Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

micer
27. led 2009

eldobi: Ahojky. No, to víš, že bych chtěla kojit co nejdéle kvůli Elince. Ekzém se trošku zlepšuje, asi to byla reakce na nějaké jídlo. Moc bych si přála, aby to zmizelo. Je to hrůza jak je člověk "celej olezlej" ekzémem. 1 - 2 krát týdně si to máznu holt Advantanem. Doktoři říkali, že je to slabý kortikoid, že tím mažou i miminka od 3 měsíců a pořád lepší se občas namazat, než přestat kojit. Taky ti přeji, aby to brzy zmizelo....snad budeme mít štěstí. 😉

jenniffer
28. led 2009

Andreo, já mám problém taky "jen" na rukou. Na rukou to považuji za jedno z nejhorších míst, protože ruce člověk pořád namáhá různou činností a hlavně mytím. A noční škrábání znám taky dobře. 😠 Moje sem tam zkrvavené povlečení by mohlo vyprávět. 😅 Zkus zajít na kožní, ať ti napíše nějaký slabý kortikoid. Já používám tak jednou za 7 až 14 dní Locoid. Občasné máznutí miminku neublíží a tobě se uleví. 😉
Mě se ekzém poslední dobou taky rozjel slušně. Nejhorší je to večer, když vylezu ze sprchy. Jak jen se vydržet neškrábat! 😠

micanek
28. led 2009

Micer: já po porodu taky měla ekzemosa, ale kuli malímu skouším máznout jen sem tam .. ale hlavně vydržet s kojením ... rozhodně bych ho chtěla tohoto uchránit ... vždyť sama nejlíp vím, jak je to hrozné ... takže skus taky kojínkovat co nejdýl. Je lepší třeba když se potřebuješ namazat hodně .. jedno kojení dopředu odstříkat a pak jedno po míznutí vynechat .. prej to stačí.

micanek
28. led 2009

Holky jinak pořád můžu říct, že ta vakcína zabírá ... už si to po těch strašnějch bolestech asi zasloužím 😅

Holky s těma rukama ... to mám uplně pořád .. lepší, horší , ale nikdy né super. Povlečení tyky zaflákaný od krve a pod polštářem modrou indulonu, abych si mohla kdykoliv v noci ruce namazat.
Co mi teď hodně pomáhá ... kupte si bavlněné rukavice a před spaním si je napatlejte tou modrou indulonou .. teda jako ruce 😀 a na to si dejte ty ruvky. Ta mast na těch rukách vydrží ohodně delší dobu a tak moc to nebolí a ty ruce jsou i ráno hezčí. Ale jen modrá indulona .. jiné ne.

sauvinex
28. led 2009

Ahoj. Já mám také letité zkušenosti s atop.ekzémem.V těhotenství se mi taky zhoršil. Pomohla mi dieta s minimem živočišných bílkovin - ne mléko, ne čokoládu, ne máslo (jen 100%rostlinné, spolu s dalšími dobrotami - ze zdravé výživy). Z mastiček mi jakž takž pomohl Imazol-krémpasta a Tano Hermal lotio - obojí smí používat i mimča - neobsahují hormony. Nedoporučuji Holtarovu mast - je plná dehtu a při delším používání značně zatěžuje pokožku... Těhu oblečení ze 100% bavlny třeba na webovkách znovuzrození, výborné je i s bambusem - tan je mimo svoji jemnost i antibakteriální 😉

nanai
28. led 2009

Mě ekzém teď v těhotenství taky hrozně trápí..mám ho teď skoro všude, minimálně tak na 50% povrchu těla..bez kortikoidů bych vůbec nemohla vydržet..používám míchanou mastičku s Elocomem tak 1-2x týdně...Locoid mi nezabíral vůbec, je na mě moc slabý ☹ . Ekzém mám od dětství, poslední roky to sice nebylo nic moc ale teď v těhotenství se to ještě dost zhoršilo. bJe to smutný že mi nic než ty kortikoidy nezabírá..a i to maximálně tak na pár dní..už jsem za ty roky vyzkoušela snad všechno..ale efekt vcelku žádný. Ekzém si prostě dělá co chce 😒 . Diety už jsem taky zkoušela různé..a nic.

andreasek82
29. led 2009

holky je to fakt des, kdyz si procitam nase prispevky, proste musime vyhlasit ekzemu valku!
micanku, take mam bavlnene rukavice z lekarny, jenze jak spim a chci se podrbat, tak se proste podrbu za kazdou cenu a rano nachazim rukavice pod perinou, posteli a tak dale.. hruza.. jinak ja pouzivam tu konopny krem od cutis help tak 2 - 3x denne v kombinaci s modrou indulonou a chci si koupit konopnou mast, ktera je silnejsi nez krem.. jeste jsem koukala jeste na tohle http://www.kosmetika-zdravi.cz/robatko-krem-det..., tak premyslim take o koupi, no nevim.. je to nepretrzity boj, do tehu to bylo v pohode, ale ted je to fakt otravne.. ☹

micanek
29. led 2009

Holky ... já měla strašný trápení .. psala jsem sem celé těhu ... samé injekce .. no hrůza. Když mě někdo řekl, ať si užívám těhulkování, tak už jsem prskala zlostí.
Proto jsem se rozhodla, že s tím už musím něco začít dělat ... přestala jsem aji vycházet mezi lidi.

Obědnala jsem se na homeopatiia tam mi byla doporučená ta metoda SIAb ... vakcín s tělních tekutin. Ze začátku to pomáhalo , pak jsme to začalal lajdačit a zase se to horšilo. Teď mi to homeopatka trochu změnila a po 3/4 roce můžu říct, že je to o 1000% lepší o proti tomu, jak jsem to strašně měla. Sama řekla, že je to běh na dlouhot trať ... ale mám pocit, že už konečně jsou vidět i účinky.

Začala jsem to brát už v těhotenství ... tíám pádem jsem už chránila Michálka a tou vakcínou, jelikož pořád kojím ho chráním i teď.

TAKŽE POKUD MÁTE BOLESTI, JAKÉ JSEM MĚLA JÁ, TAK DOPORUČUJI.
Po letech mi konečně něco zabralo.

Kdo jste z okolí Brna, tak vám můžu doporučit mojí homeopatku a řeknu vám i ceny.

Andry: ... stěma rukavkama to taky znám 😀 já zas šudlím s prstamea mezi sebou ... takže si je o ty rukavky sem tam spálím 😀 ... ael jinak ta mastička tam fakt pěkně zůstane 😀

andreasek82
31. led 2009

micanku, je to trapeni, nikdy bych nerekla, ze ekzem muze byt takhle otravny 😢
uz peru bez avivaze a v lovele, stejne zadny efekt..
preji peknou sobotu.. 🙂

micanek
31. led 2009

Andry .. já peru v persilu SENSITIVE a tyky v pohodě ... lovela mě štvala, že vůbec nic nevypere ... aviváž taky trochu přidává, ale silan sensitive ... a vše v pořádku.
Andry .. v té lovele jsem prala, jen než byl Michálek na světě .. takové to prvně .. ale kakání vůbec nešlo dolů .. no a teď nemluvě, když už je mrkev a tak.

manžel u nás doma koupe malího ... jeden den jsme se poňafali, tak jsem ho koupala já a normálně mi popraskala kůže pod nechtama ... je to bolest jak krááva. No a včera jsem si na to ještě prubla víno s kolou ... no a jsem zas v obličeji pěkně červená .. kurňa .. ani málo zapařit nemůžu. 😅

micanek
31. led 2009

🙂

andreasek82
31. led 2009

micanku 🙂
musis asi zaparit s rychlyma spuntama 😀
tedy s tim koupanim jsi me vydesila ze az tak.. to muselo tedy bolet.. snad uz to mas v poradku!

micanek
31. led 2009

No .. z mím štěstím nevím zda i ty rychlí špunty by mě neudělali zle 😅

Jinak ty ruce mám fakt hnus .. jeden prst mám uplně skoro stáhlej s kůže .. jau jau jau

Andry ... mě vadí i to koupání malího .... nebo když jsem vzala nivea krém a malího tim namazala .. tak to taky byl mazec. Jediné co mi nevadí . mu naštěstí také ne jsou věci od HIPP a ta hypoalergení sada od oriflame. Jinak nic mít nemůžem. ... no ale spíš kuli mě. 😅

andreasek82
31. led 2009

ted akorat na nove rikali, jak atopicky ekzem trapi v evrope cim dal tim vice lidi..
je to tim zivotnim prostredim, ovzdusim a chemii v jidle.. jenze clovek nekde zit musi a jist take musi, ze?
hezky vecer 🙂

eldobi
31. led 2009

Micanek, ked kupes maleho, neskusala si si naliat olejcek do vody? Ja si nalejem do vanicky olivovy olej alebo hermankovy olej od ATOK, je to CS firma z UnLabem, takze u vas by to malo byt dostupne. A este si pred kupanim natriem ruky olejom a malinku neumyvam mydlom, len ju umyjem vo vode.

Nakukla som Ti do albumu, mas krasne fotecky, malinky je zlatunky, vobec nevyzeras, ze by si mala problem s ekzemom. To si este super na tom, ked zvladnes ples, ja by som potrebovala ako plesove saty zelezne brnenie alebo skafander, aby mi nebolo vidiet tvar, krk, dekolt, ruky... 🙂 😀 . Mne na kazdej foto vidiet cervenu tvar 😢.

micanek
2. únor 2009

Elbodi... vždy vkládám jen fotky, kde nejsem flekatá 😀

Jinak na ten ples jsem byla kupodivu dobrá .. den před tím jsem na ty blbí místa pískla kortikoid ... jinak když jsem sundala kabátek, tak jsem měla dlouhé čedrnérukavice až do půlky paží .. takže taky takové brnění .. kra obličej se měla fakt po dlouhé době dobrej. ... jinak taky s 15 fotek vždy vyberu 1 .. nebo je to fotka z větší dálky .. nebo ju prdnu do černobíla 😀

Jinak malího se naučil koupat manžel .. tak proč mu to brát. Melej má nsskoupání buď HIPP neb to hypoalergení od oriflamu .. ale mě už prostě ve spojení s tou vodou to štípe jak sviˇa .

alfomilka
2. únor 2009

Ahojte.
Bola som na jednom seminari, ako sa zbavit alergii a autoimunitnych ochoreni. Moje alergie su fuc a to sa mi to za posledne roky pekne nazbieralo. Je tam jedno cvicenie, zaberie tak 15 minut denne (ma sa cvicit 4 dni, a 3 dni pauza), takto asi 4 tyzdne a ekzem (aj atopicky ekzem by mal zmiznut). Ak ma niekto zaujem, mozem oscanovat a poslat.

nadenka
2. únor 2009

Ahoj všem po dlouhé době, jak už jsem tu kdysi psala, tak se mi ekzém v těhu taky hodně zhoršil a po porodu to byl teprve mazec - čtu tady vaše příspěvky a je to stejné: modrá indulona, rukavice, krvavé povlečení, koupe manžel🙂) Akorát jsem nevydržela a po dvou měsících jsem přestala kojit a začala se léčit. Ruce jsem měla v takovém stavu, že jsem na kožním dostala antibioticko - kortikoidovou mast a k tomu jeste Dermatop a Protopic a skoro každý den beru Zirtec nebo Fenistil,abych se celé dny neškrabala. Takže kloubouk dolu před váma všema, které kojíte dál, já jsem to vzdala☹ Mám ještě takový problém - když jdu ven, tak mě po 10-ti minutách začnou hrozně svědit ruce a pak i celé tělo, je to uplně k nevydržení. Zkoušela jsem dvoje rukavice, punčochy pod kalhoty,ale nic nezabírá a na kožním doktorka neví co s tím. Když si ty ruce / prsty/ podrápu, tak mi hrozně natečou a nemůžu je skoro ohnout a pak to asi do půl hodiny zase zmizí. Nemáte některá stejné potíže? Jsem z toho opravdu neštastná, snažím se chodit s malou každý den ven,ale je to teda síla.Tajně jsem doufala, že mi po porodu ekzém zmizí,ale bohužel☹

jenniffer
2. únor 2009

Nadenko, to mě mrzí, že tě ekzém tolik trápí. ☹ Mně se ekzém taky vždycky strašně zhorší, když vyjdu ven do chladu. Ale nikdy to hned nesvědí ani nenatéká. Většinou u mě zabere se pořádně oblíknout a pak reakce není tak dramatická. Nejhorší svědění zažívám až večer po sprše a pak v noci. 😠 Jediné, co mě jako rada napadá je, zkusit se před cestou ven pořádně namastit krémem, aby mráz kůži tolik nevysušil. 😉 Už aby bylo zase teplo. 🙂

Holky, to máte dobré, že u vás koupe manžel. 😵 U nás to bude asi na střídačku, protože manžel má taky s ekzémem problémy, jen o hodně menší než já. 😅

andreasek82
3. únor 2009

nadenko take bych asi udelala to, co pise jenn, poradne bych se promastila, ale sama vim, ze po prichodu z mrazu mam ekzem tak jakoby zarive cerveny fuuj.. je to pech holky, co? ☹

nadenka
3. únor 2009

Holky děkuju, mažu se jak to jde, dokonce nosim krem porad s sebou a domazavm ruce a obličej i venku,ale bohužel to nema moc vliv 😒 No, vzhledem k tomu, že jsem ještě nedostala menstruaci, tak možná ještě probíhají nějaký hormonální změny a třeba se mi to zlepší...pořád doufám v zázrak 😉 Jinak ještě jsem vám chtěla napsat, že mi teď trošku pomáhá teplý olivový olej s krystalovým cukrem - tím si odrápu suché šupinky z rukou a pak to hned máznu ještě modrou indulonou a hned nasadím rukavice.Ekzém to sice neléčí,ale mám pak ty ruce jemnější a cítím se líp🙂

micanek
3. únor 2009

Nadenka: Já nosím indulonu pořád u sebe ... a třeba 6x za den jí musím vytáhnout (nepočítám když umejvám nádobí) a namazat ruce. .. jinak mě to svědí jak krává

Alfomilka: a co je to za metodu?

Nadenka: já měla s kojení strašné problémi .. né teda s kojením, ale mokvali mě celé dvorce .. svědilo to a pořád dokola .. tak jsem se naučila kojit přes kloboučky a to mě dost pomohlo. Taky jsem měla jednou tendenci, že přestanu, ale zas když jsem si řekla, že Michálka chráním, tak to vyhrálo.

alfomilka
3. únor 2009

Je to alternativna terapia. Ja atopicky ekzem nemam, takze nemozem potvrdit z vlastnej skusenosti, ale daju sa tym riesit aj psychicke problemy a to zaberalo. A metoda na odstranenie alergie od toho isteho cloveka zabrala na 100 percent. Z mojich asi tak 60 alergii su uz skoro vsetky prec. Konecne po rokoch diety viem, ako chuti chlieb, syr, jogurt, ......
Ide o vyuzitie energetickych drah, v podstate nieco ako akupunktura, ale v tomto pripade si clovek poklepkava na tie miesta prstami. Asi tak 15 minut denne.

nadenka
3. únor 2009

Micanek: já jsem od porodnice měla s kojením problém, tak jsem mléko odstříkávala a krmila lahvičkou, časem jsem se rozkojila,ale stejně jsem musela ještě i odstříkávat a byla jsem z toho celkem unavená a vystreslá, už jsem skoro nic nejedla, protože Natálka ještě trpí na koliky, takže ekzém se zhoršoval jako blázen a došlo to tak daleko, že mi ruce praskaly do krve a měla jsem problém malou i přebalit...manžel pomáhal jak to šlo,ale co jsem přestala kojit, tak i malá je klidnější...asi byla nervozni ze me, jak jsem se furt osivala a drapala....Strasne dlouho jsem se rozhodovala, i jsem to obrecela,ale ted zpetne si rikam, ze je nam obema lip a doufam, ze natalka ekzem mit nebude.
A co se nádobí týká - nedám dopustit na myčku a co nejde do myčky, tak myje manžel a nebo jedině v rukavicích...

nadenka
3. únor 2009

Alfomilka: to zní zajímavě, můžeš mi pls poslat info? klidně na soukr. mail: k.nada@seznam.cz děkuju🙂

micanek
4. únor 2009

alfomilka ..

micanek
4. únor 2009

Alfomilka ... já bych taky poprosila o info do ip 😅

andreasek82
4. únor 2009

alfomilko pokud budes tak hodna, tak i mne prosim posli blizsi info 😉 moc diky

gag
4. únor 2009

Alfo, můžu poprosit taky o info? Moc děkuji.

alfomilka
4. únor 2009

poslala som vam spravy
, budem velmi rada, ak vam to pomoze, mne to velmi zmenilo zivot

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru