Jsem těhotná a mám ekzém. Co pomůže a neublíží miminku?

petul.a
21. zář 2007

Ahojky, obracím se na těhulky a maminy - ekzematičky. Jsem na začátku těhu a ekzém se mi dost rozjel. Nemá některá z vás zkušenost s nějakými prostředky, které zabírají a přitom nejsou hormonální, aby neublížily miminku? Díky

senja
14. bře 2009

Jo, a z klasickeho jeleniho loje jsem mela dokonce otok.

micanek
14. bře 2009

Jééé nějak jsem to přeskočila ...t vaši otázku na tu vakcínnu.

Někde tady je to už uplně celé rozepsané ...ještě, před 30květnem ...to jsem byla ještě těhulka.

tak v krátkosti o vakcíně. Zajišťuje mi ji moje homeopatka.

Metoda se jmenuje SIAB ... a odeberou se vzorky krve a moči a pošle se to do Prahy a nevím jakým procesem, ale asi s páry ...pokud to chápu dobře s e s toho udělá vakcína., která se kape pod jazyk.
Je to teda běh na dlouhou trať , ale už jsem si tenkrát řekla, takhle to nejde dál ...měla jsem strašné bolesti .... zabralo to vcelku rychle, ale po porodu jsem se zase začala osipávat ...lajdala jsem to ..teď to beru vcelku pravidelné ...sem tam se osipu, ael můžu říct že poi 3/4 roce je to nebe a dudy ... takže pokud na to penízky máte a chcete už s tím ekzošem skoncovat, tak vám tohle velice doporučuji.pokud jste někdo z okolí Brna , tak vám můžu át na sviji homeopatku kontakt, ...ale mám pocit, že bere až někdy v říjnu ...jak mi tady ..omlouvám se už nevím kdo psal.

Ale třeba někdo vypadne a vezme vás řív. Já tam jedu zrovna teď ve čtvrtek.

Může se to brát i v těhotenství a chráníte tak i svoje miminko, to stejné je to dobré i když kojíte, že to jde i mimískovi.

Pokud jste někde odjinud ...tak bych skusila ve vyhledávači SIAB a určitě se to bude dělat i někde blíže k vám.

ivka8255
25. bře 2009

Ahojte atopky 🙂

ja som tehotna len par tyzdnov, ale hned prvy priznak bol zhorseny ekzem, a hlavne na krkru. podobne ako "SENJA" aj ja som nasadila "dietu", davala som pozor na to co jem, len ziadne alergeny a v lekarni mi dali vzorku TriXera (inak od nich uz roky pouzivam komplet celu kozmetiku, aj make up) a do rana to bolo omnoho lepsie 🙂 Inak na sprchovanie odporucam sice drahy ale uplne skvely Ichtyan od firmy Ducray. Je na nom napisane, ze obnovuje lipidicku strukturu pokozky a fakt to funguje upne hladucka ako ritka babatka 🙂
Ozak kto z vas je v tom? a ma aj ekzemik?

migaska
25. bře 2009

Ahojky chtěla jsem se zeptat těhulej jestli se jim ekzém v těhot. zlepšil nebo zhoršil a maminek jestli to zdědilo i miminko děkuji

micanek
25. bře 2009

Migask a...já měla v těhu ekzem špitálovej a byla jsem zralá na sebevraždu ...Michálek ťuky, ťuk ....zatím dobrý, tak doufám, že to vydrží.

Jinak musím napsat, že vakcína zabírá stále více a více ..takže veliká spokojenost ...nechala jsem si udělat s krve testy na alergii .... potravinovou ..no a je to mazec ...já jsem i na uzeniny, králíčí, maso, brambory, rýže, houby, cukr, um.sldidlo, vaječné těstoviny, květák, ...no a milion dalšícjh věcí ...ale ta vakcína i tohle umí prej aspoň upravit ...tak doufám.

Jinak co mi taky hodně pomáhá, je že jeden měsíc baštím třeba lepicol, druhej Biopron a to střídám ...a to mi Dr. říkala, že je pro ekzematiky moooc důležitý ...protože tohle čistí střeva aekzem vlastně pichází dá se říct z bordelem ve střevech.

tanaja
26. bře 2009

Ahojte,
no, mam podobny problem. ja som atopik od babatka, v 4r. mi ekzem vyliecilo more. vratil sa pred 2r., ked som zjedla vlasske orechy, cela som opuchla...takze ziadne orechy. o par dni sa mi ekzem vratil, nastastie nie v takom rozsahu ako v detstve....vyzerala som ako maly hroch 😝 zacala som navstevovat imunologicku, tak sme skusali diety a masty....mne sa to vratilo na usta, trochu oci a ruky. obycajne labelo a jeleni loj mi robili velmi zle, tak na usta iba lkrem ipobase repair (velmi dobry) a v podobe balzamu od la roche ceralip. len,keby to nebolo take drahe 😖
teraz som uz v 26tt, ziadne lieky, len tieto masticky. beriem lactobacily sviss! velmi pozvolna sa to zacalo zlepsovat v 4m. ale nesmiem kavu, a asi aj mlieko. nic kysele a stiplave, aj listova zelenina, paprika a cibulka mi robia zle na usta. tie moje usta su ako taky detektor 😀 inak, sa velmi neobmedzujem. trochu mam ekzem aj na ruchach okolo prstov, ale riady umyvat musim 😎

susik77
26. bře 2009

ahojte. baby, moze suvisiet s atopic. ekzemom aj to, ze sa mi casto robia kutiky na ustach? Ja mam ten atopic. ekzem teraz v tehu dost sileny a posl. mesiac sa mi k tomu pridali este kutiky a opary na ustacvh a nemozem sa toho zbavit 😝 a protom beriem tehu multivitaminy...aj stravu mam pestru...

micanek
26. bře 2009

Tanaja ..pro ekzematiky je mlíko největší svinstvo ..celkově mléčné vírobky ..ale já taky neodolám.

Lactobacily to jen schvaluji ..to je přesně to, jak jsem psala ten biopron a Lepicol ....to nám taky od ekzemose pomůže 😀

tanaja
27. bře 2009

myslite si, ze skodi aj napr. acidko, alebo kefir a jogurty s probiot.kulturou? a syry tiez? tie jem v pohode, nie velmi plesnove! moja imunologicka mi vravela, ze acidko mozem!!

micanek
27. bře 2009

Mléčné vírobky komplet ...někdo říká, že acido event ano ,.... ale třeba já podle krevních testů mám stejnej alergen jak na obyč mlíko.

Já to taky nedodržuji ... mlíko sice nepiju, ale mám ráda sýry, jogurty....

andreasek82
27. bře 2009

ahojky holky, hlasim se po delsi dobe..
mne na ty ruce fakt zabira veprove sadlo a na noc ty bavlnene prodysne rukavice z lekarny, nekdy si je na noc vezmu a nekdy ne, to zalezi..
jinak ja miluju syry a jogurty, takze u me asi neprichazi v uvahu je uplne vynechat.. 😒
hezky den.. 🙂

tanaja
27. bře 2009

robi vam zle kava? mne sa po nej vzdy zhorsi ekzem na ustach! tak som si kupila Meltu, je super.

kajra
27. bře 2009

čau, hlásím se sem k vám. taky jsem atopička. Jsem zvědavá, co se mnou těhotenství udělá.... 🙂

andreasek82
27. bře 2009

tanajo vidis to, v tom by mohl byt kamen urazu - v kave..
zkusila bych si tedy koupit meltu 🙂

micanek
27. bře 2009

Já kávu piju 1 za týden, takže to nevím.

Holky, ale na ty packy jak tady už psala Gábka je super si koupit mořskou sůl ..do lavorku dát vodu a tu sůl. Štípe to teda fest ...já u toho měla zaťatý zoubky bolestí ..samozdřejmě že to taky bolí podle toho kolik máte ranek na rukách ...já dost ...ale to mi pomáhá

Kajra: ...vítej a přeji ti moooc aby se ti ekzoš nerozběhl. Někomu se v těhu uplně stáhne.

andreasek82
27. bře 2009

micanku a nezustane ti to pak moc zarudle jakoby? 😕

micanek
27. bře 2009

Andry nee ..pak si to opláchnu a hodně promažu ...dělám to před spaním .... a do rána mám vždycky ekzoša ohodně lepší ...

ivkaivka
30. bře 2009

Zdravim vas, mne dermatolog - primar kozneho v Kosickej vojenskej nemocnice a aj gynekologicka z Ciech - MUDr. Dagmar Makalová - (prostrednictvom info@starostlivostodieta.sk- najdete na www.starostlivosto dieta.sk - tam je poradna s gynekologmi - zadate otazku a do 1 tyzdna napisu odpoved)).

- schvalili raz do tyzdna Belogent - krem - davam si ho niekedy raz za 10 dni, inokedy po tyzdni. Pouzivam ho aj na kutiky a niekedy na pery - robia sa mi take male vyrazky.

Obaja tvrdia, ze vo velmi tenkej vrstve a v takychto intervaloch nemoze babatku v ziadnom pripade ublizit - urcite horsia je ta nervozita z ekzemu. A naozaj staci mi natriet raz pred spanim a do rana mam ruky ciste, kutiky ziadne.

tanaja
31. bře 2009

Tak ja som si kupila meltu, taku v cajovych vreckach, je super.
cakame babo, mam strach, ze ekzem zdedi po mne. aku s tym mate skusenost? zdedili po vas deti ekzem? otecko je zdravy, len mamina trpi atopickym ekzemom od detstva. alergia na pel ma velmi nehneva. mne moja imunologicka trvdi, ze pokial budem drzat dietu pocas celeho tehotenstva, tak je mala moznost ze by to zdedil maly. len samu mrkvu, ryzu....to predsa nejde!

micanek
31. bře 2009

Tanaj: ..já mám atop ekzem v rodině sama ....nemám to po nikom ..manžel je taky zdraví .....a Michálek zatím Ťuky Ťuk taky ...já to dostala ve 2 letech ..takže vyhrané není ...ale snažím se kojit co to půjde ..protže tím prcka chráním ...i když asi 3 měsíce jsem měla tááák bolaví prsa, že jsem myslela, že s tím seknu ...ale mateřská láska a strach o moje dítě byl silnějí ..takže kojím pořád ...sice už jen v noci ..ale kojím

micanek
5. dub 2009

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

mokymoky
5. dub 2009

VŠEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ahojky, trápilo nás ani přesně lékaři nevěděli co. Vyprdla jsem se na vše a začla jsem prohledávat na netu ejhle.
Doporučuji na EKZÉM kosmetiku z lékárny jmenuje se CUTISHELP MIMI - mám zkušenosti s mycí emulzí a KRÉMEM.
Mohu podle svého říci že jsem již při prvním kojení večer nemohla věřit vlastním očím - vytahla jsem z pelíšku krásné miminko bez pupínků. Tak jsem to obrečela / na netu jsem ještě dohledala že se doporučuje čistá lékařská vazelína i modrá indulona. Tak pryč s kortikoidy a hurá na Konopnou kosmetiku - dobrá je i kosmetika ROBÁTKO
Tak snad uspějete a miminka i větší dětičky budou na tom alespoň o trošku lépe.Držím palečky všem strašně moc.

micanek
5. dub 2009

mokymoky ..tady je téma o ekzemovejch maminkách a těhulkách ...miminka jsou v jiné sekci 😀

andreasek82
6. dub 2009

moky mne zas konopna kosmetika cutishelp na ekzem na rukou vubec nepomohla 😖 je to fakt individualni, tak hlavne ze je mimisek bez vyrazky 😉
micanku a co vy? jak bojujete?

micanek
6. dub 2009

Já konopnou taky nesnesu ...strašně mě svědí a při těhu to bylo turbo svědění 😅

AndreaseK ..Já musím zaklepat, ale dobrý ...Mišánek uplně v poho a já dá se říct na těch vakcínách talky skoro v poho ..no když si vezmu předchozí léta, tak upln v poho ..to víš, začíná všechno kvést, takže na mě to působí zas trochu zhoršením ..ael díky té vakcíně, je to fakt dobrý a chvilkoví 😅
jak se dívám, už se ti to pěkně blíží? 😀

andreasek82
6. dub 2009

jj micanku, konopka me taky silene svedila..
tak to je super, ze jste v pohode a dari se vam ekzem zahnat 🙂
koukala jsem k vam na fotky a moc vam to na nich slusi 😉

micanek
9. dub 2009

Andri ..jé děkuji za pochvalu ...to hned zahřeje u srdíčka 😀

micanek
9. dub 2009

Teď jsem na tom zas trošinku hůř ...ale to je díky pocení v tom vedru ...takže v ohybech mám červeno ...aůle jinak uplně super ..oproti jindy.

Jak jsi na tom ty?

micanek
9. dub 2009

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

andreasek82
10. dub 2009

micanku huš jsem tu 😉
no musim rict, ze od te doby, co si svoje ekzemove rucky mazu jen veprovym sadlem, tak to mam lepsi, ale uplne super to tedy take neni, ale fakt mi to zabira nejvic ze vsech tech ruznych masticek a kremiku..
hodne taky zalezi na tom, jak moc prave doma uklizim, jelikoz pouzivam gumove rukavice a v nich se mi ruce zaparuji, tak se to nekdy bezprostredne po uklidu o dost zhorsi.. ale bez nich by to neslo vubec..
hezky den a taky vikend, ma byt nadherne! 😵
vam drzim palecky, at je ekzem cim dal tim lepsi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru