen pěkně dospávej, dokud můžeš 😉 U nás to asi bude s manžou to samé, taky vstává brzy. Tak si o tom pak popovídáme. On teda tvrdí, že bude hrdina, ale... už to vidím tak po třech, čtyřech probdělých nocích 😀

artuse
12. únor 2008

ahojky 🙂
holky, třeba manželé budou fakt hrdinové, můj manžel býval taky spáč, když nespal osm hodin tak byl vždy hotovej víc než já 😅 ale teď si na to nějak zvykl a spí míň než já a je celkem v pohodě 🙂 asi to bude tím mimčem, on má k malé hezkej vztah 😅 tak uvidíme, třeba je mimísci změní a budou ochotný i probdít noc 😀

gaba3
12. únor 2008

Artuse: to jsi hezky napsala 🙂 máš doma určitě zlatíčka 😉 manžel se strašně těší, bříško zbožňuje a pořád se s ním mazlí a povídá, takže třeba obětuje ten spánek (no i když tomu moc nevěřím) 😀 😀

gaba3
12. únor 2008

Petí, přesně tak 😀 a ty spíš ještě asi normálně že? 😉

petul.a
autor
12. únor 2008

Zatím se mi jednou stalo, že prcek v noci tak řádil, že jsem se vzbudila. Pár dní nato mu doktor poslouchal srdíčko a říkal, že tam teda srdeční akce je fakt dost velká, tak jsem mu vyprávěla, jak mě Plaváček vzbudil, a pan doktor ho označil za malýho kopálistu 😀

gaba3
12. únor 2008

šikulka 🙂 tak užívej spánku, bude to horší, ten náš už je tak těžkej, že když se otočím, tak cítím, že se otáčí se mnou a ty boule....a je taky super, že cítíš, kde má prdelku, nožičku.... ale těš se, na jednu stranu je to blbé, že nespíš, ale na druhou stranu to zbožňuju a nedokážu si představit, že už ho brzo v bříšku mít nebudou ☹

petul.a
autor
12. únor 2008

No, to jsem si taky říkala. Je to naprosto super pocit, když se ve mně pohybuje moje vlastní malé velké štěstí. Teď tam zrovna to štěstí udělalo kotrmelec 😀 Na druhou stranu se strašně těším na to, až budeme prcka pozorovat - třeba spícího v postýlce. Nebo na kojení... Kolikrát jsem si říkala, že bych chtěla být chlapem, ale teď vidím, že bych neměnila. Takovouhle blízkost s miminkem může zažít pouze a jen máma a kdyby se cokoliv stalo, tohle nám nikdo nevezme 😉

gaba3
12. únor 2008

Peťo 🙂 taky bych to chlapům nepřenechala 😀 sice musíme mít ty naše dny každý měsíc, pak porod, přechod.....ale tohoto bych se nevzdala za žádnou cenu 🙂 tak za nás pohlad bříško 😉 jdu si udělat obídek, dítě se nějak moc hýbe, tak má asi hlad 😀

petul.a
autor
12. únor 2008

Já mám pocit, že prcek je po nás, co se jídla týká - totiž většinou, když jím, začne se hýbat. Asi mu chutná. Jestli bude mít taky takovou spotřebu jako my, to budeme vydělávat jen na jídlo 😀

gaba3
12. únor 2008

jéé peto, to mi taky přijde, vždycky když jím, tak je pěkně divokej 😀 ale četla jsem, že potrava se k němu dostane až tak za hodinu po jídle 😕 tak nevím, třeba tolik jíme, že je tím jídlem tlačíme 😀 😀

micanek
12. únor 2008

Ahojky holky.
Ta blbá glukoza fakt semnou udělala mazec. Obličej celej bolavej a nateklej a tělo celé osipané. Musela jsem na ten obličej prdnout kortikoidy. začínám se už fakt o mrňouska bát, že mu nějak ublížím. Vůbec mě nenapadlo, co to semnou udělá. Chtěla jsem to mít hlavně zasebou.

micanek
12. únor 2008

Prďola se v noci nevrtí, tak třeba mu to vydrží, ale spíš mě budí to svědění ☹ a když se obracím tak tíha pupíku. 😀

micanek
12. únor 2008

nikdy jsem si nedokázala představit, co to těhotenství semnou udělá.
S tím stáváním v noci u otců. asi manžela taky vyženu z ložnice ať se vyspí. Přece jen vstává do práce. každej den jezdí 100km a aby se mu ještě něco nestalo.
Jak ho znám, tak bude určitě hrdina, ale to mu přeci nemůžu udělaz.
Holt musí vydělávat penízky.

gaba3
12. únor 2008

Micánku: to mi je líto, vydrž! neboj, prcek bude v pořádku! já taky nemám klidné svědomí ohledně toho zyrtecu, ted se snažím ho jíst obden a pak bych mohla začít pomalu vysazovat, tak uvidíme, jestli to půjde 😕
jinak jsem včera byla u kadeřnice a hrozně mi chválila vlasy, jak je mám ted v těhu kvalitní a krásně drží... jsem jí zakázala veškeré laky, tužidla...a ono to normálně drželo krásně nafoukané samo, před těhu by mi to musela natužit a zlakovat a stejně by mi to zplihlo!!! kéž bych tak měla kvalitní i kůži že? tím jsem chtěla micánku napsat, že zato vše můžou hormony, v těhu se v těle dějí obrovské změny a s tím bohužel nic nenaděláme 😒
a taky nechám živitele spát, jezdí denně asi 80km, taky bych se bála, aby se mu něco nestalo (už ted mám o něj strach, když to na silnicích vidím).. ☹

petul.a
autor
12. únor 2008

Micánku, to je mi tě líto. Ale neboj, Gabi má pravdu - prcek bude určitě v pořádku!!! Holky, ta naše miminka budou už z prenatálního věku tak otrlá, že je během života jen tak něco nerozhodí 😉

micanek
12. únor 2008

Přemejšlím, že si ještě prdnu dithiaden, ale abych zase spala v noci. ☹

gaba3
12. únor 2008

Petí: přesně tak 🙂 😉
Micánku: dithiaden bych si nechala na večer...

micanek
12. únor 2008

Tky s řkám, ale bolestí nemůžu otáčet ani hlavou. Pokusím se to vydržet. 😒

gaba3
12. únor 2008

chudáku, vydrž. večer si ho dej tak hodku-dvě před spaním a budeš spinkat jako miminko a miminko taky 😀 😉 a co ta smradlavá mast? ta už teda taky nepomáhá?
holky, koukám, že mám úplně špinavej notebook, jak je černej a ze mě se olupuje ten bílej pudr 😝 doufám, že to půjde vyčistit, jinak manžovi hrábne 😀

petul.a
autor
12. únor 2008

Micanku, já bych si dithiaden vzala během odpoledne. Když to vezmu podle sebe, tak já, pokud beru něco takového večer, působí to na mě spavě až další den dopoledne.

gaba3
12. únor 2008

peto, fakt? tak to na mě teda ne 😕

micanek
12. únor 2008

Ta smradlavá mastička přestala zabírat. Cice mě to na chvilku sklidní, že to nesvědí, ale za chvilku mě to tak vysuší, že se zase drbu.

Gábi. ani mě nemluv. myš a klávesnice mají na sobě takovej zajímavej povrch. 😖 Budu to asi muset odškrábat. 😀

mastný ruce dělaj sví. 😅

gaba3
12. únor 2008

no právě, jsem to ted malinko očistila, ale úplně to nejde, takovej bělavej matnej povrch bleee 😅 a jak se ještě třeba podrbu na ruce nebo na krku, tak mám pudr na prstech a pak se divím, jak se dostal na notebooka že? 😀 😅

micanek
12. únor 2008

No já když se podívám za nehty, tak je to mazec ... kůže z mastičkou ... fakt delikatesa. 😝
Teď jsem si znovu začala lakovat nehty, abych si je 50x za den nemusela čistit. Jeto fakt humus.
Teď jak baštím ten vápník, tak je mám fakt pěkný a pevný. vím, že bych je měla ostříhat, ale takhle svoje nehty už jsem neměla dlouho pěkný a je mi toho líto.
spoň něco se mi teď na cobě líbí.

gaba3
12. únor 2008

micánku a aby ti ten lak nevadil třeba... známá měla na rukách ekzém normálně z laku.... a máš pravdu, mě vápník dělá taky super nehty, jenže já je ostříhat musím, jinak bych se v noci nevědomky poškrábala ☹
a to je fajn, když už ne tou kůží, tak se něčím kochat musíme 😉 mě včera udělala radost ta kadeřnice, manželovi se nová image líbí, tak si člověk hned přijde lepší 🙂 jo a taky ta suchá pokožka má výhody, já třeba už pěkně dlouho nemám ani jednoho uhříka 😀 😀 😀

petul.a
autor
12. únor 2008

Gabi, to je fakt s těmi uhříky 😀 Jo, a mě taky kadeřnice chválí za vlasy. Pokud se týká nehtů, já jednu dobu nosívala umělé. Pak se mi udělal ekzém a já ve snaze zbavit se všeho umělého jsem je sundala. Taky se mi nechtělo ukazovat na manikúře ekzémové ruce. A světe, div se, ono se to pak zlepšilo 😉 Asi začaly i nehtíky líp dýchat nebo co...

gaba3
12. únor 2008

Peťo, to je fajn 🙂 aspoň něco máme hezké, teda ještě ta naše miminka v bříšku jsou určitě mooooc krásná 😀 😉

petul.a
autor
12. únor 2008

No to stoprocentně, o tom není pochyb 😉

micanek
12. únor 2008

Nosila jsem taky gelovky a nic mi to nedělalo. akorát jak jsem je měla dlouho, tak ten nehet jsem měla už tak zbroušenej, že mě to při dalším pilování bolelo. Zjistila jsem, že jsem těhotná a dala jsem je dolů. lak mi taky nikdy nevadil. Vím že bych je měla ostříhat, jsem dodrápaná jak svi.., ale je mi jich tak líto. ☹

gaba3
12. únor 2008

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉
Micánku, ty jseš blázen, to já být doškrábaná, tak jdou nehty pryč pěkně rychle 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru