Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

andu
5. únor 2009

Alfomilko, i já se, jestli mohu, hlásím o tvé informace do ip, budeš-li tak hodná 😉 Když říkáš, že na alergie to zabírá, aspoň těch bych se mohla zbavit 😉 A jestli i na ekzém tím lépe! 😉 Děkuju! 🙂

nadenka
5. únor 2009

Alfomilka: moooc děkuju, vyzkouším 😉

alfomilka
5. únor 2009

tak som vam to rozposlala, ozvite sa potom
veru, treba skusit vsetko, a hlavne, je to zadarmo
co uz tych 15 minut denne 4 dni v tyzdni

ako som uz pisala, ma to fungovat na atopicky ekzem, a na psychosomaticke poruchy, ako napr stres, trema, depresie, ... a co ja viem ake

eldobi
8. únor 2009

alfomilka, dakujeme, ja uz cvicim... 🙂

andreasek82
11. únor 2009

holky, tak jsem si jeste koupila od cutis help konopnou mast namisto kremu.. vcera jsem si nanesla prvne, v noci jsem se stejne drbala, ale ekzem vypada o trosku lepe.. take je to ale tim, ze jsem vcera nemyla nadobi ani nic podobneho, proste jsem nemela na rukou ty gumove rukavice.. 🙂 tak jsem zvedava, jak to bude ucinkovat dal.. nemate nektera z vas jeste zkusenost s robatkem od cannaderm?

nanai
13. únor 2009

Alfomilko, můžu taky poprosit o zaslání těch informací o cvičení do IP? Jsem v 11. týdnu těhotenství a z ekzému jsem úplně zoufalá ☹

andreasek82
13. únor 2009

nanai je to des, vid? a kde ho vsude mas? ☹

micanek
14. únor 2009

Andry ... mě teď na ty ruce vcelku zabírá, jak psala Gábinka .. položit ruce do lavorku z mořskou solí ... bolí to teda jak čert .. nebo aspoň mě, protože mám ruce fakt škaredý, ale potom je to vždy nebe a dudy.
Jo a ta vakcína taky pořád zabírá .. když nemluvím o rukách, tak zbitek těla dobrý.

nanai
14. únor 2009

Andreasek: vpodstatě všude: nejhorší je teď krk a obliček-to je v podstatě jeden velký červený nateklý flek,a hrozně to bolí. V noci vůbec nemůžu spát, pořád to musím ledovat :(. Navíc to vypadá děsivě. Zrovna jsem to natírala Locoidem/na krku a obličeji/, i když s ním mám tu zkušenost že mi skoro vůbec nezabírá, ale zas je z těch šetrnějších kortikoidů. Pak to mám na dekoltu, prsou, zádech, skoro celé paže a ruce, a na nohách to je taky hodně, hlavně strany stehen a pod koleny a celé bérce. Je to děs. Už se těším na konec 12. týdne, to si budu moct vzít aspoň Claritin.

eldobi
14. únor 2009

nanai: skus si davat vit.C, najlepsie taky kvalitnejsi, co je vyrabany na prirodnej baze..., citala som, ze to je prirodne antihistaminikum. Ja to beriem cca 2 tyzdne a asi to zabera, lebo to svrbenie nie je az take priserne, ako byvalo... tiez mam ekzem presne na tych istych miestach, ako pises... Kedze kojim, nechcem sa dopovat nejakymi utlmovakmi, aby to neuskodilo babatku, tak beriem aspon cecko, to snad neuskodi🙂.

nanai
15. únor 2009

Eldobi: Ccko uzivam dlouhodobe, 250mg denne, kolik užíváš Ty?Jinak jím taky Femibion 800, listovku, vitamin E se selenem, vápník s hořčíkem a zinkem, rybí tuk a pupalkový olej v kapslích. Ještě chci vyzkoušet pojídat lněný olej nebo olej z vlašských ořechů, prý lžíce denně pomáhá při ekzému, tak uvidíme, jestli to zítra někde seženu. Už jsem ze zoufalství fakt nevěděla co ještě, tak jsme nakonec po dlouhém váhání koupili specielní bariérové protiroztočové povlaky na matrace i peřiny a polštáře, šíleně drahé, a doufám, že to taky pomůže. Mám totiž mimo jiných alergií taky alergii na roztoče, a těch se člověk prostě v posteli nezbaví, jediné co prý pomáhá jsou tyhle povlaky. Tak uvidíme.

eldobi
16. únor 2009

Nanai, uzivam 200 cecko (Flavocel). Tiez mam alergiu na vsetko mozne, aj roztoce, pel, prach... napis potom, ci trocha pomohli tie protiroztocove povlaky, ja kazdy den vysavam celu postel, lebo z tych supin z ekzemov maju roztoce uplne hody. Olej z vl.orechov alebo lanovy by si mohla zohnat v predajniach so zdravou vyzivou alebo v biopotravinach.

micanek
16. únor 2009

nanai: ... a nedělá ti to právě to Céčko ... po tom já se hned sliju. To vůbec nesmím.

andreasek82
16. únor 2009

micanku, nanai.. ja si prave take rikam, jestli se clovek neosype po tom cecku spis, nez kdyz by ho nebral... 😅 tezko rict..

nanai
16. únor 2009

Nevím, můžu ho zkusit zas vysadit, ale když jsem začala s tou mojí vitamínově olejovou kůrou v červnu 2008, tak jsem potom pár měsíců měla ekzém spíš trochu lepší, a to jsem brala 500mg Ccka denně, teď už beru jen 250mg, v těhotenství by se o moc víc už nemělo. A kdzž jsem ho občas teď zapoměla užít, žádný rozdíl jsem nepozorovala.
Řekla bych, že na mě Ccko moc velký vliv asi nemá, co se týče ekzému, beru ho spíš kvůli imunitě. Jsem hodně náchylná na různé infekce horních cest dýchacích, moje tělo není totiž schopno tvořit IgA protilátky, nějaké škrábání v krku mám tak aspoň týden z měsíce, a rýmu mám už kontinuálně. A tak 3-4x do roka skončím na ATB:(.
Ty povlaky proti roztočům máme zatím 2 dny, takže na posouzení efektu zatím krátká doba, zatím žádné změny, snad jen že mě po ránu míň pálí oči.

lili456
16. únor 2009

prosim nemohli by ste mi niekto poslat blizsie info o tom cviceni? co mate od alfomilky?
aj ja mam atopicky ekzem zjavuje sa mi to hlavne ked mam obdobie stresu a potom vacsinou cez leto
to mam skoro stale.
poslite mi to prosim na:BruderovaL@zoznam.sk
moc dakujem

eldobi
16. únor 2009

lili456: poslane.

lili456
17. únor 2009

dakujem pekne eldobi.uz si to skusala? pomaha?
je to velmi zaujmave.
baby ohlaste sa ake mate s tym skusenosti.
lebo ten atopicky ekzem je fakt svina.

srdcko81
17. únor 2009

Tiež trpím atopickým exémom vyskúšala som všetko a vystriedala pár kožných doktorov.Po každom sprchovaní som mala kožu stiahnutú a napnutú,tak som používala excipial lipolotion asi 4 roky v kuse a aj tak ked som sa vyzliekala tak so mňa lietali šupiny a mala som kožu hlavne na stehnách popraskanú ako had.Sprchové gély používam len na Tie najnutnejšie miesta inak len čistú vodu.Asi pred 4 mesiacmi som sa informovala v lekárni či nie je niečo lepšie ako excipial a ponúkli mi EUCERIN 10% UREA a odvtedy mám kožu úplne suprovú žiadne praskliny ani šupiny.Som nadmieru spokojná aj ked je to pomerne drahá kozmetika 250 ml mlieka stojí okolo 15€ teda 450,-Sk ale stojí to zato som maximálne spokojná,takúto kožu som nemala od roku 2001.

andreasek82
17. únor 2009

srdcko81 ja mam problem se suchou pokozkou na rukou, ale zaroven me silene svedi a tvori se na ni jakoby takove male puchyrky, ktere si v noci skrabu.. to si nejsem jista, jestli by tohle na to pomohlo.. myslim, ze to by bylo spis na oblicej treba kdyz mas hodne suchou kuzi, ale takhle? co myslis?
holky a co aloe vera? nemate zkusenost s nejakym vyrobkem? jinak preji hezky den.. 🙂

srdcko81
17. únor 2009

andreasek 82,to čo pôopisuješ je skôr alergia ale z toho eucerinu je celá rada na ruky,na tvár aj do kúpela a aj šampóny.Skús sa ísť spýtať do lekárne najlepšie do takej kde sú ochotné magistry alebo kde niekoho poznáš a skôs im popísať problém ktorý máš a oni Ti poradia a ak natrafíš na ochotnú magistru určite Ti poskytne aj vzorku,Je to kozmetika špeciálne vytvorená pre exematikov a dokonca aj psoriatikov.Tak neviem.Moja mama má teraz 54 rokov a od malého decka trpela takými nepeknými fľakmi na tvári a tiež jej pomohol krém na tvár z tejto rady.Táto kozmetika začala byť obľúbená,že niekedy prejdem aj 5 lekárni kým nájdem aspoň jedno mlieko.

srdcko81
17. únor 2009

Ešte ma napadlo skús si preštudovať stránku www.eucerin.cz,teraz dokonca táto kozmetika zlacnela ako padla česká koruna.

andreasek82
17. únor 2009

srdcko81 diky moc za informace..
ze nas to ale dokaze potrapit, vid? 😒
jdu se juknout na ty jejich stranky..

srdcko81
17. únor 2009

Som ako oslík ešte ma napadlo že toto svrbenie stými malými pľuzgiermi so mala keď sme prerábali dom ,to bolo fakt strašné tiež som sa vnoci budila aškrabala až mi manžel hovoril,že ma asi zviaže lebo som budila aj jeho a myslím,že to bolo z toho prachu,lebo keď sme to tu dali do poriadku tak sa mi to omnoho zlepšilo.A nič ma nenaštve viac keď prídem niekam ako napríklad na akupunktúru a poviem aký mám problém tak mi hneď povedia,že mám zlú pečen a že ten exzém je z toho dala by som im najradšej po hube,pretože chodím každého polroka na komplet rozbor krvi a pečeňové testy mám zatiaľ v poriadku.

andreasek82
17. únor 2009

srdcko81 neco na tom bude, protoze ja jsem alergicka na prach a pyl, ale myslim, ze prachu doma moc nemame, nebo tedy snazim se ho utirat casto 😅

srdcko81
17. únor 2009

Niečo Ti musí vadiť a možno to je práve tými hormónmi ja zatiaľ nie som tehotná ale pracuje sa na tom a možno budem mať tiež problémy a nezaberie nič,ale nzslím že ten eucerin to bude aspoň stmovat.Držím Ti palce aby sa Ti to zlepšilo je to fakt horor,mne sa to prvýkrát vyhodilo v roku 2001 keď mi zomrel ocino a odtvedy sa to so mnou ťahá a všetko mi to vytvorila psichyka lebo tá jeho smrť má úplne položila,tak odvtedy bojujem 😔

andreasek82
17. únor 2009

srdcko81 to je mi moc lito.. ☹
a at se mimisek brzy podari.. 🙂
on mi prave gynekolog rikal, ze nekomu se to v tehotenstvi zlepsi, vetsinou pry ale spis naopak a ja jsem bohuzel dukaz.. 😒

srdcko81
17. únor 2009

Veď to je na tom najlepšie všade pri každých liekoch máš napísané že sa Ti niečo môže zhoršiť alebo naopak zlepšiť a vačšinou je to zhoršenie aj mne dali lieky pri krorých bolo napísané že môžem schudnúť alebo pribrať a vieš čosa asi stalo nie moc ale predsa so pribrala a rovno do partií z ktorých sa dobre chudne 😅 A taj je to aj stým exémom a a s tehotenstvom.Držím Ti palčeky aby Tvoje babuľko malo zdravú kožičku,keď už sa musí mamina trápiť s potvorou.

andreasek82
17. únor 2009

srdcko81 diky moc 🙂
a ty napis az se mimisek podari ju 🙂

alfomilka
17. únor 2009

lili456

ved o to ide, ze alergie a aj atopicky ekzem (a vacsina chorob) je podmienenych psychikou. Ked sa necitis dobre, tak ti telo signalizuje, ze nieco nie je v poriadku a mas s tym nieco urobit. Mne sa objavili vzdy nove alergie, ked som bola v strese. A len co som bola tehotna a v pohode, tak sa nic nove neobjavilo, dokonca mi jedna alergia z nicoho nic zmizla.
Preto by to cvicenie malo pomoct. Ale cvicit treba tak 3-4 dni, neda sa ocakavat vysledok po par dnoch.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru