Jsem těhotná a stále krvácím. Dopadlo vám to dobře?

pismenka
12. lis 2011

Těhulky, měla jste to také tak některá? byla jsem u MUDr., dostala jsem léky na podporu těhotenství. Beru je teda od včera, ale když to do víkendu nepřestane, bude to prý asi špatné. Včera už už to vypadalo, že bude s krvácením konec a dnes ráno opět ☹
měla jsem to některá z vás a dopadlo to dobře? na další kontrolu jdu v pátek. Tajně doufám, že přestanu krvácet a mimí se udrží.

mosvo
12. lis 2011

@pismenka Ahoj, já jsem už v 9tt a už přes 3 týdny nepřetržitě špiním. Občas se objeví i jasná krev, ale to většinou když jdu na velkou nebo si hodně kýchnu... Doktor nenašel nic špatného a napsal mi utrogestan a ascorutin. Tak se snažím nedělat žádnou namáhavou práci a na procházky jen zlehka, i když to jde těžko, protože jsem doma s 2,5 letou cácorkou. Tak nezbývá než doufat, že to třeba brzo ustane. I když já mám za sebou spoustu zákroků v děloze, tak se pomalu připravuju na to, že můžu špinit klidně celé těhotenství, že se prostě děloha hůř přizpůsobuje zvětšování a že mi tam opraskají cévky. Tak držím palce, ať to dobře dopadne.

pismenka
autor
12. lis 2011

jsem ráda že jsi napsala 🙂
také beru ascorutin, včera večer jsem si ho nezvala - je tam napsáno, že těhotného ho nesmějí,tak jsem se lekla,ale byla to chyba, protože hned ráno jak píšeš, jasná krev a také jako ty, když jdu na velkou,tak jak člověk asi tlačí 🙂 a mám ted i nachlazení,tak že jak smrkám,tak tlačím.
mám doma 3,5dcerku, je u nás pouť,tak se zítra půjdu jen na chviličku kouknout,jinak jsem chtěla žehlit a v půlce jsem musela přestat, břiško mě tak divně tlačilo. Ale nejde nic nedělat, občas vyluxuju a tak, ale v pondělí už jdu zase do práce. MUDr. mi neřekl že si mám vzít neschopenku.
jsem teď trochu klidnější, že to má někdo jako já ☹ uvidíme, jak to dopadně, moc díky za napsání

pismenka
autor
12. lis 2011

byla jsem se kouknut co beru to druhé a jako ty utrogestan.

slovenka4
2. říj 2012

ahoj pismenka ja som v 12 tyždni a krvacam už 5 dni ako to začalo utekala som hned na pohotovost a tam mi povedali že babetko je v poriadku a že krvacanie v tehotenstve sa stava čakame prve a hrozne som sa bala že sa babetku niečo stalo tiež mi predpisali utrogestan a ascorutin tak dufam že to prejde tiež som v klidovom režime tiež prechadzky zlahka .pozeram že už to maš asi cele za sebou ako ti to dopadlo ste obaja v poriadku a čo maš dievčatko alebo chlapčeka??

asaka
3. říj 2012

@pismenka
No, já prošpinila de facto cely první trimestr, v 10tt a 14tt jsem primo krvacela jak kdybych dostala ms ale zatim tuk tuk dobry, jsem v 18tt.

anulinkak
13. říj 2012

Ahoj holky,
začínám 6tt a dnes ráno jsem začala špinit.. Je to takové hnědé. Čekáme první mimi a snažili jsme se o něj dlouho... mám obavy.. ukáže se to,když jdu malou nebo na velkou.. tak nevím jestli je to třeba tím tlakem.. taky vám to začalo tak brzo? A šli jste na pohotovost nebo jste pak navštívili svého gynekologa?Upřímně jsem vyklepaná jako ratlík....

pismenka
autor
16. říj 2012

@slovenka4 jj,už to mám vše za sebou, těhu mám šílené,ale porod byl za 20min hotový,měla jsem to tak i u dcerky. A ted je to krásný, to druhé mimčo je něco uplně jiného než první, Jarouška si fakt užíváme. A už mě bere třetí mimčo 😀 ted né,ale mám ráda děti,velkou rodinu,ale to těhu je fuuuuuuuuuuuuuuuuj..
@anulinkak píšu asi pozdě,ale hned bych šla na gyndu, ten mi pomohl, nemusel se plod udržet - mi říkal....a dnes je to Jaroušek 😀

ted jak nemám už žádné problémy, tak sem chodím málo 😀 tak že se omlouvám, že píšu až ted

victress
16. říj 2012

@anulinkak na nic nečekej a upaluj buď na pohotovost nebo ke svému gyndaři, určitě tě vyšetří a předepíše např. Utrogestan nebo něco na podporu udržení plodu, pokud se má udržet, tak se udrží, pokud by to bylo něco závažnějšího, tak tě pošle do nemocnice, ale něco prostě udělej 😝

anulinkak
16. říj 2012

@victress byla jsem u doktorky a říkala že je vše v pořádku, jsem 5tt + 3 🙂 prý se to stává... tak uvidíme....

victress
17. říj 2012

@anulinkak tak to je fajn 🙂

anulinkak
17. říj 2012

@victress taky se svám stávalo, nebo stává že vás popíchává v podbřišku? už mi z toho jde hlava kolem.. ptala jsem se na to doktorky, ona říkala že je to běžné, ale popravdě mně se to moc nepozdává ☹

victress
17. říj 2012

@anulinkak ano, občas mě v raném stadiu těhotenství píchalo v podbřišku, ale jen lehce, nesmí to být moc, to by asi nebylo OK, tady na MK určitě najdeš spoustu diskusí k tomuto tématu, stačí zadat do vyhledavače a je jich tady tolik, že je ani všechny nepřečteš 😀 je určitě potřeba pozorovat se více a naslouchat svému tělu v těhu, ale zase se to nemá přehánět, to by člověk letěl k MUDr při každém píchnutí a pokud těhu probíhá normálně, tak je to jenom jiný stav, ne nemoc 😎

anulinkak
17. říj 2012

@victress nooo, tak teď jsem dojela z pohotovosti. Začala jsem krvácet...
Doktorka mně prohlídla a k jejímu úžasu už máme srdeční činost.. A navíc zjistila že máme syndrom odcházejícího dvojčete... tak proto to krvácení.. Na druhý plod to naštestí nemá vliv.. Napsala mi ascorutin a Duphaston 🙂
Tak už to snad bude v klidu.. 🙂

pismenka
autor
21. říj 2012

@anulinkak měla jsem to celé těhu a taky mi to přišlo divné a pak to byli taky u mě prdíky 🙂

domca1988
3. lis 2012

Ahoj. Já taky špinila celý 1. Trim. Brala jsem duphaston a ascorutin a když jsem jednou krvácela fakt hodně, jela jsem na ambulanci a tam mi dali pregnyl. A myslím si, že ten mi pomohl nejvíc. A teď krásně rosteme. Tak držím palce. Ale kdybyste měli radu, jak na zácpu, tak sem s ní..🙂 páč já už fakt nevim..🙂

baru7
3. lis 2012

@pismenka moje nejlepší kamarádka krvácela celé těhotenství, MUDr. jí taky pořád říkal, že je to zlé....a je z toho zdravý, teď už 18 měsíční chlapeček 🙂

mrnousove
14. lis 2012

Holky asi budu mít blbej dotaz ale s nemocnicema nemám vůbec žádné zkušenosti. Jak píšete, že jste byly na pohotovosti. To jste šli do špitálu na klasickou pohotovost (tam kam se např. jde se zlomenou rukou) nebo jste šli přímo na gynekologicko-porodnické oddělení? U nás ve špitále je klasická pohotovost a gyn.-porod. odd. uplně v jiné budově, tak abych tam nelítala jak blba 😀
Od minulé středy (to jsme byly podle UZ v 6tt) beru Ascorutin....ale přes to pořád špiním...dva dny to bylo skoro O.K. tak jsem myslela, že už to bude dobrý a dneska na novo ☹ Není to sice jak klasická MS ale krev je světle červená. Můj doktor zítra v ordinaci není tak jsem uvažovala, že bych si raději zajela do špitálu...at vim jestli je vše o.k. 😖 Je to naše první mimi tak jsem ze všeho taky totálně vyhukana ☹

besita
24. lis 2012

Ahoj holky, jsem 7+6tt a začala jsem špinit, nechce se mi jet nikam na pohotovost, nejsem z velkého města a tak tomu asi nechám čas, ale jsem z toho fakt vyděšená. Normálně bych ted měla menses, kdybych nebyla těhu, nemůže to být tím?? Prosím poradte, jestli máte zkušenost ..

janicka38
24. lis 2012

@besita Tak tohleto jsme resily presne pred rokem s moji kamaradkou. Byla asi v osmem tydnu a zacala spinit, pak i krvacet. Sla na gyndu a dr. ji rekl,ze tam embryo je a ze se proste pocka co se bude dit. Ona ale chtela udelat vice a ne jen cekat a sla na pohotovost. Tam ji rekli to same. Krvacela docela dlouho, nekolik mesicu. Rekli ji, ze pokud nebude mit bolesti jako pri menstruaci je vse ok. Ona jedno mimco uz potratila, tak mela sileny strach. Tak doufam,ze ti vse dobre dopadne a urcite nebude od veci zajit si na gyndu. Jo a mimochodem ta kamaradka ma ted nadherne a zdrave mimco. 🙂

alyssa.anna
24. lis 2012

@mrnousove Ahojky. Asi už jsi to vyřešila, ale jen pro jistotu. Nevím, jestli to není v každé nemocnici jinak, ale u mě to bylo takto: Mírně jsem špinila, okamžité jsme jeli na běžnou pohotovost, kde sestra volala do pavilonu gynekologie a porodnictví a odkázala mě tam, kde už jsem jen řekla, źe mě tam posílaji z pohotovosti.

besita
26. lis 2012

@janicka38 Tak nakonec to bylo jen ten sobotní večer, trochu hnědého špinění, od té doby nic (tuk tuk), tak to fakt asi bylo tou "falešnou menstruací", na kontrolu jdeme přístí úterý, tak věřím, že to bude ok! Kdyby se to objevilo, tak tam hned letím! Díky moc za rady

monenta
26. lis 2012

ahoj holky, já teda jen špinila, ale skoro 14 dní..myslela jsem, že to je špinění před MS, jak normálně mívám (bohužel), jenže pak mě 3 dny v kuse bolelo břicho a MS nikde, bylo mi to divné, udělala jsem si test a bylo to 🙂 byla jsem max 3-4tt. Na gyndě ještě nic nešlo vidět, ale dostala jsem injekci na zastavení, duphaston a ascuriton. Potom se mi to za cca 14 dní vrátilo, jeden večer jsem trošku zašpinila, volala jsem dr, zvedl mi dávku ascorutinu a bylo to ok. Teď jsem v 18tt a naštěstí od té doby nic, prcek to zvládl i přes nachlazení, které jsem při špinění měla. Určitě do dopadne dobře!! Držím palce.

janicka38
24. pro 2012

@besita Tak schodou okolnosti jsem taky otehotnela. No a zacala jsem spinit. Prvne to bylo spineni tmave hnede barvy, asi v sestem tydnu to byla jasne cervena krev. 😒 Bezela jsem na gyndu a byl to zacinajici potrat. Nastesti dr. v nemocnici byl proti revizi a ted cekame zda to vse odeslo samo nebo ne. Kdyz jsem ti odepisovala na prispevek, tak jsem ani ve snu netusila, ze taky budu tehule a za nedlouho zacnu krvacet a nedopadne to dobre. Hodne stesti a zdrave mimco ti preji.

hrusah
31. pro 2012

V tomto případe rozhodne gynekologie. Na klasické pohotovosti s tebou nic neudelaji. A krvaceni mají skoro všechny, neni třeba se plasit. Ascorutin je volne prodejny, pomůže ti. Jinak pomůže jenom naprostý klid. Mám to samé. Doktor mi řekl že mám jenom ležet. Mám povoleny pouze záchod a sprchu🙂 5tt a mám hematom.čekám dvojcatka.krvaceni je proto častější a silnější. Buď se vstřebá nebo ne. Holt se to nechá na přírodě. Taky jsem létala na pohotovost, ale tam ti nepomohou. Pomůže ti akorát klid a pak uz to neovlivnis. Musíš počkat co se stane. Hodně štěstí a hezky odpočívej.

knobloska
31. pro 2012

@pismenka to ti nikdo s jistotou neřekne. Já jsem krvácela celé těhotenství, vždycky jsem zajela na gynekologickou pohotovost a šla domů. Nic se nestalo. Oni jen zkontrolují aktuální stav, žádnou prognózu jsem nikdy neslyšela. Takže ano, u mě to dopadlo dobře, porod trval chvilku, všechno v pohodě. Jen ty strašné nervy celé těhu, nemohla jsem ležet, mám starší dceru. Držím palce.

romantika
31. pro 2012

@pismenka ahoj ja spinila na zacatku protoze jsem otehotnela pred ms a telo bojovalo co udrzet jestli mimi ci spustit menstruaci. Taky jsem dostala utrogestan, ale ustalo to, ale ja skoro lezela protoze jsem byla porad utahana. Pak jsem jednorazove zakrvacela, pokazde teda hnede a jela na pohotovost, jen zkontrolovali mimi, rekli klidovy rezim a utrogestan. Vzdy prcka pomerili, koukli jestli tam neni hematom apod..Jinak mne dr. rikala, ze pokud to nema byt tak ani utrogestan nepomuze, ze telo vi kdyz to neni fajn a tak nejak od prirody vyselektuje mimi. U prvniho tehu jsem to mela obdobne a prislo mi to krute, ted jako mama uz chapu ze to priroda zaridila dobre a zdrave dite je nejvetsi dar.
Tak se setri, ten ascorutin ber, oni to pisou ve vsech lekach aby se jistili. Ja minule tehu brala leky kde je to vyslovne zakazano, ale ono v pripade potreby je to uplne jinak a leky v danem pripade pusobi mimiskovi na pomoc.
Ja tak prave zapomnela vecer ten utrogestan a druhy den byla pohroma a jeste mi to rozhodilo screeningove testy.

pismenka
autor
3. led 2013

@knobloska
@romantika
holky od července máme malého Jarouška 😀 😀

knobloska
3. led 2013

@pismenka no vidíš, tak to dobře dopadlo 😀

besita
4. led 2013

@janicka38 Janičko, tak bohužel to byl taky potrat .. ted jsem 4 týdny po kyretáži, takže mám šestinedělí. Zamklé těhu, neví se proč. No nevadí, ted mi nasadí ant a uvidíme, jestli za 3 měsíce budu schopná zase otěhotnět 🙂

janicka38
4. led 2013

@besita Jeee, tak to me mrzi, ja doufala, ze se to alespon nekomu povede. Ja si priste na to spineni a krvaceni dam vetsi pozor. Sice jsem bezela hned,kdyz jsem krvacela, ale spinila jsem dva tydny. Zase dr. mi rikala, ze to tak proste melo byt. Nastesti se mi ta kyretaz vyhnula. Po spontannim potratu mam uz 16 dni, takze doufam,ze vse bude ok. Piju kontryhel, muzu jen doporucit!!! Nevim zda je to mozne,ale zda se mi, ze mam i ovulacni hlen a bolesti. Tak drzim pesti, at jsi brzo fit a zdrava, vse ostatni prijde samo. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru